Вече време е да пазаруваме, ОКТОМВРИЙСКИ дрешки да купуваме!

  • 13 230
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 020
bidapet честит ти рожденик! Много да те служа, да не те ядосва и октомври много да помага с бебето Simple Smile
Tsv ми на мен хемоглобина ми беше 112, 96, 102, 110.... и се чувствам страхотно,
дори когато хемоглобина ми беше под 100 се чувствах супер, а странното беше, че месеца между първите две изследвания пих Малтофер (май така се казваше) и въпреки всичко хемоглобина ми беше паднал адски много... а ако не бях пила? а ако не ме бяха изследвали? важно е все пак.... често срещано е жените да имат анемия по време на бременността...
а и урината е важна....
не знам какви са тези лекари... моя също една стотинка не ми е взел... следи ме и ме мери постоянно... не е шега работа

# 271
  • Габрово
  • Мнения: 403
Аз под сайтове визирах нещо което да си харесам на външен вид пък да измъчвам шивачката си да го докара хем да ми стои хубаво, хем да наподобява нещото дето съм си харесала Simple Smile. Преди няколко дена в едно заведение видях едно бъдещо мамче с невероятна рокля - абсолютно изчистен модел, пък в същото време ефектен и някак екстравагентен - става хем за по-ежедневни вечерни излизания (разбирай с компания на ресторант) хем и за по-официални, на каквото ще съм аз! Ама ме досрамя да увисна на врата й и да я питам откъде е  Embarassed А къде е това 5-то авеню в Търново?

# 272
  • София
  • Мнения: 183
Мамчета, как сте днес  Simple Smile
Изобщо си избивам от главата, че мога да отговоря на всеки, днес ще ми простите  Crazy

Много благодаря на октомврийките 2007, че ни помагат с безценни съвети  Hug Аз бях изчела темичките им до август 2007г. и толкова близки ги почувствах, че първоначално като видях, че се разписват тук си помислих че са от нашите  Laughing Навъртайте се по-често!

Наде, честита девойка!

Еличка, напоследък ми прави впечатление, че на никой не му се е вдигнал Хемоглобина от тоя Малтофер. Понеже във вторник съм на ЖК ще повдигна въпроса дали не трябва да пия желязо (миналия месец на ЖК хемоглобина ми беше 114 и не ми изписаха нищо). Та си мисля ако ми изпише Малтофер да я помоля да го смени с нещо друго.

# 273
  • София
  • Мнения: 2 089
Аз под сайтове визирах нещо което да си харесам на външен вид пък да измъчвам шивачката си да го докара хем да ми стои хубаво, хем да наподобява нещото дето съм си харесала Simple Smile. Преди няколко дена в едно заведение видях едно бъдещо мамче с невероятна рокля - абсолютно изчистен модел, пък в същото време ефектен и някак екстравагентен - става хем за по-ежедневни вечерни излизания (разбирай с компания на ресторант) хем и за по-официални, на каквото ще съм аз! Ама ме досрамя да увисна на врата й и да я питам откъде е  Embarassed А къде е това 5-то авеню в Търново?

Нямам много време да пиша сега, че след малко съм на преглед...и тичам да се обезкосмявам, което е голяма емоция при положение, че от кормище нищо се не види, но само да дам на 3-те точки един сайт чужбински. Може и от БГ да се поръчва  Grinning
цък

# 274
  • Варна
  • Мнения: 1 576
На мен ми пуснаха изследвания май месец и днес пак, междувременно не сме правили, ама и аз никакви проблеми и дискомфорт не съм изпитвала, така че предполагам, че е нормално. Всеки път ме гледа на видеозон и не ми взема никакви пари, явно това е голяма рядкост и съм случила на доктор Simple Smile

Слушай Наде. Не е нужно да имаш дискомфорт. Ако например хемоглобина ти е 70 може да се чустваш добре, но това е опасно и за тебе и за бебето.Затова има неща, които се следят ежемесечно.
Хайде сега, не дей да плашиш момичето. По каса на всяка бременна й се пускат 2 пъти изследвания - пълен пакет в началото и после към 7-мия месец ли беше отново урина и хемоглобин. Има право и само на 2 видеозона. Ако има определени оплаквания и/или доктора прецени може да се пуснат допълнителни изследвания. Като кажеш че  нямаш никакви оплаквания и се вижда, че се чувстваш добре няма причина да те изследват допълнително, а с хемоглобин 70 човек няма как да се чувства добре. При под 100 вече замайването и трудното ставане от леглото са факт.

bidapet ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на малкото Раче, макар че никак не е вече малко. Много да слуша мама и тате и да им носи радостни усмивки.

Действителността не е плашене. Трябва да си търси правата и да си иска изследванията. В момента зълва ми е в 9ти месец , с хемоглобин 76, чуства се прекрасно, но понеже не може да си качи хемоглобина толкова бързо до раждането, ще й преливат кръв сега. Затова по-добре навреме да се изследва, реагира и да имаме време да го пооправим,за да не се стига до крайности. В моята ЖК съм си платила например всеки месец да ми правят изследвания, но ако не им напомня и не си ги искам, си правят оглушки.

За Малтофера аз бях писала също ,че докато го пих, не само че не ми се качи хемоглобина, ами падна още. С Тотхемата само за седмица го вкарах в норма. Peace

# 275
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Майка ми сега като има 4 почивни дни и само щъка насам-натам и е отишла да ми вземе изследванията, даже и на доктора ги занесла. Понеже хемоглобина ми е паднал малко под 100, ми изписаха Ferrо-Gradumet, така че спокойно ще полагам грижи за себе си навреме Simple Smile Благодаря за съветите и загрижеността Simple Smile

# 276
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Всеки може самостоятелно да си пуска изследвания - отиваш в клиниката - има си ценоразпис, даваш кръв, плащаш си и виждаш резултата. Когато касата е решила, че 2 пъти изследване за хемоглобин са достатъчни доктора ти при условие, че няма показания за проблеми от какъв зор да те праща на изследване? А предполагам, че зълва ти си лежи в къщи, не ходи на работа с този хемоглобин. Момичетата в болницата, които бяха с нисък хемоглобин не бяха приети защото се чувстват прекрасно, ходят си на работа и нямат оплаквания, макар там да се чувстваха вече отлично и само да питаха кога ще ги изпишат. И моя беше 107, и аз се чувствам прекрасно и доки не ми изписа нищо за него, защото не е чак толкова нисък. Не лежа, ходя си на работа и нямам проблеми, даже петък отпрашваме на море.

3te...ki 5-то авеню викаме на новите магазинчета на пазара над СБА в затворената /покрита част/, то си личи - единственото с бременни манекени на витрината. Иначе сега модата са именно туниките и рокли с висока талия, които са идеални за бременни. Предполагам едно по-широко обикаляне из магазините и ще си намериш нещо подходящо, защото цените там са по-соленички, пък аз си купих роклите от съвсем обикновени магазини. Просто модатата сега работи за нас  Grinning

# 277
  • Мнения: 156
bidapet, да ти е жив и здрав младежа, само радост да ти носи и на есен да е най-добрия и грижовен батко  newsm59

# 278
  • Мнения: 1 020
Мен пък сега ми предписаха Ferro-folgamme доколкото разчитам, ама в аптеката ми казаха, че не го били внасяли вече newsm78
на някоя от вас да са предписвали такова и да са си намерили? ако не, ще звъня да ми сменят хапчетата Simple Smile
Аууу Ариана, страхотни са рокличките в този сайт

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 33
bidapet   newsm67
Честит ти рожденник, да е жив и здрав и много да те радва.
И аз да се отчета - моето бебунче е пораснало нормално, тежи вече 1000 гр., все още седалищно разположено. Кръв ми вземат всеки месец.

А и друго интересно от днес - шофьора на таксито по едно време се обърна да ме попита дали кара добре!!! Shocked Shocked Shocked В първия момент дори не разбрах какво ме пита, успя да ме изненада.

# 280
  • Мнения: 26
Здравейте мамчета !
Най-после да ви изчета и аз да драсна някой ред.
Аз след като спрях магнерича миналата седмица  , тази пак поучих крампа и си включих отново .
Гръбнака все почече ме боли и се чудя каква поза да заема като сядам , направо не мисе мисли какво ще е правя следващите месеци .
Днес имам  усещане за напрежение , ниско долу на корема , незнам може би започва да ми натежава , това ме кара да вървя  със ситни стъпки и ми е доста странно .
  bidapet Честит ти рожденик! Много да те радва и да слуша!
 За хемоглобина говорите , ами трябва да следи че не е добре да пада още сега , нали ще раждаме  т.е. ще има кръвозагуба и др. неща и е добре да се поддържа . Спада му повреме на бремеността си е чисто физиологично .
на мен миналия месец  хемоглобина ми беше 120 , но зелязото имаше тенденция за спадане , та ще видим август как са нещата .
Скоро попаднах на един доста интересе сайт за дрехи :http://www.orchid-bg.com/index.html

# 281
  • Мнения: 899
Еличка, на мен ми изписаха ФероФолгама, но също не го намерих, вече се е изчерпало и по затънтените складчета. Замениха ми го с ФероГрадумет
Честит рожденник на bidapet!   bouquet

# 282
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен Hug
Аз днес съм с нови придобивки JoyЗа беба имаме костюмче за изписване ама незнам защо ама ми изглежда голямичко а уж взехме най малкото newsm78А аз си имам ново панталонче бременно от лен страхотно си се харесвам с него  hahahaфръцкам си се пред огледалото  hahaha
Аз искам да питам по принцип знам че няма зависимост от това колко качва майката за това колко голямо бебе ще се роди ама все ми разправят че както не качвам щяло да се роди бебе килограм и нещо.Една позната е качила само 6 кг пък е родила 4 кила бебе мисля че няма за какво да се притеснявам ама да си питам аз  Embarassed

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Нова тема няма ли да пускаме? Аз обаче незнам как става и затова само напомням, че да не ни натирят.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 5 193
их, да му се не види, откакт смениха фейса на snimka.bg качването на снимки е толкова трудно, да не говорим,че като е с намалени пиксели снимката, автоматично си я разпъва и става ужасна-цялата на квадратчета Close Не мога да си умаля граховото бебе...ъъъ

А заглавие на новата тема...?

Общи условия

Активация на акаунт