Ожени ме мамо надaлече, че да се хваля повече.

  • 8 926
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 907
Милена, може да си права.
Понеже аз не познавам тукашни, които да се хвалят за елементарни неща, все свързвам този тип поведение с България.
Но това не трябва да звучи пежоративно, според мен това ни е нравът.

# 61
  • Мнения: 1 572
Явно е по скоро някакъв феномен, засягащ тези изнесли се от страната си по една или друга причина.
или с по-прости думи - комплекси

# 62
  • Мнения: 1 550
Явно е по скоро някакъв феномен, засягащ тези изнесли се от страната си по една или друга причина.
или с по-прости думи - комплекси
Не е задължително Thinking Неизбежно в новата страна се забелязват всички положителни разлики. Но това, което повечето правят е едно пълно отричане на всичко "наше" и този начин на генерализиране, мен специално ме дразни. Дали става дума за България или коя да е д руга страна, няма значение.

# 63
  • Мнения: 1 572
и мен ме дразни определено  Peace

# 64
  • Мнения: 2 379
Като се върнат в Холандия първо се чудят как още не е под морето Crazy
Това ве4е е наистина много свежо! Joy
ПриЩя ми се да се обадя на някой познат в БГ да попитам дали България е оЩе под небето? Mr. Green Laughing Laughing Wink

# 65
  • Мнения: 3 423
Превод от български на български:

Ожени ме, мамо, надалече, за да не ми
търпиш оплакванията и проблемите, но
и да не ми се мотаеш из краката, всъщност.

# 66
  • Мнения: 7 914
Превод от български на български:

Ожени ме, мамо, надалече, за да не ми
търпиш оплакванията и проблемите, но
и да не ми се мотаеш из краката, всъщност.
и да допълня:

 и да имаш да мрънкаш, как няма кой да те гледа и колко са добре поне в това отношение приятелките съседките Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 909
Аз пък не разбрах как и на кого можеш да се хвали човек, след като не живее в България newsm78
Виж,  мъжа ми  да се хвали с мен на сънародниците си, че поне се разбира наживо за какво става въпрос newsm03

# 68
  • Мнения: 1 169
Превод от български на български:

Ожени ме, мамо, надалече, за да не ми
търпиш оплакванията и проблемите, но
и да не ми се мотаеш из краката, всъщност.
и да допълня:

 и да имаш да мрънкаш, как няма кой да те гледа и колко са добре поне в това отношение приятелките съседките Mr. Green


и аз ще допълня(нещо ново за мен):

И тези комшийки и приятелки все да ме питат "И сега, какво вие абсолютно сами - синът ви почина, дъщеря ви на хиляди километри. Вие, какво ще правите? Поне в Европа да беше, като моите деца..."
Ей, много ми стана "драго".
Сори за оффа.

# 69
няма нищо похвално зощото всеки втори българин е ходил в чужбина то не е Живковия режим Grinning

# 70
  • Spain
  • Мнения: 3 750
незнам аз 4есно казано не познавам българки които така да са се заженили " по сметка" . знам една която просто от скука се овеси на врата на едно мом4е ... мисля 4е още тогава се беше привързала към него . подробности за живото и семеиното и щастие незнам . но може би не се движа сред много българи (защото просто няма много тук ). виж за една прослойка рускини и украинки мисля 4е е като цел в живота или болест ... те задължително са дошли в Испания с цел брак . накрая "принца " съвсем не е това,  което те си мислят . ... но вси4ко е ве4е факт .. брака ..детето ..децата ....  и те се хвалят в страните си и им "завиждат" ..а като ги гледаш как живеят ти става тъжно .....да не говорим 4е обикновено тези мъже са 20-на години по възрастни от тях

# 71
  • Мнения: 467
Превод от български на български:

Ожени ме, мамо, надалече, за да не ми
търпиш оплакванията и проблемите, но
и да не ми се мотаеш из краката, всъщност.
и да допълня:

 и да имаш да мрънкаш, как няма кой да те гледа и колко са добре поне в това отношение приятелките съседките Mr. Green


 Joy Не е лъжа. Моята например ще е на седмото небе, ако я взема тук, да си почива целогодишно. Mr. Green

# 72
  • Мнения: 801
 Ожених се надалече, но си взех половинката от България и сега и двамата се хвалим, ама и има с какво да си хвалим втората родина. Ние и по Живковото време си шарехме из Европата, че аз и до Африка прескочих, но съвсем друго е да шариш, друго е да поживееш там поне 3-4 месеца и да се почувстваш човек и се отнасят навсякъде като с такъв. Някои си мислят, че изкарваме всичко в БГ черно, истината е че положението в България е безнадеждно и нетърпимо.

# 73
  • Мнения: 131
Аз също съм омъжена в САЩ по любов и да ви кажа много пъти ми се е искало мъжа ми да си беше българин, ама каквото ми било писано....той е половин бразилец,половин американец и като ме питат какъв е винаги казвам бразилец....да кажа и защо-вярно е, че има много българи живеещи в чужбина, които се хвалят, но има и българи в Бг, които идеализират другите страни(например САЩ).Мислят си, че тук е най-прекрасно и хората нямат трудности....ама не е така.Та по темата- като съм си в Бг винаги говоря за плюсовете на САЩ като ме питат приятелки, но не спестявам и минусите, за да осъзнаят, че и тук не е толкова перфктно.Даже има неща, които в Бг са по-добре колкото и невероятно да звучи....
Иначе съм се нагледала и на много българи тук, които имат един сравнително нисък стандарт на живот тук, а като си идат в Бг и разправят големи истории, а бабите на село се кокорят и вярват......

# 74
  • Мнения: 57
Да ви кажа, аз никога не съм си мислела, че половинката ми няма да е българин. Дори лично за себе си съм била против смесените бракове. Но .. то май в живота се случва това, което най-малко очакваш. А иначе по повод на хваленето, аз не се хваля,дори честно казано БГ ми липсва много, та може и да се преместим там, но определено ме дразнят хора, които просто им се иска да докажат, че ти като живееш в чужбина не си по-добре от тях, които са в БГ, а просто се хвалиш повече, защото няма как да се провери как са действотелно нещата при теб. Истината е, че навсякъде по света трябва да се трудиш, ако искаш да постигнеш нещо. За съжаление в БГ това съвсем не е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт