да или не?!

  • 12 853
  • 248
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 825
Не, че го оправда, но пиян ли беше?

# 31
  • Мнения: 145
Цитат
Не, че го оправда, но пиян ли беше?

Емал, какво значение пиян или трезвен, тя не е длъжна нито пък детето да понася това. Днес пиян, утре трезвен все тая. Посегнели веднъж, ще посегне и втори път.Верно, че алкохола на никого не прощава, ама в случай че се е напил, що не вземе да скичи от някой мост, ами посяга на нея. АААААААААААА, не, хайде без такива филми. Достатъчно гледах.

# 32
  • Мнения: 192
Не само че няма какво да му прощаваш, ами бягай на далеч незабавно.
Баси изродите, що не дойде да опита да посини някой себеподобен ами бие зверски беззащитна жена...

# 33
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Боже мили, на коя планета човекът, който те обича, те пребива?!?
Мисля, че като за начало трябва да си дадеш сметка, че обичането изключва насилието.
После, с чиста съвест и много бързо си вземай детето и бягай!

Успех ти желая и ти стискам палци. Много е трудна тази ситуация, но не е невъзможно да изплуваш и да спасиш живота си.

# 34
  • Мнения: 340
Аз не мога да отговоря категорично без да знам детайли.  По принцип мисля, че всичко бих простила ако има някакво логично обяснение.  Най-малкото за да преценя какво да те посъветвам трябва да кажеш дали по принцип те уважава или досега само те е обиждал, а сега е преминал и към бой?

Представете си такава ситуация: мъжът й има тумор в мозъка, който се е развил в последния месец и предизвиква неконтролируема агресия и после амнезия.  Не си го измислям това само за дискусията-- много чест симптом на мозъчни тумори е внезапен гняв, придружен с агресия.  Хрумна ми този вариант заради думите на авторката, че той се разплакал като видял какво е направил и не помни нищо.

# 35
  • Мнения: 145
Аз не мога да отговоря категорично без да знам детайли.  По принцип мисля, че всичко бих простила ако има някакво логично обяснение.  Най-малкото за да преценя какво да те посъветвам трябва да кажеш дали по принцип те уважава или досега само те е обиждал, а сега е преминал и към бой?

Цитат
Представете си такава ситуация: мъжът й има тумор в мозъка, който се е развил в последния месец и предизвиква неконтролируема агресия и после амнезия.  Не си го измислям това само за дискусията-- много чест симптом на мозъчни тумори е внезапен гняв, придружен с агресия.  Хрумна ми този вариант заради думите на авторката, че той се разплакал като видял какво е направил и не помни нищо.
Дори и така да е, това продължава до живот.Гадно е , ама няма как, пак трябва да се спасява.Най вече че има дете и не може по никакъв начин да си позволи да го травматизира защото другия родител бил неизлечимо болен.Верно е че има и такива случаи, но резултата в крайна сметка е един.Далеч, има дете и би трябвало да помисли първо за него.

# 36
# 37
  • Мнения: 340
Дори и така да е, това продължава до живот.Гадно е , ама няма как, пак трябва да се спасява.Най вече че има дете и не може по никакъв начин да си позволи да го травматизира защото другия родител бил неизлечимо болен.Верно е че има и такива случаи, но резултата в крайна сметка е един.Далеч, има дете и би трябвало да помисли първо за него.

Е, не е баш така де. Ако има някаква болест бащата, ще се лекува, дали успешно, дали не, един Бог знае.  Но съм съгласна, че задачата й на този етап е да пази себе си и детето си от агресията.  Естествено.  Но тя пита дали да прости.  Ако мъжът й е болен, мисля, че е нормално да прости.

Мисълта ми беше да не даваме категорични отговори на базата на толкова малко информация. 

# 38
  • Мнения: 1 475
дано да е добре жената, защото спря да пише Praynig

Пиши, когато можеш, че откакто прочетох темата само те мисля!!

# 39
  • Мнения: 145
Дори и така да е, това продължава до живот.Гадно е , ама няма как, пак трябва да се спасява.Най вече че има дете и не може по никакъв начин да си позволи да го травматизира защото другия родител бил неизлечимо болен.Верно е че има и такива случаи, но резултата в крайна сметка е един.Далеч, има дете и би трябвало да помисли първо за него.

Цитат
Е, не е баш така де. Ако има някаква болест бащата, ще се лекува, дали успешно, дали не, един Бог знае.  Но съм съгласна, че задачата й на този етап е да пази себе си и детето си от агресията.  Естествено.  Но тя пита дали да прости.  Ако мъжът й е болен, мисля, че е нормално да прости.

Мисълта ми беше да не даваме категорични отговори на базата на толкова малко информация. 
Всъщност ако се базираме на болеста, мисля че е реална причина да прости, но въпреки това далеч.Въз основа на заболяване/реално доказано/ помоща и винаги ще му е нужна, но до тук.Има граници.

# 40
  • Мнения: 378
НЕ!!!!!
Бягай!
Стискам ти палци!
 Hug Hug Hug Hug
Комлексар,ама пълен.Направо чак се ядосах,много мразя такива мъже.

# 41
  • Vienna
  • Мнения: 519
утре и детето ти ще бие така, и после няма да си спомня.
искаш ли да при4иниш това на детето си?

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако има нещо, което не заслужава прошка никога, то това е насилието. Не се оставяй да те убеди, че повече няма да се случи. И не се самозалъгвай, че той може и да се промени.

# 43
  • Vienna
  • Мнения: 519
и на болест да се ба3ираме, пак няма никакво оправдание (а3 работя с хора, с тумори в мо3ька, но никой от тях не е посягал на жена си)...
и е абсолиутно ба3ра3ли4но как и с какво тя го е преди3викала. нищо не мове да бьде  оправдание 3а един нормален 4овек да пребие жена си. това просто не е на4ин 3а контакт между хора. утре може и 4овек (друг или нея или детето) да убие.... #2gunfire

# 44
  • Мнения: 3 621
Не. Аз и не простих, след първия шамар си събрах багажа и си тръгнах, и подадох молба за развод. Бягай и не се обръщай назад

Общи условия

Активация на акаунт