"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 874
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
Добро утро и поздрави за отновоо прекрасната тема  bouquet Hug Heart Eyes
Диди, добре дошла HugАз защо си мислех, че БХС се прави само в Майчин Дом Rolling EyesНо иначе медицинска академия се намира тук
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=837b6ce976abe8685fa0c986275533 … amp;Map39_39.y=38, поразгледай малко картата и ще се ориентираш, ако ще ходиш с градски транспорт мога да ти обясня и какво да хванеш, минават тролеи и рейсове оттам Peace
За ФМ доколкото знам добри са д-р Янкова от 14 п-ка и май при д-р Щерев... в нета със сигурност ще намериш инфо за тях, а и ние сме поизписали бая...
very nice, много се радвам, че резултатите са добри Hug И да, 5 минути е довоооолно време за прегледа с направление Confused Но със сигурност е въпрос на късмет да попаднеш на внимателен лекар - както Дея казва може в частния кабинет да не ти обърнат никакво внимание, а пък в поликлиниката да се радваш на добро отношение... Аз имам чудесен лекар, при когото ходя в частен кабинет - не бях ходила повече от месец, и онзи ден не издържах повече и си записах час при нея Simple SmileЕдин час се гледахме и си махахме с мъниче /мъниче нее, голямо човече вече Shocked Heart Eyes/, тя му измери всичко - от пръстчетата на ръчички до гръбначен стълб и мозъче, беше невероятно, безууумно, аз не знам на кой свят съм оттогава насам Crazy Crazy Crazy
Охх, и така, извинявайте за лиричното отклонение Embarassed
Иначе и аз съм с ниско кръвно, ако следвам логиката април ще си имам едно кюфтенце Laughing Heart Eyes
Радвам се, че виждам ksd_g, благодаря за успокоението HugАз понеже нямам кой знае какви симптоми, а и като си нямам и коремче та оттам идват и притесненията дали въобще всичко върви нормално... сега съм спокойна Hug Sunglasses
Хубав ден, мамчета, много се отплеснах, трябва работа да се върши  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 481
Здравейте и от мен!

Магдалена - аз бях голяма месарка, без месо не се наяждах преди, но сега хич и не ща да го гледам. Моят мъж си купува само салами (от тях ми се повръща) и тайно си ги яде заради мен  Laughing
И аз вече искам да знам пола на бебето, ама още не би....
 chockolina за й кажеш на твоята лекарка, че може и преди 18-та да се усети бебето - във повечето чуждестранни сайтове го дават от 16-та нататък. Ама че веща лекарка  Whistling

Хубав ден на всички  bouquet

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
furf, аз съм голям параноик. Доскоро се оплаквах безумно от гаденето и повръщането, сега като започнаха да отшумяват взех да се шашкам да не е станало нещо с бебоците.  Crazy Коремът ми не расте особено, но пък циците ми растат и за него през последните 4-5 дни. Даже и мъжът ми го забеляза.  Mr. Green Иначе аз съм от тези, които гърдите не ги болят в ранна бременност - и предният път и този, гърдите ми така и не разбраха, че съм бременна. Иначе си имам по малко секрет, като коластра, но аз си го имах и преди да забременея, остана ми от спирането на кърмата след аборта.

Магдалена, и аз съм така с месото. Напоследък хапвам по малко, но като цяло въобще не го понасям. Скоро обаче ще трябва да ядем, щем не щем, защото е нужно на бебчетата и за хемоглобина.

Вашата кожа суха ли е? Аз цялата се беля като змия.  Rolling Eyes

Ох, много пиша напоследък, но като съм по цял ден вкъщи и...  Embarassed

# 18
  • Мнения: 75
И аз да се запиша в новата темичка!!!

Дея, моля да запишеш и мен за 15 април   bouquet Hug

Рони, да,така е , аз съм от Беларус, град Минск, живея в БГ вече 5 години.

Момичета, пазете се от грип и настинки, защото пак плашат с някакъв страшен штам.  Моето семейство всяка година ползваме вакцина "инфлувак", но тази аз ще се размина с нея. На кака и на тати  вече бихме по една, защото много контактуват с хората.

И аз имам някакво странно често сердцебиене, задъхвам се, нервирам се, правя от муха слон, Rolling Eyes но ,казват ,че всичко това са екстри към една нормална бременност. Wink
Ниско кръвно (100\60), по принцип, е моето нормално състояние, дори главата не боли. По принцип ,знам ,че който спортува (танцува) имат по -ниско кръвно от хората ,който не са. Но най-добре, разбира се, консултация с лекар. Изобщо ,не се притеднявайте да ги питате за всяко нещо, което вълнува, все пак това са им работа.
Лек ден на всички!  Hug

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Да се включа и аз по въпроса с месото, че ми е болен въпрос /всъщност не толкова на мен калкото на близките ми  ooooh!/ аз съм странен въриант на вегетарианец, като компромис със себе си ям риба и пиле, без бозайници  Crazy, първия месец от тази бременост ядях риба и за закуска- просто бях откачила на тема риба, обаче пиле хич ама въобще не ми се яде, направо ми е гадно като го видя и сега го карам абсолютно безмесно и се чувствам ок, от време на време ям ядки че да компенсирам малко. Аз и първия път си бях така, де.
А този грип е просто отвратен, малкия още не може да се оправи направо е ужас, с една кашлица от гърлото дето не може да спре и то се като спи през деня е ок, не сме спали от дъъъълго време цяла нощ в резултат на което аз се разхождам като сумнамбул цял ден. Даже прибягнах до бабините методи, лъжица захар като положението стане зле, сякаш успокоява или аз си въобразявам..
Айде че и аз не пише не пише и като почна не мога да спра.  Joy

# 20
  • Мнения: 7 111
1. Какво бельо носите? Да ви кажа честно миналия път нямах проблем с прашките но сега направо се побърквам не мога да ги търпя и май ще се нало да сменям всичко
2. Ходите ли на кола маска (триъгълник)? Честно казано предния път не събрах смелост през цялата бременност да отида и сега не знам дали не е опасно малко или много.
3. Спането по корем. Имате ли информация дали не е лошо за бебето?
1. Безшевно, прашки от години не ползвам. Май при предната си бременност ги спрях. Вчера за малко да се сдобия с първите си пАтурки и чорапогащник за бременни, но им липсваха цветове и номера.
2. И аз като Шоколина съм жената с косачката. Но сега нямам търпение и желание да се изследвам зрително къде какви находки ще открия, та минавам пак на бръснача. После ще му мисля.
3. Не знам за бебето дали е лошо, но аз откакто забременях, не знам защо не мога да си ползвам корема за тази приятна част със спането върху него. А понякога така ми се ще, когато се разбудя нощем да се пльокшна по корем ...

Сърцетупа - водих го на лекар преди две седмици. Кардиоложката беше страшно мила да ми обясни, че комбинацията от ниско кръвно и щуро повръщане намаляват нещо си в организма (забравих елементите от Менделеевата таблица). ЕКГ-то тогава ми беше много добро, а кръвното традиционно ниско.  
furf, аз съм голям параноик. Доскоро се оплаквах безумно от гаденето и повръщането, сега като започнаха да отшумяват взех да се шашкам да не е станало нещо с бебоците.  Crazy
Mr. Green Спокойно, правя ти компания. Но все пак си връщам все още по мъничко.  Simple Smile
Иначе аз съм от тези, които гърдите не ги болят в ранна бременност - и предният път и този, гърдите ми така и не разбраха, че съм бременна. Иначе си имам по малко секрет, като коластра, но аз си го имах и преди да забременея, остана ми от спирането на кърмата след аборта.
И това че не  bombs е тема за лудост. Но и аз си загледах онзи ден някакви наченки на коластра. Предния път също имах, но беше към 6-тия месец по спомен.

За ЖК по ЗК (да взема да отида най-накрая при личната лекарка)- моята е по-продължителна, когато съм при лекаря по ЗК, отколкото при другите прегледи. Затова комбинирам добрата апаратура, отношението (и на двете места не мога да се оплача от добро таквоз) и самоинициативите ми .  Laughing

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Рони, калий е въпросният елемент.  Mr. Green Има го количествено в бананите.  Wink
Аз коластра май и миналия път имах от 4ти месец някъде. Ама на мен заради ин витрото и хормонките са ми в повече.

# 22
  • Мнения: 8
ммммм значи не съм била само аз:)
А относно сухата кожа,моята е отвратително суха....лошото е ,че от ароматите на повечето мазила ми става неприятно и се мажа със зехтин , престоял на водна баня.
Лично аз съм много доволна ,а и е естесвен продукт.

# 23
  • Мнения: 847
1. Какво бельо носите? Да ви кажа честно миналия път нямах проблем с прашките но сега направо се побърквам не мога да ги търпя и май ще се нало да сменям всичко
2. Ходите ли на кола маска (триъгълник)? Честно казано предния път не събрах смелост през цялата бременност да отида и сега не знам дали не е опасно малко или много.
3. Спането по корем. Имате ли информация дали не е лошо за бебето?

1. Преди носех всякакво-в зависимост от това с какво съм облечена, но сега имам проблем с бельото от самото начало,защото бюста ми натежа много. Не порстна чак толкова,но аз и иначе си нося чашка Д. Та преди 2 месеца установих, че сутиените за бременни въобще не са толкова много,а и няма такъв избор на цветове и модели. В крайна сметка влязох в Триумф и си купих страхотен сутиен за бременни /за съжаление модела го има само в бяло/. Никога не съм си представяла, че може да е толкова удобен, а и болките в гърдите изчезнаха като с магическа пръчица,от както го ползвам. Купих си и супер удобни безшевни боксерки и мисля да си изкарам с тях до края-при тях поне има избора на цветове /разбирайте бяло, черно и телесен  Grinning /. На момичетата, които имат проблем с бельото, горещо ги препоръчвам тези модели.

