Цър - пър по арабски или отчет за 74- ти път .

  • 21 291
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 206
Lili незнам за Израел, но БТВ като даваха това един имам от Бахрейн говореше и той каза, че ако САЩ нападнат Иран само за няколко секунди Иран ще затворят оманския залив (пролива там) и капка петрол няма да може да мине оттам и от гълф страните. Моля се всичко това, тези закани да са само за сплашване и за активиране позициите на военните и на производителите на оръжие.
Ако няма крадци няма да има и толкова охранителни системи, аларми, пазачи и т.н. Ако не се чупят прозорците, няма да има стъклари и т.н. Та и с военните е така. Лошо е, че страдат невинни хора щото другите са добре защитени.
Ама темата за цър-пър ми е по-интересна, не искам да мисля за лоши неща. но ще следя новините за Ливан. Тя Дуа там ли трябва да е? Голям късмет, няма що Sad

# 46
  • Мнения: 3 804
моми4ета имате много поздрави от БИБИ ,тя не пише защото има повреда в компа

Zdravei, imam problem s PC-to i monitora i zatova ne sam pisala tolkova dalgo. Mislya si za vas momicheta, molya te predai pozdravi i celuvki na vsichki i im kaji che mnogo mi lipsvat. Shte otneme izvestno vreme dokato opravim povredata, no pri parva vazmojnost shte pisha ot internet klub. Pregrashtam vi silno, Bibi

# 47
  • Мнения: 689
Надя-и аз мразя политиката,Дуа замина май,аз не успях да се сбогувам с нея,но май с децата са...тяхната къща беше ударена преди...иншаАла кхейр!

Я кажете в какви сосве мариновате месото за барбекю-Манел,дтти и другите готвачки!
Ние си взимаме готово-от магазина,но иначе имам сос със кисело мляко за пилешкото и друг сос-със сок от лук и подправки.

Какво друго печете на барбекюто?
Когато с нас има рускини-задължително :картофи!Много папкат картофи тези рускини бе,и не дават да другите-защото не били руснаци Crazy hahaha

Биби от къде беше,забравила съм я Embarassed

 

# 48
  • Мнения: 3 804
лили тук пекът-лук и домати,сосове взимаме готови,а БИБИ е от Южна Африка
сега за ДУА -сблъсъците са в Тараблос ,а тя е в Сур-така 4е при тях вси4ко е спокойно

# 49
  • Мнения: 110
Добър вечер!  Hug Hug

Гледам Надето питала за мен днес, а аз имах с мама ангажименти - тя не е тук, но нещо да свърша, а и писах заданията по проектите за лятното училище по мулти-културност в Бърмингам, че то наближава датата за тръгване.

Биби, аз пък реших, че са си купили билети, или съпругът й има някакво задание и тя го мисли, та затова не пише и си казвам - ех, отиде ми попълнението за мароканската група!

Магде, аз пак да се прехласна, но видях една снимка на Яси - с брат си на една пързалка, а ти си прегърнала голямото момче - и се вижда как прилича на теб, а Яси е дяволитко!   Hug Hug

Аз се извинявам, че няма какво да пиша толкова много, ама днес такъв ден - готвене - на гювеч, писане на концепции за задания и на майка поръките да свърша.
В петък тръгвам за Варна за семинара. То е смешно за си на хотел в родния си град, ама след сесиите нали има едно дъълго обсъждане.

Ех, ще ми се да ида на плаж, но ако мъжът ми реши да дойде тази седмица - вече има виза и сме резервирали билети с Алиталия - те могат да се връщат преди тръгване - плаща се неустойка - а дали ще дойде, зависи от поръчителите на заданието от Университета в Бърмингам - могат да искат още снимки на беседи за мултукултурност и религии - от Мароко .... та ако дойде - няма плаж дори и надвечер.... Ама ако дойде - ще е тук! супер каламбур направих, чак и аз не се разбирам!

Къде във Варна продават най-хубавия сладолед? Да се яде във вафлени кофички по улицата де, не от супермаркетите за вкъщи, че то така - всеки ходи с една лъжичка в раницата, сяда, вади лъжицата и яде.... елисиния, хаяти, пустинна принцеске, други варненки - родом или студентки/гости на града, кажете моля ви!   bouquet   

А на улица "Преслав" има ли го още онзи магазин за ядки и баклавички и сладки - това е улицата, която слиза от старата Валентина към гарата, но преди "Напий се сам". На тази улица са Областната управа, едно време музикалната книжарница, една от католическите катедрали - но още не се използва.      

То не знам още в кой хотел ще сме де - дали Варна или Златни. Хахави хора.... ми кажете, че да знае човек как да си нареди срещите!    
 

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 22:00 от akhyal_katya

# 50
  • Мнения: 502
  bouquet здравейте момичета и честита нова темичка!
аз благодаря най-сърдечно на всички за поздравите за РД-то ми! Hug голям юбилей си спретнах тази година- 30 години навърших! празнувахме 2 дена, но май трябваше 3 дена за късмет. Joy та водих част от приятелите на ресторант-тези които можаха да си намерят гледачи за бебетата и тези без бебета, но до дискотека не се стигна, че малката през деня реши да не ме слуша и бях канала. а на другия ден водих нашите на ресторант на обяд с малката. мечтата ми е на РД да бъда на някое екзотично място и да си почиваме двамта с мъжа ми. дано догодина да стане, че всяка година отлагаме-все нещо изниква. а като се върна на работа просто ще забравя за почивки. Sad
Другарче- радвам се че пишеш! Hug
Катета как сте?  bouquet
Деси- ти правиш ли още онази диета? аз я бях почнала в началото като ви четях, но така и не я направих като хората. а сега го карам почти на нищо, но май не свалила нищо. добре че е Ивето- да търча след нея, иначе щях да зацикля.
Ясмин- много е хубаво бебенцето. изписано  и с косичка. леко гледане и дано да нямате колики. и да си спинкате повечко, че и ти да си починеш.
аз от няколко дена имам огромен проблем с заспиването на Ивка- 1 час я приспивам. то направо на мен ми се приспива, ама тя не та не. подскача, върти се и туй то. а ако изляза от стаята, направо става и почва да си пее или да реве за мен според ситуацията. толкова съм се изнервила, че не знам какво да я правя.
а в тая жега направо не се търпи. започна и в варна горещината и май няма много да мърдаме в обедните часове. че малката хич не търпи на топло и става много нервна.
хайде лека вечер на всички.
а и браво на Иска за матурите! страшно се радвам че е изкарала хубави оценки.
а Кате марокита- аз обичкам сладоледа на макдоналдс- мак флърито, но иначе на изида много ги харесвам кутиите за вкъщи. делтата нещо не ми харесват вече. от улицата съм си вземала на рафи, и той не е лош. има много колички по центъра със сладолед, но наистина на Рафи са най-хубавите.

# 51
  • Мнения: 112
кате-наи-хубавия сладолед е на рафи,естествено той е и наи-скъп,но нали всичко скъпо е хубаво,иначе според мен за вкъщи делта

# 52
  • София
  • Мнения: 18 027
Здравейте момичета,
Най-накрая намирам време да се включа...Вчера водих женското царство на разходка на Витоша, возихме се на открития лифт до Бай Кръстьо, после и до Голи Връх.Междинно спряхме някъде из гората в близост до водичка/поточе/, та там девойките под вещото ръководство на една приятелка с джобно ножче изобретиха една воденичка от клончета и бам във водата..Малко се поокаляха, ама нищо..После намерихме една май бивша хижа, понастоящем превърната в двузвезден хотел с доста приличен ресторант/който ,разбира се изпробвахме/, собственост на Хюндай.Там първо имаше едно голямо игрище, на което падна голяма игра с топка, на федербал и т.н...Вътре пък откриха тенис маса, билярд и джаги и направо не можах с часове да ги отлепя ...И тъкмо вчера си казвам, че за този уикенд съм се отчела подобаващо, извеждайки ги на въздух в планината и хоп...- изненада!Сутринта ме будят рано-рано с пазарлъци пак там да ходим, пък и баба да водим..И нали съм мека Мара,хайде пак натам..Върнахме се преди два часа, ама не съжалявам, тъй като из Витошата беше прохладно и много приятно..Пък и преди да си хванем таксито от Драгалевци, за завършек на деня се почерпихме и в сладкарницата WinkТоест и аз не съм капо!Ама съм си доста уморена, тез килца бая тежат при опитите за планински разходки, особено по нанагорнище..Жалко само, че нашият тати го няма, той е спец по дискутирания цър-пър.. CryИначе като си е тук, заедно с познати арабски семейства поемаме към Панчарево и той  се развихря, а аз папкам ли, папкам.. Rolling Eyes
Колкото до различните диалекти в арабския - доколкото знам, въпросните "Шлонък или шлоник"/към мъж и съответно към жена/ се срещат из Сирия, Ливан, Йордания, Палестина и Ирак. Палестинците използват и "Кифък и кифик", "Киф халяк и Киф халик като относително близки до официалния арабски май минават навсякъде, а либийците пък май съм чувала да  казват"Шин джоуък" Shocked"Зайък" е запазената марка на Египет!Сега споделете и вие! Hug
Ясмин,страхотен бебок е Карам - оформен и толкова сладък..Да ви е жив и здрав, много да ви радва! Heart Eyes

# 53
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
кате ,тези италианските- разните вкусове с ядки, манго, нам си какви деликатесни плодове и армати, маранго, гуява и писташ- не са ли по вкуса ти, аз съм си навила на такъв да се  пробвам, 4е ина4е трудно ям сладолед!тука определено не са добри в правенето!линда оба4е от немай къде е всеки ден на  нестле! 0 ка4ество, де!
тунис, шнухуелек, лабес?

# 54
  • Мнения: 104
пак съм аz Simple Smile,ще опитам да раzкажа нещо zа себе си,както dtti ме помоли Simple Smileна 26години съм,родом от плевен Simple Smile,както ве4е споменах.с моя любим се zапоzнахме,докато работех zа едно лято в германия.но тъй като бях студентка трябва6е да се върна в бг,zа да zавърша обраzованието си.в продължение на блиzо година имахме много интенzивен телефонен контакт,докато не отидох отново в германия и така zапо4на вси4ко :)zаедно сме от блиzо 5години ве4е.ако желаете вие ме питайте нещо друго Grinning

# 55
  • Мнения: 110
мили мои, иска ли питане, сладолед да е.... така обичам. Спомняте ли си във Варна до Обсерваторията продаваха един от машина - като замразен сладко-киселичък сок? мммммм , а рафи обичам, да, но София е наводнена с такъв - ето на, и момчетата на Магда такъв ядоха, и с Абра с такъв се гощаваме като се момеем хо улиците, илис пианеди от халите....Точно на Витошка имаше едни колички на пианеди - повече ми харесва от рафи, но пък сега го няма нещо....
Та викам си във варничката да е друго... ама не.
Марси, Линда и та, казваш любителка на сладоледите... ами то при тази жега.

А спомняте ли си тези, около моето поколение какъв зор беше да ти купят сладолед ... да не ти се зачерви гърлото и като хапнеш - да държиш в устата, докато се стопли и стане на чай... Днес припомнях на майка този позорен факт от моето варненско детство, когато ескимо - на клечка беше рядкост, а имаше едни цириндри - помните ли- и вътре със една шпатула бърката и сипнаха в кофичките, а после се появи сладолед на клечка като човече и накрая дарко - вафлена кофичка със шоколадова глазура!                 

# 56
  • Мнения: 502
ееее Кате- помня как да не помня. такава опашка се виеше за 1 сладолед. и то в кофичката. ескимото беше лукс......ама и този си го обичах де.
а пианеди има в варна, но утре ще се загледам къде точно. Hug

# 57
  • Мнения: 206
Kate аз все още си обичам млечния или сметанов сладолед във вафлена кофичка и ако беше по-припеченичка мммммм каква фкусотийка беше  Crazy
И старите кренвиршета обичах и стария Петрохан, а още по-рано луканка имаше само по Нова година кажи речи Simple Smile))) ама беше луканка  Peace
И кебапчетата помните ли какъв вкус имаха, няма нищо общо със сегашните гумени кебапчета  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 110
Момичета! Вижте! Близнаците е тук! Ух, че радост! Идвай! Разказвай какво ново при вас? Как са душиците? Има ли нови бисери? Кажи, кажи, да не се разминеш със малко, сладурке! 

# 59
  • София
  • Мнения: 18 027
Кате,и аз като теб повече обичам Пианеди - особено този пусти  Йогурт с парченца смокини..И съм облагодетелствена, тъй като в супермаркета при нас/на ъгъла на Нансен и Любен Каравелов/си има обособена витрина, вече 2-3 години...И тъй като след двудневното ни скитосване по Витоша се оказа, че хладилникът е полупразен и малките ламички ще вземат да умрат от глад, отидох до въпросния супермаркет да напазарувам.Ама успоредно с покупките  си  взех и две топки Пианеди, ама в пластмасова кутийка, нещо недолюбвам вафлените фунийки..А децата не са му фенове на Пианеди, та на тях - сладоледчета на Дарко.

Общи условия

Активация на акаунт