ШЕСТИ клас ще бъдем вече ....

  • 26 049
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Дъщеря ми направи списък с предметите и съответно тетрадките, които ще са и необходими за тях. Купихме 10 с широки редове с 60 л., 6 -с 80 л и тетр. голям формат -карир. по мат 6 бр. Засега толкова, после ще купуваме допълнително.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Привет в новата темичка, Амелия   bouquet

Ех, като чета момичетата какви ентусиастки са ... а нашят младеж изобщо не се интересува от у-ще. Сега даже се вкисна, че ДГ на брат му излиза в ремонт и малкия ще си е вкъщи до 8.октомври  ooooh! /то не, че и аз не се   Shocked/

Нищо не сме купували за у-ще, смятам другата седмица да пообиколим с шестокласника Peace

shoshi - наистина далечко сте се преместили - дано езиците не са ви проблем  Peace

# 32
  • Мнения: 419
Записвам се и аз да следя темата.
И аз не съм започнала с покупките. Госпожицата държи сама да пазарува  ooooh!.
За учебниците сигурно ли е че са безплатни  Thinking.

# 33
  • Мнения: 159
 Това, което разбрах е, че ще купуваме учебни тетрадки,атласи. От училище ще раздават само учебници.

# 34
  • Мнения: 121
Днес купихме и тетрадките, останаха само дребните неща, но тях ще ги купуваме в движение.
Учебниците са безплатни, но съм си приготвила още 100-ина лв за помагала, защото миналата година толкова ми излязоха, само по математика бяха 3 сборника, отделно за СИП и ЗИП. Като прибавим и учебните тетрадки може и да минат тази сума.
Който е купил тетрадки,моля кажете ми от колко листа взехте,да по накупя малко
Ние купихме 10 от 80 л - широки редове, 6 от 60л - широки редове, 2 от 40л - широки редове и 2 от 80л - карирани, голям формат по математика. Засега е това, като почнат ако искат някакви други ще купуваме пак.

# 35
  • Мнения: 700
"Танцуваща с вълци", учебниците за децата от първи до седми клас ще са безплатни от тази учебна година. Така че поне две години ще се възползваме.

# 36
  • Мнения: 2 708
Еееее не са 2.  WinkПовече са. И от първи до четвърти бяха безплатни, получавахме си ги в училището и само в пети клас купувах учебници. Което прави 6 години с тези за седми клас.  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 700
Krische, имах предвид, че още две години ще сме облекчени що се отнася до самите учебници.

# 38
  • Мнения: 459
Здравейте и от мен! И аз си имам шестокласничка - Никол Начева - 30.06.1996
За момента сме си купили само чантата и тук там някоя дрешка.

# 39
  • Мнения: 11 607
Общо взето - без обувки и маратонки - май сме готови с бъдещия шестокласник.....Има екипи, дънки, блузки, суичър.......Има и раница......Всяка година косата ми се изправя от маратонките - носим ги точно 1м. и после......други......

# 40
  • Мнения: 153
Аз снощи разговарях с класната на детето - много готина жена... Та тя ме посъветва да не взимам още нищо, а да изчакаме "колегите" да си кажат кой какво ще иска... Може да има нови учители с нови изисквания, може пък някой да реши, че няма да ползват учебни тетрадки по неговия предмет... и така ... полезния съвет беше - щом се чудите с какво да си помогнете напред - направете си снимка на детето / или си изровете миналогодишна /, купете си бележник и лична карта и ги попълнете, за да са готови когато кажат  да ги съберат за подписи и печат. 
Иначе ние уж се пообурудвахме, чувам, че се кани да си купи втори чифт маратонки, т.е. другата баба да ги купи, а аз ще трябва да се справя с обувките за по-студеното време. 
Незнам защо, обаче най-големия ми кошмар са обвивките за учебниците - купуваме си найлонови. Общо взето - скъпи боклуци, в повечето случаи с никакъв размер... Аз не ги харесвам особено, обаче детето пък не харесва моите алтернативи - ползвам плакати от стари промоции  Laughing хартията е здрава и гланцирана ...

# 41
  • Мнения: 153
 smile3537  хе хе  голям съм смотаняк... откъде я извадих тази дума пообурудвахме - май се пише пооборудвахме... както и да е ...

# 42
  • Мнения: 700
Наистина найлоновите облекла за тетрадки и учебници и аз не ги обичам. В пети клас и бях извадила една бяла хартия, дъщеря ми първо се противеше, но после каза, че много добре й изглеждали нещата в нея. Ще видим сега как ще бъде.

# 43
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Чудя се дали да вземам всичко което искат учителите.Миналата година само дето купихме учебнитетрадки по някои предмети-нищо не писаха в тях.Исега ще е такапо лошо е че първо кажат за едно помагало а после искат друго.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 941
И аз тук. Нищо не съм купила още и няма да купувам предварително.

Общи условия

Активация на акаунт