Трябва ли съседите да определят дали да гледаме куче или не?

  • 22 624
  • 156
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ми няма да стане, Мадам Х Confused Сори, ама няма как да стане група хора да изхвърлят съседа си от собственото му жилище просто ей така, щото те така са решили. Все още има съд, все още Конституцията, според която личното жилище е неприкосновено, е в сила! И да реши събранието, че съседът трябва да си иде, ще трябва да се мине по съответен ред, за да се случи това! Иначе става анархия! Едва ли това искате? А щом никой от общината не си мърда четирибуквието да реши проблем от неговите компетенции, да защити правата на гражданите, дадени със закон, защо очаквате, че нещо би се променило с новия мислен-недомислен закон? Настоявайте общината да си върши задълженията, това и е работата!

# 121
Малко Ангелче, това "страхливо момиченце" е човешко същество, и би трябвало да бъде по-значимо за хората от твоето "малко кученце".
Ако разпоредбите се спазваха - всички кучета се извеждаха винаги с повод, собствениците им ги опазваха да не пишкат и акат по двора, събираха редовно техните екскременти, едва ли щеше да има толкова хора против домашните кучета....
Ти твоето "малко кученце" винаги ли го разхождаш на повод (има места, където е разрешено разхождането на кучета без повод) и винаги ли събираш в торбичка изхожданията му?

На практика се получава както забраната за пушене - мерките за защита на непушачите предизвикаха озлобление от пушачите срещу непушачите.
Ами да ти кажа, че така както расъждаваш трябва да питаме съседите си и дали им се харесваме. Да пускаме по една форма за кандидатстване за живеене в даден блок до всички живущи в блока и ако няма 90% поне съгласие - да търсим друго място за живот!!!!! Да речем в някоя държава, където се спазват разпоредбите и се допускат такива хора, които (представяш ли си!?!) са решили вместо хора да гледат кучета или котки!

# 122
И още нещо - на съседа ми отгоре може да му пречи кучето ми, защото стряска детето му, но ако същото това дете тропа и скача по цял ден на моята глава или пък плаче денонощно и ми приче да си почивам, трябва ли аз да поскам от него да си махне детето?  newsm78

Имаш ли дете?

И как по дяволите не видях един човек в България да си събира и чисти след кучето........като има толкова много, които пишат, че го правят?
Ами сигурно не гледаш където трябва.

# 123
Чудя се кога ще се направи нещо по въпроса с каруците и малките боси и мръсни деца, които обикалят с тях по кофите??? На никой ли не му прави впечатление за тези изтървани деца, а са се хванали да казват кой какво да гледа в собствения си апартамент (има си закон, който регламентира отглеждането на домашен любимец)?!? Мръсотията около блоковете и по улиците на София толкова ли е незначителна? Нама ли истински проблеми, с които да се занимават тия хора в държавата, че всичко си е наред нали - цъфнали-вързали и да оправяме и междусъседските отношения. Аз си мисля, че са само балони за раздуване всичките тези приказки. Е, сигурно има проблеми със собствениците на кучета и котки. Може тогава да ги заменят с коне. Явно не се набиват толкова на очи.

# 124
  • Мнения: 953
О не, гледайте какво шоу са ни спретнали.
Има проект сметката за парно да е обща за целият блок и съседите да определят кой колко да плаща   Shocked Това с кучето на фона на предстоящата простотия направо бледнее.

Ами след като съседите решават всичко не ни трябват закони.

Разбирам справедливото възмущение на някой как може да се сравни дете с куче.
Логиката на процеса е следната - днес ще ти забранят кучето, утре ще ти кажат, че не може да имаш повече от 1 дете в апартамент под 60 кв. м, защото пречиш на съседите и спокойствието им, или не може да живееш в блок еди кой си защото си от друго населено място.
Ако ни клъцнат правата сега, хубавините тепърва следват естествения ход на събитията. Очаквам въвеждането на другарски съд, връзване на кол за назидание на живущите в блока, саморазправи  и т.н. в близко бъдеще.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Мдам, явно натам вървят нещата Whistling Държавата абдикира. Що не си ходят и тези от парламента и сами да си решаваме всичко? Да напишат един закон, с който разрешават саморазправата и толкоз. Както е тръгнало ooooh!

# 126
  • Мнения: 3 886
какво доживях Shocked ShockedСигурно утре трябва да ги питаме може ли да гледаме деца #Crazy #2gunfire #Cussing out
По темата не мисля че имат право  да решават  дали да гледам куче или не.Това е мой избор и касае само мен Hug

# 127
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ето това: http://www.dnes.bg/article.php?id=58687
е и моето мнение.

# 128
  • Варна
  • Мнения: 57
Подкрепям!!! Peace

# 129
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Много сладко Laughing И абсолютно вярно Peace

# 130
  • Мнения: 156
Ако нямаше толкова бездомни кучета навън,  можеше и да съм по-съжалителна, но сега съм на мнението, че някои хора прекаляват и създават по-скоро неприятни емоции у съседите с отглеждането на животно в апартамент на жилищен блок.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Това какво общо има? Нали всички казвате, че мястото на кучетата не е на улицата? И в домовете на хората не е. Е къде е тогава?

# 132
  • Мнения: 46 511
А кой според вас трябва да реши дали да му се разхожда/скача/драще/вие денонощно, да кажем куче?
Освен прекия потърпевш, а именно съседите.
Какво ме бърка, че ще плаща 1 лев такса, щом не мога да се наспя и да си почина като човек в собствения си дом? Предпочитам аз да го плащам тоя 1 лев и да имам спокойствие.

П.П. Не се настройвайте, че съседите ви ще кажат не, всъщност това зависи изцяло от вас, отношението ви и дали сте достатъчно отговорни. В нашия вход има 3 кучета, ако не питат, ще пдпиша за трите да останат, защото не са директно до нас и не ги чувам.
Но за 2 от тях, бих поставила условия, писна ми да ми се мотая куче 40 кила в краката, защото стопанката му тежи толкова и не може да го удържа Tired


В дворовете на къщите, с подходящи условия (подслон) или вътре в самите къщи.

# 133
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Откакто съм се омъжила, не сме имали животинка в апартамента. Но смятам да променя това и изобщо няма да питам съседите. Усилено си търся персийска котка и хич не ме е еня, че комшиите можело да не щат аз да гледам котка в моя си апартамент. Като че ли аз умирам от желание да си гледат кокошките, козите и овцете долу в едни бараки точно пред входа!  #Cussing out И един и теле докара! Някой да ме е питал мен дали ми харесва това благоухание, дето се разнася оттам? Или кукуригането на проклетия петел, дето така съм му набрала, че а го докопам, а е намазал тенджерата на момента? Или бълхите по овцете и козите? Никой не ме е питал. А това според мен е много по-сериозно отколкото котка или куче в апартамента.

# 134
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
1

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 11:16 от Доналд Тръмп

Общи условия

Активация на акаунт