Ларедутска машина за хляб !!!

  • 29 156
  • 314
  •   1
Отговори
# 240
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Sun благодаря ти! А каква цена е?

# 241
  • Мнения: 3 640
Излиза около 50 лв. Самата машинка с кода е 15 евро, но за да хване този код, трябва да имаш в кошницата и продукт на Anne Weyburn. И като сложиш и таксите за обработка и доставка - получава се 50 лв. грубо.  Peace

# 242
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Спешен въпрос имам!
Програмите както са описани по точки в първи пост как вървят по часовниковата или обратно на часовниковата? Заиграх се с гъбата да чистя и съм изжулила всички буквички, естествено книжката в този момент не мога да я намеря.
Кажете колко пъти да натисна копчето, че да меси само, че ще правя тесто за пица с на chockolina рецептата?

# 243
  • Мнения: 3 640
Valeria, по часовника са. Програмата за месене е 4-та, значи натискаш 3 пъти.  Peace

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Жива и здрава да си!  Grinning

# 245
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Айде, после да се похвалиш!

Аз днес взех козуначена смес и след малко смятам да пробвам с козунака на Sun.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Успех.  Grinning
Не е нужно да казвам, но аз читав козунак не направих, една приятелка ми каза че било заради козуначената смес, но така и не намерих здрави нерви да пробвам само с брашно.  Crazy

# 247
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз да се похваля, че откакто правих хляб по рецептата на съпруга на Sun и стана много хубав през ден ме карат да правя хляб. Вчера пробвах козунака и стана добре, само дето беше малко препечен, малко по-твърда му беше коричката. Явно трябва да го вадя 10-тина минути по-рано. Днес пробвах фънча и стана също хубав, но със същия проблем. Дали пък понеже е на терасата машината и не е топло там да загрява повече  newsm78 Че откакто се застуди не съм правила хляб, но той никога не ми е ставал препечен.

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Тестото за пица стана мнооого добро, има надежда, ще се яде!   chef
Набрала съм скорост и днес ще правя хлебчето, chockolina, стана ли козунака или прати мъжа ти за купешки?  Laughing
Сега трябва да измисля с какво да си надпиша изтърканите програми, че да не работя на сляпо все пак.

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Просто не мога да не мина да се похваля!  Laughing
Хляба ми стана, вече не само на миризма ами и на вид го докарах.  Grinning
Има леки забележки, които в последствие ще коригираме, но да не забравяме, че това е първото нещо което става за ядене, малко се залепи за капака, но това е защото не можах точно да разделя маята на 5 равни части, другия път ще се постарая повече, но филиите са си филии и хляба не е суров, а е много вкусен.
Ето и снимки.  Grinning
Ей, най на края ще се яде и у нас!  Laughing
chockolina  bouquet



# 250
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво, супер е станал! Hug Това по мойта рецепта ли? Нали ти казах, че е лесно? Heart Eyes

За козунака - снощи ме домързя, отложих го за тази вечер. Embarassed

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
По твоята, да но шлюпки и семки не съм слагала, че нямаше в кварталния, но следващия път и тях ще добавя.  Grinning
Единственото което промених в рецептата беше, че сложих 150мл мляко а не 100мл и 50мл вода, но аз така все променям по нещо в рецептите, за да може после да си имам оправдание за неуспеха.  Laughing

# 252
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да се похваля - козунакът стана страхотен!
Използвах тази рецепта:


400 г козуначена готова брашнена смес
20 г мая (препоръчва се пресована мая)
40 г маргарин
130 мл вода
аромати (ванилия, лимон и др.)
сухи плодове или ядки


Но я промених така:

350 г козуначена готова брашнена смес
7 г мая (едно пакетче суха мая на Д-р Йоткер)
1 1/2 с. л. маргарин
80 мл вода + 50 мл. прясно мляко
1 пакетче ванилена захар (пак на д-р Йоткер)
1/2 ампула лимонена есенция
1 с. л. какао

Всичко насипах още отначало. Смятах при позвъняването да сложа и сушени ябълки и стафиди, но забравих. Embarassed
Към края на печенето видях, че се козуначето се е лепнало за капака, на лепнатото място го посипах със захар. За да не се лепва, може би брашното трябва да е малко по-малко - 330-340 гр. Thinking
Стана много вкусен - вече изядохме половината с мъжа ми, утре какво ще закусва детето, не знам... Embarassed
Ще кача снимки по-късно или утре, че сега съм на лаптопа и не ми се качват. Peace

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Виж какво, навъртай се по-често из темата, твоите рецепти са и мои рецепти определено.  Laughing
Днес направих козунака и той взе че стана.  Mr. Green
Единственото което промених е че сложих 130мл мляко, вода не сложих, а готовата смес беше 2 и 1/2 мерителни чашки, това е перфектната доза на милиметри от капака, но не залепна.
Единственото което ме озадачи е че леко изгоря, ако ми обясни някой защо ще съм му благодарна.
Още не мога да повярвам, че от две вечери вадя разни неща от машината и ги ядем.  Mr. Green
Снимки.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво, Valeria! Радвам се, че "моите" рецепти са и "твои" Hug

Ето ги и снимките на козуначето ми:
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Razni%20snimki/kartichki010.jpg
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Razni%20snimki/kartichki011.jpg

Общи условия

Активация на акаунт