Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 44

  • 55 820
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 118
Нямат магазинно представителство в София, доставят за около ден-два. Боичките са 100мл, стават за сметана, теста, фондан. Това се сетих да питам на телефона на мениджър продажби.

# 226
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Боичките са мноого добри! Аз оцветявам всичко с тях! Цената за малко шишенце е 3 лв но май без ДДС. Лошото е че че доста често в борсата няма от малките разфасофки!
Цветове има всякакви!

Фондан съм вземала. Но не ми е вкусен. Става за поливане на пасти и еклери. Но лично на мен ми е гаден.
Иамт и седефени бои, последния път видях и златна и сребърна. Мисля че бяха по 9 лв.

Имат всичко в борсата нужно за сладкаството. Проблема е че са в големи разфасовки по 6-7 кг.

# 227
  • София
  • Мнения: 2 118
Хм, нещо не съм много доволна от изводите, които си правя - мисля, че за София липсва информация - не може всичко да е на Кадемлия...Не може да нямаме някаква подобна сладкарска борса, фирма или нещо такова като това от Варна, или това в Пловдив, от което пазарува Пепи...Не може всички сладкарници и сладкари в София да работят с надутите цени на Кадемлия, вносните им материали или да си поръчват по пощата кувертюр при 37С лятото...Трябва да се разтърся, но като пусна "сладкарска борса София" и ми излизат нашите постинги:))))

# 228
  • Мнения: 11 747
Ехаа, много хубаво, че имат много бои. В каталога на сайта нямаше и аз помислих, че е толкова. Дано имат и пошове, че е крайно време да си купя.

marulka_s , blueeye® , мерси за картата, напълно ми се изясни! Живея на 10-15мин пеш от борсата значи!  Grinning

А, снимка на мацката виждам, преди малко нямаше. На мен не ми се отваря Мултиплай, та затова не я бях виждала.

# 229
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ехаа, много хубаво, че имат много бои. В каталога на сайта нямаше и аз помислих, че е толкова. Дано имат и пошове, че е крайно време да си купя.

marulka_s , blueeye® , мерси за картата, напълно ми се изясни! Живея на 10-15мин пеш от борсата значи!  Grinning

А, снимка на мацката виждам, преди малко нямаше. На мен не ми се отваря Мултиплай, та затова не я бях виждала.

Аз не, че съм показател и ориентир във Варна, но специална Български орел беше една от първите улици, които научих, когато дойдох да живея тук, понеже мъж ми там има агенти за сглобяване на компютри, та за това я знам.  Blush

# 230
  • Мнения: 11 747
а, аз тук живея цял живот и вече 3,5 години съм на един хвърлей от Български орел, но не я знаех коя е...  Blush

# 231
  • Мнения: 1 965
Димитрина - Имааааааааааааааааааааааааа......
1. http://www.remcobg.com/catalog.php?cCat=2
2. http://www.longa-prima.com/icing.html
3. http://www.pic-co.com/bg/products.php
Тези ги имам записани, ако се разровя сигурно ще излязат още 10тина. Ама, дето се вика, не ми е опряло яйцето на д..... и затова само си събирам. А и два блока по 5 кг..... ако ги пъхна в хладилника, това вече ще прелее чашата и ще ме изселят от къщи...... Но боички, определено имам нужда от някои цветове....

# 232
  • Варна
  • Мнения: 252
И аз да се включа за Илчовски94-скоро ходих до борсата и исках да видя най-вече за бои.Имаше само големи разфасовки от по 14лв бройката.Попитах дали имат и по-малки,но отговорът беше отрицателен.Като гледам и цените на накрайниците също са различни от тези,които са в самата борса-там са по 4,50лв /бройката.Та затова сега и аз като видях малките шишенца с боички,ме пресърбяха ръцете да отида да си взема някоя и друга,но май май за сега ще се сдържа.

# 233
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Благодаря ви  Hug  bouquet А някой може ли да ми каже как се правят тези къщички  Embarassed В смисъл от блат или от нещо друго, как се слепват и там каквото се сетите  Laughing

# 234
  • Мнения: 1 854
Здравейте момичета,
Поздравявам Ви за таланта, срьчността и желанието с което правите тортите си и украсите за тях  bouquet

Имам вьпроси за фигурките за декорация на тортите направени от маршмелоус и ММфондана.
Колко дни преди сглобяването на тортата, да започна да правя фигурките, така, че да сьм спокойна, че ще успея и ще са добре изсьхнали.Когато ги направя(примерно животинки), кьде да ги сьхранявам, така, че да запазят добрия си вид и вкусови качества?

За ММФ - Колко време може да седи като тесто, докато дойде момента да покрия тортата с него и в хладилника ли да се сьхранява?(мисля, че прочетох, че тр.да е в хладилника и трая 2-3 месеца поне)
След като го сложа на тортата, кьде да сьхранявам тортата(четох, че не е добре в хладилник, а на тьмно и сухо място, примерно кутия в шкаф).Т.е мога ли да направя тортата 2 дни преди празника(фигурки, ММФ т.н) и да я "скрия" на тьмно.Притеснява ме, че ако е топло, заради яйцата в нея и факта, че е за малки деца, може да стане някое хр.натравяне Embarassed

Последните няколко дни изчетох много статии и се обьрках кое как се сьхранява и колко време преди това може да се направи предварително.Нямам опит с фондана.Питам вас, с цел да ми структурирате и изясните с няколко думи като схема най-важното.

Мерси на отзовалите се!И се извинявам, ако сьвсем скоро е дискутирано, препратете ме кьм линка тогава Embarassed

# 235
  • Мнения: 1 271
Оранжево небето, торта се съхранява в хладилник!На тъмно и сухо място се съхраняват всякакви други неща, но не и торта.
Фигурките можеш да ги направиш седмица преди това, дори и да сглобиш тортата с фигурките и фондана отгоре-мисля, че може да си стой в хладилник до 3 дни.Е после ще има конденз по покритието от хладилника, но няма начин-35 градуса е!А фигурките ти не разбрах от какво ще бъдат-ако са от ММФ-хубаво е да декорираш тортата  тях поне 3 часа преди да я поднесете, за да не соят в хладилника, че има опастност от разваляне на вида им.Но за самото покриване на тортата мисля, че не е проблем.

# 236
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Докато търсех къщичката попаднах на едни калии
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315254.msg8116226#msg8116226
 

# 237
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
ММФ фигурки съхнат на стайна температура - не знам като изсъхнат колко ще са годни за ядене защото стават доста твърди. Не съм опитвала да си счупя зъбите с тях. Самото покритие кондензира при смяна на температурата - на последната ми торта дори се размекна много от конденза още при декорирането и. Предната обаче правих на по-студено време и нямаше никакъв проблем като я вадех за малко на топло - да отрежа парче например.
ММФ съхранявам увито във фолио - от найлоновото, на стайна температура - преди употреба размеквам за няколко секунди в микровълновата.

# 238
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
van444eto, какво те интересува за фондана? Аз ползвам такъв и го харесвам, за разлика от Мимито- той е фондан за еклери, не за покриване и фигури. Използва се като се разтопи и се полива или се тунква изделието. Има бял, карамел и малина май беше, не се сещам шоколадов дали имаше.

Ето тези еклери са  ми с карамелов фондан:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114801&pid=2421980

А този Дядо Коледа с бял фондан, оцветен с боя:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114801&pid=2415966

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 20:16 от Джемма

# 239
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И аз да се включа за Илчовски94-скоро ходих до борсата и исках да видя най-вече за бои.Имаше само големи разфасовки от по 14лв бройката.Попитах дали имат и по-малки,но отговорът беше отрицателен.Като гледам и цените на накрайниците също са различни от тези,които са в самата борса-там са по 4,50лв /бройката.Та затова сега и аз като видях малките шишенца с боички,ме пресърбяха ръцете да отида да си взема някоя и друга,но май май за сега ще се сдържа.
Aз много рядко нацелвам неща в малки разфасофки. Те все пак са борса и са се насочили към едри риби - сладкарници. Не ги интересуват дребните потребители като нас. Мисля че Торнадо в Пловдив е мног по - добра борса от нашата. Част от нещата ги носят от там. Търсех несъхнеща маса и все ми обясняваха че няма в Пловдив за да заредят. А се оказа че има и в София, и във Варна несъхнеща маса....Фарситури също от Пловдив носят.

Пина пошове имат и са на добра цена. Но накрайниците им са много скъпи. В магазина на Солинген са май 2 пъти по евтинки.(помня че ми се стори висока цената им за накрайници и после в магазин Солинген ми се видя смешна цената за накрайник) Peace

Общи условия

Активация на акаунт