Мнението ви за езотеричните книги

  • 2 461
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122
На вниманието на търсещите... само да гледат да не се загубят в гората, че в тази област и Неволята няма да им помогне...  Whistling
Разумните хора не се губят в гората  Whistling

 ooooh!

# 16
  • York
  • Мнения: 826
Лично според мен, едно е да четеш такива книги от обща култура /т.е. да научиш нещо по-различно/, съвсем друго е да прилагаш на практика разни там магии.Според мен да четеш и да прилагаш в живота прочетеното са две коренно различни неща.
Peace
Достатъчно осъзнати хора сме, за да изпадаме в крайности.

# 17
  • Мнения: 2 759
Лично според мен, едно е да четеш такива книги от обща култура /т.е. да научиш нещо по-различно/, съвсем друго е да прилагаш на практика разни там магии.Според мен да четеш и да прилагаш в живота прочетеното са две коренно различни неща.
                      Който не ще деца не се образова за кърменето, мисля аз. Също както непушачите не четат 'Как да откажем пушенето' без да имат повод. Не мисля, че в тези случаи ще им дойде времето и на тия книги - няма нужда да се образоваш за неща, които никак, ама никак не те интересуват.

                      Според мен си има читатели за всяка книга. Даже за 'Шок' и 'Чук-чук' има (знам, че не са книги).

# 18
  • Мнения: 117
   Най- сигурният  начин  да  поканиш  сатана   в  душата  си  ,  в  домът  си   и  на  трапезата  си  !!!

# 19
  • Мнения: 3 423
Не мисля, че е мода... Ошо... нека не се бъркат със секти

Така ли мислиш? А познаваш ли хора, живели в комуната му?
А знаеш ли мнението им. А знаеш ли секретарката му сега
какво прави в Швейцария? А с какви пари знаеш ли? Просто
си питам, нищо не твърдя, нищо не подозирам, говоря си само.
И как да не е мода, след като всички манекенки го дърпат за брадата.

# 20
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
   Най- сигурният  начин  да  поканиш  сатана   в  душата  си  ,  в  домът  си   и  на  трапезата  си  !!!
Ох, започна се... Shocked Ами който не вярва в сатана, кого кани?
В една друга тема се дърляха за глупости, сега ще се преместят тук.
И за да не е спам - аз съм"за", но избирателно. Сред тия книжки има и много плява.
 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 2 013
Чета много такива книги. Търся. Най-често си ги свалям от спиралата или изворите.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чела съм само една книга за предсказанията на Нострадамус. Нищо не разбрах. Трябва да си с много голямо въображение, че да си нагласиш бръщолевиниците му така, че да станат и заприличат на предсказания.
По-късно покрай една тема тук бях започнала да чета за преражданията, но бързо я зарязах. А бяха толкова убедителни някои съфорумки, че след като я прочета, ще ми стане ясно, но не ми стана. По-измислено е и от художествената измислица.
То е като измамниците, които се навъдиха напоследък и говорят за тях по новините - докато има хора да им се вързват, ще има и измамници.

# 23
  • Мнения: 35
В момента е много модно да си "духовен"..Мнението ми за тези книги е че са духовен боклук.  Дразни ме да общувам с последователи на  духовни моди ,  защото са плоски и откровено объркани .

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Не си умирам по такива книги, харесвам по-простички четива от рода на Паулу Коелю, хихи...  Mr. Green
А иначе сериозно - в този си живот явно не съм на съответното ниво за такава литература, но познавам хора, които четат и се интересуват от подобни писания  Peace

# 25
  • Мнения: 29
Тези книги са гимнастика за ума и нищо повече...празни и безумни Rolling Eyes По-добре да хвана някоя книжка от световната класика, повече житейска и философска мъдрост ще намеря, от колкото от  болните мозъци на теософите.

# 26
  • Мнения: 3 675
Хайде вие пък сега пак засегнахте темата за Сатаната.Не ли е той постоянно до нас с желанието му да ни изкушава, не вярвам да го прави чрез тези книги, а по много по-приятни за окото и ухото начини, които хората изобщо не могат да усетят, че са негови приоми.Хайде да не обръщаме тази тема на религиозна война, нека има мир и любов, защото всеки се свободен да чете каквото си иска.

# 27
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
И аз така мисля, ама ме дразнят разни личности, дето уж такива неща не ги интересуват, пък все дават 'компетентно' мнение.

# 28
  • Мнения: 2 013
В момента е много модно да си "духовен"..Мнението ми за тези книги е че са духовен боклук.  Дразни ме да общувам с последователи на  духовни моди ,  защото са плоски и откровено объркани .

Как успя в едно изречение да направиш толкова обобщения и да туриш толкова етикети?

Общи условия

Активация на акаунт