В СЕПТЕМВРИйската дружина първо бебе вече има!

  • 13 874
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
Шмати, за Пигиса знам със сигурност. 5 гащи - 5 лева. В Малечко също има, но са по-скъпи - 4 гащи - 6 лева Simple Smile Едните са бели, а другите разноцветни Simple Smile

Пееща, и на мен за сега ни цитонамазка, ни влагалищен секрет...абе, ако не им казвам аз от какво имам нужда, имам чувството ,че ще си ме оставят ей така. Аз ако исках да ставам лекар, щях да уча медицина, ама не. Учила съм за друго. Това уж си е тяхна работа и аз не съм длъжна да разбирам от нея!

# 61
  • Мнения: 883
Оправих линка, но за всеки случай... http://media.snimka.bg/0330/006915588.jpg
http://media.snimka.bg/0330/006915612.jpg
Иначе е стерилизатор, но не знам как се ползва...

# 62
  • Варна
  • Мнения: 9
И на мен цитонамазка не са ми взимали още, а микробиология беше като се записвах в самота начало. Пък който ме знае съм си платила цялата женска консултация  #Cussing out
Взеха ми някакви изследвания + тва от дупето миналата седмица, ама резултатите май ще ги видя чак на 21ви когато съм пак на консултация. И тонове не са ми записвали - само акушерката с едно уредче всеки път ги слуша за 30 сек.
Ама гледам да не се ядосвам - втълпявам си - аз съм геврек, геврек съм  Mr. Green
Момичета днес голяма работа свърших - от сутринта боядисвам една врата  Laughing и май я боядисах вече   Joy

# 63
  • Мнения: 133
Каква скорост само  ooooh! Аз докато освободя шкафчета за бебо и се разшетам и вие вече по средата на нова тема  coolcool
Като чета и окото ми се плаши  Shocked Като се знам какво съм шило  Mr. Green и днес колко работа свърших и взех да се притеснявам дали бебчо няма да тръгне преди да сме готови за него  Shocked Не искам да раждам преди термииин  Praynig
Дидка, и аз съм на мнението на Шейла  Peace Теди сам ще си каже кога  Peace
Момичета като ви чета размера на сутиените и чак ме хвана срам  Embarassed Аз пък имам другия проблем - не мога да си намеря сутиен за кърмачки В размер  #2gunfire Навсякъде са само С  #2gunfire Май няма пълно щастие  Joy hahaha
Бръмб, и аз съм така с ЖК, но и всеки път обработвам доки, че няма да ме праща да раждам преди да се е върнала моята докторка от отпуска  Wink Гащи има в Комсед и в Папагал  Peace
Пееща с изследванията съм по-назад от теб, но нямам оплаквания за сега и мисля да не ме бъркат много - много  Mr. Green
Мариам   да е живо и здраво бебчето на приятелката ти  Hug
За хемороиди разтърси из форума. Доста темички съм виждала  newsm78 Иначе знам Хималая-Пилекс, Долопрокт и Проктогливанол (не знам дали точно така се пишат  newsm78)

# 64
  • Мнения: 391
Ирина, как така ще ти дават до седмица преди термина?!?!
Направо са полудяли тези доктори. Звучи че като те се опитват да нагласят нещата как им е удобно, пък по дяволите жените и рисковете на които са поставени с тези практики.

И защо да не можеш да откажеш някой да си завре ръката във вагината ти?! Особенно след като няма никакво предимство от това, а само те излага на риск от инфекция.

Шматарок, май си права и най добре да си нямаш доктор като тези. Така и така не съм чула за един разбран, та на кой се паднеш на деня май няма значение - вземи единия, удари другия. Пък и подаръци получават...

Мариам, разсмя ме. Да, помагат за спането тези упражнения Wink
За супичката. Обикновенно си правя булъона първо - някакви остатъци от пиле, целина, лук, моркови, гъби...пресни подправки и варя по няколко часа - цедя. Но може и купешки за мързеливи дни.
Топчетата - свинска кайма, ситно нарязан лук, яйце, магданоз, чубрица, сол и пипер. Правя на топчета, овалвам леко в брашно.
Нарязвам картофки, моркови, няколко гъби, карфиол, доматки по желание и всичко барабар в булъона да вари около 30 мин.
Обичам малко фиде, та слагам това накрая също. И екстра магданоз, чубрица сол и пипер. Може и лютичко ако искаш.
Отделно забърквам едно яйце с около 400г кисело мляко. Малко по малко пускам от горещата супа в млякото за да го доведа до температура. Като е топло и всичко е сготвено го изсипвам в супата и е готова. Аз я обичам такава, беличка, кремава.
Това е, никакви тайни няма.


