Срещата със СЕПТЕМВРИйското човече вече не е толкова далече!!!

  • 11 881
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 926
Еййй, събудих се като свинско в собствен сос ooooh! А вън е хладно и подухва - бременна работа Whistling
Та да ви драсна някой ред, де Wink
Деси, някои колички тук са два пъти по-скъпи Confused Което е много гадно и прецакващо..., ама бутай - справяме се Wink
Дидка, сутиен за кърмене имах още от 8-мия менец предния път, че ми беше мекичък и удобен. Най-важните критерии са да е мек и да поддържа гърдата отдолу без да я стяга Peace Имам от тези по 5 и 10 лв (зависи къде ги продават) и два от тези по 30 лв. Е, вторите си заслужават повече, но знаеш, че съм с едър бюст и при мен просто "поддържа" не е достатъчно. Трябва ми наистина пълен комфорт PeaceСега ме мързи да ровичкам, но утре ще пусна някое линкче какви още сутиени стават за кърмене Wink освен тези, които са си за кърмачки Grinning

# 226
  • Мнения: 391
Момичета кокичета!

Прибрах се вкъщи преди два дена! Децата са залепени до мене и на мене сърчицето ми пее ли пее. Не мога да повярвам че приключението свърши, чувства ми се толкова далече, даже сега.

Не съм ви чела от две седмици и ще ми отнеме време да влезна в час, но ще съм наоколо от сега нататък.

Ще се включа по късно, че трябва да ходя на единствентата ми докторска среща в болницата след малко. След това ме оставят на мира.

# 227
  • Мнения: 133
Аз пак не мога да спя тая нощ. На всеки час се будя и през цялото време съм в просъница  1countingsheep Но като гледам кой кога писал и май не съм сама  Joy
Тайничко завиждам на спящите  Embarassed Кажете как го правите, че аз още някоя такава нощ като изкарам и съвсем ще лудна  Crazy
Sheila, добре дошла  Hug Тъкмо вчера смятах дните, дали не си се прибрала вече  Hug Липсваше много  Hug
Айде отивам да се опъна още час  newsm46

# 228
  • Мнения: 3 926
А, добрютру Hug
Сонче, съжалявам, че аз съм лошият вестител, ама като влезем в деветия да видиш какво ще е ooooh! Писане по цяла нощ, кой с контракции, кой го пристяга нещо, кой не може да си намери място.... Веселото тепърва предстои Wink

Шейлиииии  bouquet Hug Hug Hug Добре завърнала се у дома. Много хубави са тези мигове на семейна обич след пътуване Heart Eyes Чакаме да се включиш с отчет от докторската среща Grinning

Ох, аз сега съм лееко недоспала, но пък току-що излизам от банята и ми е толкова свежоооо Crazy
Хубав и хладен ден желая за всички Hug

# 229
  • Мнения: 1 633
беба видях че си от пловдив,реши ли къде ще раждаш,кой е лекаря ти ,който следи бременността




Ходя при Топалова. Много съм доволна за сега внимателна  е и  според мен си разбира от работата. лошото е че не е от най -приказливите пък аз питам и разпитвам за 1000 неща.Между другото миналата седмица и споделих за килограмите и тя ми каза '''За мен е важно бебето да расте ти си сваляй не е задължително да трупаш по тем сланинки" та се бях успокоила ама  бях 60кг тогава и вчера  като видях 59 #Crazy се шашнах.
Прясно мяляко си пийвам по 1 голяма чаша студенко,  ама съм забравила да го на пиша, то ми е за през ноща Simple Smile нали пия хапове разни, та като стана към 04.00 и гълтам и млекце.

А това със сникърса беше в пристъп на паника, ясно е че не е от най здравословните храни.
Снощи мъжо ми купи бадеми та ще похапвампо 50 гр на ден. Може и някакво леко хапване да включа между 12 и 16 часа.  Дано да има ефект ще се отчета след 3-4 дена.
Утре се изнасяме ooooh! аз лежа а милото уж стяга багаж ама само се върти като шугав и не знае кое къде да прибере. Трябва да размразява фризера за да  го изчисти и фурната и гардероба да разглобява и............... ooooh!  Леле то било сложно да се изнася човек, яд ме е щото ако бях добре аз можеше да свърша голяма част от работата, женската поне. Той милия ме пита задължително ли е да увива чиниите във вестник  Simple Smile  Викам ако искаш още да ядеш в тях е задължително.  Ей такива работи.

