МАЙчета 2009 (тема 2)

  • 16 107
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
Здравейте, момичета!
В продължение на две седмици бях с адски болки в гърлото. След което започнаха да ми текат сополи ама, мани страшна работа. Ходих на доктор. Значи предписа ми да си правя гаргара. 1. Една част кислородна вода + две части вода. 2. Час по-късно гаргара с една част йодасепт + една част. Значи това го правих около 5-6 пъти в рамките на три дни. Освен това смуках тонзилотрен и фитолор. Това са хомеопатични лекарства. Смучех от едното след 1-3 часа от другото. Освен това много чай, мед, лимони и такива работи. Сега съм 6+. Оздравявайте бързо! Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 12 231
  Здравейте и от мен. Аз също бях понастинала тези дни, но вече се оправям. Не съм пила нищо, но аз по принцип май не пия нищо и да чукна на дърво от години не съм боледувала сериозно. Лошото е че май малките също почват нещо да се поразболяват и последните нощи са кошмар, постоянно се будят и искат да се гушкат, а тъкмо бяха почнали да спят по цяла нощ. А на мен хем ми се спи също по много, хем се налага на нощ по 10-тина пъти да ставам. Предполагам че за това е виновна и яслата на която тръгнаха и стреса от новите неща, които им се случват.
  Just Vania дано изследванията не се влошават и хемоглобина не пада сериозно. Аз да чукна на дърво съм с висок хемоглобин и без да пия нищо към края на бременността миналия път бях с 120, надявам се и този път да нямам проблеми. Браво за сърчицето  Simple Smile

# 257
  • София
  • Мнения: 2 430
Zdraweite i ot men,izwinqwam se za latinicata.
Cqla sedmica bqh mnogo zle s powry6tane i razstroistwo ne stanah ot legloto,i mi  e edno zamaqno.Po-kysno,kato se oprawq 6te se wkl.i az Hug

# 258
  • София
  • Мнения: 12 231
  Извинявам се, но не помня на кой трябваше да дам данните за термин. Значи аз пишех като гост с ник Кета, термина ми е  06.05. Втора бременност, София.

# 259
  • Мнения: 84
Айла,просто всеки нов дошъл в темата си казва данните,които иска да са на първа страница.
Селин-мамйче от 2008 пусна темата ви и тя сега може да дописва новостите

  bouquet

# 260
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
  Извинявам се, но не помня на кой трябваше да дам данните за термин. Значи аз пишех като гост с ник Кета, термина ми е  06.05. Втора бременност, София.

Дидочка се занимава със темичката ви! Пиши на нея най-добре. Peace

# 261
  • Мнения: 16
Помагайте мили мами Simple Smile до вчера не ми се ядеше, сега постоянно изпитвам зверски глад.
Днес само за храна си мисля и стомаха ми постоянно празен...пия много вода, ядох поне 5 пъти и пак не помага...
Нуждая се от съвета на някоя опитна мама Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 2 885
Здравейте бъдещи мамчета,

И аз да се намърдам в хубавата темичка. Имам момченце, което утре навършва 3 г. На 32 г. съм, от София.

Термина ми е между 12 май и 25 май - не знам още, т.к. не съм ходила на преглед при моя гинеколог, макар да съм го уведомила по мейла.  Laughing Предният път раждах в Майчин дом-Сф и сега мисля пак там и пак при същият лекар. Много съм доволна, а и за три години много неща са се променили към по-добро.
Всяка бременност е различна, няма нищо общо с първата. Сега много ми се яде, всичко ми мирише, гади ми се.....Преди нямаше нищо такова. Пия само фолиева, не съм привърженик на изкуствените неща - повече плодове и зеленчуци предпочитам. Сутрин шофирам гладна до работа, за да не ми прилошее. Embarassed

Това е засега от мен. Всичко ми е още прясно-прясно от Стефан и засега не се притеснявам. Да видим........ Hug

# 263
  • Мнения: 2 885
Помагайте мили мами Simple Smile до вчера не ми се ядеше, сега постоянно изпитвам зверски глад.
Днес само за храна си мисля и стомаха ми постоянно празен...пия много вода, ядох поне 5 пъти и пак не помага...
Нуждая се от съвета на някоя опитна мама Heart Eyes

Изяж някоя прясна краставица или банан. На мен много ми помага, а и спестявам от калории. Party

# 264
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте, мами! Нова съм във форума, досега само разглеждах като гост различни теми. Научих доста различни и важни неща, затова реших да ви попитам и аз.
Бременна съм  в 7-та седмица.
Притеснява ме, че буквално след зачеването всеки ден имам различни по интензивност болки, понякога около яйчниците, друг път около матката. Пия един куп лекарства, от 2 седмици и но-шпа и магне В6, от онзи ден вече Магнерот, по 3 пъти на ден, но болката минава и после пак се появява.
Помогнете ми със съвет, моля!

# 265
  • Мнения: 367
Ваня1975 Добре дошла в темичката.
Първо щом пиеш тези лекарства най-вероятно са ти предписани от лекар.
Ходи ли на преглед да видиш бебо - дали се е закрепил в матката както трябва?
Болката може да е резултат на много причини, но само лекар може да ти каже какви точно.
Може да е извън маточна бременност (дано да не е ) може да просто по-голяма чувствителност.
Така че най-добър отговор ще получиш от лекар не от нас.
Аз лично на твое място бих побързала да си запиша час (ако не си ходила на лекар, не разбрах от поста ти) и да видиш какво може да причинява болката.
Желая ти успех и късмет , всичко да е наред.

# 266
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Felina, благодаря ти за отговора. Вече 2 пъти ме гледаха на ехограф, ембрионът е в матката  Grinning казаха, че леки болки отвреме навреме били нормални. Притеснява ме, че всеки ден по малко боли. Другата седмица съм на ЖК и ще питам гинеколога.
Успех и късмет на всички мами Hug!

# 267
  • Мнения: 26
Добро утро на всички  bouquet
Пожелавам ви успешна седмица с по- малко гадене.  #Milti

# 268
  • Мнения: 43
Добро утро маминки !
Добре дошли на новите бъдещи мами , радвам се, че отбора расте все повече и повече . newsm51
Дано наистина тази седмица ни е по-малко дискомфорта и гаденето. Повечко от бъдещите мами май - тази седмица са на преглед при доки , хайде чакаме радостни новинки.
Аз да се похваля днес е рожденния ден на моята дъщеря, навършва 8 години / леле наистина е пораснала  newsm12/.
Е това е от мен за сега .
Приятна седмица Hug Hug Hug

# 269
  • Мнения: 0
Здравейте момичета. Добре дошли на всички нови  welcome

Моля, пратете ми данните си на ЛС, за да ги попълня за новата тема! Съвсем скоро ще подновя темата.
Имам само едно предложение за заглавие на новата тема и то е : Туптят в нас по две сърца, до Май ще е така! Ако имате и други предложение, моля споделете!   bouquet

Аз съм добре , ве4е тръпна за срещата с бебока на 1.10, да видя дали всичко е наред.

Катринка, хапвай плодове, пий сокчета! Аз бях така с първата бременност, все гладна бях и все нещо дъвчех!  Laughing
Момичета, как сте с килограмите? Качвате ли? Аз съм 1-1,5 отгоре. Сега трябва много да внимавам в качването, че началните ми килограми не са малко  Embarassed, а не искам накрая да се търкалям Rolling Eyes
Толкова от мен, че работата е много  Tired


ПС. Аз съм Додо4ка, оправях темата и не съм си влязла с ника, моля, пишете на Dido4ka, не на този ник! Peace

Общи условия

Активация на акаунт