През НОЕМВРИ при теб ще се явя, но ще поритам още малко засега!

  • 13 164
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3
Още веднъж ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на  всички за пожеланията и подкрепата !!!!  Hug  Hug  Hug  Hug
Толкова ми е хубаво , че ви познавам макар и виртуално, надявам се някой ден да се
 срещнем с мамите от Пловдив поне заедно Дай БОЖЕ  Praynig да бутаме бебоци в колички  Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower sling sling sling и да им се радваме  Praynig
 Ако до края на седмицата се случи нещо , непременно ще ви инвормирем по мамите вестителки и да не се случи пак ще ви кажа  Grinning  Hug  Hug
 

# 271
  • русе
  • Мнения: 15

Изпаднала съм в лека чуденка коя количка да избера , между Педж Перего Скейт : http://www.vitodesimone.com/content/view/13/23/
или Mutsy 4rider : http://www.mutsy.nl/products/4rider/options  , ако някоя мама може да ми помогне, ще съм много благодарна  Peace


За количките - хубави са и двете, но според мен MUSTY, а какви са им цените, такива марки не съм чувала
, и как да изляза от цитата, много съм смотана....

# 272
  • Мнения: 8 705
Утро на мен вчера доктора ми изписа да пия магнезий, защото получавам сърцебиене, аз му казах че пия Матерна и да не се предозирам, а той ми обясни , че магнезия не се натрупва в организма.

Мами миналата седмица от  НОИ ми обясниха,че болничния се плаща следкато фирмата  подаде Декларация 1  т.е следкато изплатят заплатите за месеца т.е следкато месеца е свършил, по-рано дори да ви се занесе болничния в НОИ няма да ви го изплатят.

# 273
  • Мнения: 3
Утро на мен вчера доктора ми изписа да пия магнезий, защото получавам сърцебиене, аз му казах че пия Матерна и да не се предозирам, а той ми обясни , че магнезия не се натрупва в организма.

Мами миналата седмица от  НОИ ми обясниха,че болничния се плаща следкато фирмата  подаде Декларация 1  т.е следкато изплатят заплатите за месеца т.е следкато месеца е свършил, по-рано дори да ви се занесе болничния в НОИ няма да ви го изплатят.



Точно така ! За болничния ! Нашите заплати ги изплащат на 2-ро число. След преключен месец  счетоводителка занася болничните в НОИ и всеки четвъртак  ги плащат . Аз да чукна на дърво до сега съм нямала никакви проблеми
при изплащенето на болничните , а съм в болничен още от самото начало т. е от февруари месец и си  ги получавах дори по - големи от заплатата ми тъй като няма данък  Laughing   За банковите сметки също никакъв проблем , ама аз нали работя в банка .....  Grinning  Много зависи от организацията на счетоводството в дадена организация , кога ще ги занесат в НОИ !! Ако всичко е точно уверявам ви изплащат ги навреме  Peace
 

# 274
  • Мнения: 329

 Ако до края на седмицата се случи нещо , непременно ще ви инвормирем по мамите вестителки и да не се случи пак ще ви кажа  Grinning  Hug  Hug
 
Непременно  smile3521



Мами миналата седмица от  НОИ ми обясниха,че болничния се плаща следкато фирмата  подаде Декларация 1  т.е следкато изплатят заплатите за месеца т.е следкато месеца е свършил, по-рано дори да ви се занесе болничния в НОИ няма да ви го изплатят.


smile3515 точно за това говорех и аз. Болничния трябва да бъде подаден два дни след като са пуснати декларациите. А парите НОИ ги превеждат до 10 дни.Нали се сещате че няма "да побързат" да ги преведат на втория ден, ами на 10тия по скоро smile3516
Кога ли ще се оправи тази наша държава  newsm12 Системата им е под всякаква критика  bash

# 275
  • Мнения: 30
TеО имаш страхотен подпис!  Hug

# 276
  • Мнения: 164
Тези болнични са наистина ужасна работа  Close
А и самите програми на НОИ правят невероятни грешки, така че може и след два, три месеца да се получат парите  ooooh!
Добре е при по-голямо закъснение да се обърнете към счетоводството на фирмата или директно към НОИ.

# 277
  • Мнения: 32
Благодаря за отговорите Hug
Сега да се оплача:Тъкмо се връщам от работата.Ходих при финансистката да я питам какви пари ще получавам по време на майчинството си,понеже от юли месец имаме увеличение на заплатата с около 100 лв. и този месец преведоха на колегите за 3 месеца със задна дата ,а на мен НЕ ПРЕВЕДОХА smile3512.Така ме хвана яд като погледнах в картата...както и да е.
Та жената ми обясни,че това увеличение не ме късае и понеже съм от юни месец в болничен ми се изчислява средна месечна заплата от предходните 6 месеца и така ще си остане и през майчинството докато не се върна един ден на работа .Едва тогава ще ми се актуализира заплатата и представяте ли си :през това време на моите колеги може да им се увеличи заплатата с 1000 лв.,но аз понеже съм станала майка (явно според държавата съм направила престъпление) нямам право да получавам нормално парично възнаграждение и ще продължавам да си вземам същите пари от преди една година.Но да не забравяме ,че се намираме в България.То цялата ни държава е толкова объркана,че какво се учудвам и аз...Някои ще кажат,че тук е най-дълго като период майчинството в целия евро съюз,ама какво от това като взимаш 220 лв.За какво по-напред тия пари за памперси ли ,за пюрета ли и аз на фотосинтеза ли ще карам през това време newsm61
Единственото ,което ме успокоява е ,че живот издраве ще си имам едно прекрасно слънчице,което няма да ми позволи с присъствието си да се притеснявам за такива неща.Да са ни живи и здрави рожбичките,пък с другото все някак ще се справим newsm10
 Целувки на всички и не се ядосвайте като мен-не е добре за бебочетата  love001

