Хляб или билетче?

  • 3 744
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 677
П.С. Въпросите ми са наистина сериозни, искам да се опитам поне да разбера каква е нагласата на хората.

Жозефинда, ти не задаваш въпроси и няма да хванеш никаква нагласа. Трансопртната задача, която извършва СКГТ си има цена и тя е пазарна, няма връзка с нашите желания. Процентът на неплащащите я е около 50%, но тя, все пак, се плаща от останалата част. Освен тва тук няма място за аналогия с монополисти, понеже алтернатива има.

# 16
  • Мнения: 2 759
                       А и в крайна сметка плащаш билетче, за да те превозят. Мен си ме превозват, и условията ми се струват нормални... Тук-там мярнах, че има и телевизорчета. Сравнително чисто е. Правят каквото могат хората. Не ми се е случвало досега да не ме превозят, а да съм си платила.

# 17
  • Мнения: 5 370

Всичко това няма общо с темата, ама се присетих да споделя като заговорихме за монополисти.  Wink Иначе аз пътувам с карта, фирмата ми я поема. Но и иначе бих дупчила билет. Мина времето, когато като тийнейджърка си падах по екстремните изживявания и по подобен род провокации. Но много ме е яд, че се принуждават хората да пътуват като говеда. И не ми казвайте, че е въпрос на личен избор. Ако нямаш автомобил трудно би ти било да стигнеш от Овча купел до Дружба, например, пешачката. Confused
Не, не , има, и то много даже, Приеми заглавието ми като.....просто метафора.
Темата е като цяло-или поне така би ми се искало-насочена към крайните цени, които ни се предлагат за най-различни услуги. Това с транспорта беше просто поводът от днес.

# 18
  • Мнения: 5 370

Жозефинда, ти не задаваш въпроси и няма да хванеш никаква нагласа. Трансопртната задача, която извършва СКГТ си има цена и тя е пазарна, няма връзка с нашите желания. Процентът на неплащащите я е около 50%, но тя, все пак, се плаща от останалата част. Освен тва тук няма място за аналогия с монополисти, понеже алтернатива има.
Антонио, аз не оспорвам пазарните принципи, а и никъде тук НЕ ГОВОРЯ за моите или на другите желания. Въпросът е ДО КАКВА степен тази цена наистина съответства на предлаганата услуга?
За алтернативите е ясно, но това е друга тема.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 225
Ако нямаш автомобил трудно би ти било да стигнеш от Овча купел до Дружба, например, пешачката. Confused

Ако ще минавам от Овча купел до Дружба за 1 лев, цената, струва ми се, е повече от добра.  Peace

# 20
  • Мнения: 2 032

Цитат
Добре, съгласна съм. Но какво правим, когато услугата се предлага от МОНОПОЛИСТ?

Ами, какво да ти кажа, аз не съм започнала кампания за алтернативно метро в Лондон...
Иначе, леко по-сериозно: държавата може да направи неща да облекчи социално слабите (пенсионерите и учениците да пътуват без пари) и може би (но това според мен е прекалено) да се намеси в ценообразуването на някои услуги.

# 21
  • Мнения: 5 370
Алиса, точно за намесата си мислех и аз. Дали и други виждат там някаква възможност ми е интересно?

# 22
  • Мнения: 2 759
...Въпросът е ДО КАКВА степен тази цена наистина съответства на предлаганата услуга?..
                    Ами, да видим: колко ще платя за такси от Овча купел до Дружба? И с какво такситата са по-добри от градския транспорт  Whistling?

# 23
  • Мнения: 101
...Въпросът е ДО КАКВА степен тази цена наистина съответства на предлаганата услуга?..
                     Ами, да видим: колко ще платя за такси от Овча купел до Дружба? И с какво такситата са по-добри от градския транспорт  Whistling?
Единствено с това, че в таксито не се буташ на седалката с още 3-4 човека. Демек там имаш някакво, макар и мизерно, лично пространство.

# 24
  • Мнения: 5 370
...Въпросът е ДО КАКВА степен тази цена наистина съответства на предлаганата услуга?..
                    Ами, да видим: колко ще платя за такси от Овча купел до Дружба? И с какво такситата са по-добри от градския транспорт  Whistling?
Не отивай в погрешна посока, моля. Несъпоставими са двете услуги, и то не само в ценови аспект.  В таксито си САМ/А, нямаш спирки, на които да се качват/слизат/бавят, не те тъпчат, не те псуват,  можеш учтиво да помолиш да ти  пуснат топло/хладно, да продължа ли да изброявам? Естествено, има и изключения. Но там имаш ИЗБОР.

# 25
  • Мнения: 677
По-скоро е нелогична системата на заплащане. 1 лев за 1 спирка и 1 лев за 20 спирки. Билети от хартия и перфоратори от ерата на Флийнстоун. И 50% гратисчии. Тва е драмата, Жозефинда, не е другаде.

# 26
  • Мнения: 5 370
По-скоро е нелогична системата на заплащане. 1 лев за 1 спирка и 1 лев за 20 спирки. Билети от хартия и перфоратори от ерата на Флийнстоун. И 50% гратисчии. Тва е драмата, Жозефинда, не е другаде.
А, благодаря ти, Антонио. Това е едно от нещата, които ми се искаше да чуя.  bouquet

# 27
  • Мнения: X
                      А и в крайна сметка плащаш билетче, за да те превозят. Мен си ме превозват, и условията ми се струват нормални... Тук-там мярнах, че има и телевизорчета. Сравнително чисто е. Правят каквото могат хората. Не ми се е случвало досега да не ме превозят, а да съм си платила.
Блазе ти!  Peace  Аз пътувам център-Младост и Младост-център. Най-често пътувам в пикови часове, разбира се, работещ човек съм, имам си работно време. Няма ден, в който да съм ползвала 213, 214 или 305 и да съм пътувала комфортно. Миналата седмица на Орлов мост съм чакала с още близо 100 човека младостки рейс от 17.55 до 18.40 ч. - 45 минути! И това през месец август! Трудно ми е да опиша какво меле стана, когато най-накрая дойдоха два автобуса и колко хора, въобще успяха да се качат. Никой гражданин на този град не заслужава подобно отношение.

# 28
  • Мнения: 3 423
В таксито си САМ/А, нямаш спирки, на които да се качват/слизат/бавят, не те тъпчат, не те псуват,  можеш учтиво да помолиш да ти  пуснат топло/хладно, да продължа ли да изброявам? Естествено, има и изключения. Но там имаш ИЗБОР.

Жози, такситата в София са УЖАСНИ!!!!!
Случвало ми се е да ми отказват курс.
Случвало ми се е да говорят по мобилен,
докато карат, ама да го държат в ръката си.
Случвало се е да ме псуват мяцащо, защото
съм ги поръчала до летището, а имали път
към Люлин, видите ли, и се отклонявали...
Случвало се е да уреждат агне за Гергьовден
за много техен човек, 20 кила, от борсата...
Случвало се е да ме свалят най-каруцарски.
Случвало се е да пушат вътре, докато в колата
има дете, да не говорим, че няма детско столче.
ВИНАГИ се случва да ми разказват личния си живот.
Е, сори, ама ми е по-секси да се разхождам пеша.

# 29
  • Мнения: 4 585
Ако всички пътници са редовни, билетчето ще е половин лев.
В Русе и Варна е с контрола. Качваш се, идва контролата и ти продава билетче.
На всичко отгоре контролата, ако я попиташ, ислужливо ти казва на коя спирка да слезеш.

Общи условия

Активация на акаунт