ШЕСТИ клас ще бъдем вече ....

  • 26 065
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 80
Боби хич не е по четенето на книги, скучни му били и го уморявали. Като завърши 5-ти клас и донесе списъка с книгите за 6-ти се разбрахме, че този път няма: "това няма да го чета, онова няма". Ще прочете всичко. Разпредели си книгите за лятото и ги прочете всичките. Даже го карах да ми разказва от време на време. "Под игото" му беше скучна, но я прочете. Най-забавна за него се оказа "Бай Ганьо". А най го измъчи "Клетниците". Прибирам се един ден от работа и го питам докъде е стигнал с книгата и той казва до стр.200. Питам го как се казват героите, той едно име не може да ми каже. Върнах го отначало и после всеки ден ми разказваш, но ми заяви "Не можаха ли да им сложат по едно българско име на тези герои"  Laughing Голям смях падна. И ние живеем в малък град, в който няма кой знае какъв избор на училища. Освен това училищата, които преди са били елитни сега лежат на старата си слава. Покрай мен има майки, които ще пращат децата си на частни уроци. Аз още се чудя. По принцип баба му е била преподавател по български език и идва да се занимава с него. Ще видим. Днес ходи до училището и му дадоха новите учебници като се приберем ще ги подвързваме.   

 Дали са му десет учебника. Тетрадките ще се купуват. За съжаление географията започва от 17 страница Rolling Eyes.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 16:34 от be.free

# 61
  • Мнения: 2 577
На този етап, нямам намерение да го записвам на школи, нито на частни уроци.
По-скоро ще се надявам хормоните да не му повлияят много отрицателно по отношение на ученето Mr. Green
Ще следя матемематиката. Ще натискам по БЕЛ да учи, че няма навици нещо по този предмет. Пише домашните и хайде, не отделя кой знае какво внимание. Изобщо не си прави сметката, че от миналата година и в учебника по БЕ има уроци, които трябва да се разберат и научат. 

Но се чудя още нещо извънкласно да му измисля  Rolling Eyes ще ходи за четвърта година на баскетбол, но ми се ще и друго. Той на английски не иска, от първи клас го учи в у-ще. Споменава за плуване, ама аз за зимата съм малко със задръжки. Та ще мислим  newsm78

# 62
  • Мнения: 459
Ох, незнам.... моята шестокласничка адски много я мързи и хич не й се тръгва на училище... Нямам си и идея даже как ще се справяме с уроците. Здраво са я грабнали хормоните и на моменти ми е трудно да я издържа.... Няма да откажа някой съвет. Благодаря предварително   bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 18 110
Амелиа,
Благодаря за темичката!  bouquet
За протокола - шестокластичката се казва Сара и учи в 120 ОУ-София.
Честно казано, не сме си дали зор със закупуването на тетрадки и т.н..Изчакваме да чуем изискванията на отделните учители.
Колкото до ходенето на уроци или курсове още от 6 клас, мненията на миналите вече по този път са диаметрално противоположни.Аз се обаждах в Регалия, в НЕГ и др, но схемата е една и съща - в събота или неделя до обяд  се провеждат и двата модула, т.е математика и български.Това автоматично ще рече още един учебен ден.Затова, поне за момента смятам да я оставя така, без ходене на курс или уроци.Допълнителна подготовка може на този етап да се проведе и вкъщи, посредством закупуването на сборници с допълнителни задания по двата предмета.
"Под Игото" и ние все го отлагаме, а Сара иначе не е от недолюбващите четенето, просто все се жалва, че написаното е неразбираемо за нея..Та така,май ще минем само с гледането на филма.. Rolling Eyes

# 64
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Да се запишем и ние в темата !Йордан Георгиев учи в "П.Р.Славейков" гр.Добрич!
Имаме само маратонки и раница .Предстоят ни още доста покупки.
Тетрадки и помагала  ще купя след като кажат какви.
Днес са раздали учебниците и мина прегледа.
Още четем Под Игото ,но имам чуството че като почнат да го изучават ще се наложи да четем отново защото май по-диагонал я кара.

# 65
  • Мнения: 320
Чакайте да дам едно мнение,за да не отиде темата ни на втора страница! newsm47Бях и до школа Софроний и съм по-склонна да я запиша там...Казаха ни,че в 6 клас ги подготвят основно за АК/на нас това ни е целта/ smile3521."Под игото" Леда я прочете за около месец...Попълни доста добре читателския си дневник и смятам,че е разбрала за какво става въпрос в книгата.Давайте мнения,за да си стои темата ни на ПЪРВА страница! Wink

# 66
  • Мнения: 701
"Здраво са я грабнали хормоните и на моменти ми е трудно да я издържа...."

И при нас е така с моята дъщеря. Неща, които са й харесвали досега, ги отрича. Мързелът й е в повече. Забравя и не помни какво къде е оставила. Не иска много-много да разговарям с приятелките й, от сега ми заяви: "Ти нали няма да идваш на първия учебен ден!" Но иначе една похвала мога да произнеса: госпожата по физическо ги помоли да отидат и да й помогнат да боядиса съблекалнята, та ходиха с още няколко деца и са помогнали в боядисването. Относно какви съвети могат да се дадат за тези 12-годишни дечица - ами повече разговори, трябва да бъдем приятели с тях, да намираме време за споделяне, да ги предразполагаме да споделят и т.н. Трябва да сме добри с тях, естествено без да ни се качват на главата. И да се молим Господ да ги пази, защото не можем постоянно да сме с тях. Да се молим да са умни и да разграничават хубавото и доброто от грозното и лошото.

