имате ли кредит?

  • 68 605
  • 679
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 13
Tera75  да т кажа,че нищо не стана с мацката ,която трябваше да ме консултира от Кредитланд.По телефона ми каза,че засега нямала подходяща оферта,която да ми предложи.Незнам дали е точно така или не и се занимаваше,защотото трябваше да се срещнем в центъра а пък на нея не и било удобно...и разни такива неща.Ще обиколя лично банките  за да си подготвя само нещета.
Можеш да бъдеш сигурна, че срещата ви с мадамата от Кредитланд не се е състояла не защото в центъра не й е било удобно да се срещнете. Най-вероятно наистина не е могла да предложи подходяща банка за твоя случай. Напоследък само като чуят минимална работна заплата или някъде около този размер - изобщо не си дават труд и да помислят дори.

# 661
  • Мнения: 852
Да най-вероятно е защото неможе да придложи нищо подходящо.

# 662
  • Мнения: 0
На мен единият кредит ми изтече.Сега имаме три кредитни карти и един овърдрафт.Лимитите на кредитните карти са 500, 1000 и 3000 лева.Справяме се, но тези от ДСК направо ми късат нервите.Повече от тях не вземам нищо, защото ме прецакаха много яко.Мълчат си за условията по връщане на парите в кредитната карта, казват само плащайте си минималната вноска.Сега искат цялата сума наведнъж - 2600, ама няма да им стане номера, ще захранвам сметката редовно всеки месец и ще чакат.Че то аз ако имах 3000 лева спестени нямаше изобщо да търся банкови услуги.Въпросът ми е има ли сред вас други недоволни от обслужването във въпросната банка ДСК?Вдигат ми лихвата два пъти вече, над 20% е в момента, а беше 17,3%. Тези патки защо не кажат каква сума на месец трябва да се плаща при повишаване на лихвата, а не да ми искат сумата наведнъж.То може и от там е станала работата.
Това са общи семейни кредити, не само мои.Плащаме ги двамата със съпруга ми.


Не съм запозната конкретно с кредитните карти на ДСК newsm78, но принципът на препоръчителната месечна вноска (ПМВ) и на минималната месечна вноска (ММВ) е че плащайки само ММВ погасяваш само месечната такса и лихвата по използваната сума. В ПМВ е включена ММВ и % от използваната сума. Много малко банки са съгласни да плащаш само ММВ... в твоя случай май ДСК не са съгласни...
За да ти стане изискуема цялата сума по кредитната карта, означава най-вероятно, че е трябвало да си погасяваш ПМВ, а внасяйки само ММВ си погасявала само част от минималното задължението. Ако внасяш само ММВ не погасяваш никаква част от сумата, която си усвоила от картата. Напротив - само захранваш банката с пари... Money При кредитните карти колкото по-дълго време плащаш лихви и такси - толкова по-добре за банката. Те именно от това печелят  Whistling
Само внимавай Naughty, защото когато веднъж ти съобщят, че цялата сума трябва да бъде внесена по картата, рано или късно ако не я погасиш ще ти стане съдебно изискуема...това е някъде за 3-4 месеца. Така че отиди в банката и си се разбери с тях относно тази сума.   bouquet

# 663
  • Мнения: 5 178
мдаа то кредитите трябва и да се връщат ..
Кредитните карти са сравнително нова услуга и малко хора имат опит с тях..

# 664
  • Мнения: 0
Много правилно  Naughty
Изключително изгодни са, но при определени условия  Flutter Трябва да знаеш как да я използваш.

По темата - аз имам само една кредитна карта и съм си изключително доволна  Whistling по простата причина, че е служителка и имам доста преференции заради това  Crazy
Имах едно малко кредитче преди година, но определено това с месечните вноски ме побърква... не ми стигат другите сметки ами и месечната вноска... Затова не мисля, че доброволно ще изтегля кредит  Crossing Arms трябва наистина да съм притисната до стената... А и това поробване... да сключиш договор за ипотечен кредит за 26351661 години си е по-сериозно и от брака... при брака поне има развод  Party

# 665
  • Popovo
  • Мнения: 219
Ние имаме малко кредитче (разбирайте заем) и кредитна карта , която си използваме много рационално.Внасяме колкото си искаме и теглим когато си искаме.Бяхме я загубили картата, затова отидохме да ни извадят нова.На въпроса "Защо не са ни увеличили лимита за парите?"Отговорът беше:"банката си преценява  дали да ви увеличи парите!"За това съм съгласна, все пак банката плаща.Но ми направи впечатлени, че банкера каза следното:"Преди давахме по двадесетина кредита на ден, а сега едвам по един на седмица."Тази финансова криза доста ги удари някой хора.но си мисля къде отидоха всички тези пари, който ги имаше до сега.Сякаш изчезнаха, някой ги унищожи.малко на изкуствена работа ми мирише тази криза. Naughty
А на мой приятели им се наложи да теглят заем за около 5000лв.В Банката им казаха да заложат двустайният си апартамент за тази сума срещу заема.Те се принудиха да го направят, защото им трябваха парите спешно.И когато Банката разбра че апартамента е панелен им казаха,че няма никаква стойност и няма да има изплатят желания кредит.Моите близки бяха меко казано  #Crazy

# 666
  • София
  • Мнения: 577
Коя е тази банка? Изпрати ги в Експресбанк, в момента дават до 30 000 лв. без поръчители и без ипотека.

# 667
  • Мнения: 5 178
а какъв доход искат от експрес банк за 30 хил лв без ипотека ?

# 668
  • Мнения: 3 216
над 1000 лв на кредитоискателя,искат превод на заплата и лихвата в такьв случай за 5 год е 9,99.

# 669
  • Мнения: 683
а какъв доход искат от експрес банк за 30 хил лв без ипотека ?

Братовчед ми е с учителска заплата и взе 20 000 лв., като ще му я превеждат в банката.  Peace
А ние със сестра ми взехме 30 000 евро, представихме дохода на сестра ми, който е 2 000 лв. и договор за наем за 600 лв. Договора за наем го признават и без да е подавана данъчна декларация, правиш само нотариално заверено ксерокопие.  Wink

# 670
  • София
  • Мнения: 591
къде има клонове на тази банка.  Та и аз да се пробвам да тегля кредит от там че повечето искат да някакъв имот, а аз искам да тегля 7000.00лв и не ми се иска да си споменавам имота.

# 671
  • София
  • Мнения: 591
А вярно ли е за тези дето сте тегли ли кредит, че задължително трябва заплатите да ви се превеждат в - експрес банк.

# 672
  • Мнения: 683
А вярно ли е за тези дето сте тегли ли кредит, че задължително трябва заплатите да ви се превеждат в - експрес банк.

Ми не е задължително, сестра ми отказа да й превеждат там заплатата, но пък ако я превеждат лихвата е с 1 процент по-ниска.  Peace

# 673
  • Мнения: 683
къде има клонове на тази банка.  Та и аз да се пробвам да тегля кредит от там че повечето искат да някакъв имот, а аз искам да тегля 7000.00лв и не ми се иска да си споменавам имота.

В София идея си нямам, в Пловдив има на центъра срещу Пощата, на "Васил Априлов" до "Копчето" и на други места предполагам.

# 674
  • Мнения: 997
Да,два кредита и една кредитна карта,иначе никога няма да съберем тези суми,вноските ни са поносими.Ако събирам сумата ще си пощипвам от нея я за някоя дрешка,я за друга глезотиика-като трябва да я внеса в банката доста се замислям преди това.

Общи условия

Активация на акаунт