Отговори
# 15
  • Мнения: 147
радвам се,че ви е харесало заглавието. Hug
в нашата детска не учат  нищо,или и да учат никой нищо не казва. ooooh!продьлжават да си гледат детски филмчета и да си играят,та незнам кога ще започне ученето.
а дали бих си спряла детето от занятия-НЕ.най-малкото не мога да осигуря контакта с деца на нейната вьзраст,което ми се струва доста важно.

# 16
  • Мнения: 1 159
С риск леко да ви досадя,да ви перна и един друг въпрос:Ако някое дете каже на вашето"Глупак!",какво ще направите?Обещавам д ви разкажа защо ви питам,но искам безпристрастни мнения!!!Затова-моля за отговор или поне ме насочете,ако има подобна тема!
Целувки!

# 17
  • Мнения: 1 210
Рано сутринта и аз да се разпиша в новата тема. Grinning
За протокола: и ние сме от градините, в които децата нещо учат, нещо се занимават - ама с какво точно не стига до нас.  newsm78 А и откакто не ни се разрешава да влизаме вътре, шансът да поговориш с госпожата е ....  Tired
Таня, това бе една от причините да запиша Петър в училище. Пък и каквото и да питам - всичко било на 6. Пък сега се оказа друга ситуацията......


violet - да оздравява бързо госпожицата.

Не бих го спряла от занятия. Както се казва - всеки си има задължения. Пък и там му е много интересно. Ходи и на занималня. Храни се на обяд в стола. Чуства се голям. Е вечер само помирисва възглавницата и е заспал.... Уикендите си наваксва с по-късно ставане и ако иска следобедна сиеста.

С писането на домашните е..... аз направо се изнервям. И го хванах в лъжа. Тъкмо се зарадвах колко добре се справя с писането с дясната ръка (той ми каза че пише вече с дясната, пък аз гледам красотите в тетрадката). Ами оказа се, че си пише с лявата...... Яхнах метлата, за това че ме е излъгал. При това го повтаря вече повече от седмица това нещо..... Казах му, че нямам нищо против да си пише с лявата, но да не ме лъже, че пише с дясната.

Хайде лека и успешна седмица на всички майки и дечица.

Деси, обикновено спрямо детето не предприемам нищо. Моя го уча да изолира подобни изказвания - да ходи да си играе с други деца и да не пада до нивото на истинския "Глупак" в ситуацията. Ако пък ако въпросното дете продължава да настоява - да му каже "Бебе". В най-добрия/лошия случай  моя да му забърше един (но това е, ако въпросното дете прекали - имам предвид 5-6 пъти да повтори това.) От там нататък моя въобще няма да може да се владее.
Другото, което се опитвам да му обясня е, че няма глупаци, а глупави постъпки. Но това все още не може да го проумее напълно. Дори и примери с мен самата. Какво да го правя, като мисли мама за умна  bowuu

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 21:16 от Anichka

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Ако някое дете каже на моето глупак ще се опитам да обясна на детето,че не е хубаво да говори така.След това ще го попитам аз ако го обидя по същия начин дали ще му хареса.А ако видя,че детето не вдява,ще му кажа,че определено той си е глупак и родителите му са още по-големи от него щом не го възпитават. Rolling Eyes
А ако чуя моето да говори по същия начин на друго човече определено му тегля едно конско евангелие и предупреждавам.Напоследък го чувам моето отроче ,че казва по дяволите и му правя забележки.Един път обиди братчето си с някаква грозна дума и беше наказан 2 дни.Та сега се съобразява какво говори. Mr. Green
А за спирането от у-ще без причина-мисля,че не бих го направила.Аз съм лоша майка,че после децата ми да са добри. Mr. Green
И да ви споделя,че днес сина ми призна,че е откраднал една четка за рисуване от приятел в градината. ShockedЛошо ми стана,ама се овладях да не кресна в  моя си стил.И започнах да обяснявам кое е правилно и кое не е.Къде отиват крадците и пр.Та детето май ме разбра и утре ще я връща.Ама той се и оправда,че си нямал такава дебела и затова решил,че приятеля му като има две може да си я открадне.Та вече и крадец си имам.....

# 19
  • Мнения: 639
Като гледам как учите и пишете, та и домашни чак... При нас градината беше в ремонт до 13.10., после една седмица ремонтът продължаваше на 2 етаж и по този повод децата бяха събрани в двете стаи на 1 етаж, та за занимания още не може и да се помисли.
Ама ще наваксаме сигурно newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
Ето ме и мен в новата тема  Laughing

От Габриела и от учителките й разбирам, че всеки ден учат по нещо. Вчера на закуска дребната ми обясни, че "плодовете биват семкови и костилкови". Пишат по няколко думички с молив на бели листове. Габриела често мрънка, че й е скучно, че всичко било "много елементарно", но според мен малко пресилва нещата, за да се покаже колко много знае.

Дори и да имам почивен ден (а много такива ми предстоят), не бих я оставила у дома. По-скоро бих я взела по-рано за една дъъъълга разходка в парка. Не виждам смисъл да седи с мен у дома, докато аз се занимавам с разни мои си задължения. Тя и без това никога не иска да си тръгва от детската градина, все има да си довършва някоя игра...

За обидните думи - Ако някой я нарече с нещо обидно, обяснявам, че другото дете или е ядосано и не знае как да го покаже по възпитан начин, или е научило нова дума и си мисли, че другите ще му обърнат повече внимание като я употребява. Не насърчавам отвръщането в подобен стил, нито правя препратки към родителите на въпросното дете.

В събота е първото за сезона състезание на Габриела и тя вече видимо се вълнува. Стискайте палци.

# 21
  • Мнения: 1 491
Деска, първо никога не съм я спирала в предучилищна докато беше, дори аз да имах свободно време. Изпускала е само когато е била болна. А за глупака ... да ти кажа това е някаква много "нежна" дума. В смисъл, мойта се е оплаквала, че сега в училище си говорят на идиоти и идиотки, смотли и тъпанари, ама за глупак не се е споменавало. Без значение каква е обидата, я съветваме, първо да попита другото дете дали знае точно какво означава думата, и дали на него ще му е приятно някой да го нарича така. И ако от ответната страна не се извинят и продължават в същият дух, първо да сподели с госпожата, на нас да ни каже и ако другото дете въпреки всичко продължава и ние с моят мъж сме дали зелена светлина да минава на ритане в кокалчетата... лоши родители, разрешаваме на детето да се бие   Laughing  Най ме шокира поминалата седмица, като я взимам от училище и тя "Мамоооо, здраси пед....т"  Shocked  Shocked Питам я дали знае какво значи тази дума, и тя съвсем спокойно ми вика не, ама големите от 5-ти и 6-ти клас така си говорят....

# 22
  • Мнения: 82
Здравейте и от мен. Честита нова тема. На Маги в градината учат по "Ръка за ръка" от миналата година. Доволна съм. Тази година няма да се занимават с писане, само с усвояване на звуците, разказване и разни фигури по математика. Миналата седмица ходиха на "зелено училище" на Витоша. Маги беше много доволна, аз също.
Сега имаме проблеми с един зъб. Пропаднала й е пломбата и много я болеше. В петък и днес сме по зъболекари. Много е горда, че са й сложили лекарство, а днес и пломба (все едно е голяма гордост да имаш пломби Grinning). За спирането от занимания: не бих я спряла, а и тя иска да ходи на предучилищна в градината.
Успешна седмица на всички!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 388
За лошите думи -  сега в ДГ явно на мода е "тъпанар". Вчера си позволи да обиди дядо си и аз тъкмо се наежих да се разправям, той спокойно я пита знае ли какво означава. Дария каза, че е обида, а дядо и отговори: "Не, това е човек, който бие тъпан" е, вече  не я използва. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 183
Привет и от нас.
Не съм влизала отдавна в темата.
Тресат ни предрожденски вълнения.
Списък с деца правим - съученици + деца от детската градина.
Тук тръгват на училище на 5 години, но той още ходи по рождени дни на деца от градината, въпреки че са пръснати в различни училища.

# 25
  • Мнения: 1 134
Браво за новата тема!  bouquet

Мария напредва с писането и математиката. За моя радост, вече не се налага да се убеждаваме колко е важно да се справя добре. Явно първите шестици и суетата си изиграха ролята. Laughing

Признавам си, че ако не й беше важно да ходи на занятията всеки ден и имах възможност щях да я оставя няколко дни вкъщи. Липсва ми, някак... И не ми стигат само часовете вечер и уикендите...

За лошите думи - използвам като възпитателен пример: колко е грозно, неприятно и невъзпитано да ги употребява някой. В никакъв случай не я карам да си връща или нещо подобно. Съветвам я да даде "игнор" на това дете.

# 26
  • Мнения: 370
ехееееееее,много сте бързи...новата тема готова,че и вече доста изписано. Simple Smile
значи,аз по принцип съм от майките ,които неработят и разполагам доста със времето си.в никакъв случай неказвам,че бездействам,имам си и ангажименти,но каквото и да е не спирам малката от занятия.тя си остава в къщи единствено,когато е болна.обянила съм й ,че градината е толкава важна,колкото и училището,такаче,харесва нехаресва,ще ходи.баща й няма как да я спре ,защото е на работа и то до късно.такаче аз съм човека поел грижите по детето.съответно аз решавам доста неща за нея,но не я спирам ,защото трябва да ходи да учи и да е сред деца. Simple Smileа за думата -глупак-,нашата хубавица е на думата-тъп,тъпанар. ooooh!обяснявям аз ,че това са обидни думи и нетрябва да обиждаш хората.както също ако чуя ,че някой нарича така ния ,бих му направила забележка и обяснила ,защо несе казва,както и на нея.по принцип немога да се карам  на чужди деца. Embarassedвиж на моето...... Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 318
Здравейте,момичета!Ето ни и нас в новата темичка,Лина   bouquet!
Николета ходи в yчилище на предyчилищна и сме доволни от направения избор. PeaceПодготовката е много по добра отколкото в детскатa градина.На нея и харесва,занимават ги много и и е интересно.Засега съм много доволна от нея,справя се много добре,дано и занапред е така.С писането се справя много добре,даже госпожата я похвали,че пише много красиво.В грyпата са само три момиченца от нейната смянa.Иначе госпожaта много и харесва и ходи със желание.И при нас за съжаление има деца с лош речник и за съжаление това се попива бързо от децата.,но засега поне овладявамe, положението.

# 28
  • Мнения: 639
а дядо и отговори: "Не, това е човек, който бие тъпан" е, вече  не я използва. Mr. Green
\
Евала на дядото  bouquet Така си мечтая и нашите баби и дядовци да реагират по-спокойно... Sad Мишо имаше един период, в който наричаше масово хората "глупак". Мъжът ми измисли подобен хитър начин да го отучи - предложи му вместо "глупак", което е обидно, да казва "глухарче" и така скоро тази дума излезе от употреба...

# 29
  • Мнения: 549
Благодаря Ви за новата тема.

Общи условия

Активация на акаунт