Аз купих само един бележник. Ще изчакам да видим какво ще кажат учителите, а другата седмица ще купя тетрадки от 80 и 60 листа, ще купя и 2-3 тетрадки голям формат. Другите неща в движение - каквото искат, ще се купува.

Искам да попитам другите родители ходят ли децата им на уроци или курсове по нещо. Моята дъщеря с английския не се справя добре, госпожата е с много-много високи изисквания. Исках да я запиша миналата година на английски, но тя категорично ми отказа. Не искала да учи английски и това е. Иначе с другите предмети е добре, предвид в пети клас стачката и наваксването с бързи темпове после. Както отбелязах по-горе, мързелът й идва в повече, та тази година съм решила да го "лекувам", колкото е възможно и проблеми няма да има. Иска да ходи на уроци по китара и съответно да й купим ... Нямаме музиканти в семейството, та незнам ...

# 67
  • Мнения: 11 607
Искам да попитам другите родители ходят ли децата им на уроци или курсове по нещо.

Ходи на английски и на футбол.....

Оф....на нас едни маратонки ни бяха останали....и още са ни останали.......Бях оставила тук за един близък магазин, но в него нищо не ми грабна окото.....А човека казва,че там му е харесал един чифт....днес пак ще ходим.....

# 68
  • София
  • Мнения: 2 019
И при нас мързела е голям проблем.  Milenna, кажи какво е лекарството. За разсеяност направо не ми се говори. Вече мисля да купувам гинкобилоба. От мързела идва и лошата организация, та за това не ходи на никакви извън класни дейности, но си мисля, че ако има повече задължения ще е по-организирана. Оглеждам се тук за възможни варианти, но за сега по принуда е само допълнително немски, че класа са започнали да го изучават от миналата година и трябва да наваксва. Замислям се и за плуване, уж й харесваше, а сега нещо се муси. Искам да ходи на това, което й харесва, за да се разтоварва.  Milenna, съветът ми е да я запишеш на китара. Не е задължително да става музикант. Важното е да й е приятно, а и музикалните умения и култура никога не са излишни.
И ние вчера излизахме да търсим есенно яке. Лошото е, че се движим всички в комплект. Страх ме е да карам, не познавам още добре града, малката няма на кого да оставим и пазаруването е голямо предизвикателство. Мъжът ми няма нерви да обикаля, намалените якета на детския щанд, които бяхме харесали в зара свършили и по принуда купихме от дамския съответно и на сериозна цена, но какво да се прави.
eldi, както виждаш не си само ти с подобни проблеми. Готова рецепта няма, но се надявам с общи усилия да се справим.

# 69
  • Paris
  • Мнения: 1 727
shoshi, дъщеря ми от няколко години тренира плуване и й доставя истинско удоволствие. Доволна съм, че не й омръзна на втория месец.  Замислям се за още един спорт, но тя нещо се плаши. Мисли,че няма да може да се справи. Има голямо желание да се запише на някакви уроци по актьорско майсторство, но нямам представа дали се предлага нещо такова където и да е.
 Аз също смятам, че колкото е по-натоварено детето, толкова е по-организирано и не остава време за глупости.
Препоръчайте подвързии, които да издържат повече от един срок Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 2 019
Със сигурност има. За София знам Двореца на децата, но за Бургас не мога да кажа. Потърси, ще намериш.

# 71
  • Мнения: 80

Препоръчайте подвързии, които да издържат повече от един срок Peace
[/quote]


вчера закупих едни от Метро- регулиращи се, със залепване, производство на ФорКом ООД София- доволна съм, защото няма да се налага да режа учебници и да се чудя как да ги напасна. Само за Английския не станаха. За него закупих на Donau. Д

# 72
  • Мнения: 804
Такааа.
Тоалета нагласен.  bowuu
Цветето (този път саксия с каланхое) закупена.  bowuu
Тетрадки и прочие помагала - като кажат даскалите какво искат.Най - вероятно в събота.  Whistling
Книги - болшинството - изчетени.  Thinking

Друго?
Не се сещам.
Ааа,не сме минавали през личната лекарка за профилактичните карти.  Embarassed

А защо на някои са дали вече учебниците? newsm78

# 73
  • Мнения: 80
Ще бъда в командировка няколко дни и помолих госпожата да ни ги даде, за да мога да ги подвържа. Иначе ще ги раздават официално утре. Искам да пожелая на нашите шестокласници спорна година,  да са здрави и да им е интересно в училище.  Hug

# 74
  • Мнения: 11 607
Честит Първи Учебен Ден!

На добър час на всички ученици и техните родители! По-малко проблемна да е учебната година във всяко едно отношение!


При нас вали.....

Общи условия

Активация на акаунт