Закусват ли децата ви преди да отидат в детската градина

  • 8 881
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
По принцип не му давам. Много бързаме сутрин и не ми остава време за това, а и той си е поспалив и спи максимално до късно, така че няма време за закуска. Много рядко е искал да яде и съм му давала. Но в детската си изяжда всичко в повечето случаи. Госпожите ми казват, че си е ящничък и си искал допълнително. Така че поне засега това не е проблем за нас. А и изрично съм предупредила в градината да не насилват детето ми да яде, защото ако не яде, то има основателна причина за това - или му е лошо, или наистина не е гладен.

# 16
  • Мнения: 255
Доскоро закусваше в къщи, защото в яслата, която посещаваше, им даваха за закуска само суха храна и затова предпочитах да хапва в къщи и да закусваме заедно.

Сега предлагам сутрин нарязан плод или нещо малко и здравословно за хапване. После си закусва в ДГ. Свикнал е веднага след ставане да сяда на масата и търси нещо за ядене. Ние в къщи също се опитваме да хапваме по нещо сутрин, и няма как да не дам и на детето.

# 17
  • Мнения: 1 044
В първа група закусваше в къщи нещо дребно-бисквитка, малко кроасанче, парче плод. Тази година не иска закуска в къщи. От детската градина са искали в къщи да закуси нещо, когато ги водиха на ски и закуската се сервираше в хижата там към 9 часа иначе не е ставало на въпрос.

# 18
  • Мнения: 2 622
Не закусват в къщи.Стават в последния момент и няма време за такива екстри.Голямата пък по принцип не закусва.
п.п.останах изненадана,че повечето деца си хапват преди градината Wink

# 19
  • Мнения: 2 312
Не ,става в 8.10ч.,градината е до нас за 10 мин се оправяме и за още 5 мин. сме там.
Няма смисъл.

# 20
  • Мнения: 1 092
Закусват вкъщи,да.
Първо защото храната там не винаги е по вкуса им/а и по моя/, и второ ,защото им е крайно недостатъчна Naughty
Предупреждавам лелките да не ги карат,а само по свое желание.

п.п.Радвам се на майки който могат да се похвалят, че в градините им остава от храната,при нас случаят е противоположен.

# 21
  • Мнения: 5 183
Да, аз давам по-здравословна закуска, освен това той ми е злояд и там съвсем не ядеше
Сега е вече ученик, така че нямам избор.

# 22
  • Мнения: 817
Не, изобщо нямам време да и правя закуска. Ставаме, мием се , обличаме се и в детската. В 8.00 я оставям, в 8.30 им е закуската. Няма да умре от глад. Peace

# 23
  • Мнения: 3 550
Давам. С отварянето на очи в 7 ч. първата му дума е за закуска. В градината хапват в 9 ч. Дотогава ще вдигне няколко скандала, ако не му дам да яде. Смятам, че давам по-здравословна закуска от градинската и дори да не яде там (в което се съмнявам  Grinning), не е голяма беда.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Давам. С отварянето на очи в 7 ч. първата му дума е за закуска. В градината хапват в 9 ч. Дотогава ще вдигне няколко скандала, ако не му дам да яде. Смятам, че давам по-здравословна закуска от градинската и дори да не яде там (в което се съмнявам  Grinning), не е голяма беда.

Същото е и при нас  Grinning

Но съм изненадана, че повечето дечица подхапват преди да тръгнат Simple Smile Мислех си, че повечето закусват направо там Simple Smile Така не ми е толкова объркано. Иначе и на мен ми казват, че си изяжда всичко, че няма проблеми с храненето, но знам ли...да не вземе да ми се скарат някой ден, че детето идва закусило  ooooh!

Явно наистина в нашата ДГ остават сутрешните закуски, щом специално ни обръщат внимание за това. И от тази гл.т. ми е малко гузно.

# 25
  • Мнения: 22 908
Не ,става в 8.10ч.,градината е до нас за 10 мин се оправяме и за още 5 мин. сме там.
Няма смисъл.
Peace Но ни карат да го водим в 8.30.Ако искаме в 9ч.трябва да е закусил.Мисля да започна да го карам да закусва у дома,защото повечето пъти недолюбва менюто на закуска в ДГ и стои гладен до обяд.  Sad

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никога не е закусвала в нас преди да тръгне за градина. Зимата задължително си пийва по един фреш от портокал обаче преди да тръгне за градина. И аз съм изненадана, че много деца си похапват вкъщи преди да тръгнат за градина.

# 27
# 28
  • Мнения: 2 885
Молбата на госпожите е да ги предупреждавате, ако децата са закусили предварително. Никой няма да Ви забрани да си държите детето гладно до закуската в ДЗ. Абсурдно е. Просто ако детето е закусило  преди 8 у дома, а в 8:30 му се предлага закуска в градината има опасност от повръщане. Често се е случвало в яслата и 1 група.....Това е.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 039
Синът ми ще тръгне на градина съвсем скоро и аз също мисля по този въпрос. Той няма да иска да закусва сандвич или някаква кифличка, така че или трябва да седи гладен (за него това изобщо не е проблем, даже ще се зарадва) или трябва да му правя закуска вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт