София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (4)

  • 64 217
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 39 937
Регистрирах го в с-мата Simple Smile Но само в "Предварителни кандидатствания". Минималната възраст за кандидатстване и приемане в ясла е 10м. Алекс още ги няма. Все пак мисля да отида на място.

# 256
  • Мнения: 212
ЗА МНОГО ГОДИНИ!
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВАС И СЕМЕЙСТВАТА ВИ ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ, УСМИВКИ, ПРЕКРАСНО НАСТРОЕНИЕ, НИКАКВИ НЕГАТИВНИ ЕМОЦИИ, ИСКРИ В ОЧИТЕ И СЛЪНЦЕ В ДУШИТЕ!!!


Ние се завърнахме благополучно от пътешествието по милата ни родина, изкарахме страхотно, върнахме се с три допълнителни торби с подаръци (естествено две и половина от тях - на Невенче).
Илиана, честит малък мъж! Да расте голям и силен, за радост на мама и татко!
Дидка, кухня има в 40 ясла. Ние оттам взимахме, много сме доволни. Трябва ти бележка от педиатъра, молба (подава се при директорката г-жа Пандева) и 6 бурканчета с надписани капачки - три в теб и три там - разменят се всеки ден празни за пълни (голямо обяснение дадох, дано ме разбра  Laughing). Ние чакахме само 1 месец и то защото тогава им беше лятната ваканция. Но това беше преди 2 години, сега не знам как е. Ако искаш мога да ти дам телефона.  Peace
anason, ivben, добре сте ни дошли!
Приятен снежен ден ви пожелавам! За тези, които имат възможност - грабвайте шейните и се позабавлявайте, направете два-три снежни човека и си поиграйте със снежни топки! После се приберете, изпиите по едно топло какао и се увийте пред ТВ... (това е моята неосъществима мечта към момента)

# 257
  • София
  • Мнения: 6 293
Хайде Ч.Н.Г. и от мен. Да сте много здрави, и при прдиатрите само за консултации.
Искам да ви попитам, кои са дестките градини в 5-та част Надежда, че кумата ми трябва да записва малката и се местят в 5-та част. И аз да питам Дуци, АнМари и другите мами то втора част кажете как стои въпроса с детската кухня? Знам че има в първа част зад даначното, и до 24-та поликлиника, но за втора част незная, а също ми казаха че трябва от рано да се запиша, та моля дайте съвет!  Hug  bouquet Blush

Бени добре дошла!

В 5 част има едно ОДЗ 42, ние сме там на ясла. В един блок близо до него съм виждала нещо като филиал на друга градина, не знам коя, но сепомещава в апартамент и има една малка оградена площадка до блока.

Кухня има и в 61 ясла на Бели Дунав, но се чака доста за ред, защото е за 40 деца само. Хубаво е да се запишете от сега и вече когато ви огрее. Иначе раздавателен пункт има срещу 24 поликлиника, там става бързо за ред.

Вие сигурно си знаете, но да си кажа и аз. Храненето в яслата не се съобразява с възрастта. Моя син беше захранен за един ден с шоколад и кремвирши. И той е захранен късно и внимателно, тръгна на 1 г. 5 м. и пак ми се стори твърде непралилно храненето там. Всичи деца от цялото ОДЗ ядат едно и също. Та както не сте захранили още, не знам как ще ви се стори това. предполагам си го знаете това.

# 258
  • София
  • Мнения: 413
Момичета много ви благодаря за бързите отговори, които пораждат нови въпроси, тъй като съм много нова в тези неща! Embarassed Rolling Eyes Blush

Извинявам се но,

АнМари http://kg.sofia.bg/?page=home тук ли го  регистрира?

Миринда ще съм ти благодарна за телефона. Тя ще ми е най-удобна, че аз съм в 247(дългия блок до 15-то)

Кати М знам аз че "захранват" със Зайо Байо, вафли и какви ли не "полезни" неща в яслите...ама....какво да правим. Аз не съм решила още до кога ще си се гледаме с Тео, но понеже е голяма хамалогия тва записване и затова искам да се ориентирам по-от рано.

# 259
  • София
  • Мнения: 39 937
Дидка там го регистрирах.

# 260
  • Мнения: 7
честита нова година мили майчета,
много радост да ви носят малките слънчица.
На iliana_cv честито бебче. Hug

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Бени ние с теб сме писали по разни надежденски теми, как тази не си я надушила? Simple Smile Здр и тук   bouquet

Е и аз се чудя, но се радвам, че съм вече тук.  Hug Как сте с парното момичета? В нашата градина вчера почти нямаше парно и спрях Марти и аз не знам до кога newsm78. Докато се възстанови топлоподаването мисля да не я пускам.

.
Искам да ви попитам, кои са дестките градини в 5-та част Надежда, че кумата ми трябва да записва малката и се местят в 5-та част.



В 5 част е само 42 ОДЗ и филиал към него в един блок наблизо. Други няма.

# 262
  • Мнения: 212
Добро утро!
В нашата градина - 115 - само един ден беше по-слабо парното, сега е наред. Е, не е на супер мощност, но пак е много топличко. Предупредиха ни да сложим в шкафчетата по едно елече, за всеки случай  Wink
Не такова е положението вкъщи, обаче. Направо студ. Врътнала съм радиатора на 5, а топли като на 3. Добре поне, че топлата вода се оправи, защото оня ден беше направо хладка. Пускаме допълнително духалка вечер за малко и така се оправяме.
Мислехме да ходим на село за поч. дни, но се отказахме, че много сняг пак наваля. А то е едно селце в планината и пътят до там в последните си километри е черен, знам ли дали саго разчистили... Та се отказахме... пропадна ми семейната вечеря около печката, с весело пращящи дървета...  Mr. Green
Сега мисля от къде да намеря шейна, че си нямаме, и в неделя евентуално да ходим някъде да се попързала дребната, че много й се ще... Май продаваха в Кауфланд, ако не се ръбкам... Ще трябва да проверим...
Лек ден ви пожелавам, пазете се да не измръзнете!

# 263
  • Мнения: 331
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА
и от мен  Hug, позатрих се и аз малко ама какво да правя   bouquet
Ние сме в 170 ЦДГ и там има някакво лек парно, но за всеки случай сме занесли и духалка.
Mirinda ние взехме на Ема една от големия магазин "ВСИЧКО ЗА ДОМА" в началото на Ломско, за 25 лв.
Не е нещо особенно http://www.bgphoto.net/photos/8561/o633666918019531250.jpg ,  но върши работа, че нашата си остана при баба и дядо  Laughing

# 264
  • Мнения: 52
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА И ОТ НАС!!!!
Пожелаваме много здраве, щастливи мигове и любов на всички.
Относно парното мога да ви кажа, че в бл. 120 почти няма.Ходихме и си купихме маслен радиатор, защото е много студено.С топлата вода обаче сме нямали проблеми.

# 265
  • Мнения: 505
ЗА МНОГО ГОДИНИ!
Нека бъдем здрави, обичани и много усмихнати!

Аз отдавна не съм се включвала, но сега официално подавам заявка да ме отпишете от първата страничка - вече сме новодомци. Остана още малко багаж, но се надявам тези дни да приключим окончателно с пренасянето.

Вероятно най-много ще ми липсва парка, но ще идваме на гости Hug.

# 266
  • София
  • Мнения: 6 293
Ей, Мелодия, много ще ни липсвате с Петърко. Честит ви нов дом, само хубави неща да ви се случват в него.

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Ние сме в 170 ЦДГ и там има някакво лек парно, но за всеки случай сме занесли и духалка.

И Марти е в 170 ЦДГ. Щом твоето дете е на градина днес дали се е възстановило топлоподаването или си е така мижаво парното.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 22:44 от ivben

# 268
  • София
  • Мнения: 320
За много години и от нас!
Ние си купихме пластмасова шейна от Метро за 17 лв., но става за по-големи деца, че е без облегалка.
И за мен е актуален въпроса с яслите, макар че смятам към септември да я дам ако ни огрее.

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Момичета интересува ме добър начален учител от 1 до 4 клас в 101 училище. Ако някой знае нека да пише. Наесен Марти ще е ученичка и събирам малко инфо.

Общи условия

Активация на акаунт