"Какъвто умът ти - такъв и домът ти"

  • 5 567
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 227
Ако имах повече пари, щях да го доближа повече до ума ми Laughing
Ахам.......

# 61
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 287
Моето заключение:
Творческите хора впрягат енергията си в духовни неща, а прагматиците/тесногръдите/ залагат на материалното и за тях домът и вещите значат всичко.За мен всичко е преходно.Бих предпочела да вложа парите си в хубави спомени отколкото в хубави вещи.Но всеки решава сам за себе си...
П.п. предпочитам на стената да виси китара,отколкото скъпа безвкусна картина.

# 62
  • Мнения: 5 940
Творческите хора могат да впрегнат креативната си енергия и да спретнат близък до сърцето дом. Понякога обаче само вдъхновение не стига.

# 63
  • Мнения: 4 965
Да, тъкмо щях да питам мъжете ви нямат ли право на глас при обзавеждането? Или сте се събрали все духовни близнаци?  Grinning

Не, просто си имаме уговорка - аз избирам обзавеждането за апартаментите, той за вилите (всъщност, на вилите преобладава зелено и лилаво, ретро-мебелите, хаУс, а центърът е трапезарията с огромната маса с много столове... - доста напомнят за характера на половинката ми). Laughing

# 64
  • Мнения: 1 731
В нас е разхвърляно дали и в главата ми е така?

Позната история .И аз съм така.Понякога се ядосвам на себе си ,а после си казвам:Ами това съм аз.Трябва да се приема такава,каквато съм.Искам да си подредя и мислите и дома .Определено си мисля,че има логика в тая мисъл.Може пък един ден да се случи .Като изляза на пенсия примерно... Joy  bouquet

# 65
  • Мнения: 804
......Може пък един ден да се случи .Като изляза на пенсия примерно... Joy  bouquet
Ще те разочаровам. Така си остава до края. Единственото хубаво на годините е, че съпругът ми вече свикна и не се дразни от артистичното ми безредие.  Joy Joy

# 66
  • Мнения: 2 018
Обожавам да чистя, когато съм ядосана /още по-добре е даже да съм бясна  Wink/. Няма да ви кажа, как набързо светва къщата ми, като фурия съм. Не стига, че резултатите се постигат бързо, ами и е лесно.

Така като гледам сега домът ми, май отдавна не съм се ядосвала.  Joy

# 67
  • Мнения: 1 731
Обожавам да чистя, когато съм ядосана /още по-добре е даже да съм бясна  Wink/. Няма да ви кажа, как набързо светва къщата ми, като фурия съм. Не стига, че резултатите се постигат бързо, ами и е лесно.

Така като гледам сега домът ми, май отдавна не съм се ядосвала.  Joy

 Joy то и аз като съм ядосана най-добре чистя ама за сметка на това пък така прибирам ,че после не помня кое къде съм сложила. newsm78 Щото в яда си гледам да скрия всичко някъде да не го виждам ,а после като ми мине почвам да търся. #Crazy

# 68
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 287
Обожавам да чистя, когато съм ядосана /още по-добре е даже да съм бясна  Wink/. Няма да ви кажа, как набързо светва къщата ми, като фурия съм. Не стига, че резултатите се постигат бързо, ами и е лесно.

Така като гледам сега домът ми, май отдавна не съм се ядосвала.  Joy

 Joy то и аз като съм ядосана най-добре чистя ама за сметка на това пък така прибирам ,че после не помня кое къде съм сложила. newsm78 Щото в яда си гледам да скрия всичко някъде да не го виждам ,а после като ми мине почвам да търся. #Crazy

Май че всички сме така. Но аз май съм от по-спокойните ако се съди по подредбата... Joy

# 69
  • Мнения: 750
Абсолютно вярно! newsm10
Когато влезна в нечий дом,разбирам що за човек е какво е в душата му,какво е в ума му.
Събота бях на едно гости-барбекю.Разбрах що за хора са фемилито само от градината и къщата им.

# 70
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 287
Излиза,че ако си умен няма начин да си беден newsm78

# 71
  • Мнения: X
Излиза,че ако си умен няма начин да си беден newsm78
Не,може да си беден и с малко средства да създадеш един приличен и уютен дом. А може да си богат и да се отрупаш със скъпи вещи и мебели,но да ти липсва креативност. Всичко може. Или съвсем очевадни неща:
Ако влезна в един дом и не видя нито една книга, ще си кажа- мдаа, този човек не обича да чете.
Ако забележа косъмчета, ще си кажа- ето тук имаме един любител на котките/кучетата... и.т.н.

# 72
  • Мнения: 3 405
Да, тъкмо щях да питам мъжете ви нямат ли право на глас при обзавеждането? Или сте се събрали все духовни близнаци?  Grinning

Не, бе, просто мъжете им нищо не разбират  Wink

# 73
  • Мнения: 2 018
Излиза,че ако си умен няма начин да си беден newsm78

Не съм го казвала никога това, но мисля, че е вярно.
Разбира се има и изключения!  Wink

# 74
  • tardis
  • Мнения: 329
Излиза,че ако си умен няма начин да си беден newsm78
Не,може да си беден и с малко средства да създадеш един приличен и уютен дом. А може да си богат и да се отрупаш със скъпи вещи и мебели,но да ти липсва креативност. Всичко може. .

Именно. Не става въпрос за лукс, а за вкус и създадена атмосфера. Може да се наблюдава и в доста беден дом.

Освен това - ако имаш красив и луксозен, дори уютен дом, това в никакъв случай не е гарнция, че си непременно умен или с богата душевност. Това е само едната възможност. Може просто да си непочтен и с мафиотски наклонности... От друга страна колко учени и хора на изкуството са умирали в нищета... Но това е друга тема. Явно в поговорката акцентът не пада върху богатството, а върху начина на изпълнение.

Общи условия

Активация на акаунт