Късно стана. Лека нощ/приятен ден!   bouquet

# 65
  • Мнения: 1 226

Мале слънцеееееее Уанда виж кво викат по новините. Акушерките напускат масово във Варна. Дано в твойта болница не бягат. Тези са от Света Ана.   Heart Eyes

Муцооооооо кво стана мари? Бързо тука на отчет  Hug

# 66
  • Мнения: 571
Аз съм чувала че не се пуска цитонамазка по време на бременност и кърмене защото не дава реални резултати заради хормоните и падналия имунитет! newsm78Моята последна беше ноември месец но като родя и спра да кърмя съм първа писта!!
Шейле така е душа!!В момента всички доктори правят така че да им е удобно!
Охххх аз не издържам вече!!!С това НЕходене до тоалетна не мога повече!!!Ще си взема рициново масло ако ще да родя на мига/че нали омеквала от него шийката/нищо не ми помага какво се случва с мен!!Такива мъки не съм преживявала в живота си!!А ме е страх да не взема да навредя на бебка от много зор  ooooh! ooooh! ooooh!Ужас!!Защо не може всичко да е нормално!!За пръв път днес си помислих,че искам да родяяяяяя искам да излезе това бебе от мен вече  Tired TiredНе се понасям направо!!!Не мога да дишам,не мога да ям да спя да се.. с извинение!!Искам да идва по-бързо времето и всичко да мине и да е наред!!Ей такива мисли са ме обхванали и чак се чувствам гузна заради тях Cry

# 67
  • Мнения: 93
Здравейте и от мен наканих се да пиша Simple Smile.
Stryper ЧРД мила!  newsm51. Много приятно да си отпразнуваш деня и с много положителнии емоции да се заредиш, чак до догодина! И съвсем скоро да те радва сладко и здраво бебче!

Анжи и другите момичета - за регистрациите в продавалника има някакъв проблем напоследък и трябва във форума да си напишете потребителското име, за да ви го регистрират модераторите. Ето линк за темичката: http://www.prodavalnik.com/forum/index.php?topic=8207.0

Singing и аз все се ядосвам с тия от ЖК. Даже на мен единствената ми микробиология ще я правят на 22.08, само ако "изрично напомня".  #2gunfire

Ама верно има много бебчета напоследък  Heart Eyes. Малко като, че ли наистина им идва нанагорно на лекарите и все гледат да попретупват ама здраве да е и да е само за такива хубави поводи  Peace

# 68
  • Мнения: 400
Мариам-да са живи и здрави приятелката ти и бебчето Hug
Като чета какви цени коментират момичетата,излиза май,че Варна е най-скъпият град newsm78 Златни ли ти излезнаха протектора и шишетата?Ако знаеш как се притесних..... Confused
Веч-ЕкатАрина-много си готена,бе Heart Eyes
Момичета,много пишете ooooh!Не мога да смогна да изчета,а камо ли да запомня всичко Crazy
А!Сетих се-Данип- и аз съм от тези с разпадащите се кости #CrazyМного ме болят,а от днес се включи и гърба SickАма айде да не се оплавам.Още малко остана Laughing
Гимнастичкатааа -/Шейла-ще ми потекат лигите с тези рецептички за супи Mr. Green
Стелка-нашите акушерки не бягат,аз ходя в частната аг PeaceАма с тез новини....много гадно,бе!То лекари няма,пък за акушерки и сестри да не говорим ooooh!

# 69
  • Мнения: 945
Здравейте и от мен.

Марина, едно голямо честито от мен. Да ти е живо и zдраво синчето и да те радва много   bouquet . Като се върнеш в къщи да не zабравиш да ни раzкажаш как е било...

Дидке, не съм лекар, но до сега не съм чувала такова нещо zа раzкритието. ДО колкото zнам то става опасно едва когато ти е спукан мехура... Абе като ви чета и мен голям яд ме обхваща. Оставам с впечАтлението, че на теzи доктори иzобщо не им пука ни zа бебето, ни zа майкат, а само zа това раждането да е в удобно zа тях време.

Мирка, то като слушам какъв е процента на секциото в БГ, нищо чудно, че всички дати са zаети...

Аz в една тема бех писала, че ще ходя на акопунктура, която трябва да подпомогне матката zа началното раzкритие. Аz уж отначало доста подоzрително гледах на това, но всички момичета от йога курса ми, които вече имат по едно дете и са правили акоупунктура каzват, че раждането им е било не повече от 6 часа. А дано...

А иначе пиете ли чайчето от малинови листа? Дидке, ти май се беше zапалила да го пиеш. Аz го намирам zа доста приятно на вкус (аz, която мраzи всякакви трви)

Иринче, това помагане ще да е явно "предиzвикване" на раждането. Не им давай, после ако бебето е малко и има проблеми в началото едва ли някой ще се иzвини zа "помощта"...

