Отговори
# 765
  • Мнения: 379
Ами за мен не е sigma  Peace Още ми е пресен спомена, как седях 2 часа в кафето да чакам резултати от биопсия, дето се изпращала на имейл. Чегъртаха ме, за да ми напишат, че показателите били ок, ама два не били. Или пък да чакам да си платя паркинга и да слушам как дядката от паркинга вика паяка. Отделно, че отиваш там и си като муха без глава, не знаеш на къде да хванеш и кой да питаш. Пък иначе голяма болница отвън, големи очаквания започваш да имаш.  Peace Казват хората, че е важне резултатът. Е, за мен са важни и други неща. Да не говорим що неща се изписаха в предходните теми. Объркващи доста.  Peace

# 766
  • София
  • Мнения: 23 214
темата е за съвсем друго обаче  Rolling Eyes
пуснете една отделна, в коя клиника е най-гадно или нещо подобно и готово.

# 767
  • Мнения: 364
темата е за съвсем друго обаче  Rolling Eyes
пуснете една отделна, в коя клиника е най-гадно или нещо подобно и готово.

Темата е точно за това. Колко, какви и къде. Simple Smile

# 768
  • Мнения: 202
Три неуспешни в Мемориал Истанбул.
 И аз се подведох по голяма и лъскава клиника и срещнах само фалшиви усмивки, пренебрегване на проблеми, хаос, претупване и.т.н. И не само резултата е важен. Даже и да беше положителен резултата мнението ми за тях щеше да е същото.
След това се насочих към по-малка клиника Плодност в Битоля Македония. Хора организирани, внимателни и старателни. Резултата е положителен тест.

# 769
  • Мнения: 4 660
темата е за съвсем друго обаче  Rolling Eyes
пуснете една отделна, в коя клиника е най-гадно или нещо подобно и готово.
  202uu

# 770
  • София
  • Мнения: 1 844
И аз така мисля, тук е по-скоро за статистика - къде, от кой път, успешни, неуспешни и четящият да си прави изводите.А не кой е по-велик.

# 771
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
На този въпрос еднозначен отговор няма как да получиш. Най-добрата клиника е тази, в която си успял и обратното. За мен е "Щерев", защото успях от първото ИКСИ и за много други момичета е така. Някои обаче са страшно недоволни, най-вече тези с повече неуспешни опити. За всички клиники ще чуеш и хубави, и лоши неща. Аз когато избирах гледах да се насоча към голяма и утвърдена клиника.
Аз явно съм изключение! Родих дъщеря ни след 4 опита в Щерев. И за миг не съм била недоволна от персонала в клиниката и не съм се замисляла да я сменям. Имам 5 стимулирани опита, 2 хистероскопии и какво ли не още.От опитите имам 2 биохимични, една приключила в 8 г.с, една с чхг -0  и последната бременност, която е успешна и е вече на почти 7 месеца. Безкрайно сме благодарни на д-р Коновалова, която нито за миг не престана да вярва в успеха ни! Безкрайно търпелив и всеотдаен човек!
За нас беше важно да не се отказваме през всичките тези безкрайно дълги месеци...Вярвахме на докторката, вярвахме че имаме право да бъдем щастливи. Същевременно осиновихме и 2 дечица. В деня на трансфера на последният ни опит ни се обадиха с предложение за тях. И така в момента имаме 3 деца и пълна къща със смях и усмивки:) Пожелавам на всички успех и вяра в положителния изход на опитите за бебе!

Много опити...  Rolling Eyes Млада ли си, на колко започна първия? Аз ако направя 5 ще остана без яйцеклетки.  Peace Какъв проблем борехте?
Не съм млада  Simple Smile Вече съм на 40, а опитите започнахме през 2010 г. Оказахме се с тежък мъжки фактор- астенотератозооспермия. Отделно и при мен явно си е имало нещо проблемно- едната тръба беше леко нагъната... Така или иначе за тези 5 опита не ми се изчерпаха яйцеклетките- вадехме все по 5-7 броя. Използвали сме и донорски материал при 2 от опитите. И естествено всичко,което е възможно като "екстри"- ко култивиране, макс, имси, лезии и тн.

Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 14:35 от betray

# 772
  • Мнения: 314
За протокола при диагнози тежък мъжки фактор и ИЯР:
1ви опит - март 2013 /менопур+оргалутран/ - 3 Я, ИКСИ, Щерев - не настъпи оплождане
2ри опит - ноември 2013 /гонал+цетротид/ - 1 Я, ИМСИ + ИКСИ, Мемориал - 1 ембрион отлично кач. ЕТ на 3ти ден - отрицателен тест
3ти опит - април 2014 /гонал+мерионал+цетротид/ - 2 Я, ИМСИ + ИКСИ, Щерев - 1 ембрион с лека фрагментация в едната клетка, АХ, ЕТ на 2ри ден - отрицателен тест
     ?         - ноември 2014 ЕЦ, Щерев - канселиран, фоликула спря да расте
4ти опит - декември 2014 ЕЦ, Щерев - нямаше яйцеклетка
5ти опит - март 2015 /менопур+оргалутран/ - 2 Я, ИКСИ, Щерев - не настъпи оплождане
Взе да ме стяга шапката здраво... Чудя се к'ъв път да хващам вече...

