УЧИЛИЩЕ ЗА ФОТОШОП (21)

  • 27 773
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
stasssy аз само да добавя към обяснението на Неци за сенките - сянката на даден обект не се прави черна /почти никога/, защото не стои реална, а като отидеш на полето Drop Shadow, където ти е цвета на сянката кликваш и си избираш цвета на обекта, в/у който пада сянката /примерно на фона, ако обекта лежи върху него/, от там клониш вече към сивото и готово. После вече може да си извадиш сянката в отделен слой и да си я нагласяш и въртиш, както си искаш, а така също да и сменяш всички опции, като на отделен обект.
Ето тук Мактуб го беше обяснила много добре:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308800.msg7935574#msg7935574

Примерно тоя синия лист подложен под самата рамка, е разположен в/у зеления слой т.е сянката трябва да е с цвят зелено отиващо към сиво, ще стои много по-реално, същото важи и за другите елементи. И още нещо, което пак съм го чела тук във темата, колкото обекта е по на преден план, толкова сянката му трябва да е по наситена и без разсейки, колкото обекта е по назад в подредбата, толкова по бледа и разсеяна е сянката.
Съжалявам, ако съм повторила вече казани неща  Embarassed

И като последно рамката ти е много добра между другото   bouquet

Млечко за теб какво да кажа, освен да се повторя  Peace
Снощи до късно разглеждах рамките ти в мултито, напълни ми се душата  Hug и като количество и като качество  Peace

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 13:53 от Здравка Желязкова от село Стомана

# 16
  • Мнения: 2 099
Честита ни нова темичка!
Млечко много сладка рамка.
stasssy много нежна рамка, като направиш и промените ще стане чудесна.  Peace

Ето и моята последна рамка. Надявам се да ви хареса.


Ние утре заминаваме на море, така че ще ви напусна за една седмица.  Hug

# 17
  • Мнения: 804
Запис и от мен.
Цяла седмица ме нямаше, ходихме на Костенец, прекарахме си чудно.
Снимки - 200 на брой.  Crazy
Но евентуално утре сядам да рамкирам.

# 18
  • Мнения: 172
Момичета, много благодаря за разясненията по отношение на сенките. Аз лично отдавна не слагам черни сенки на обектите, а винаги избирам цвета на обекта и малко от сивото. Един път си поиграх и да изместя сянката на обекта, но не стана много добре.
Като имам малко повече свободно време ще си поиграя да пробвам да я преработя. За съжаление тези дни въобще не сядам на компютъра.  Embarassed
Другата седмица отиваме на море и пак няма да мога.

Мимивал, отново страхотна рамчица.  Peace Дали само няма да е по-добре малко да се увеличи лявата снимка  newsm78

На всички пожелавам хубав и приятен ден!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Ха добър ден! Запис и от мен в новата тема

Мимивал, Млечко Hug, май йви хареса с тези квадратни рамки  Rolling Eyes

stasssy , ок е , добре си се справила Peace

# 20
  • Мнения: 2 099
Румка много, ама много е сладка.  bouquet

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Стейси, Ники, Мими, Румка - благодаря ви от сърце  Hug

Румка, последната е много добра! Ще дойдеш и ти на нашата... Wink
Мими - невероятно красива!
Стейси, наистина сенките са доста важно нещо за това, как ще изглежда рамката. Неси ти е писала. Аз го правя по друг начин, но и така става.  Peace Според мен махни синьото цвете в десния горен ъгъл на рамката.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 374
Румка, Мле4ко - sстрахотни рамки! Супер са!   bouquet   bouquet
stasssy, много е сладка, но голямото цвете горе вдясно хич не ми се връзва

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Мими, Млечко, Веси, много,много ви благодаря Hug

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 09:02 от Румка

# 24
  • Варна
  • Мнения: 893
един гол запис че бях болна 2-3 дена и хич не съм в кондиция  Tired
браво на всички!

# 25
  • Мнения: 276
Набързо едно включване и от мен.Колко бързо е напреднала новата тема! Браво на всички - фаворити са ми рамките на Мими, Млечко и Румка.Много ми хареса и тази на Здравка от началото на темата Hug Кажете си мненията за тази Whistling


# 26
  • London
  • Мнения: 292
Румка, много ми харесват рамките който правиш, винаги са пълни с цветове.
Virginity оправяй се, много е лошо през лятото да си болен.
ma cherie харесват ми балончетата (или са капки) може ли да ми кажеш четки ли са?

И на всички останали които не успях да спомена, много хубави неща.

И да не съм голословна :

# 27
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Цоп в новата тема...

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Момичета какво се слага на рамка за кръщене? Дайте някакви идеи, прегледах готови такива рамки из руските форуми - кръстове и ангелчета, а на мен те хич не ми допадат, нещо друго да се сещате? И някакви елементи ако имате да ми хвърлите  newsm78

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 16:16 от Здравка Желязкова от село Стомана

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Здравка /абе, защо си смени ника, колко хубаво си беше Никки Thinking/, и аз не се сещам друго. Кръщенето е свързано с това.

Овчарче, дай малко вляво цялата композиция, а тези пеперуди май ми се виждат разтеглени  Thinking

Румка, какво да кажа - отново страхотна рамка!

Шери, оеднакви снимките, че едната е по-тъмна от другата.

Мира, недей само се разписва, ами  покажи бебока. Сигурно вече е много пораснала Hug

Общи условия

Активация на акаунт