Малко помощ за рецепти за Цептер:)

  • 160 927
  • 793
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
Здравейте,мами!Бихте ли ми казали някои основни  рецепти за Цептер.Знаете ли как сеготви с тенджерата?Продуктите наведнъж ли се слагат ли се слагат или както си трябва в обикновена тенджера?Има ли някакви правила,който трябва да се спазват?

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 10:37 от azuro

# 1
  • Мнения: 655
azuro,аз нямам,но съм ходила по презентации и знам,че всички продути се слагат без мазнина и наведнъж всичките Simple Smile.и наистина става изключително бързо и много,много вкусно.знам,че там на няколко нива се готви и става на пара приготвеното.е,не съм специалистка по цептер,но дано малко да съм ти помогнала Grinning Grinning Laughing
ето това намерих за теб-http://www.auction.bg/item.php?id=87363  chef  chef  chef

# 2
  • Мнения: 511
nahodkata,  bouquetблагодаря ти много!Ще гледам да си намеря в книжарниците книгата.Аз не съм ходила на презентации,подариха ми тенджерата,наистина на две нива е , плитка оребрена като тавечка тенджета и отгоре се слага по-дърбока с капак.Ако някой друг има подобна-нека сподели.

# 3
  • София
  • Мнения: 472
Това, което описваш много не ми прилича на Цептер. Има ли отдолу на дъното надпис ZEPTER в кръгче. Ако е Цептер и ако си от София мога да ти подаря книжка за готвене и да ти обясня някои неща. От 10 години готвя само в Цептер и съм много доволна. Наистина има тънкости, които човек ако не ги знае ще каже, че съдовете са боклук. Пиши ми на лични.

# 4
  • Мнения: 3 268
Аз имам тенджери Цептер и когато ги купих,ми дадоха книжки с рецепти.Да ти кажа честно,изобщо не чета книжките,готвя си както в най-обикновена тенджера.По принцип съдовете Цептер са за здравословно готвене и хранене с малко мазнина или дори съвсем без мазнина.Аз не робувам на тези неща.За мен златната среда е най-добра.Много ме кефи двуетажното готвене,докато долу се задушава месото,на втория етаж в специален съд с дупки на дъното варя картофи.Сваряват се на парата от готвенето и така спестявам енергия и време.

# 5
  • Мнения: 655
Е,за нищо GrinningПак заповядай Hug

# 6
Преди пове4е от 10 години правих парти на Цептер в къщи,спомням си,4е вси4ки продукти се слагат наедно,без мазнина и сол,готвихме картофи,моркови и лук и миризмата на лука не беше поета от зелен4уците,месото стана невероятно крехко,а наи ми хареса,4е в наи-долната тенджера си готвиш супи4ката,над нея си задушаваш зелен4уците,над тях месцето и така нагоре.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 113
Здравейте!
Искам да попитам някой използва ли съдовете на цептер за 2- и 3етажно готвене?
Прочетох упътването в книжките, които получих заедно със съдовете, но определено не съм още наясно, как се процедира....
Всички продукти наведнъж ли се слагат, може ли да се отваря капака по време на готвене, слага ли се мазнина и др. подобни...
Моля, който е наясно да сподели малко тънкости или пък рецепти.
Благодаря предварително.

# 8
  • Мнения: 285
да, и на мен ми е интересно, който зне нека каже да науча нещо, че се замислям дали да не си купя цептер.

# 9
  • Мнения: 1 312
Зависимост колко ястия приготвям едновременно толкова съдове слагам,
мазнина слагам по съвсем малко,колкото да намажа дъното,но това е по моя преценка Hug
След като загреят дъната се намаля огъня,че иначе става страшно Crazy

# 10
  • Мнения: 285
А доволна ли си от тях, защото все  пак са доста скъпи, а и четох, че има подобно на Цептер на 2 пути по-ниска цена със същите спецификации.

# 11
  • Мнения: 1 312
А доволна ли си от тях, защото все  пак са доста скъпи, а и четох, че има подобно на Цептер на 2 пути по-ниска цена със същите спецификации.

angel1 доволна съм мила имам ги от години,както и приборите ,чашите,ножове и всичко останало дори и покривките за гости (Страхотни са) ,но със сигорност и другите които са подобни на Цептер вършат същата работа Hug

# 12
  • Мнения: 285
А доволна ли си от тях, защото все  пак са доста скъпи, а и четох, че има подобно на Цептер на 2 пути по-ниска цена със същите спецификации.

angel1 доволна съм мила имам ги от години,както и приборите ,чашите,ножове и всичко останало дори и покривките за гости (Страхотни са) ,но със сигорност и другите които са подобни на Цептер вършат същата работа Hug

Добре, благодаря ти, защото аз съм в чуденка дали да си купуваме.

# 13
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз от скоро имам Цептер и мога само да го похваля.
Наистина храната приготвена в тези съдове е мноого по- различна като вкус, а и като качество според мен.
Не става например да готвиш боб в Цептер, но пък месото /незавизимо какво/, е невероятно вкусно и крехко/.
Как процедирам- загрявам първо тенджерата, слагам месото, обръщам го един път, и като пример ще дам че вчера  върху телешкото сложих гъби, лук, домат, бейби морков, а на втори етаж обелени картофи на пара.
Чудесто става и ориз- в чинията - купа /не и запомних името/, слагам чаща ориз, 2 чаши вода, една консерва грах, олио, сол- /малко/. Облизват си пръстите с този ориз.
На едно парти видях да правят и баница, но аз не съм опитавала.
А да  и месо шпековано правих- цяло парче около 2 кг. бут, мариновано отпредният ден го запекох и сложих за около 2часа в цептер. През това време отгоре направих ориз, зеленчуци на пара и т.н. Мисля си че на втори етаж може да се сложи и мляко с ориз, но като опитам ще споделя.
Риба също съм правила, само овкусена със сол и пипер, малко лимон и вътре да се готви.
И яйцата стават разкошни- на тиган, без или с малко масло.

Нямам наблюдения върху други подобни прибори и не бих казала така категорично като Аника, че и други подобни вършат същата работа /Мога да сравня обаче с рекламираната по ТВ Дублета- ами нищо общо, от никъде, както и подобията на тенджери с двойно дъно които се продават./

# 14
  • Мнения: 539
аз лично готвя само в Цептер,но по стандартния начин,само гледам да не добавям мазнина много,готвя абсолютно всичко в тях,че и баници и сладкиши.Имам книжка която ми е от търг.представител,там има рецепти,и как се приготвят също.Но двуетажно не съм още пробвала .

Общи условия

Активация на акаунт