за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 2

  • 41 622
  • 961
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 44 280
ако от първия ден не пазиш пълна тишина, а извършваш нормалните си дейности из къщата без да ходиш на пръсти и да шепнете в съседната стая и т.н. детето само си привиква да спи на дразнители.
Вероятно обаче при вас не е толкова проблема шума, а коликите, вероятно те го тревожат и не може да спи спокойно и дълбоко.
А щом търси да папа - давай, това най-много ги успокоява...аз съм против режимите като цяло. Аз не се храня и не спя под час - детето ми също - води се по неговите си нужди, то най-добре знае кога-какво. когато е готово за режим само ще си създаде собствен такъв.

# 931
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Остава с впечатлението, че бебчето е доста малко. Вероятно е в периода, когато започва да чува доста по-добре и за това да се стряска. И като прибавиш и коликите...
Ако и през ноща когато спи се стряска много, можеш да го вземеш да спи при теб, за да е по-споокйно.
Иначе си мисля, че не е нужно да го свикваш да спи на тихо или на шум, а да направиш както ти е казала Angel_Dust!  Peace

# 932
  • Мнения: 3 743
Nippon, може да пробваш и с бял шум /прахосмукачка, сешоар, пералня, радио без определена станция, природни звуци (http://avangardi.blog.bg/viewpost.php?id=129836). На нас много ни помагаха Hug. А дъщеря ми определено беше от "ревливите" бебета. А за храненето, според мен не храни бебчо по-често от 1.30ч. Като имат колики ги боли стомахчето, като са гладни пак ги боли стомахчето и не могат да различат кога от какво ги боли, затова търсят да сучат и за успокоение, но ти няма как да спреш млякото Rolling Eyes. После се получава едно преяждане, после повръщане /добре позната история/ Laughing

# 933
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами аз си мисля, че в случая иска да суче, не защото е гладно, а за успокоение... А коремчето така или иначе ги боли, но с цица в устата се приема по-лесно... Като се сетя, моя син само така се успокояваше и заспиваше като беше с колики! Другите неща бяха само моментно успокоение!

# 934
  • Мнения: 3 743
И още нещо има. Когато суче на 40 мин, изсуква по-воднистото мляко и не може да стигне до по-хранително мляко и се получава един "омагьосан кръг" Thinking

# 935
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И още нещо има. Когато суче на 40 мин, изсуква по-воднистото мляко и не може да стигне до по-хранително мляко и се получава един "омагьосан кръг" Thinking

Доколкото ми е известно и предното и задното мляко имат еднакво количестно белтъчини (което всъщност е важното)! И с предното и със задното мляко се нахранват еднакво. Несъмнено, задното мляко е по-калорично, но това е така защото има по-голямо съдържание на мазнини и някои други вещества - витамини, минерали и т.н.

Ще потърся конкретно темата и ще пусна линк по въпроса, ако ви интересува! Peace

# 936
  • Мнения: 3 743
И още нещо има. Когато суче на 40 мин, изсуква по-воднистото мляко и не може да стигне до по-хранително мляко и се получава един "омагьосан кръг" Thinking

Доколкото ми е известно и предното и задното мляко имат еднакво количестно белтъчини (което всъщност е важното)! И с предното и със задното мляко се нахранват еднакво. Несъмнено, задното мляко е по-калорично, но това е така защото има по-голямо съдържание на мазнини и някои други вещества - витамини, минерали и т.н.

Ще потърся конкретно темата и ще пусна линк по въпроса, ако ви интересува! Peace

Моята дъщеря, колкото по-често суче, толкова по-често иска да суче. Като я оставя да направи малко по-голяма пауза и си хапва доста по-добре. Не твърдя, че е непременно заради "предното" и "задното" мляко, просто такива са моите наблюдения за прекалено честото кърмене Peace

# 937
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При прекалено честно кърмене може да възникне проблема, да не може да се произведе достатъчно кърма! И съответно да не стига на бебето! Но това е нещо строго индивидуално и също много зависи от начина на кърмене! Peace

# 938
  • София
  • Мнения: 44 280
Или пък просто да хапва начесто и по малко защото не огладнява по много Wink
Иначе всъщност честото кърмене би трябвало да увеличава лактацията....

# 939
  • Мнения: 3 743
При прекалено честно кърмене може да възникне проблема, да не може да се произведе достатъчно кърма! И съответно да не стига на бебето! Но това е нещо строго индивидуално и също много зависи от начина на кърмене! Peace

А какво означава, зависи от начина на кърмене  Thinking

# 940
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами да, би трябвало да увеличава лактацията, но може и да не стане така!

Имало е моменти, когато пир мен не се получаваше. Тогава правех така... До следващото редовно хранене (след около три часа) давах само от едан и съща гърда, независимо колко пъти яде. После следващата и така ставаше номера.

# 941
  • Мнения: 3 743
Ами да, би трябвало да увеличава лактацията, но може и да не стане така!

Имало е моменти, когато пир мен не се получаваше. Тогава правех така... До следващото редовно хранене (след около три часа) давах само от едан и съща гърда, независимо колко пъти яде. После следващата и така ставаше номера.

при нас пък точно по този начин малката започна да изостава в наддаването 150г за 10дни. И започнах /по препоръка на педи/ да предлагам и двете гърди на всяко хранене пък било то и на 1.30-2часа и веднага наддаде 260г за 7 дни Peace

# 942
  • София
  • Мнения: 44 280
Е, то това по правило си е така - два- три часа си даваш една гърда, колкото пъти иска бебето - хем така стига и до по-задното мляко.....освен естествено ако не  даде признаци че е изпапало всичко и да иска другата...но ако суче по мъничко и като време -надали това ще стане....

# 943
  • Мнения: 1 226
Ами аз си мисля, че в случая иска да суче, не защото е гладно, а за успокоение... А коремчето така или иначе ги боли, но с цица в устата се приема по-лесно... Като се сетя, моя син само така се успокояваше и заспиваше като беше с колики! Другите неща бяха само моментно успокоение!

Така е и при нас. Но наистина, като иска постоянно да е на цицата ми, кърмата вместо да се увеличи, намаля. Сега се мъча да увелича лактацията с чайчето на Хип, пия и бирена мая.

# 944
  • Мнения: 3 743
Ами аз си мисля, че в случая иска да суче, не защото е гладно, а за успокоение... А коремчето така или иначе ги боли, но с цица в устата се приема по-лесно... Като се сетя, моя син само така се успокояваше и заспиваше като беше с колики! Другите неща бяха само моментно успокоение!

Така е и при нас. Но наистина, като иска постоянно да е на цицата ми, кърмата вместо да се увеличи, намаля. Сега се мъча да увелича лактацията с чайчето на Хип, пия и бирена мая.

на мен овесени ядки и повече течности ми помагат за кърмата Hug

Общи условия

Активация на акаунт