# 278
  • Мнения: 329
Петенцето и аз беснеех до сега за това майчинство, щото последната заплата която взех беше сега, излизам в болничен и какво се оказва- няма пари до края на ноември-та това са два месеца  smile3512 , но току що се чух с милото и неговите думи бяха точно и ясно-"еми сега, несе ядосвай". И е прав! И да се ядосваме няма да си помогнем. Важното е малките ни бебоци даса ни живи и здрави и да ни радват  newsm10

# 279
  • Мнения: 114
Здавейте мами!

Не се ядосвайте!
Това е бюрокрацията в нашата държава и няма да се оправи скоро това положение!

Аз лично до сега за болничен не съм плащала, а си жзех и 45дневния отдавна.

Изчетох ви и сега отижа да сложа някоя манджа че мъжо като дойде пак ще иска да папка нещо топличко. Много го глеза значи... Heart Eyes

# 280
  • Мнения: 1 218
valya_76_08 , Norass / Лора,  благодаря за насоките !!! Май ще взема Пег Перегото ,да сложа край на това лутане най-сетне  Hug

Tinkatink , да ти е живо и здраво майчето, скоро да е горда баба на малкото ти съкровище  Hug

triffy , ти отдавна си питала, ама аз до вчера вървях с 2-3 теми назад  Blush Та ... назад съм с матРиала  hahaha
Екатерина също е разкошно име  Peace

Абе аз акъли за женски имена давам, ама за мъжко  newsm78 Идея си нямам как ще си кръстя детето  Crazy

soniamari , много сладко еленче и количката изглежда добра, въобще имаш вкус, то си личи  Peace

TеО , аз нищо не рабирам от колички, гледам ги ... като индианец печатаща машина  hahaha
Тук при нас голям избор няма , това е единственото дето поне хваща окото. Като цени са горе-долу на една цена,  около 1300 лв, като отделно си купуваш и столчето за кола (някъде към 300 лв ) , май и чантичката е отделно (80лв) ...  newsm78 newsm78 newsm78

# 281
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Ами то докато се наканя да пиша, вие сте свършили темата  Blush
Честит рожден ден на Мила, макар и на патерица и дано бебчо почака още мъничко newsm59
Шамс, много голям бебо, бе Heart Eyes
Хайде, стискам палци всичко да бъде наред.
П.П. Аз днес си купих бабешки гащи за родилното  Joy Joy Joy - само като ги гледам и падам от смях, пък каква картинка ще съм като ги обуя - думи нямам. Ще съм невероятно секси парче  hahaha Joy hahaha

# 282
  • Мнения: 439
Лелеееееееееее  ....  smile3555
Сега имах разговор със счетоводителката ни и се оказа че като излизам болничен сега от 11.10 аз пари от НОИ ще видя чак края на ноември  Shocked
Е каква е тая скапана държава дето живеем в нея  Shocked направо да ги хванеш тея там в бялата зала и  #2gunfire
Освен до тогава да живея на фотосинтеза  smile3512

Миме, отлично те разбирам. Аз излизам болничен на 23.10 и може би ще получа "пари" чак догодина. Казвам "пари" защото заплатата ми е 300 лв, та с нея отдавна съм я подкарала на фотосинтеза. Само не знам тия + 15 кг как се вдигат с фотосинтезиране  Laughing

# 283
  • Мнения: 8 705
За съжаление политиката на нашата държава, винаги е била да ощетява майките и децата, въпреки демографския срив. При всички правителства е било така. Когато забременях всички приятелки ми казваха, че съм ентусиаска и много смела. Сега разбах какво имат предвид като тръгнах по магазините, днес бях в един детски магазин където цените на дрехите и обувки те за новородено и петгодишния ми син бяха еднакви, лично аз логика не намирам.Майчинството от 220лв. въобще няма да го коментирам ooooh!.Ама да сме живи и здрави само Praynig.

# 284
  • Мнения: 329
А най-новата тъпотия разбрахте ли я?
С цел да се увеличи раждаемостта в България, се обмисля за новородено да се погасява част от ипотечен кредит  hahaha
Тея съвсем живеят в други условия и са далееееееееееееече от нашата реалност.
Каквато и сума или процент да определят за погасяване, отглеждането на едно бебе ще си остане 100пъти по-скъпо  newsm78 аз не знам защо си мислят че ще ни заблудят пак че ще направят нещо добро, взеха ни съвсем за бавно развиващи се  #Crazy , като че ли не знаем че идват избори  Crazy
Ама и тях що не вземе някой да влезне в народното събрание и там  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт