62 Луни около Юпитер - нова американска тема

  • 26 812
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 491

И се чудят там, моля ви се, за birth control. Ми да се чудят още. Най-вече родителите са за бой, още един случай на търсене на проблема, където го няма.
Тук съм, Бубка, благодаря за любопитството, но няма какво да казвам от доста време, а и не ми се пише нещо напоследък. Ето че сега ти ме провокира.  Simple Smile
Може моите очи така да виждат, но веднага ми залепна в погледа това, че село Глостър е подчертано католическо. И историята ми се върза много добре с историйката с една моя религиозна съседка, която си е записала дъщеричката да ходи от наесен в католическото училище, защото в нашето пъблик ги развращавали - преподавали им във втори клас за секс, венерически болести, СПИН. Тя не искала дъщеря й да си губи невинността с такъв вид знания. Sick В интерес на истината, аз не мисля, че са им преподавали за секс. За хигиена, частите на тялото, как става раждането (на ниво, че бебето се отделя от пъпната връв) и вредата от алкохола - да. Но ми се стори чудесно да преподават за секс на 8-годишни деца, защото за всяко нещо умеят да намират правилния език за определената възраст.
И уж всеки родител е най-добър за детето си, но на мене за пореден път ми стана жал за това момиченце. Защото е свежо, любопитно, палаво, смеещо се дете, и да му потиснеш любопитството е просто нехуманно. Майката все я навиква - непокорна била. Ами и мене тази жена ме предизвиква да грабна една кирка и да троша стени.
В университета мои колежки бяха изнасяли презентация за венерическите заболявания при тинейджърите. Страшно беше, процентът беше около 80. И това се дължеше предимно на разни консервативни места, където семейното дискутиране на половия живот е забранено.
Не знам доколко в Глостър някой изобщо се е занимавал да просвещава тези момичета. И ние в гимназията имахме бременна съученичка, която роди, свястно момиче беше, но никой не е тръгнал да я следва, това си беше нейн избор.

# 271
  • Мнения: 1 800
Фейо, глупости пиша аз ooooh!...така е като не чета какво излиза под пръстите и клавиатурата  Embarassed

Хиър, мъжа ми още се опитва да намери друга работа тук или в друг щат, който не е толкова скъп, но...вътрешното  ми усещане е, че ще се местим в НДж и пак се зарових в търсене на квартира...октомври ще дойде като днес...

МВК, радвам се, че съм помогнала Wink

Бубка, хубава ваканция, на хубаво място!

Миз, много хубави деца! Малкия какъв дяволит поглед има Heart Eyes

Снимката на Ноли  е много в тон с жълтата тенденция Laughing  Heart Eyes

Все забравям - някой преди време питаше дали е различна кока-колата тук и в Б-я- да много е различна, българската няма нищо общо с тукашната Peace.

Въпросче Mr. Green
Някой ходил ли е на спрей-тен? След Бг разликата в цвета на краката и този на ръце и лице е огромна. Не мога да се пека на слънце, защото е 90+градуса още от сутринта...
Разни бронзърс и селф-тенърс не успявам да размазвам равномерно, в резултат, на което ставам на петна. Та съм се замислила за спрей-он-тен, някакви отзиви? Колко време трае? Мерси!

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 02:00 от benson10

# 272
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ще пробваме да шкурим една две вратички да ги минем с нов финиш, да видим дали ще стане нещо и дали си струва изобщо труда.


не си струва, не се хващайте! аз се отрепах от шкурене и в края на краищата си окьопазих кухнята! шперплата не може да се се почиства добре, та пробвах да доизчиствам останалия по него след шкуренето лак с някаква течност от home depot, която чичкото се скъса да ми хвали, обаче единственото, което постигнах с нея беше да си направя две вратички на петна, които вече нямат махане  #Cussing out... та зарязах всичко на средата и чакам да се посъберат стотинки, с които да си сменя поне вратичките на шкафовете с нови, че с цялостно ремоделиране на кухнята не ни се занимава.
а тапети от врати на шкафове и аз махах на времето, но от шкафовете в баните. в този период установих, че добре се справям с моряшкия език, речникът ми се оказа доста богат на думи, които мама ми е казвала в детството, че не трябва да употребявам...

благодаря за милите думи за наследниците, и аз много си ги харесвам  Mr. Green!

миз, Victoria, BC е върховно място, страхотно, че ще ходите. И внимавайте с духовете. Laughing (Сещаш се от едно мое писание по темата преди време). Снимките на едната щерка на залез слънце са, хм, меко казани - разкошни. Не ми казвай, че ти си ги правила. Mr. Green За Август - на лични, към средата ще сме там вече.

те духовете да внимават с нас, че аз от кога ги търся, само да ги спипам Simple Smile. а за август, ще се договорим като едното нищо. и още една личност прояви интерес, ще се заформи срещичката Simple Smile.

Миз, само да възкликна какви хубави деца имаш  Heart Eyes
Пък и ти каква младичка се оказа, брейй - толкоз много мъдрост отде я взе  Laughing

младичка, я! с тия дечурлига смея ли да остарея? а мъдрост всъщност грам няма в моята глава, само се преструвам Sunglasses...

# 273
  • Мнения: 2 563
миз, мноу сте готини, бе!

Бенсън, успех, каквото и да решите! В Джързи не съм била.

Днес ни се обади риалтора, не било трябвало да ходим в апартамента в неделя, днес можело, хазайката се сърдела. Ми да беше казал бе! А и тя уж болна в болница, ама намерила енергия да се сърди.  newsm78 Не съм я срещала още таз хазайка, но вече си имам няколко наум. Пък и как си падам по кувьорчета, дивани в мътно зелено, завеси с джуфки и изкуствени цветя за украса, дано да ги е разкарала всичките, отивам да проверя!  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 1 173
Благодаря на всички за пожеланията !
Джи ами то вие всички се изпоприбрахте към Бг и не пишете от там редовно-затова се мъкне темата. Пък и нали е лято -всеки нещо се е хванал да прави  Wink. Викаш "пожълтяла е България "-ех мода...
Бенсън и ти ли си рак? Я кажи как му го даваш млякото на А.J - вариш ли го преди това ? Аз се канех да питам кога я спирате тази формула. Дида още около годината отказа да я пие - искаше само кисело .
 Миз много красиви деца имаш .   bouquet
Джена не знам кога се прибирам в Бг -може и след 2г да е , но ако си в Бг си "ангажирам" една фото сесия на децата. Невероятна снимка на малкия сладур Ноли
МВК радвам се че се оправя крака. Ще отнеме време но ще се оправи. Мой приятел миналата година си счупи глезена ( при катастрофа) на нова година караше сноуборд  ooooh!.

 За апартаменти, които се дават под наем мога да го разбера: майсторите имат норма, която трябва да изпълнат за опр. им време, а то не им стига и те здраво претупват. Отделно на ръка е, че не си дават зор да мислят как винтче, дълго 5мм ще задържи корниз, който барабар с пердетата тежи 2-3 кила, ама... Виж, за хората, които са собственици на домовете, в които живеят, ми е абсолютно непонятно как може да не им пука какво причиняват на къщата си.

