ШЕСТИ клас ще бъдем вече ....

  • 26 050
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 80
Може ли и аз да се присъединя? Досега само надничах в темата. Но се оказва, че с две от мамите сме учили в едно и също училище- МГ" Гео Милев "Плевен, макар, че аз съм завършила през 1989 година. Специален поздрав за тях : http://www.vbox7.com/play:4706ae06
И аз си имам шестокласник Боби 28.03.1996г 
Днес ходихме на пазар за дрехи и обувки. Беше ужасно преживяване- това не харесвам, от онова нямам нужда, тези маратонки не стават, тази раница е "тъпа". Единственото нещо, което купихме с удоволствие от негова страна беше суитчър със снимки на "Metaliсa". Щото сме  им фенове. И аз не харесвам найлоновите опаковки за учебници. Постоянно се измъкват и при тези и различни размери на учебниците просто трябва да ходиш с тях в книжарницата.  В училището въведоха миналата година униформи, за съжеление не задължителни. Иначе са прекрасни, но познайте дали някой ги носи Laughing Обличат се по задължение само за празници.     

# 46
  • Мнения: 349
И аз да се включа Laughing.Засега сме си накупили само "парцалки" и кецове.С тетрадките ще поизчакам изискванията на учителите,а за първите дни имаме останали -нови от миналата година Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 515
Купихме всичко,остава само нова раница да вземем,вчера ходихме и на фризьор ,вече сме с нова прическа.Моята  Мая е една къдравелка  и бая зор видя фризьорката с нея.От вчера все пред огледалото стой и все оправа нещо по нея.Само аз ли разбрах ,че и учебните тетрадки ще са безплатни???? newsm03

# 48
  • Мнения: 153
pro77 - това /ако е вярно/ може да е само за вашето училище - макар, че не виждам как ще стане, освен ако  школото си няма някакви спонсори, които да поемат този разход.... При нас със сигурност няма да са безплатни.

# 49
  • Мнения: 1 674
Здравейте и от мен! Simple Smile Моят шестокластник се казва Петър и е от 121 СОУ, София.
С покупките на дрехи се справихме вече. Дънки имаме в изобилие, маратонки купихме, анцунгът ни става все още, гуменки си поръчахме от Ла Редут- черни , на бели черепчета Wink, такива си избра младежът.
Тетрадки и други помагала още не сме купували. Планирам едно посещение до Метро и до книжарниците за тетрадки, че нещо стана претенциозен и в Метро не ги харесва. Миналата година нищо не подвързвахме, категорично отказа, защото било бебешко Sunglasses Още си търсим модерна раница, но досега безуспешно. Накрая май и нея ще поръчам по интернет. Ето тази му харесва на RIP CURL , 60лв излиза и ако не отрием нещо друго, ще я поръчаме.
Иначе изобщо не е въодушевен, че започва училище и се изнервя, като го водя по пазари. Whistling

# 50
  • Мнения: 700
Едва ли тетрадките ще са безплатни ... И моята дъщеря е с нова прическа такава модерна - бретона подстриган накриво.

# 51
  • Мнения: 153
я сега споделете прочетохте ли "Под игото" - децата имам предвид де ...  щото ние вчера си купихме някакво олекотено издание и имаме срок до края на месеца да го прочетем... иначе... #2gunfire е, не чак така, ама може да се лишим от танците например... 

# 52
  • Smallville
  • Мнения: 994
я сега споделете прочетохте ли "Под игото" - децата имам предвид де ...  щото ние вчера си купихме някакво олекотено издание и имаме срок до края на месеца да го прочетем... иначе... #2gunfire е, не чак така, ама може да се лишим от танците например... 
С тази книга имахме  голям проблем,2 пъти я взима от библиотеката и като я попитах прочете ли я все пак,тя  ми каза,че не и била интересна и не могла до края.А иначе тя обича да чете,това лято е прочела около 15 книги,но да са приказки,вълшебни истории и подобни.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
И нас ни "мъчи"  "Под игото"  Embarassed
Разбирам го детето обаче, аз попрочетох малко с него в началото - трудни думи, непознати за него /някои от тях/, тежка и бавна за четене книга. А и за разбиране е доста тягостна от едно дете... Но трябва да се прочете на всяка цена Peace
Вчера едва намерих Автобиографията на Бранислав Нушич - надявам се тя да го развесели  hahaha

# 54
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз знаех, че тази година ще учи в Киев и няма да изучава българска литература, за това й избрах да прочете само "Под игото", но не успя цялата. Не помни дори това, което е прочела. Наистина е трудна за разбиране.

# 55
  • Мнения: 121
И нас много ни затрудни "Под игото". Почва я няколко пъти, а доникъде не е стигнал. Вчера дори ми заяви, че няма да я чете, защото си свалил филма от Интернет и ще го гледал. Другите книги от списъка сме ги прочели, но тази доста ни озори. Проблеми имахме и с "История славянобългарска" и ме караше аз да му я чета, че нищо не разбирал.

# 56
  • Мнения: 2 577
Ох, това "Под игото" - аз понеже си знам човека и я оставихме последна
Изпратих го в библиотеката и му казах да поиска съкратения ученически вариант /сетих се още по мое време имаше такъв/ Той толкова се зарадва, че ще чете 70 стр. вместо 400...
И така - прочете я, но какво е разбрал и му е останало в главата  Rolling Eyes Като му дойде времето за изучаване ще гледаме и филма

От петък малката с висока Т, а в събота и баткото се предаде на вируса.
Никаква работа не свършихме и този уикенд  ooooh! а време не остана...
Трябваше от събота и баскетбола да започваме, но и той остана за другата седмица...

# 57
  • Мнения: 390
Малко късно, но и ние да се запишем  Grinning - Полина Иванова, 30.06.1996г., гр. Бяла, област Русе.
Положението с "Под игото" явно навсякъде е едно и също.Много е далече от тях,темата, езика на Вазов... колкото и да ми е мъчно за това, но времената са други...Може би догодина?..
Иначе друго каквото и попадне чете.Подлуди ме с това "Баскервилско куче".
И аз наивно си мислех, че ще дадат и учебните тетрадки,но...
Лошото е ,че нищо от миналата година не и става.Накупихме основни дрешки-анцунг, тениски, дънки и пр.но маратонките 40 номер направо ме сразиха  newsm78

Виждам, че повечето мами, които пишат тук живеят в големи градове.Имате избор между различни училища.При нас няма конкуренция на този етап и това мнооого ме притеснява.Да не говорим, че свесните учители масово напускат.Започвам да мисля за кандидатстване след 7-ми клас...
Явно и външното оценяване ще си върви с този випуск в края на всяка учебна година.

# 58
  • Мнения: 750
Ние още го четем "Под игото", немисля да и предлагам съкратен вариант. Голяма мъка е, но не може само за Ванда да чете. Съвсем малко оства до "старта", това че до 7.20 часа сутрин трябва да сме стигнали до училището направо ме стресира.

# 59
  • Мнения: 320
Аз искам да ви попитам:Смятате ли да записвате децата си на частни уроци още от тази година?
Някои ми казват,че ако искам да влезе в добро училище след 7 клас,трябва да започне с подготовката от шести клас.Една приятелка/учителка/ме посъветва да предприемем такива действия само ако детето не се справя в училище.Леда е отличничка,но  все пак съм решила днес да посетя школа Иванови...

Общи условия

Активация на акаунт