МАЙчета 2009 (тема 2)

  • 16 110
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 125
Здравейте отново и от мен,аз благополучно се завърнах от почивката,която с такова нетърпение чаках,а тя се превърна в такъв кошмар за мен Sad Като заминах нямах никакви оплаквания,даже си мислех ,че съм от късметлийките-няма гадене,повръщане, нищо не усещам..направо супер..ама като пристигнах в Турция и гледай какъв ад настана- от седем дни,аз имам 5 прекарани изцяло в стаята- усещах миризми на метри разстояние, нищо не можех да хапна и пак повръщах..сега като се мерих за една седмица съм свалила три килограма-ужас..Едва доживях да стигнем в София и първата работа в някоя аптека да питам дали имат нещо за повръщане,ама аптекарката ме изгледа учудено и каза,че ако знаела такова лекарство щяла да си спести гадостите и през двете бременности.. newsm78 И така- утре съм на лекар, дано "точката" се развива както си му е реда,че нещо взе да ме ядосва от сега Laughing Вие как сте? Как се справяте с това ужасно гадене?

# 271
  • Мнения: 528
Здравейте мили МАЙчета   bouquet

taniab   Честит Рожден Ден на дъщеричката ти, да е здрава, щастлива и да те радва  bouquet

JeenySJ , има лекарство против гадене за бременни, Деган се казва. Аз да чукна на дърво, се чувствам физически ОК,
никакво гадене и  повръщане, хапвам си нормално и за сега не съм качила и грам newsm78
Обаче съм много нервна, направо не се трая и си го изкарвам всичкото на таткото. Много лоша съм станала, дано да
ми мине скоро, че не се издържа  Twisted Evil

# 272
  • Мнения: 16
taniab Честит Рожден Ден и от мен на порасналата ти вече дъщеричка! Много късмет, здраве и успехи ви желая! Simple Smile

Dido4ka аз вече 4 кг съм напред... за два месеца...спрях цигарите и не повръщам, може би затова толкова много...
Но си хапвам де.. Simple Smile
 та от 51 - сега 55 Simple Smile да видим докрая ....

# 273
  • Мнения: 125
OOOOOOO, Барбарела,благодаря ти newsm51. Утре ще питам лекаря дали може да го пия и ако каже "Ок" направо го почвам,че вече не се издържа Cry
А да ви питам- знаете ли от коя седмица може да се направи първата фетална морфология и ако можете да ми препоръчате доктор и някакви контакти, за да се запиша, защото съм чувала ,че доста се чакало Simple Smile

# 274
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен мами  Hug едно въпросче, много ми отичат краката, най-вече в глезените, какво да правя, слязох на равни обувки, несъм много кг. но незнам защо, ако някой знае нещо, моля помогнете

# 275
  • Русе
  • Мнения: 343
Здравейте и от мен!

taniab, Честит рожден ден на дъщеричката ти! Да расте здрава и щастлива, и много да ви радва!

JeenySJ, първата фетална морфология е между 11 и 13 седмица. Аз мисля тази седмица да се запиша за преглед.  Успешно справяне с гаденето  Peace!

Хубава седммица на всички Peace!



# 276
  • Мнения: 849
Здравейте от поредния новак във форумите!!! На първо място - лека и безпроблемна бременност на всички МАЙски мами Hug Да сме живи и здрави, и аз съм сред вас Grinning
В 8ма г.с. съм, първа бременност и ми е мнооого интересно всичко, което става в/с мен. Иначе съм на 29, журналист (това обяснява засиленото любопитство Laughing). Засега бременността ми върви добре, макар че хич не липсват "екстри" - честичко ми се гади, карантийката ми е понадута, много изморена се чувствам в края на деня, от дъжд на вятър леко ме приболява, все едно ще ми идва... ама това са бели кахъри в крайна сметка.
Вече два пъти бях при моята гинеколожка - първия път констатирахме, че НЕ е извънматочна, а втория път се видя, че Е ембрионална бременност. На човечето тъкмо му беше забило сърчицето - не се хващаха тонове, но тя позна по някакви движения, които аз не видях... следващото ни планирано посещение е в средата на октомври, когато трябва да се вижда мнооого повече от малкия заек Heart Eyes.
Засега пия само течната добавка на Hipp за бъдещи мами (като нектарче), която съдържа нужната двойна доза фолиева киселина и някои други витамини и минерали; пия още кашичките на Мукофалк за проблемите с червата и запека (страхотен е, на билкова основа, абсолютно безвреден - много голям гастроентеролог ми го изписа) и мнооого рядко No Spa, против контракцийките, които получавам от време на време, защото по това време бебчо не се хранел много добре. Естествено, всичко е по лекарско предписание.
Много се радвам на активността ви - друго е усещането, когато знаеш какво чувстват други в твоето положение. Лека още веднъж и до скоро!

# 277
  • Мнения: 528
vveessii   повече масажчета от страна на таткото  Mr. Green  bouquet

една интересна статия за изследвания по време на бременност http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 756&Itemid=36
това също
http://free.hit.bg/doctorgeo/Calend.html

zaiobaio добре дошла  bouquet Дружинката расте!  Mr. Green

# 278
  • Мнения: 4
Брарбарела, съвета ти е страхотен, ще опитаме  Laughing
Добре дошли на новите бъдещи мами и от мен, леко бременеене, и без проблемна бременост baby_neutral

# 279
  • Русе
  • Мнения: 343
Добро утро и от мен мами  Hug едно въпросче, много ми отичат краката, най-вече в глезените, какво да правя, слязох на равни обувки, несъм много кг. но незнам защо, ако някой знае нещо, моля помогнете

При първата ми бременност си спомням, че от определени месеци нататък, на всеки преглед ни изследваха урината за нивото на белтък май беше  newsm78. Ако се повиши се получаваха отоци. Друго, за което се сещам е да намалиш солта. Така или иначе тук можем само да гадаем, най-добре се консултирай с лекар, да ти пусне изследвания.
Споко, всичко ще е наред  Grinning!

Добре дошла zaiobaio! Лека и спокойна бременност и едно прекрасно бебче догодина Laughing!

# 280
  • Мнения: 1 951
vveessii, както е казала pepe и моят съвет е пусни си една урина за изследване  Peace

# 281
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Добър дени от мен!
От три дена ми се гади непрекснато но не поръщам. Чуството е ужасно гадно. Вчера ме боляха кръста и яйчниците, даже звънях на позната док. за съвет, какво да пия. Тя ми каза "аналгин"  Shocked. Накрая се примирих и не пих нищо. С първата бременност нямах никакви симптоми, тоя път ще ми го върне  Sad

Зайобайо, добре дошла!  Hug

Дайте съвет къде да правя ФМ и БХС в София. Тук няма къде, т.е. при кого.  Crossing Arms

Спокойна седмица  Hug

# 282
  • Мнения: 43
Здравейте момичета
Благодаря ви много за пожеланията . Hug
Аз имам един въпрос . Налага ми се да сменя лекарката , не е поради причини , че е не е добра, а други не ми се описват.Записах си час при д-р Милена Цолова във Фемина . Моля някой да ми даде инфо за нея .По принцип знам , че всички са добри , но ако някой има повече информация нека сподели.
Благодаря ви предварително !
Ето и една почерпка и от мен
http://www.yoannacakes.com/index_files/cakes/big/weeding/w70.html

# 283
  • Мнения: 4
благодаря ви мами, на 7-ми съм на изследвания

# 284
  • Мнения: 26
Dido4ka, аз за сега май не съм мръднала с килограмите, но много се притеснявам защото моя мъж държи да си остана елегантна и ако пълнея да е на корем.....голям стрес smile3511
Та ако някой има рецепта как се пълнее само на корем да я сподели  newsm17
Иначе не бих казала че съм адски гладна. Яде ми се винаги ама то и преди да забременея беше така.
Но пък отказах цигарите от раз липсва ми навика, но при идеята да запаля и ми се догажда.

Общи условия

Активация на акаунт