О, и да ви се оплача... прокървих при секс, ама кръвотението спря доста бърzо. Уж zнам, че е нормално при бременни, ама първата реакция беше шаш и паника  ooooh!

Шейла, и zа теб последно... откакто видях онеzи клипчета zа секциото, не се страхувам вече от евентуална епиzотомия. А и бях доста шокирана, че вадят бебетата с форцепс от корема на майките... Сега вече съвсем трудно може някой да ме убеди, чЕ това е по добро zа бебето от едно нормално раждане  Crossing Arms .

# 70
  • Мнения: 2 123
добър вечер мамчета!
Гроги съм. Ходих на среща с една скъпа приятелка и после около час се помотах из магазините по Витошка. Купих козметиката за бебка, а за себе си - прословутия депилатоар на Клоран и кремчето за след това, лигнин, лактофлорни кърпички и т.н. за болницата. Утре щ естегна основнитет неща за болницата. Чуда се този път да взимам ли помпата, да не  я ли взимам...  newsm78 Много се изтощих и наистина ми се стори по-горещо от други дни.  Tired
дидка, за бактериите в урината - точно вчера док ми обясни, че масово излизат лактерии в урината заради неправилно взета проба - стерилно се взима урина след като се направи тоалет, жената си сложи тампон и при изтичането на урината се събере средната струя в стерилно специално закупена за целта колекторче. Иначе много често дава грешка. В този смисъл - надявам се и при теб да е така, а не точно на финала и ти за пиеш лекарства-
За разкритието ти - какво друго отчете прегледа? как е разположена шийката на матката, има ли скъсяване, колко процента, води, зрялост? С предната си бременност шийката ми беше скъсена с 1/3, имах около 1-2 см разкритие - в 26 седмица. Родих в 39 г.с. В този смисъл -новината за разкритие нищо не обещава, особено пък инфекция! Ако ти не желаеш да ти бъде предизвикано раждането, просто няма причина да се договаряш с док.
За предизвиканото раждане - действително в по-голямата част от случаите докторите го препоръчват за свое собствено удобство, най-вече защото правят т.нар "уговорка" с пациентката, а напливът от родилки е толкова голям, че ако не  епредварително запазена залата - няма шанс да си "изпълнят" договорката. Години наред имаше застой в раждаемостта, а сега когато от 3 години е налице бейби-бум - няма как да бъдат поети всички... объркана система, в която отново трябва тихо да се помолим съдбата да е на наша страна.
Веч, пламенна бременна жена си ти!
Мариам, за хемороидите препаратите, които знам са тези, които споменава Соня. Като начало нека пробва с Пилекс - най-безобиден е, а пък е резултатен, особено когато става дума за спорадично появил се по време на бременност хемороид. Иначе за след раждане има много добри хапчета, напълно разрешени за кърмачки. За тях ще пиша като ми кажат името, че го забравих.

Вдъхновена от Шейлето и аз днес се щракнах докато си правех дишането и по-късно щ еви пусна коремести снимки.

Ей - знае ли някой как се чисти борова смола от текстил?

# 71
  • Мнения: 21
момичета доста се изписали от обяд, браво на вас   bouquet
Дидка, не знам какво означава тази работа с разкритието и помагането за раждане, но стискам палци да се развият добре нещата и Теди да се появи когато той си иска и е готов  Hug

значи 3 степен плацента от миналата седмица според вас колко време прави до раждане? има ли някаква зависимост?

Мариам, много поздрави за Анна и майчето й - да са здрави и много щастливи   bouquet това й е 4 бебенце или нещо не съм разбрала?

Мирката 8 е неделя нали?еййй кадемлийче ще е малката  Heart Eyes

Веч много си готина в тази рокля   bouquet

# 72
  • Мнения: 2 123
Мари_П, зрелост 3та степен също не определя с точност раждането. +та степен е характерна за 9ти месец и така е нормално да бъде. На мен ми казаха вчера, че и моята е вече 3та степен, а както знаеш съм мераклийка поне още 5 седмици да си нося бебето.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета здравейте, да ви питам нещо. Преди време някой беше дал линкче за бебшката борса в Хаджи Димитър, но не мога да го открия.Ако може да го пуснете пак, че искам да го разгледам. Благодаря ви предварително! Ще  чета после!
Признавам се за виновна.  Grinning
Заповядай http://dianainicky.com/

# 74
  • Мнения: 21
10х Иринии, аз мислех че явно има някаква зависимост

вече просто нямам търпение май и ми се иска да си видя физиономийката на бебка

казах ли ви измислих още едно име АДЕЛИНА - как ви се струва?

Общи условия

Активация на акаунт