ЧДГ ЕЖКО БЕЖКО - в Драгалевци - не водете децата там!

  • 14 931
  • 142
  •   1
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Възторгвам се, когато някой "добронамерен" непознат се загрижи за емоционалното състояние на детето ми.
Гостите, спрете се вече, защото правите лоша услуга на директорката Божкова. Не ми се иска да си мисля, че тези постове са нейни или  че тя стои зад тях.

# 106
  • Мнения: 6 206
Не се притеснявай, модераторите виждат адресите, откъде се пише.
Вече се каза, че не са еднакви.

Майката беше споменала някъде, че е само за лятото варианта, или поне с такова впечатление съм останала, затова може би не е в Немо.
Но пък уж с памперси и не го сменяли и това беше проблема, сега многократно й били връщани гащи със съкровища.
Децата с памперси нямат гащи със съкровища...
Така или иначе сме до ушите в темата, може би ще ни се изясни накрая какво е положението.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 20:28 от Каспър

# 107
  • Мнения: 3 161
Аз пък мисля, че детето на Рая скоро ще бъде записано в държавна детска градина; поне така е написала в една друга тема:

Цитат
ПРЕДВАРИТЕЛНО ЩЕ НАПИША, ЧЕ МОЖЕ СВОБОДНО ДА МЕ ПЛЮЕТЕ........................ взела съм си чадър.
Тъй като дъщеря ми не я приеха на държавна ясла по общия ред - а именно майка й не беше свободна в уречения ден да стои пред интернет за да записва детето си..... и аз използвах ще го нареча обществени контакти за да вкарам детето си някъде. И го направих - пари не съм давала. Просто познавам човек, който ми помогна. Сигурна съм, че всички майки на които не приети децата в ОДЗ , ако имаха възможност биха направил като мен. В края на краищата живота е борба! Не ми пука, че съм предредила друго дете, защото и на никой не му пука за моето дете..... и накрая..... честно да ви кажа съвестта ми е чиста. Нека да съм нагла, безочлива и т.н. - не ми пука!
 А за градините - директорката но ОДЗ- то не ми е искала пари, помоли ако имаме възможност да помогнем за да сложим щори на градината - ами имам възможност - помогнах. И за други неща бих помогнала - ако се налага. Това е.

# 108
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
Е-е не, просто не е истина. Shocked

Тук стана латино-сапун. Сега детето и в Немо не било по същите причини.
Абе на маймуни станахме вече, понеже разбрах, че г-жа Божкова чука на вратата, аз ви предлагам да я пуснем и да я изслушаме.


Да манипулира се.
В България винаги става така.
По интернет дъщеря ми за детска ясла в желана от нас ОДЗ беше 272 номер на чакащите.
С връзки обаче я приеха. НА ПЪРВО КЛАСИРАНЕ.
Не ме мразете и не се сърдете - но така става.

Сега пък разбираме, че с връзки детето е прието в ДДГ. newsm78, а майката пише на няколко места, че е с много добри възможности финансови.

ето:
И аз не знам кое колко струва.
Каквото ми хареса си го купувам.
По принцип пазарувам веднъж седмично. Сметката никога не е по-малко от триста лева. newsm78

дай Боже всяка майка да не гледа кое колко струва. после нямало места в ДДГ, ами как да има....

аз като ви казвам, че намирисва нещо Thinking

обаче как се обръща палачинката, а? newsm78

Дъщеря ми вече трети ден е на ясла. Смятам , че много лесно се адаптира. newsm44 (да не ме чуе дяволът само). Папка, спи. Много съм доволна. Смятам, че за адаптацията на децата най-голямо значение има екипа , който се грижи за тях. Благодаря на всички от детска градина "ЕЖКО БЕЖКО" в Драгалевци! newsm17 newsm51 newsm10

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 22:24 от Liorena

# 109
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
Пак нещо не се връзват нещата:
какво четем в червено: детето е с чувствителна кожа, трябва да се мие, защото в противен случай ще се подсече дупето, ще стане на рани и т.н.

Прибирам вчера вечерта Рая от Ясла и естествено -  детето пак е с зачервено дупе, ама толкова червено, че не дава да я измия - плаче та се къса.
Поглеждам в раницата и - естествено само един памперс липсва - а съм ги предупредила поне 10 пъти, че тя е с по-чувствителна кожа и че трябва да се мие и да се сменя памперса на около 3 - 3,5часа

малко по-рано разбираме, че детето всъщност няма проблем с дупето, нито има проблеми с подсичане.

Мажа с Мустела, не съм имала проблеми с подсичане


значи едно дупе или е предразположено към подсичане или не е. newsm78

# 110
  • гр.София
  • Мнения: 4 175
 Аз пък не виждам никакво противоречие в това да имаш финансови възможности и въпреки това детето ти да е в държавна градина. Има Държ. градини,които не отстъпват на частните ,че и ги превъзхождат.

 Иначе, заради цитирания от Емем пост отдавна съм антифен на авторката.
 Но от това не следва,че написаните от нея неща за Ежко-Бежко са измислица.
 С претенциите й ,че не й връщат парите,когато детето отсъства и че не й дават храната не съм съгласна.
 Но  вмирисаната раница и липсата на контакт с учител-възпитател са сериозно обвинение, което никой не опровега -нито Директорката,нито  гостите, които вярвам,че са различни, но говорят твърде общо. Докато Рени е изброила конкретни неща.

# 111
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
ОК, но нали авторката иска справедлоивост, (BTW прочетох всичките и мнения, 12 стр. не е много), ами има нещо, което е много смешно и наивно в писанията и - най-вече парадирането с пари е ужасно смешно - тааа....нали иска справедливост....ами като си е вкарала детето в ДДГ с връзки, ами по-добре си трай, а не го пиши с ГЛАВНИ букви, тя обаче го тръби в не една тема, като голямо постижение....е, голяма гадост просто.

# 112
  • Мнения: 4 877
Погнусена съм от изповедта на авторката на темата как е докопала място в ДДГ!!! Пфу!!! Как не те е срам?????????
Освен г-жа Божкова да сигнализира съответните институции. Нямам думи!!! Става дума за деца и може да е предредено дете от бедно семейство!!! Пфу! Направо гнусна история!
Рени, дори и да не си давала пари, това пак е КОРУПЦИЯ!!!!!!!!!

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 00:53 от май :)

# 113
  • Мнения: 4 877
Sorry, но се развълнувах и пускам нов пост.

Едно се кефя в цяла история - че си OUT  smile3513 от частното образование.
Не съм засичала досега такива "родители" в ЧО, които минават направо през някого, а в случая деца, защото "животът е борба". Моли се да ни ми се изпречваш на пътя, че да видиш аз как си пазя децата.  Naughty

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 00:50 от май :)

# 114
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
Става дума за деца и може да е предредено дете от бедно семейство

в това може да си сигурна.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз имам 3 приятелки, чиито деца посещават Ежко Бежко. Много са доволни и дечицата им дори плачат, когато вечер си ги взимат. На 2 от тях дечицата са мънички на 1,2 месеца. Не могат да говорят, но факта, че като видят учителите и притягат ръчички към тях мисля, че говори достатъчно. На третата ми приятелка сина и е по-голям и и разказва как минава деня му в градината. Говори с голямо удоволствие за заниманията, които им организират по английски и руски език. В събота и неделя пита защо не е на градина..
Знам, със сигурност, че когато им предават децата им казват как е минал деня им, има ли или не, някакъв проблем.
На моята майка на нейна близка приятелка внука и също посещава тази градина. Преди да го запишат там беше в държавна градина и имаха много проблеми, плачеше не искаше да ходи и дори и до ден днешен минавайки покрай държавната градина той започва да моли да не го оставят там. Далеч съм от мисълта, че детето е тормозено там, защото в кухнята на градината работи леля му. Записаха след това детенцето в Ежко Бежко и нещата там напълно се промениха. Детето стана много контактно и ходи със желание.
Моето дете не посещава тази градина, защото просто нямам финансовата възможност да си го позволя. Ако не седеше пред мен този проблем, не бих се замислила дори и за миг да запиша там сина си.
 

# 116
  • Мнения: 3 271
запазена ма®ка, най-накрая един смислен постинг на потребител с повече мнения.
Нямам никакво инфо за градината, просто темата не спира да ме учудва. Както и писанията на авторката й, не само тук.  ooooh!

# 117
  • Мнения: 4 877
Момичета, а не може ли да се редактира заглавието на темата, след тези последни "изцепки" на авторката й?
Аз лично като се включвам, ще изтривам втората част на заглавието.

Не мога да кажа къде е истината, но така определено е супер едностранчиво заглавието.

# 118
  • Мнения: 3 271
Права си, Май.
Никой не знае къде е истината, но в писанията на авторката на темата определено има проблеми. Нещата, които е извадила Лиорена са покъртителни в противоречието си  ooooh! Отделно колко не обичам парадирането с финансово състояние, но това вече е една друга тема и отива в сферата на личните предпочитания. Но т.нар. "факти" за тази градина са противоречиви, което ги прави не-факти.

# 119
  • Мнения: 576
Ей, скъпи, много моля без обиди. Една вечер да не влеза във форума- и пожар!
На маката, която пише, че детето ми не е в Немо - не е там, но не поради това, че яслата не ми харесва - НАПРОТИВ - просто Рая е болна и е на антибиотици. Освен това след десетина дни заминаваме за чужбина - и предпочитам детето да остане в къщи, за да не се разболее отново. Защото полетите са дълги.
По повод обвиненията на Лиорена - естествено е цитирала неща по начин на който на нея и е удобно. Знам от къде идва и острия й тон, и аз подробно прочетох, мненията й , и се оказа , че една майка е плюла и по градината на детето й. Затова и се струва - нереално, че може някой да не е доволен от нещо, от което видите ли ТЯ е доволна.
Стига с това материално положение бе хора - яд ли Ви е нещо или какво... Ами работете повечко, стига се заяждахте по форумите. Ако имате нужда от материална подкрепа - бих помогнала, естествено на когото аз преценя. Никога не съм отказвала. Не ме познавате - не желая да коментирам повече по този въпрос.
Да - записах детето си в детска ясла - ДЪРЖАВНА - . Това което преживях в частния бранш на детската ясла ЕЖКО БЕЖКО, мила ми Май:), със сигурност няма да повторя. Да в държавна - не заради таксата от 40 лв. на месец - а надявам се заради добрите грижи и опита на персонала. Честно си признавам, естествено във вашите очи това не е така, но съвсем случайно стана. Не съм търсила връзки - връзките дойдоха при мен. Пари не съм давала - просто ми направиха услуга. Пари съм дала за ДЪРЖАВНАТА ГРАДИНА - за ремонт- боядисване, за щори, за осветление, за част от дограмата ....... дала съм ги безрезервно, където може би ще бъдат и някои от вашите деца.

И на края, критиките и обвиненията, които сипете върху моята личност - нямат никаква стойност.

Общи условия

Активация на акаунт