# 230
Добро утро момичета,
пиша ви рано, рано, но нали съм отпуска и се опитвам да ви чета сутрин с кафето и закуската е честно казано не успявам, но ще наваксам обещавам.
Да ви споделя как паднах вчера като малките деца и сега си куцукам с обелено коляно, а другото по-молко, но важното е че бебчо е добре. Да ви кажа честно много гадна работа това падането докато си бременна на мен не ми се е случвало от дете, а така се уплаших естествено не за мен и моите колена, а бебето, но вече съм ок.
Та освен шофирането с колани то май и ходенето пеша трябва да е с повишено внимание.
Лек ден за сега надявам се да мога да се включа пак по адекватно на това което вие сте писали.

# 231
  • Мнения: 57
Добро утро и от мен Grinning
Днес е хладничко и се диша Party За спането и на мен сънят ми е супер разбит особено трудно ми е докато заспя.
Шейле добре дошла отново на фронта при нас Hug Hug Hug
Беба аз не виждам нищо притеснително че си свалила няколко килограма, както е казала лекарката важното е бебето да расте така че яж си колкото ти се яде без да се тъпчеш излишно Peace
Ох ние тази вечер късно заминаваме за Бургас, решихме да пътуваме вечерта че е приятно и няма жеги а и като пристигнем рано сутринта направо си лягаме да спим.
Айде до по късно лек ден на всички Wink

# 232
  • София
  • Мнения: 1 188
Здравейте момичета! Връщам се от ЖК - бебето си отговаря на около 30 седмица, с главата надолу, около 1 500 г., а аз с два отгоре за последния месец! На следващата среща август - болничен, живот и здраве.
Добре дошла на Шейла! Хубав, хладен ден на всички! Асе, аз раждах с епидурална и е така както го описваш-сложиха ми я на около 5 см. разкритие, + окситоцин и после на 10 см. ми я спряха. болката ме връхлетя само за 20-ина минути при изгонването на бебето. И аз имам мераци за напълно естествено раждане, ама пък от друга страна си ме е шубе и май пак ще се хвана за упойката newsm78 Скоро присъствах на една лекция с акушерка сицилианка, която пракиткува раждане в домашна обстановка на Хаваите - бях много впечатлена...включително от формулираната дилема- искате ли раждането да бъде медицинска операция или церемония на живота...първия път имах доста шевове вкл. епизотомия, и си мисля, че до тях се стига вследствие на окситоцина и упойката. Сега моят лекар ме убеждава, че при второто нещата ще са много по лесно, и да и да си ползвам упойката - анли сме в 21 век, но...? Та такива мисли ме обземат...
    

# 233
  • Мнения: 21
Здравейте мамита,
ама много комплименти сте ми спретнали, та се засрамих  Embarassed
то не е кой знае колко голямо коремчето, ама пак си тежи и пръхтя и като шамандура се чувствам понякога. снощи имах и аз включване - рев и обяснявам на мъжа ми, че не ме харесва, че съм надута, издута....абе супер глупости. днес сутринта си викам, аз съвсем не съм наред  Whistling
Асе, Деси да ви кажа и аз взех по сериозно да налканям към бежовата. А и Асето страхотни мотиви изкара, благодарско за което   bouquet, че с моя двойнствен характер  Mr. Green в събота май ще ходя да я капарирам и да се поуспокоя вече  Crazy
Бора, супер за добрите новини
Май моето бебе само седи с Д-то надолу и не ще да се върти маймуната, а майка му така иска...
Шейле, добре завърнала се  Hug
Деси, как мина празника ти?
Пееща лек път на теб и специални поздрави на Бургас  Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 8 264
Здравейте,
Не знам как е било вчера в София, ама тука беше адска жега. Чак след 8ч вечерта започна да се диша по-спокойно. Вкъщи на климатика много не я усетих, ама докато се завлека до яслата да взема малкия човек, бая зор беше. Този месец яслата ми е на 30 мин път и в 5ч когато още е доста топло ми идва малко уморително. Ама пък сега като съм отпуск това си остава главната ми разходка за деня така че ще си пухтя и ще си трая.
За предното раждане питах за епидурална упойка ама ми казаха, че тук при нас не правят. Виктор се роди общо взето бързо и лесно или пък може и аз да търпя повече на болка. Абе ядваше се. Надявам се и сега да мине по същия начин. Пък и колкото и да боли, все пак няколко часа е само и се забравя бързо. Всъщност поне за мен самото раждане не е болезнено. Болят контракциите преди това и онези гадни напъни, дето имаш чувството че страдаш от силен запек ама пък нещо извън тебе те кара да се напъваш. На мен най-интересно ми беше, че между самите контракции, а после и между напъните, нищо не те боли. Обземаше ме едно такова блажено спокойствие. Все едно мога да скоча и да бягам. После само след минута отново болка. Просто се наслаждавах на тези мигове спокойствие.
Кърмачески сутиени не съм ползвала първият път. Вкъщи си ходех по тениска без сутиен - беше ми по-лесно. И без това имах чувството, че докато спра да кърмя и пак трябва да започвам. Понеже малкият се роди ноември за разходките си бях с яке и продължих известно време да си джиткам без сутием. Не ми се е случвало да има непредвидени млечни изливания.