2. Аз съм космата като маймунка и без кола-маска просто не мога. Но пък забелязвам, че сега ми растат по-бавно  Laughing

3. Все още успявам да спя по корем като се опирам на едното коляно и странното е, че все ми е много удобно и по груб /нещо,което преди никога не ми се е случвало/, но съм чувала, че е вредно  Confused

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 16:24 от Io_io

# 24
  • Мнения: 734
brilliantine, ако случайно не си го направила вече, би ли си поразчистила личните съобщения - изпълнила си лимита и на няколко пъти опитах да пиша, но не се доставят...

# 25
  • Мнения: 182
Здравейте момичета,имам едно въпросче към мамите които вече имат по 1 детенце-как успявате да си опазите коремчетата от дечицата?Моята кокона е много палава и постоянно ми се мята от горе ,увисва по мен,особено като ме види в легнало положение и веднага на конче отгоре ми.Снощи ме изрита в корема и аз много се притесних да не стане нещо на бебчо.Опитах с добро да й обясня че братчето  Mr. Green ще го боли ако ме блъска и рита,обаче тя за 5 мин и е забравила.Започнах и със шамарче като ме блъсне а тя се обръща и ми казва че ей сега ще ме ритне в корема.Почнах да си лягам с възглавница на корема обаще тя идва и иска да ляга на нея.Да ми е жива и здрава ама много палава.Вие имате ли подобен проблем.

# 26
  • Мнения: 14
Ето и аз да се включа.Браво Дея мн красива темичка отново  bouquet Hug
 
За прашките аз ги ползвам само ако ми се налага от облеклото иначе съм постоянно с бикини памучни.
За спането аз също спя само по гръб и настрани.Но четох точно за това в едно списание за мами,пишеше,че спането по кореме може само в първите месеци,когато коремчето още не е изпъкнало.След това не било мн подходящо защото се притискал плода и органи.Също пишеше,че спането по гръб в по големите месеци също не е мн подходящо заради тежестта на плода и започват да се притискат бъбреците,червата,пикочния мехур.Било най-добре да се спи настрани.Ама то направо ще си е мъка ама какво да се прави.
За обезкосмяването аз действам с бръсначка,бързо,лесно,безболезнено.И наистина също забелязва,че по бавно ми растът таралежите Laughing
Аз утре съм на преглед и вече ще ми направят катрон и вероятно изслдедвания ще ми пуснат най-после.Дано всичко е наред Heart Eyes
Хубав ден от мен  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 211
аз нямам проблем с прашките, само че ползвам памучни такива.
проблемът ми е обаче със сутиените, не мога да намеря хубави големи номера.
по корем не мога да спя, защото ме заболява и корема и гърдите, а преди само така спях, та ми е голям зор спането.
смятам да ходя на кола маска след 4-5 месец. дотогава действам с епилатор и депелатоар на по-нежните части. от самобръсначка се изривам и после много сърби Embarassed
desi054224, аз нямам проблем с моята кака-тя е много добра и кротка, пу-пу. може би трябва по-твърда да бъдеш и евентуално някакво наказание.
дея, поздравления за темата
аз засега ще се придържам към този термин, макар че по р-ри си е доста по-назад с около 1 седмица, заради по-късната ми овулация.

# 28
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен Heart Eyes
Не съм писала тези дни, защото нищо ново покрай мен... Днес ходихме да ми вземат проби за кръвна група и чааак след 1 седмица ще разбера резултата.

1. Какво бельо носите? Да ви кажа честно миналия път нямах проблем с прашките но сега направо се побърквам не мога да ги търпя и май ще се нало да сменям всичко
2. Ходите ли на кола маска (триъгълник)? Честно казано предния път не събрах смелост през цялата бременност да отида и сега не знам дали не е опасно малко или много.
3. Спането по корем. Имате ли информация дали не е лошо за бебето?

1. Все още нося всякакво, последно време наистина избягвам прашките, но то е по други причини  ooooh!. Иначе имах голям проблем със сутиените нося чашка Е и сега е още по-сложно, но си поръчах два сутиена DD от електронния магазин, рекламиран в сайта и съм много доволна!
2. Не ходя на кола маска, ползвам бръснача, тъй като махам всичко ми е гнусно някой да ме пипа, а и сигурно много боли, стига ми електроепилацията на мустака Simple Smile.
3. Аз от началото не мога да спя по корем, защото адски ме боляха гърдите и заемам някакви странни пози, само и само  да не ми се притискат гърдите. Имам и малък проблем с милото, той обича като спи и да ме гушка през корема и много ме дразни  ръката му имам чувството че тежи цял тон  Laughing

Поздрави и хубав ден от мен  Hug  bouquet

# 29
  • Мнения: 7 111
Сега забелязах, че компанията ни си има рожденичка.
Честит празник, ЙоЙо! Каквото ти е на сърце, това да ти бъде в ръце!    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт