През НОЕМВРИ при теб ще се явя, но ще поритам още малко засега!

  • 13 166
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 252
Тонеске, мерси за линка. Аз за срамотите от френски нищо не разбирам Embarassed С английска филология съм, а в английския 70% от думите са с френски произход, но изобщо не се оправям. Е, някой път улучвам, ама то е случайност Grinning

За пазаруването ще видим. Ще пробваме, ще се мъчим и накрая ще се научим newsm10

# 256
  • Мнения: 8 995
Мери, много се радвам, че вече ти позволяват да контактуваш с малкия Алекс. Да знаеш, че това си е голям плюс. Предполагам, че го храниш с кърма. Или ако не, поне у дома изцеждай, за да не ти спре кърмата докато го изпишат. Моята дъщеря се роди преждевременно и беше 3 седмици в кувьоз. От отделението не искаха да им нося кърма. Нито ми позволяваха да се опитам да я храня. А тях самите ги мързеше да я хранят с шише и я държаха на сонда до деня на изписването.  #Cussing out  #2gunfire Когато я взехме вкъщи тя нямаше никакъв сукателен рефлекс и ми беше безкрайно трудно да я храня от шише. Да я кърмя така и не успях, защото тя не можеше да суче. Но поне я храних с кърма и трябва да ти кажа, че само за няколко дни видимо заякна и придоби сила. Така че при вас с Алекс нещата се развиват по-най добрия възможен начин. Няма да се притесняваш за нищо. Много късмет ви желая!
Розичка, аз ползвах колан след раждането и съм много доволна от ефекта. Коремът ми се прибра скорострелно. Със сигурност и този път ще ползвам. Само дето още нищо не съм си купила...
За бибероните - аз предпочитам каучуковите. Както споменах по-горе, дъщеря ми беше недоносена с почти никакъв сукателен рефлекс и единствено с каучуковите биберони се справяше.
Ели, разбрах за концерта на Депеш, разбира се. Там съм, няма съмнение. Само живот и здраве!
Един въпрос към тези, които приемат магнезий - кога ще го спирате?
На мен ми казаха да го спра чак втората половина на деветия месец. Но ако се натрупва в организма наистина, сякаш е по-добре да го спра по-рано...  newsm78 Не ми се иска да стигам до окситоцина.  Sick

# 257
  • Мнения: 440

 Joy JoyДа не говорим за други дейности по поддръжката Grinning. При тях и странните пози не помагат. Вратът ми се удължи да надничам там, където нямам никакъв шанс да видя какво става  Mr. Green

 Joy Joy Аз за останалата дейност ползвам епилатора отгоре-отгоре, а пък за скритите, потайни места получавам информация от мъжа ми и като дойде време ходя на кола маска, щото иначе нема никакъв шанс за премахване на вредителите  Crazy

# 258
  • Попово
  • Мнения: 687
Тонеске, мерси за линка. Аз за срамотите от френски нищо не разбирам Embarassed С английска филология съм, а в английския 70% от думите са с френски произход, но изобщо не се оправям. Е, някой път улучвам, ама то е случайност Grinning

За пазаруването ще видим. Ще пробваме, ще се мъчим и накрая ще се научим newsm10
трябва да се чете и е лесно Wink никак не е сложно, щом аз се оправям  Sunglasses

# 259
  • Мнения: 398
Утро аз от вчера спрях магнезия.Не знам дали се натрупва в организма, но знам, че се приема до 36 г.с, защото се смята , че тогава бебчето е напълно зряло и може да се роди.Но все пак лекарят ти решева и е по-добре да се консултираш с него.
А за Депеш мод аз ще се опитам да си изпрося подарък за годишнината ни от милото.
Мише приятна среща с половинката и много да го нагушкаш.
За Ла редута и аз съм съгласна.Пепено четох и пак нищо не разбрах, може би ако се задълбоча малко, но така ме мързи. Embarassed

# 260
  • Мнения: 297
Ку ку,сега се прибрах,ходих да ми вземат секрет за микробиологията,кръв и урина.В понеделник ще видя резултатите,но май май има нещо вътре,някое гъббенцеее малко,вредно  #2gunfire
Иначе ми слушаха тоновете и кръвното ми е бетон 120/80.Купих и прах Сано бебе и мисля после да позапера някоя дрешка,че има слънце и да изсъхнат.
Това е от мен-успешен ден,аз ще прилегна сега малко  Blush

# 261
  • Мнения: 329
Лелеееееееееее  ....  smile3555
Сега имах разговор със счетоводителката ни и се оказа че като излизам болничен сега от 11.10 аз пари от НОИ ще видя чак края на ноември  Shocked
Е каква е тая скапана държава дето живеем в нея  Shocked направо да ги хванеш тея там в бялата зала и  #2gunfire
Освен до тогава да живея на фотосинтеза  smile3512

# 262
  • София
  • Мнения: 167
Утро, аз прочетох също че магнезия се натрупва и въпреки че моята лекарка на миналата консултация ми каза да го увелича на 3х2, аз да си призная от средата на 7-ми месец не пия освен ако ме заболи корема като походя.  

# 263
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!
Мила newsm59  bigdance2 много ,много щастие ,здраве и любов  ,а за бебчо не се притеснявай  в тези сeдмици той вече е напълно оформен и готов за реалния свят.
Тинка ,честит рожден ден на твоята майчица-да ти е жива и здрава
Ели ,Шамс  Hug Praynig  само спокойно  , за да посрещнете с усмивка бебчовците.
Мери да нагушкаш малкия герой от мен .Все така да продължава и скоро в къщи .
Всички болни Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed не се давайте на някакви настинки
Лек и слънчев ден на всички , аз от днес започнах да пера бебешките дрешки да използвам слънцето

# 264
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,имам един въпрос към тези,които вече са излезли по майчинство.На мен ми предстои излизане след 2 дена и затова искам да попитам нужно ли е да си изваждам нова дебитна карта,за да ми превеждат майчинството и детските или мога да си карам със дебитната карта от работата ми(на държавна работа съм,ако това има значение).
  Благодаря предварително за отговорите Hug

# 265
  • Попово
  • Мнения: 687
Петенцето, като си занесеш болничния и кажи че искаш парите да ти се превеждат по еди си коя сметка(която ползваш в момента)  Peace няма нужда от нова дебитна карта освен ако на старата не и изтече срока  Simple Smile

# 266
  • Мнения: 22
няма значение каква ти е картата- важното е да дадеш на счетоводителката номера на сметката си и да чакаш след това... чакаш да ти внесат осигуровките (което обикновено става със закъснение- при мен понякога от близо 2 месеца) и после чакаш от НОИ да ти преведат парички, което също не винаги става бързо... а в нашия случай май наистина фотосинтезата остава като добро решение докато чакаме...

P.S. Пепена ме е изпреварила с отговора

# 267
  • Мнения: 21
Честито на рожденичката - много щастие и любов ти желая.
Аз съм държавен служител и при нас не е имало проблем с превода на болничните /да не чуе дявола/. Но аз си мисля, че това се дължи на факта, че заплатите за текущия месец се изплащат на 26 число, а заедно с това и осигуровки, декларация обр.1 и т.н., а болничните се носят също до края на текущия месец и до средата на следващия се получават по сметките.
Аз се чудя като вече съм дала удоствоверение от банката за номера на сметката, по която да ми се превеждат парите от болничните сега с 45-дневния болничен пак ли следва да подам това уверение?
Вчера ми издадоха 45-дневния болничен и ми взеха 15 лв., а съм здравно осигурена т.е. всичко е по ЗК на някой случвало ли се е такова нещо?
дадоха ми направление за хоспитализация и едно друго направление, в което акушерката написа всички данни от правените ми изследвания, а картона си оставал при тях. При вас така ли е?
Лекарката от ЖК се държа пак много гадно. Тя отначалото на бремеността ми е правила само един Уз и нищо повече искаша да си плащам при нея за другите прегледи, но аз отказах, защото си ходя на частно при доктора, при който ще раждам. В ЖК разчитах само на болнични. Акушерката обаче се оказа много мила и ми мереше корема, кг, правеше ми изследвания...Чудя се като работят по ЗК имат ли право да ми отказват да се запиша при тях и да ми отказват прегледите, които ми се полагат, длъжна ли съм да им плащам за допълнителни прегледи и да им търпя рогатните...

# 268
  • Мнения: 297
Луда работа са тия от НОИ и аз си взех болничния днес,после се видях с една приятелка.Тя има дъщеричка на 1г. и 6м и ми каза че нейните  болнични са заъсняли и то с 4 месеца(дефакто наведнъж са й преве;и за тези месеци).Имам чувството че тези дето работят там,много ги мързи и затова ни забавят преводите.
annidm не би трябвало да доплащаш освен това дето ти се полага по ЗК,отделен въпрос е че тя го прави сигурно нарочно. newsm78

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 77
Здравейте момичета
При мен всичко е нормално, а и имам малко време да ви чета.Надювам се от другата седмица да съм по редовна.От 03,10 и аз съм в болничен,но още ходю на работа.
annidm-не е трчбвали да ти вземат пари за болничния. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт