В Германия jodeln-уваме и тролеи сънуваме - тема 84

  • 17 249
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 122
Добро утро,мацки Simple Smile
Ние миналата година си взехме ето таи прахосмукачка на аег
http://www.quelle.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Quelle-quelle … uctRefID=0891449L

Мисля че аег са едни от най добрите .Нашата е без торбички,много пестим от това ,а и чисти много добре.Няма миризми,чиста работа.Не случайно ги препоръчват за алергици Peace
Цената гледам че е 89 евро в момента,което си е супер добра цена.Препоръчвам я Peace

# 226
  • Германия
  • Мнения: 111
Биба, мерси за линка  Hug
Точно това исках от ТК- систематизирана информация- доктор, адрес, телефон,  нищо повече.
Отскоро сме тук и владея само английски (което естествено си е мой проблем), сама не бих открила този сайт и за това си позволих да безпокоя ТК.

# 227
  • Мнения: 3 880
Точно това исках от ТК- систематизирана информация- доктор, адрес, телефон,  нищо повече.
Отскоро сме тук и владея само английски (което естествено си е мой проблем), сама не бих открила този сайт и за това си позволих да безпокоя ТК.
Всички лекари са вписани и в телефонния указател на региона, най-отпред има раздел "Ерцтеферцейхнис/Ерцтетафел" и там са подредени по специалност и азбучен ред. Предполагам затова не са се сетили от касата за какъв списък им говориш....

Eто тук и други подобни сайтове:
http://www.arzt-auskunft.de/
http://www.d-medico.de/
http://www.aerzte-index24.de/index.php/outs/Arzt-suchen

# 228
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Като сте отворили реч за докторя, някой има ли идея как мога да си взема пациентен-досието newsm78
Дали се препращат на дом. лекар или аз се занимавам сама? (Гинеколожката ми е починала преди няколко дни и сега не знам как се процедира с всичките бумаги)

# 229
  • Мнения: 7 605
Добро утро,

гледам, 4е говорит zа прахосмука4ки. Аz миналата zима бях на таzи вълна и дори си купих актуалния тест на Щифтунг Варентест, имам го като ПДФ, който го иска да ми праЩа имейл на ЛС, праЩам го беzплатно Laughing (това zа Риен го под4ертавам Laughing ).
Та ние си купихме номер 2 в теста, zаЩото номер 1 бил по добър zа мокети, а номер 2 zа твърди подови настилки, а ние сме с теракот и ламинат.
Аz предпо4етох с филтри, ли4но zа мен е по хигиени4но. Филтъра е много голям (6л) и миналата седмица го смених zа 1ви път (от ноември насам). НаШата е с Хепа Филтър, те са най добри zа алерги4ни хора (нали Милена беШе с АД и zатова внимавах, не zнам дали се похвалих 4е го е иzрастнала  Grinning  Grinning  Grinning). НаШата прахосмука4ка струва сега 140?, а има един модел на Сийменс който бил baugleich zа 125?. Риенски, малко пове4ко пари са, но аz се влюбих в таzи прахосмука4ка  Heart Eyes

МиШке, 4акам с нетърпение и се срамувам, 4е оЩе не успях да бренвам вси4ко. Отивам в ъгъла  Embarassed

# 230
  • Мнения: 7 605
Имам въпрос.
Някой от вас купил ли е къЩа в Германия?  newsm78
Таzи седмица Ще ходим да видим една, която се продава. Никога не сме били в такава ситуация и ме интересува похода. Собствени4ката оЩе живее там а я продава 4реz брокер. Брокера Ще присъства на оглеждането, раzбира се. Питам се дали можем да се паzарим zа цената и към кого да се обърнем? Дали да го направим на въпрос пред собствени4ката, или дали да го направим в последствие пред брокера, който после Ще трябва да говори със собствени4ката?  newsm78
НеЩо специално, към което трябва да обърнем внимание (беz о4евадни дефекти, раzбира се  Laughing )?

Мерси ви   bouquet

# 231
  • Мнения: 1 584
Татяна, ние (не къща - апартамент). Ще ти пиша следобяда по-подробно ако не ти е късно Peace

# 232
  • Мнения: 1 335
Като сме заговорили за здравни проблеми - нечие дете да е било с пъпна херния? Ясмин е с такава по рождение и 2г педката повтаряше - Nicht schlimm, nicht schlimm - а сега на У7 изведнъж каза, че трябвало да се оперира. Хирург би ми казал веднага, ама тя не препоръчвала на толкова малко дете - да сме изчакали до към 5-6г или ако се наложи преди това операция - да се комбинира.

Сега се оказа, че и Ноеми е пак с херния Sad

Не мога да разбера как като се наложи друга операция да се махне и хернията. Тези лекари продължават да ме изумяват.
Щом като хирург би казал да се оперира, значи трябва да се оперира. Техният подход да се чака до последно просто ми е много странен.
Тези операции са много кратки, рутинни и оперират сутринта и до следобед пускат децата вкъщи, ако всичко е ОК.
Така че спокойно, но намери някой който е надежден.



# 233
  • Мнения: 22 497
Здравейте момичета отново от мен.
Аз пак с един въпрос, нали евентуално ни предстои зимата да пътуваме за Германия.
Малката тогава ще е на година и нещо, трябва ли от тук да и взема здравният картон, или нещо подобно. Там по какъв начин се записва на лекар и изобщо има ли ДжиПита като в БГ, или системата е различна. Всичко което се сетите ще ми е от полза. )
Благодаря предварително!

И също така обмисляме закупуването на апартамент в Регенсбург, или някъде в предградията, но до 50км максимум. Ако някой има впечатления от тази част на Германия, всичко ще ми е полезно. )

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 14:24 от Mirama

# 234
  • Мнения: 7 605
Татяна, ние (не къща - апартамент). Ще ти пиша следобяда по-подробно ако не ти е късно Peace

Мерси много, не е късно, след 3 дена отиваме   bouquet

# 235
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте момичета отново от мен.
Аз пак с един въпрос, нали евентуално ни предстои зимата да пътуваме за Германия.
Малката тогава ще е на година и нещо, трябва ли от тук да и взема здравният картон, или нещо подобно. Там по какъв начин се записва на лекар и изобщо има ли ДжиПита като в БГ, или системата е различна. Всичко което се сетите ще ми е от полза. )
Благодаря предварително!

И също така обмисляме закупуването на апартамент в Регенсбург, или някъде в предградията, но до 50км максимум. Ако някой има впечатления от тази част на Германия, всичко ще ми е полезно. )
Здравей,

единственото което ми искаха,когато отидохме за първи път на детски лекар беше какви ваксини са му слагани.
Детската лекарка от Бг ми ги написа на един лист -на латиница,и ми го пратиха по факса.Тук ще ти издадат международен имунизационен паспорт на детето.

Ох,Риен и аз не виждам нищо лошо в обрязването,дори напротив Wink,ама само си представям физиономията и реакцията,най-вече на моя скъп съпруже.Имам някакви спомени,че някога сме говорили по темата и той ''eстествено'' е МНОГО против.
Ще трябва да измислям тактики и стратегии Naughty

# 236
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Здравейте момичета,

вече от немските земи. Довлякохме се!!!! с 72кг багаж - и само 5 ни таскуваха за свръх - голям късмет. Прочела съм всичко вече, и за фимозата, и за пъпната херния и за прахосмукачките имам какво да кажа, но днес искам да релаксирам малко и след това ако още са актуални темите ще пиша по тях.

  bouquet Heart Eyes

# 237
  • Мнения: 434
Татяна, ние сме пред финализиране на сделка за къща. Не знам още дали ще я купим, защото собствениците още умуват върху нашето ценово предложение.

Бяхме с посредничка, тя присъства и двата пъти - първо ни разведе из къщата, разказа ни подробности и се постара да отговори на всички въпроси. Не се притеснявайте да питате - няма глупав въпрос, когато е свързан с бъдещия ви дом. Посредниците са за това, да отговарят на тях. Вторият път беше, когато пратихме инспектор да измери влажността на стените и да провери за скрити врагове.
 
Ние гледахме дали мястото е добро/удобно за придвижване с градския транспорт, как са училищата, детските градини и магазините наоколо, дали има оживени улици, самолетен шум или антени за мобилни телефони /на по-малко от 150 м разстояние не си заслужава да купуваш къща/. После питахме дали парцелът е свободен от ипотеки и други задължения

Питайте за енергиен паспорт, от тази година той е задължителен за всички сгради, дали тръбите все още са оловни /от две години са забранени/, гледайте резултатите от последното посещение на коминочистача /там има едни Abgaswerte, които не следва да превишават 7-8 %/

И най-важното - наемете някоя добра фирма да ви измери влажността на стените и да търси азбест, катран и прочие канцерогенни вещества. Огледът е около 80 евро на час, но си струва всеки цент. Ние първо се бяхме спрели на една страхотно изглеждаща къща с басейн, но се оказа, че 60% от стените са мокри. Във втората пък откриха катраново лепило, което прави поразии подобно на азбеста.

Който помни моите истории покрай мокра къща и болно дете, знае защо ги приказвам тия работи

Едва след като се убедите, че сте направили всички измервания и искате да купите къщата, правите предложение за цената. Обикновено могат да се смъкнат до 10, понякога и до 20 %, един такъв пазарлък е винаги калкулиран в първоначалната сума. Посредникът поема задължението да преговаря със собствениците и обикновено се намирате

Имай предвид, че допълнителните разходи по данъци, такси и хонорари излизат около 11 % върху продажната цена.

Ако ти трябва още инфо, питай. Мога на ЛС да ти дам и координатите на фирмата, мисля че работят в цялата страна

# 238
  • Мнения: 7 605
МиШке, zлатна си   bouquet
За района zнаем вси4ко, zаЩото го поzнаваме добре, идеален е (което прави офертата толкова интересна  Wink ) Съседното село е, то се води центъра на обЩината, там са кметството, има автогара (преувели4ено, селска такава  Laughing ), лекар, zъболкар, Постпойнт, бенzиностанция (достатъ4но дале4е), целодневна ДГ, супермаркет, хлебарници, Шлекер, метцгер и др. магаzини и услуги. И до вси4ките мога да стигна пеШа  Mr. Green Улицата е малка и в нея има само еднофамилни къЩи. Шум няма ни от коли, ни от самолети.

Виж, zа ипотеките не се бих сетила. Те могат ли да продадат неЩо ипокетирано?  newsm78

А енергийния паспорт нали 4ак догодина е zадължителен?  newsm78

И ние смятаме, ако ни допада къЩата, да отидем 2ри път с някой гутахтер, ами виж това zа влажността е много добре, мерси 4е го каzа. И цената zа таzи услуга е супер. Ако стигнем до там, Ще ти поискам координатите.  Flutter

За таксите zнам  Sad  ...оЩе една при4ина да се опитваме да смъкнем цената  Mr. Green

Малко тъп въпрос, zа какво да питам? Какво строителство е, какви дефекти има, които са влиzали в калкулацията на цената, друго?  newsm78 Те въпросите си идват сигурно с оглеждането, но все пак  Embarassed ...ако се сетиШ неЩо друго, пиШи моля те, много сме боси (не 4е не си ли4и  Laughing ) и много ме е страх да не ни прецакат  Blush

# 239
  • Мнения: 1 584
Tatjana, питай и дали парцела влиза в цената  - да не Erbpacht.

Общи условия

Активация на акаунт