# 773
  • Мнения: 605
Nyxia, много съжалявам, не знам какво да те посъветвам.  Hug И ние имаме проблем с оплождането, не се оплождат всички, само 50%. Аз съм на 33, пък ми казаха, че и моите яйцеклетки заради възрастта били с хромозомни аномалии и затова не се оплождали всички.  newsm78 Не ми се мисли, ако бях на 40. Отделно, че сме с астенозооспермия, тератозооспермия, но никой не го е третирал като фактор това, винаги са казвали, че спермограмите са добри и то в двете най-големи бг болници. Та така.

При вас ясна ли е причината за неоплождането, май там е основния проблем.

# 774
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Алекса, на мъжа ми сме правили 3 месечно хормонално лечение , някъде между 2 и 3 опит...-ефект нямаше особено голям. Леко се беше подобрила подвижността и концентрацията, морфологията естествено не беше мръднала. Диагнозата на мъжа ми е астенотератозооспермия...-почти няма никой.
Та единственото удоволствие ,което имаше беше в продължение на 3 месеца боцкане на задните части 3 пъти в седмицата. Успешния ни опит беше номер 5. Аз дори ходих и на физиотерапии и какво ли не. Правихме ИКСИ, ИМСИ, МАКС, лезии, ко култивиране и тн. При петия опит доки реши, че ще бъдем на вариант с лека стимулация , нещо като естествен цикъл, но не съвсем...Дозите в един момент пак се засилиха, но започнах с хапчета в началото. Извадихме 7 броя, което се беше случвало един единствен път- при първия опит когато извадихме 9. От тези 7 се оплодиха 6. На 3ти ден върнаха 4, а 2 те с по-лоши показатели изчакаха до 5 ти ден- оцеляха и ги замразихме. За първи път имахме за замразяване.  От върнатите 4 броя едничкото в момента е на 7 месеца, а до като лежах след трансфера в клиниката ми се обадиха за 2 дечица, които осиновихме. Първия тест си направих на 5ти ден, защото трябваше да пътуваме до Варна, за да видим децата.Направих кръвен тест за да видим има ли надежда или не- ЧХГ то беше 2.94 на 5ти ден,. Запасих се с 2 блистера но шпа, пиех ги на 2 часа и тръгнахме...Та така...Безкрайни опити и манипулации в продължение на 3-4 години- не се отказахме, правихме опити през няколко месеца. От 5те опита само при един нямаше имплантация, останалите не се развиваха...Изкарах бременността си много тежко, с шепи лекарства, инжекции и прегледи всяка седмица. Едва оживях през тези месеци, възстанових се трудно- все още не всичко ми е ок. Но си е струвало всяка една болка и сълза. Дъщеря ни е разкошно дете- кротко, спокойно и усмихнато. Каката и баткото вече почти влезнаха в нормата- ходят по психолози и логопеди, наваксват децата. Изобщо миналата година за семейството ни беше най-тежката, но и най-щастливата!
Дерзайте, обсъждайте с лекарите различни варианти и нещата ще се получат!
Аз за миг не съм си помисляла да сменям клиниката или лекаря си.
Успех и спокойствие- до колкото е възможно, де.   bouquet  bouquet  bouquet

# 775
  • Варна
  • Мнения: 801
Ин-витро 1ви опит АГ Варна неуспешно
Сега съм на прага на 2ри опит надявам се да е успешен

Допълвам 2ри опит неуспешен

3ти опит ЗЕТ не стигнахме до трансфер ембриончетата не преживяха размразяването

4ти опит юни 2013 лимитиран цикъл - АГ Варна др. Александров имаше бременност но за съжаление ЧХГ започна да пада била е биохимична, но за пръв път имаме имплантация аз съм обнадеждена въпреки неуспеха
5ти опит октомври 2013 лимитиран цикъл - АГ Варна др. Александров имаше бременност днес видяхме че не се развива ЧХГ 14ти ден 86 15ти - 113 16ти - 209 явно не е било писано незнам как да продължа и дали ще намеря сили Weary

6ти опит МЦ Надежда др. Стаменов 12ти ден чхг 94, 14ти 104 ,19ти 307, 21ви 477 днес 22ри ден 688 не се развива както трябва спирам лекарствата

Продължаваме напред

# 776
  • Italia
  • Мнения: 705
Shoko съжалявам.Пускали ли сте генетични и имунологични изследвания?

# 777
  • Варна
  • Мнения: 801
Shoko съжалявам.Пускали ли сте генетични и имунологични изследвания?
И генетични и имунологични и биопсии каквото се сетиш всичко ни е наред а по горе в поста ми виждаш резултатите

# 778
  • Мнения: 11
здравейте ние сме с мъжки фактор на 27 год с едно НЕУСПЕШНО ИКСИ В ЩЕРЕВ!!!
много сме разочаровани от целия екип абсолютно непрофесионално се отнесоха към нас! повече няма да направим опит там моля пишете за Варна към кой специалист да се насочим

# 779
  • Варна
  • Мнения: 10 732
Варна я задраскай от картата,тук е същото,каквото ти пишеш за Щерев Peace

Общи условия

Активация на акаунт