Времето лети, а ние нямаме търпение за първата среща с ОКТОМВРИЙСКОТО Творение

  • 12 414
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За хемоглобина - яде се свински дроб, а не пилешки дробчета  Peace Само веднъж ядох такъв, но нещо  Sick Ама  все си мисля, че само с храна няма да стане нашата работа. Пуки, това лекарство по колко на ден се пие, че да прецени човек колко опаковки да си купи ако реши да се запасява?

Както за малки деца, така и за бременни не се препоръчва да се ядат дреболии и черен дроб, заради наличието на витамин А, който е опасен за вас! Ограничете консумацията на черен дроб или производни продукти, както и на храни, богати на витамин А. Приет във високи количества, той води до вродени дефекти у детето. Свинският черен дроб не е подходящ, защото прасето се угоява с протеини и хормони, и така черния дроб, който пречиства организма е силно замърсен от угояването! Така вие ядете отрова, а не полезна храна!    Peace

За желязо яжте: елда, ядки, банани, пиите чай от коприва, червено месо, заленчуци, червено цвекло!
Зърнени храни
Съдържание на желязо (мг/100 г):
Просо                     6.8
Елда                       3.9
Ечемик (глутен)     6.0
Овес (глутен)         4.6
Пшеница (глутен)  3.1

Усвояемостта на желязото от пълнозърнестите храни е доста ниска най-вече поради фитатите и фибрите (напр. вареното просо съдържа около 1.0 мг желязо).
Усвояемостта може да бъде подобрена по няколко начина: прием едновременно с витамин С; накисване на зърната; отделна консумация на продукти, богати на калций.


Месо
Съдържание на желязо (мг/100 г):
Телешко месо           3.1
Пуйка (тъмно месо)  2.4
Пуйка (светло месо) 1.2
Пиле (тъмно месо)    1.6
Пиле (светло месо)   1.2

Желязото от месото (хемовото желязо) се абсорбира най-лесно, за разлика от желязото в листните зеленчуци (нехемовото желязо).

Зеленчуци
Съдържание на желязо (на 1 чаша):
Цвекло                        2.8
Леща (сварена)          6.6
Спанак (сготвен)        6.4
Грах (сварен)              1.2
Броколи (варени)       1.1
Брюкс. зеле (варено) 1.1

Усвояването на желязото от растителен произход е до 10%. Когато се консумират едновременно храни с хемово и нехемово желязо се оптимизира усвояването на желязото. Витамин С също подобрява абсорбцията му.

Препоръчителна норма желязо за мъже - 10 мг/денонощие, за жени - два пъти повече. По време на бременност и кърмене - съответно 38 и 33 мг/денонощие.

Недостатъчната консумация на храни, източници на желязо, е значим фактор за развитие на железен дефицит. В храните желязото се съдържа под две форми - хемово и нехемово. Хемовото е високо усвоимо и неговата резорбция в организма на човека не се влияе от други фактори. То се намира в животинските тъкани и органи, които съдържат хемоглобин и миоглобин - месо, птици, риба. Нехемовото желязо е слабо усвоимо. Има го в яйца, плодове зеленчуци. Резорбцията на нехемовото желязо зависи от разтворимостта му в чревния тракт и от други фактори в храните, някои от които потискат, а други - стимулират резорбцията (всмукването) му. Витамин С, както и животинските храни - месо, риба, птици, улесняват резорбцията на нехемовото желязо. Храни, които съдържат целулоза, танини, фосфати, полифеноли значително пречат за абсорбцията на желязото. Богати на вещества, потискащи усвояването на желязото, са чаят, соята, млякото.


ДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 12:43 от drize

# 256
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте пак
Както нищо ми нямаше и така  стана,че сега лежа Confused
Просто реших да изчистя и от едно вдигане на прахосмукачката такива режещи болки получих в ляво и дясно,че останах на място-това пък откъде ми дойде...? Rolling EyesДосега не съм имала проблеми, даже и диня от по 5-6кг си нося сама от пазара, тя и прахосмукачката тежи толкова горе-долу.... но и като реша да се изправя продължава да ме опъва,нещо сигурно се осуках...
Ама като порцелани сме, то да не можеш елементарно нещо да свършиш...

drize ,вероятно текста е от надежден източник, но това,което аз знам е че няма проблем,относно приема на вит. А от естествени източници-т.е. от съдържащия се в храната. Ако обаче си правиш маски с вит.А,или приемаш допълнително риб.масло тогава концентрацията му се завишава и води до посоченото от теб

Моя хемоглобин като падна на 107 доктора ме посъветва да ям дреболии-дроб, и едва ако след това нямам подобрение да започна да пия Sorbifer-желязо, е нито ям дроб,нито пия желязо. Вярно,че съм леко изморена,но то може и да е от жегите, а може и да е защото ми тежат килограмите,макар и не много качени

Пък и това за яденето на месо и дроб се препоръчва точно от АГ-докторите,които ни водят ЖК

# 257
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Лекари, съвети, накрая всеки сам решава!  Peace
Аз знам нещо и го споделям, а дали някой ще яде черен дроб, защото му е казал доктора (който често прави грешки от незнание, тъй като след завършване спират да търсят нова информация) или ще повярва на мен и ще потърси информация по въпроса си е въпрос на лична преценка!  Hug
Всеки има глава на раменете, аз само споделям!   bouquet


За тези болки в ляво и дясно на корема ли гтовориш? Абе и аз ги имам понякога, но не знам от какво! като сцепенена оставам, Селин ме гледа и ха да ревне, че мама не се движи! В сряда ще питам док и ще докладвам!  Peace  Wink

# 258
  • Варна
  • Мнения: 5 193

За тези болки в ляво и дясно на корема ли гтовориш? Абе и аз ги имам понякога, но не знам от какво! като сцепенена оставам, Селин ме гледа и ха да ревне, че мама не се движи! В сряда ще питам док и ще докладвам!  Peace  Wink [/b]
Да, за същите-но сега взех да се самоанализирам и стигам до извода,че не са свързани с вдигането на тежко, а с изправянето
Като ме присвие от двете страни и ходя прегърбена напред,сякаш ми се опъват някакви ластици и ако се изправя,ще се скъсат
Идея си нямам от какво е, а ако кажа на доктора ми -ще каже,да не се преуморявам.
Пък то не е от преумора, явно за лекарите всичко, различно от лежане и стоене на стол е тежка физическа работа,така че....

# 259
  • Мнения: 8
Здравейте,и аз днес се занимавах с пране ,чиктене,сменяне на чаршафи и сега мисля малко да полежа и мързелувам ,че следобед пък ще трбва да готвя -еех така е домакинската работа край няма!Да споделя хрумна ми едно заглавийце за тема ,докъто ме поритваше сутринта моя хубостник-мами.ОКТОМВРИЙЧЕТО,не спи лудува ,да подритва мама то не се срамува! Дано ви хареса,айде ще отида да полегна малко и да ви видя пловдивските

# 260
  • Мнения: 95
Доколко ще вярваме на лекарите е преценка на всеки от нас. Всички сме мислещи същества, това е ясно. Аз лично за себе си съм преценила да вярвам на лекаря си и на бабешките методи, а не на прочетеното в интернет и форуми.  Peace

Пък то не е от преумора, явно за лекарите всичко, различно от лежане и стоене на стол е тежка физическа работа,така че....
В това не си съвсем права - моят лекат искаше да ме праща в болнични точно защото по цял ден съм седнала и имах разни дребни оплаквания. Т.е. седенето също не се препоръчва.

Абе момичета, как имате енергия да се грижите за домакинството така, както сте го правили и преди?! Аз определено съм вдигнала ръце и не се вживявам много-много. Пускам пералня и простирам, готвя и... май съм дотук. Ако тати е вкъщи, ще пусне прахосмукачката, ако не... ще я пусна когато мога. Не мога да се позная, ама има и по-важни неща от това всичко вкъщи да свети от чистота. Пазете се!

# 261
  • София
  • Мнения: 278
Тони, защо не пуснеш анкета за името на новата темичка? Май е време вече  Hug

# 262
  • Мнения: 697
Момичета аз пак въпросче да задам Simple Smile Вие боядисвате ли си косата? Аз питах доктора и той каза че няма никакъв проблем. Днес реших да свърша тази полезна работа ама като се размириса на амоняк чак ми стана съвестно за бебчо Sad

# 263
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета аз пак въпросче да задам Simple Smile Вие боядисвате ли си косата? Аз питах доктора и той каза че няма никакъв проблем. Днес реших да свърша тази полезна работа ама като се размириса на амоняк чак ми стана съвестно за бебчо Sad

Мими, аз вече знаеш се изрусявам, обаче върху изрусеното слагам и боя, за да не жълтее патешки. Та проучила съм въпроса добре, защото при мене се налага на всеки 2-3 седмици боядисване и изрусяване. Не че амонячната боя е вредна, но друг път я избягвай/докато си бременна и кърмиш/.Използвай безамонячни и без примеси на странни билки.верно безамонячните се отмиват много бързо, но и това ще изтърпим. Може да потдържаш цвета си със оцветяващи шампоани,които стоят много по-кратко на главата все пак също.
Въобще с подобни аромати като амоняка внимавайте. Като правите ремонти с блажни и други бои също.

# 264
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Тони, защо не пуснеш анкета за името на новата темичка? Май е време вече  Hug
Готово, гласувайте че сме на финала на тази тема Simple Smile
Умишлено пропуснах заглавието с лежането, извинявам се на авторката, обяснихме вече защо не го предпочитаме
barabina,никой няма освен мен вкъщи, мъжът ми е в командировка и ще си дойде чак август, така че-днес прахосмукачка, утре фаянса, и така..докато финиширам Sunglasses
и много се чудя на въпроси от рода-ти си сама,кой ти цапа-защо чистиш...

Момичета аз пак въпросче да задам Simple Smile Вие боядисвате ли си косата? Аз питах доктора и той каза че няма никакъв проблем. Днес реших да свърша тази полезна работа ама като се размириса на амоняк чак ми стана съвестно за бебчо Sad
да, боядисвах се, но ходих на фризьор, който не ме боядиса с безамонячна боя, а с някаква щадяща косата, но най-хубавото беше, че тази боя не миришеше на амоняк, а като маските за коса

# 265
  • Мнения: 88
mimisofiaи аз имам йелание да отида да си оправя косата вече обаче ми казаха че можело да не ме хване боята и затова и се чудя още newsm12

# 266
  • Варна
  • Мнения: 1 576
mimisofiaи аз имам йелание да отида да си оправя косата вече обаче ми казаха че можело да не ме хване боята и затова и се чудя още newsm12

Това са глупости.Хваща.Говорила съм и с фризьорката ми не един път. бабини деветини са ти надрънкали.

# 267
  • Мнения: 697
Мойта коса такива безамонячни, щадящи, шампуани и подобни хич не хваща. Това ми е второ бременно боядисване и май ще е това. Много бели коси имам иначе хич нямаше и да се боядисам. Сега поне съм огнено червена Simple Smile

# 268
  • Мнения: 558
Мда... какво съвпадение, и аз си мисля за боядисване тия дни, че съм съвсем двуцветна вече. Какво ми стана, още някъде в 14г.с. ме бяха прихванали лудите, и собственоръчно се наклепах с една АМОНЯЧНА боя- БЕЗ РЪКАВИЦИ. Толкова ми е гузно от тогава, да не съм повредила бебката, че не смеех да погледна към щандовете с бои по магазините, но е крайно време да си оправя визията... та знам ли... още се кумя, ама май ще ида на фризьор тия дни.

Мен ме боли единствено и само дупарата и то ежедневно, някъде от обяд, та докато заспя вечерта- усилващо се... Следобедната смяна да дайпери и домакинстване съм го оставила на бащицата доколкото може, а аз само гледам да се търкулна някъде, ама като толкова мразя да лежа на една страна- не мога да си намеря място, а освен това лежейки си измислям разни задачи, вследствие на което пак ставам в опити да ги върша, и понеже не успявам съм кисела като краставица... С баткото така не ме е болял задника и сега много се ядосвам.

# 269
  • Мнения: 88
 newsm10Ок ама ако не ми се получат кичурите ще те извикам да ми ги оправиш 4470 smile3521 smile3503

Общи условия

Активация на акаунт