Трябва ли съседите да определят дали да гледаме куче или не?

  • 22 663
  • 156
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 229
...Като че ли аз умирам от желание да си гледат кокошките, козите и овцете долу в едни бараки точно пред входа!  #Cussing out И един и теле докара! ...

Извинявай, това кой квартал е? Rolling Eyes Само легенди за крави в Овча Купел съм чувала, но някой да си отглежда добитък пред БЛОК ми е малко странно...

# 136
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Ами да ти кажа, че така както расъждаваш трябва да питаме съседите си и дали им се харесваме. Да пускаме по една форма за кандидатстване за живеене в даден блок до всички живущи в блока и ако няма 90% поне съгласие - да търсим друго място за живот!!!!! Да речем в някоя държава, където се спазват разпоредбите и се допускат такива хора, които (представяш ли си!?!) са решили вместо хора да гледат кучета или котки!
Такова правило съществува в Америка. В  някои сгради, за да си наемател, трябва да бъдеш одобрен от някакъв там съвет на живущите. За животинките - много ги обичам и кучешките очи направо ме стапят. Зависи кой има куче. Моя позната от провинцията, когато разхождаше кучето си, не почистваше след него, плюеше яки х.... по земята и казваше "Тая гадна София". Тя София не е гадна, ами са гадни такива като нея и съседите на верона. За петела се застъпвам, защото е доста релаксиращо да ти кукурига, ама за овцете и телето....................................

# 137
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
И да дискутираме, и да не дискутираме, вчера безумният законопроект беше отхвърлен.
Бях почнала да се чудя дали пък не е време да се снабдя с някакво законно оръжие, за да посрещна съседа, който ще се оита да ми вземе котето или детето  Wink И се оказа, че няма да ми трябва.
За пръв път и в нашия парламент да се вземе някакво смислено решение.

# 138
  • Мнения: 157
Твърдо НЕ, защото тези същите които искат животните да се изхвърлят после пък ревът, че има помиари по улицата. Не е това начинът.

# 139
  • Мнения: 29
Много точно и готино казано! Hug

# 140
  • Мнения: 2 229
И да дискутираме, и да не дискутираме, вчера безумният законопроект беше отхвърлен.
...

Значи няма какво да обсъждаме повече, някой да заключи темата по-добре. Laughing


И какво по-точно тооооолкова ви хареса в това на всички?  newsm78 Моля, някой да ми обясни. Според вас обективно ли е?! newsm78

Аз също мога да кажа:

"Имаш си мъж вкъщи. Мъжът ти не пикае и не се изхожда до асансьора, нито в градинката пред блока, не вие с дни, когато е разгонен, не се хвърля и не лае срещу хората и малките деца в блока, вместо "здрасти", не тича като отвързан по етажите без намордник, нито пък има вероятност да ухапе някого, играейки си.

Просто мъжете не правят така."

Е, моето не е ли също сладко, готино и точно казано? Thinking

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 13:00 от Serendipity

# 141
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Извинявай, това кой квартал е? Rolling Eyes Само легенди за крави в Овча Купел съм чувала, но някой да си отглежда добитък пред БЛОК ми е малко странно...

Не става въпрос за София. Но не става въпрос и за село. Да, в квартал на града, в който живея. Имаше свободно пространство пред кооперацията. Полека-лека един комшия си направи барачка, уж да си съхранява дървата за зимата. Последва го друг комшия, после трети. И полека-лека замениха дървата с кокошки, после докараха овце и кози, телета и даже прасета. И сега бараките, не стига, че сами по себе си се явяват незаконни, ами стават и още по-незаконни с това, което се държи в тях. Аз и още няколко  човека няколко пъти пускахме жалба и в ХЕИ, и в полицията, но жалбата не стига доникъде. Един от скотовъдците се оказа с яки връзки.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 508
Веднага пускам за желаещите снимка на няколко крави и коза, разхождащи се на детска площадка и между блоковете в Младост, София:

# 143
  • Мнения: X
Лично моите съседи - не!

# 144
  • София
  • Мнения: 4 041
Jarita,  #Crazy в коя Младост е това? Аз съм от 7 години в Младост 3 и само кончета с каручки съм виждала. Къде са тия крави?!

# 145
  • София
  • Мнения: 1 508
Младост 3 на границата с Младост 4, непосредствено до голямото поле. Снимките са от август тази година - някой беше оставил деца да пасат говедата, децата се заиграха, а животните се разпръснаха. Някои стигнаха чак до общината, две от кравите подгониха автобус, да не говорим за бика, който се опита да ме нападне, докато си разхождах кучето, и общо взето няколко дена подред тук беше една малка ферма  Laughing

# 146
  • София
  • Мнения: 4 041
 Joy Joy Joy  Да видиш как крава гони автобус-безценно!   bouquet

# 147
  • София
  • Мнения: 816
 Crossing ArmsГолемите кучета на вилата в оградено място,там където има пространство за тях.Иначе е мъчение за кучето.Повечето от собствениците знаят ,какви неблагоприятни последици има,от ,,залежаването,, и опитват да компенсират с разходки без повод.Защото иначе трябва да търчат след тях.Не е правилно NaughtyКучето си е куче.Ако се почувства застрашено напада, колкото и да е кротко.Обяснете това на малкото дете,когато Вашето куче го ухапе.Обяснете го и на родителите и ги накарайте да си ваксинират детето щото е опасно за Вашето куче.Малките джавки/аз ги наричам декоративни въэглавнички/ и те така само, дето имат по-голямо пространство.Те стават за в апартаменти.Изключая всички бойни породи, които трябва да се гледат под строг контрол/подобен на контрола върху влечугите отглеждани за медицински цели/.Животното си е животно,колкото и да го обичате само моля Ви с дете не го сравнявайте.Сравнение няма и не би могло да има.Смешно е да правите такива сравнения.Нелепо е дори и да си го помислите.

# 148
  • Мнения: 817
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1241161
Ротвайлер нахапа жестоко 9-годишно момче и майка му във Велико Търново


Според лекарите ще се наложат пластични операции за присаждане на тъкани и кожа, а лечението ще продължи най-малко месец и половина
13.10.2008
Деветгодишно момче и майка му са били нахапани жестоко от домашен ротвайлер снощи. Двамата са настанени във Великотърновската болница.

Петър Йорданов и майка му Даниела се е разхождали по екопътеката в квартал "Картала", когато били нападнат от пуснатото без намордник куче. То съборило детето и го нахапало в областта на двете предмишници.

При опит да защити сина си, е била нахапана и майката. По думите и борбата със животното е била много продължителна.

Раните на детето, което е по-тежко пострадал, са обработени във Втора хирургия на великотърновската болница, но според лекарите ще се наложат пластични операции за присаждане на тъкани и кожа. Лечението ще продължи най-малко месец и половина.

На собственика на кучето, който по предварителна информация е бивш банкер от града, е бил съставен акт за неправилно извеждане на домашен любимец на разходка. Родителите на детето имат намерение да заведат иск срещу него.

# 149
  • Мнения: 1 877
Отговорих с НЕ,но има кучета,които наистина пречат на живущите в блока - вият,лаят...

Общи условия

Активация на акаунт