Отзиви за неонатологията на Майчин дом-София

  • 13 647
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 384
Петя ,навсякъде има сакътлъци и успехи,за МД как да кажа провалите се приглушават ,но за сметка на това успелите сл.широко се хвалят!Това създава малко изкривена представа като цяла у хората!!!
Толкова от мен,благодаря ти за мнението Peaceаз следя и една темичка за едно бебенце родено в 25г.с в ТОКУДА и........... ами как да кажа немога да си простя ,че се подведах именно по слуховете за МД #Cussing out

# 16
  • София
  • Мнения: 344
Аз съм съвсем пресен случай, Сина ми се роди в 32г.с. на 24.09.08г. - 1490кг.  Все още не мога да дам категорично мнение.  Но до сега оставам с впечатлението, че лекарките, поне лекари не видях, са доста добри и отзивчиви. Отговарят на въпросите и успокояват, разбира се че това не е най-важното, важното е да си вършат перфектно работата. Виж не съм на същото мнение за повечето акушерки, те като чели не са жени и не знаят какво чувства майчиното сърце отделено от детето си.
Когато видях детето  си на втория ден след секциото, изпаднах в шок. Гледката беше шокираща - едно малко същество, което е твоя плът, малко по-голямо от педя, овързано в десетки системи, надупчено с абокат и още няколко апарата прикрепени към него. Не стига собствената ти мъка, ами и още 5 - 6 подобни кувьоза, просто цялата гледка ми дойде в повече. Стана ми лошо, причерня ми, започнах да хлипам, исках някак си сама да се успокоя, но не можех. А отстрани акушерките се смееха на моята неадекватност. Нито една не счете за необходимо да ми обясни какво му правят и да ме успокои поне малко. Това държание може би е нормално за България.
От къде да знаят те, че сме се борили 10 год., че  сме минали няколко пъти през 9-те кръга на Ада, че сме направили стотици изследвания и процедури, че сме си отдали живота да създадем дете, че сме имали 4 загуби, че изпих тонове лекарства........................... а за да запазя последната ми бременност, трябваше да пия лекарствата със списък, от първия ден си слагах инжекции ежедневно, 5 месеца правих вливания, но те не са и длъжни да го знаят, но поне могат да бъдат малко по-мили.
Много силно се моля и надявам да остана безкрайно доволна и благодарна.
Ира извини ме, че първо се обръщам към Mary Ch, но не мога да се стърпя.
Моята дъщеря се роди на същата дата 24,09 през 2004 год, в 32 г.с. с тегло 1450 кг.Желая ви успех и много здраве. Hug
Иначе, 4 години са доста време, през което вече забравих (съзнателно или не) много от болезнените подробности.
Доволна съм, че се грижиха за детето ми, че направиха всичко, което трябваше да се направи.
Детето ми е здраво, а аз съм щастлива. За мен те са най-добрите специалисти.Другото- условия, отношение,....понякога е маловажно. В интерес на истината повече съм разочарована от отношението в предродилна зала, където прекарах 6 дни.

# 17
  • Мнения: 502
Аз родих дъщеря си в Майчин дом на 14.04.2006г, в 24 г.с 550гр.
Не даваха голями шансове, но  положиха всички грижи за нея.За съжаление бебето ми почина на 32я ден.
Всички са изключителни специалисти, но на някои наистина им куца комуникацията с родителите.
Но това няма значение, аз съм им много благодарна за вниманието и грижите, които полагаха за нея.
Когато плачех все на свижданията, докторките идваха при мен да ме успокояват, даже ме заплашиха, че ако така правя тормозя бебето и няма да ме пускат.Една от докторките ми позволи дори да я пипна в кувзоза след третиране на ръцете ми, безкрайно съм й благодарна за това, защото това беше първия и единствен за съжаление контакт с детето ми.
Ако някога пак дойде време да раждам, дай Боже не преждевременно - пак ще родя там Peace, защото за мен най-важно е да знам, че има кой да се погрижи за детето ми, ако има нужда!

# 18
  • Мнения: 180
Моите впечатления са най-пресни, но незавършени. Моят мъник се роди в Майчин дом и в момента е в неонатоложкото. Засега имам добри впечатления от грижите за бебетата, но нека събера малко впечатления още и ще бъда по-изчерпателна  Peace

# 19
  • Мнения: 384
 PraynigДано мъника се възстанови бързо и колкото се може по-скоро да се прибере в къщи! Praynig Praynig Praynig  bouquet

# 20
  • Мнения: 1
zdravei,az moje kasni4ko da ti pi6a no az li4no sam dovolna ot mai4in dom,poneje moiata da6teri4ka se rodi v 27 g.s. 1,100kg i leja tam 2 meseca.i za neinoto sastoianie ia ispisaxa na 2 mesec a se o4akva6e da ni ispi6at na 3mesec.sega moeto slance e na 1 godinka i 2 meseca.

# 21
  • Мнения: 180
И аз да пиша. Нас ни изписаха бързо (само 2 седмици стоя там бебчето, защото се роди сравнително големичък). Все пак има  добри впечатления от грижите за бебетата там. И оборудването им е добро. Имат някаква нова лампа за фототерапията (против жълтеница), доста кувиози. Поддържат винаги топло и чисто...
Достъпът на хора и свижданията са ограничени, но това е добре (все пак е интензивно и не е хубаво да се вкарват излишни микроби). Но ако бебето се храни вече и майката има желание, може да ходи колкото пъти иска през деня да го храни.

# 22
  • Мнения: 4 589
За достъпа не съм много съгласна. Едно недоносено бебе има нужда от майка си най-вече. И на запад от първия ден, колкото и да е малко родено, бебето се дава на родителите да го гушнат, то да усети миризмата и топлината на майка му. Това е много важно за оцеляването на тези деца, особено тези родени с много ниско тегло. Аз знам от опит и виждам разликата когато съм там как тя подобрява сатурацията си, държанието си, цвета на кожата. не напразно са измислили skin to skin и даже на запад родителите носят одеяло или дреха, която мирише на тях и ги поставят близо до бебето, за да може то да усеща майка си през цялото време.

Много сме далеч от това и не смятам че в БГ сме толкова напреднали да спасяват толкова малки бебета.

Късмет на всички.

# 23
  • Мнения: 384
Ники,това като практика не го знаех,сега от теб научавам и рева като  чета.В МД нито достъп ,нито контрол в/у медикаменти може да се прави,там е АД!~
На мен ми казаха,че в тези месеци бебето трябва да е вътреутробно и не очаква ниокй да го гали и тн.,заявиха ми ,че само зарази разнасям и съм смъртно опасна за бебето и с това приключиха поясненията #Cussing out
Права си аз също  като се качвах (1-път седмично,представяш ли си Cry)в началото ,макар и токущо роден веднага се раздишваше и правеше най-сладките муцунки,на мама душичката Cry Cry Cry Cry Cry!После вече ми забрави гласа и даже и като беше будничък не реагираше,кой знае колко изоставен и сам се е чувствал милия,мир на душичката му Cry Cry
Попаднах в МД ,запади отзиви от 2004г. което в моя случай се оказа фатална грешка!Затова пуснах темата преди време, за да се актуализира и  който се е сетил да потърси информация ,да я намери!

# 24
  • Мнения: 4 589
Ира мила,

всеки път като те чета и ми е толкова болно и толкова ме е яд, че не знам какво да си мисля. Толкова сме назад в неонатологията.
Аз какво ли не изчетох е интернет. А в Токуда ме карат да я пипам, да й говоря, да я галя за да свиква с мен. Вчера даже ми казаха да идвам с тениска за да ми усеща кожата, а не да я прегръщам с пуловер и престилка.....но и те признават, че се учат покрай Алекс.
Има какво да се прави в България, защото се раждат все повече недоносени бебета. И съм сигурна, че д-р Масларска и нейния екип ще въведат много животоспасяващи методи за тези бебета.

# 25
  • Мнения: 384
ДАНО!Дано това найстина се случи Praynig Praynig Praynig
Ники,преждевременно се раждат дечица навсякъде,но тук ги третират като късни аборти и с това се приключва #Cussing out #Cussing out #2gunfire
Ники,от цялото си сърце пожелавам на Алекс да докаже,че в 25г.с.се раждат борбени душички и успяват ,при правилно отглеждане и професионализъм!

  bouquetза вас с Алекс Hug

# 26
  • Мнения: 24
Аз родих в МД преди почти3г.на 26април.Синът ми бе в неонатологията11дни.Когато отидох да го видя ,а го бяха преместили при  вече без кислород дечицата никой не ме бе уведомил и поглеждайки към кувиоза,в който бе дотогава ви дях бебе загънато през глава с пелена-не знаете само как изтръпнах-помислих си,че е умрял.Чак като ги попитах ме уведомиха,че е в другата част при тези без кислород,които са се подобрили и дишат самостоятелно.Иначе се грижеха добре за него,дадоха ми го на3-4ден да го кърмя.Но ми казаха,че има вторични кръвоизливи в мозъка и лека дилатация на задните рога,чак при изписването,като ми казаха,че тр. да го водя наТФЕ.Сега е добре кръвоизливите се резорбираха,а дилатацията се е стационирала,което било добре според специалистката,която го наблюдааше.

Общи условия

Активация на акаунт