# 235
  • Мнения: 0
Добро утро мамета!

Сонче, на теб не ти се спи, а аз не мога да отлепя сутрин особено като знам, че трябва да ходя на работа.  ooooh! Едвам се надигам в 7 часа напоследък.  Ама аз по принцип си спинкам стабилно  hahaha, макар и да не мога до по-късно от 9ч. сутринта - с два часа отгоре си е друга работа.
В този ред на мисли - Реничка, благородно ти завиждам, че си в отпуска. Аз мисля да работя до края на месеца и после да се скатая вкъщи. Не че няма да ме тормозят и там, но си е друго.
Честито на всички за новите придобивки. Аз кога ри ще се наканя да си покажа мойте.... Blush Сигурно като си седна вкъщи и имам повечко енергия и време Mr. Green
Това за сутиените за кърмачки е добра идея макар, че хич не обичам сутиени с меки чашки Crossing Arms Ама Асето беше казвала, че банелите пречели и аз кво да правя - слушам Naughty
Искате ли края на месеца или началото на август да си спретнем още една срещичка преди финалната права Grinning?Така мисля ще е удобно и за мамите с по-ранен термин - да не се притесняват да излизат

# 236
  • Мнения: 11 329
Деси, да ти кажа за упойката - можеш да си я поискаш веднага. Трябва да подпишеш там един формуляр и ще ти я сложат. Можеш да се разхождаш с нея, да правиш всякакви упражнения, но няма да можеш да пробваш ваната.
Не се плаща, защото влиза в цялата процедура на раждането. Както не се заплащата хомеопатичните лекарства, които също можеш да си поискаш или акупунктура, която акушерката може да ти приложи.
Не се притеснявай да си искаш! Ти си Клиентът и за тях е закон това, което си пожелаеш. Само вечеря от ресторант 3 звезди няма да ти сервират, но всичко останало е включено.
Ако имаш нужда от масаж на кръста - казвай си, ако искаш топло - ще ти сложат торбичка с черешови костилки.

Роси, добре дошла, бъдеща бабче! Като си помисля, че те водя на години, а тепърва чакам трето бебе и ме хваща срам! Да ти е жива и здрава щерката и дано всичко ви мине по вода!

# 237
  • Мнения: 945
Веч, Деси, да ви питам и аz. Трябва ли ми свидетелството zа раждане при zаписване на бебето или само със свидетелството zа брак става. Че това zа раждане не ми е преведено... Confused
А ако ми кажете и къде в Германия мога да си го преведа, ще съм ви много благодарна   bouquet До сега само в БГ съм превеждала и легалиzирала, ама сега не ми се zанимава с таzи работа...
И аz се надявам в нашата клиника да има "walking PDA", както Веч каzва, ама ще ходя там чак към края на месеца ( и каквато съм шматка zабравихда питам акушерката като идва у нас)

# 238
  • Мнения: 11 329
Гери, таткото българин ли е или немец, че не знам?
Доколкото си спомням след раждането от клиниката даваха една купчина бумаги и нашия татко ходеше да се оправя по инстанциите. Дават акт за раждане в няколко екземпляра - един за щандесамт, един за арбайтсамта (заради киндергелд), един за здравната каса, един за църквата и имаше май още един за всеки случай.
Ако имате фамилиенбух, таткото трябва да я носи в щандесамта и там нанасят бебето, ако нямате - само акта за раждане.
Не ти трябва да превеждаш документи тук, че ще ти съдерат кожата! Искат майка си и баща си за превод и после легализации  Twisted Evil ooooh! По-скоро си направи в България отколкото да хабиш време и пари тук.

# 239
  • Мнения: 79
Здравейте момичета!
Аз днес съм на тараторена диета, че снощи ми беше много тежко и пак връщах по нощите всичко.
А не ми се иска да се напъвам излишно.
Май май пак ще започвам разделно хранене и май царевицата ще ми е храната за следващите дни, че не ми дразни стомаха.
Спя непробудно цяла нощ да се похваля, вечер не мога да си изгледам филма и задремвам, а сутрин в 8 се събуждам трудно и ми се спи още.
Не ставам нощем до WC-то, но то сигурно е защото къщата на мойто бебе е голяяяма и просторна и има място за всичко newsm47.
Добре дошла на Шейла!
Дески разкажи снощи как изкара.
За лека с/у киселини с мен говореше, но уви тук има само Талцид така, че да се спасяваме по единично.
Мари, нямам думи само гледам и... newsm09 като го сравня с моите 127 см...

Общи условия

Активация на акаунт