Аз да сопълнч- нали с това се занимаваме и сме в кънстакшъна - ужас. Ей това толкова некадърници на едно място не сме виждали. Ние с нашата къща защо избягваме да наемаме-вярно бавно става но си го правиш както "свое". Който сме наели за нещо все е бил "изгонен" . Лендскейпърите се изредиха 3 компании Joy, плъмбъра само пекса трябваше да сложи(всичко друго беше направено от мъжа ми) -той така го свързал ще някъде нямаше свръзки даже. Иначе според него бяхме готови за драйуол  hahaha. Какво ли още не -нямам думи да разказвам. Виждала съм къща на която има дупка на покрива , защото на "милите" нещо им излязла крива сметката. Къщи за по 3-4 милиона които текат поне от 5 места , за изолационната мазилка и за камъните няма да ви казвам какви красоти съм виждала. Да строиш къща за милиони и да ти я оклепат- не знам . Както казва съпруга ми "който съм наел за нещо винаги съм искал да ги удуша"  hahaha
Вероятно е така наистина, нотакива телесища, месища и динозаврища каквито има тук, няма никъде другаде по света...вервай ми. Така че бг паласките пък макар и в жълто са за предпочитане ...
[/quote]
Клеър ела да видиш тука в мидъл Мисури какво е - лелей аз такива туловища не вярвах че има. Тука поне 80% от населението е с наднормено тегло. А пък като вида някой мършоляк до някоя кака "цоцолана"(това е поне 70% срещано явление тук) направо си умирам  Joy
 За противозачатъчните - не знам но.... тука "мадамите" на по 16-17 си раждат , на 20 имат поне 2-3 от различни бойфрендове  ooooh!. Не знам какво е -липса на сексуална култура , или просто си ги раждат за да съдят бащите да плащат. Не го разбирам аз това явление - после нека ми каже някой че не са "уайт треш"( мързелива , некадърна пасмина , живееща на фуд стемпсове) . Говоря само за ерията тук - не знам как е в големите градове  newsm78
 Тандури цветята са от гадния гъм пейст на Уилтън. Учих се рози да правя ( за сватбената торта). Взех си на Сатен Айс гъм пейст- съвсем различно се работи-вярно съхне и по-бързо , но е страхотна.!
 Хайде че се улях - лек ден от мен

# 275
  • Мнения: 2 254
Въпросче Mr. Green
Някой ходил ли е на спрей-тен?

Да. Рос. Уан Мисисипи, ту мисисипи.... Wink  Mr. Green

# 276
  • Мнения: 1 393
Въпросче Mr. Green
Някой ходил ли е на спрей-тен?

Да. Рос.

Ох, бе, Тинке, надник и ме разсмя  веднага. Joy  Joy

Джи, въх, че аз съм била много фешън значи (настръхвам като чуя някой да го каже това), готова съм за Бг. Имам и голяма жълта чанта, и жълти еспадрили, че и жълто- бяла чертичеста тениска чак. Витошка, дръж се, идвам!  Crazy 

И Ноли и той като мен  в тон с модните тенденции, да.  Simple Smile

Бубка, честита ти кола!   bouquet

# 277
  • Мнения: 1 800
Въпросче Mr. Green
Някой ходил ли е на спрей-тен?

Да. Рос. Уан Мисисипи, ту мисисипи.... Wink  Mr. Green

че ти от къде мислиш ми дойде тази идея Mr. Green ....разликата съм я докарала на ръце по пуерторикански и крака по скандинавски Laughing

айде, никой ли не е ходил на такова нещо? .... срамота е, в 100 градуса да ходя с дълги крачоли....

Рая, аз не преварявам млякото Embarassed направо в шишето или сипи къп.

# 278
  • Мнения: 2 254
Бенс, има такъв спрей, купуваш си по-тъмен, най-тъмен, или какъвто там трябва и действаш. Позната ползва, стои добре. Не й се е налагало да изравнява тен, обаче....пробвай....

# 279
  • Мнения: 1 593
Бенс, аз съм ходила - ами 50%  от 'тена' си заминават с първото къпане - 25% със второто и 15% с третото... - при моята личностна хигиена това са около 3 дни на средно топъл ден...  Crazy
Белите ми дрехи се отъркват порядъчно отвътре, особено тези, с които съм се върнала от тенинг салона.
Освен това мирише кожата ми  Sick

с две думи - не съм фен, макар че съм го правила някоклко пъти в името на здравето. Инак става равномерно и бързо.

аз тууй жълтото не съм го забелязала  newsm78
днес ще се огледам да видя

# 280
  • Мнения: 8 163
Тука поне 80% от населението е с наднормено тегло. А пък като вида някой мършоляк до някоя кака "цоцолана"(това е поне 70% срещано явление тук) направо си умирам  Joy
Ние докато живеехме в МД се нагледах на ужасни сланини. Направи ми впечатление обаче, че повечето от хората с наднормено тегло са жени. Ти имаш ли такива наблюдения? И защо свръхдебелите се концентрират в определени райони? Имам предвид, че в ПА за 1 година съм видяла точно 3-ма души (все жени), които са над 160 кила, а в МДския Уолмарт трябваше да се ходи с пликче за повръщане.

По повод жълтата мода, дето я споменава Джи ще кажа, че винаги много ме е дразнело робуването на "модата" - такава, каквато фирмите, търгуващи с Китай и Турция налагат на българите. Ами на мен не ми харесват поли с ниска талия, примерно, нито пък пуловери с черепи или пък джинси с ламе и пайети. Само че това са единствените парцали, които можеш да намериш и по Солунска, и по Витоша, и по бившия Жданов (както и да се казва сега), и на Илиенци. Само ЦУМ правеше изключение и след 5-6 часа обикаляне пак си купувах дрехи от там. За обувките - същата работа. Имаше само 2 магазина в цяла София, от които можех да си харесам нещо. Па и с моите крака #35... Ами те само от #37 и #38 зареждаха. Бельото - пак така. Добре, че направиха 7 Seconds, че...

Рая, моят мъж е перфекционист и маниак на тема безопасност. Колко неща е сменил само заради калпавата им инсталация, не е истина.

Да ви кажа за коте Лили. Първата вечер беше доста агресивно животинчето и това е разбираемо - нова къща, нови хора, друга котка, надупчено от ваксини дупе, ресане, къпане... И понеже държим храната и кенефите в гаража (котките си имат магнитна вратичка), а Лили още не знаеше как да стига до там, трябваше насила да я изкараме иззад фотьойла. Мъж ми сега се фука с дълбоки бразди и по двете ръце (от Лилешки задни нокти; предните ги няма).

Около половин час след като изнесохме Лили в гаража решихме да я видим добре ли е. Бре, тука котка, там котка, няма я! Пет пъти проверихме всичките цепнатини, дупки, под колите, над колите, кашоните, дори гредите на гаражните врати. От Лили ни следа. Сякаш се изпари това животно. Няма откъде да излезе, а каишката й с магнита я намерихме разкопчана и паднала на пода, точно върху малката локвичка, образувала се от конденза на климатика в моята кола. Досущ като със Злата вещица от "Магьосникът от Оз".

Почнахме да проверяваме и в колите, да не би да се е намъкнала там, докато вратите са били отворени. Ами нямаше я Лили. Въоражихме се с фенери. Айде пак дупене над всяка дупка и кашон. Гледахме и под калниците. Нищо! Накрая си викам, "Я да отворя и предните капаци на тия коли, то се е видяло" и намерих Лили - свила се, милата, точно до двигателя ми. Луда работа!

Днес Лили вече се чувства като удома си и напълно отговаря на описанието на породата: блага душица, която се размазва, като я гушнеш и ходи по теб като вързана с връвчица за крака ти. Все още се гледат странно с другото ни коте, но поне спряха да се съскат. Вчера им създадохме и малко положителни емоции: хванахме чипмънка, който беше решил да превземе къщата ни. Аля и мъжа ми го пуснаха в близкия парк.

# 281
  • Мнения: 1 393
Ох, милото котенце.
Добре, че си сетила да погледнеш и там.

Само за сведение, и на мен не ми се нрави особено черепната мода, но това е световна модна тенденция, не е само бг-ска измишльотина (за съжаление или не). Черепите са насякъде през последната година- от дамски обувки и аксесоари за дома та чак до бебешки дрешки.

# 282
  • Мнения: 1 783
Бенсън и Джена, вие много модно го раздавате, аз си ходя с белите крака и черни ръце, нямам нерви за изкуствени тенове. Даже днес на плажа ги гледах и не мога да направя нищо по въпроса - все съм с д-то нагоре с кофички и пясъчни замъци или са под водата носещи мене и синчето. Само не разбрах, защо
макар че съм го правила някоклко пъти в името на здравето
тенът нали последно не беше здравословен?

Жълтото, не съм го забелязала, ама аз от вкъщи не излизам, освен да отида на плаж и в Пикадили и не съм компетентен орган. Е, ходих до най-новия мол един път, видяхме се с варненци, огледахме се, както подобава. Няма да повярвате, какво моло-строене пада в морската столица, на едвам 500к души, как го мислят това с 5-6 мола не ми е ясно  newsm78. Голямо пране на пари пада май...

Ето ви един поздрав от мен. Лека романтика за лятото.

Миз и аз да съ изкажа - много сте хубави, пу-пу. Пусни горепосочената песня на щерките си, може и да я харесат  Mr. Green

# 283
  • Мнения: 1 393
БСамо не разбрах, защо
макар че съм го правила някоклко пъти в името на здравето
тенът нали последно не беше здравословен?


Не съм Дженна, ама да се изкажа като дървен философ: според мен има предвид, че вместо да се пече на нездравословното слънце, ако иска тен, си го слага по този "здравословен" начин. Дженке, тъй, нали?


Хора, някой да има опит с търсене на човек за помощ в домакинството за баби и и дядовци, но вие като сте тук? Някой от вас наемал ли е така? Къде да търся, какви са цените? Някой ако има идея, моля споделете, може и на лични. За сведение, интересувам се за средно голям провинциален град, не за София.

# 284
  • Мнения: 7 091
не си струва, не се хващайте! аз се отрепах от шкурене и в края на краищата си окьопазих кухнята! шперплата не може да се се почиства добре, та пробвах да доизчиствам останалия по него след шкуренето лак с някаква течност от home depot, която чичкото се скъса да ми хвали, обаче единственото, което постигнах с нея беше да си направя две вратички на петна, които вече нямат махане  #Cussing out... та зарязах всичко на средата и чакам да се посъберат стотинки, с които да си сменя поне вратичките на шкафовете с нови, че с цялостно ремоделиране на кухнята не ни се занимава.
а тапети от врати на шкафове и аз махах на времето, но от шкафовете в баните. в този период установих, че добре се справям с моряшкия език, речникът ми се оказа доста богат на думи, които мама ми е казвала в детството, че не трябва да употребявам...

Миз, ти съвсем ме отчая  ooooh! Ами те и в момента са на петна, та едва ли по-зле ще стане  Laughing Ние купихме sander ( такава машинка дето шкури, не знам как е на БГ). Как пък не, 20 вратички не бях ги метнала на ръка! Rolling Eyes) Взехме и varnish stripper ( това идея си нямам как е на БГ, но маха покритието на шкафчетата). Дано да стане нещо, защото само се ядосвам с тази кухня. И дръжките на вратичките са нестандартни, не можахме да намерим същите, че и това ще оправяме.  Rolling Eyes А иначе за речника, мноооого си права! Мъжът ми през цялото време вика, внимавай децата са тука  Joy

МВК, не знам кога ще пусна снимки, защото искам първо да оправим вратичките, което ще отнеме много време  Rolling Eyes

Джена, страхотна снимка на Ноли! Peace

Бенсън и Джена, вие много модно го раздавате, аз си ходя с белите крака и черни ръце, нямам нерви за изкуствени тенове.
И аз тъй  Laughing

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 18:09 от Tandoori

Общи условия

Активация на акаунт