Отговори
# 30
  • Мнения: 1 159
Сега май аз съм наред да ви разкажа за какво става въпрос,относно думата "глупак".Имаме едно съседско дете(майка му влиза тук,ама какво да направя Crazy),което,меко казано,не се харесва на моя син.Иначе казано"Много го мразя този...",аз-"Защо бе,мамо,какво му е на детето и т.н."Забелязвам обаче,че и другите деца много-много не играят с него,лапешка им работа.Сприятелихме се с родителите на въпросното съседче,не са лоши хора,харесва ми да си общувам с тях,НО...Дойде заветния миг,в който Макс нарече тяхното дете"Глупак,не мога да те търпя!"или нещо от сорта(не съм била там),при което онова писва да реве(мноого чувствителен,бре,бре),казва на родителите си как са го нарекли,и онези не ми говорят!!!Аз,че не съм го възпитала синковеца,не съм,ама заради децата бива ли да си разваляме отношенията,кажете ми!!И за капак на всичко,днес си играха двамата,защо бяха нужни всички тия истории,обяснете ми като на тъп среднист!
И много се извинявам за дребнавостите,с които ви занимавам! Hug

# 31
  • Мнения: 219
Здравейте, мами.
Моята щерка е на 6, ходи на предучилищна в детската градина. Носи отскоро очила, но покрай очилата и куп други истории с болести...Честно казано аз много се притеснявам за нея, защото доста ги форсират, а я виждам, че й се играе  и хич не иска да учи. Днес ми обяснява че събират вече с по 3 числа /1+5+4/ и учат за гласни/съгласни. Не е ли рано? Какво ще правят в училище? И как да си накарам детето да заляга над книжките, като то самото не иска...Помагайте.

desi_max, варианта да се излезе от сконфузната ситуация според мен е като накараш детето си да се извини. може би родителите на  комшийчето ти се сърдят точно затова.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 388
desi_max , много неприятна ситуация и аз съм изпадала в подобна - на мен майката не ми говори и не ме поздравява дори, в продължение на месеци, защото децата (забележете и двете) се бяха сбили. Е, мина й, но аз вече имам едно наум.
Много съм доволна, че Дария най-сетне реши да ходи на английски (под вещото давление на гореспоменатия си дядо) и напредва учудващо бързо. Разказва ми как е минал урока и какви думи са учили и държи да "говори" само на английски, а това става на улицата на път на от ДГ и на мен ми е неудобно. Понякога употребява учудващи словосъчетания, питам я от къде го знае, а отговора е :"просто го знам" (не страда от липса на самочувствие Laughing)

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
desi_max  не се ядосвай и аз съм попадала в подобни ситуации. Случват се такива неадекватни реакции понякога.
Сега аз пък да се оплача. Моето дете вече един месец ходи на английски нищо не ми казва. Преди 2 години беше при същата госпожа и много думи знаеше а сега нищо.... Защо ли така се получава не знам. Мисля си още един месец ако не ми каже нищо да я отпиша.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 966
Момичета, не ми благодарете за темичката, голямата заслуга е на rally  bouquet, аз само допълвам  Hug Къде всъщност се изгуби тя?

desi max много неприятна ситуация и доста глупаво от страна на родителите. Те са деца, ще се скарат, ще се посбият и после пак ще играят /както е и станало/, а вие сега какво - не се поглеждате. Ама не можем да променим света, има и такива хора. Аз имам една комшийка с детенце почти колкото дъщеря ми. Излизаме постоянно заедно. Нейното дете е страшна фога - бие мойта, хапи я, взима и от ръцете всичко, можете да си представите за какво говоря. Че аз ако трябваше да се сърдя на майката, досега направо да сме се убили. Само да отбележа, че майката не е безразлична към случващото се, просто детето е по-нахалничко и непукисче. Ама така пък моята ще е по-подготвена за яслата, ще знае какво я чака  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 210
ivben, не се притеснявай, че нищо не ти казва на английски кукличката. Понякога ги хваща "срам" да говорят на английски пред родителите. Моят син дълго време беше на мнение, че английският е само за пред госпожата. Сега ходи на английски в един учебен център и засега съм доволна. Но продължава с въпросния синдром (вече в олекотен вариант). И според "англичанката" и според госпожата в училище е колкото умен, толкова недисциплиниран. При тях разказва всичко както си е, но пред мен две думи на кръст не може да върже - ни на български, ни на английски.
Иначе понеже още е малък и глупав и се връзва на всичко (по-скоро не осъзнава големината на някои неща) учи английския заради обещано ферари от дядо му. Ама трябва и руски и китайски да научи.

desi_max, не си единствената, изпадала в подобна ситуация. Даже аз за малко преди години да постъпя като въпросната ти съседка... Embarassed Ама бързо ми дойде акъла в главата.

radost_ina, дано скоро девойката израсте очилата и болестите да са далеч от вас.

# 36
  • Мнения: 370
здравейте момичета Hug,desi_max не се притеснявай,всичко ще се нареди.аз мисля точно като lina6.3,а именно,че децата са си деца.те си имат техни си отношения и ,когато се карат  после бързо им минава а ние родителите ако им се впрягаме да сме се избили пом/у си.неговора да ги оставяме съвсем без контрол и ,когато веждаме,че правят наистина нещо нередно да си затваряме очите.аз също съм имала подобни проблеми и в момента също.моята дъщеря е доста щура и своенравна.доста често се държи със една своя приятелка пренебрежително. против съм да я бия или хокам заради това.просто използвам примери и приказки ,зада разбере тя ,че по този начин може до си загуби приятелите като  ги нарани.точно преди 2 дена една нейна друга дружка я извика да си играят  и в последствие дошло и друго момиче и се заформила интрижката Rolling Eyes.двете момичета започнали умишлено да се крият и бягат от моята хубавица.съответно тя се разплака и се прибра.използвах момента да й обясня ,че и тя постъпва така с нейната приятилка Ради и тя също плаче обидена като нея.имаше ефект.Ния обеща ,че повече няма да постъпва лошо с приятелитеси ,защото боляло. Simple Smileох,увлякох се малко.спирам. ooooh!та така.дано съм била полезна. Hug
а за англйския ,нашата госпожа още не е дошла  и незна кога  ще започнат с уроците.желая ви хубав ден момичета.  bouquet
само да се оплача,все още немога да отида да поставя на Ния полагащата й се ваксина.все боледува. Sad

# 37
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ние нямаме домашни за у дома. Всичко става в ДГ. Синът ми вече може да чете кратки думички. Бебебшките книжки на Катето с голям хит - единия има кой да му чете, а другия е горд че може да чете  Mr. Green

А по въпроса, ако някой каже на детето ми Глупак какво ще направя...Ами не знам. Може би ще реагирам според ситуацията и контекста към момента. Ако е норално детско скарване не бих се намесвала в нещата.

# 38
  • Мнения: 1 159
Radost ina,естествено,че веднага накарах сина си да се извини,но това не оправи нещата!Макси си изтърпя наказанието,по-важното е,че ме разбра защо му се карам!Искам да ви благодаря много,момичета,вие сте ми отдушник!!!
Гледам,обсъждате чуждите езици и понеже в нашата градина няма такова животно Laughing,бях си наумила да запиша детето на един курс по английски.Но се оказа,че младежът не искал да учи този език...в България!?"Мамо,като отида в Англия,ще го науча!"Желязна логика! Joy

# 39
  • София
  • Мнения: 210
Доредих се и аз да се разпиша!
Много свежо заглавие  Peace  Grinning
Нашата предучилищна върви с пълна сила. Събота и неделя си взимаме третата тетрадка от комплекта и домашните се пишат (или по-скоро рисуват) през целия уикенд. Явно е много горда от случващото се, защото си строи животните (плюшените) в редичка и сега не могат да се отърват от уроци и домашни.  Joy
По повод думата "глупак" (и другите обидни такива), нямам изградена линия на поведение. Ния рядко използва такива думички, обикновено са наследство не от детската, а когато се вози повече време с тати в колата, но не съм чула да ги използва срещу дете.
Предполагам също, че не би ми станало приятно да нарекат детето ми така, но да се сърдя и да прекратя контакти с родителите ми се вижда... прощавайте, ама детинско.

# 40
  • Мнения: 148
Хайде и ние да се запишем тук Hug
Аз исках да питам майките на първолаци как избраха училището, по какви критерии, ходихте ли предварително да говорите с госпожите и директора, относно записванията от къде разбрахте кога ще са... Все такива неща, че се притеснявам да не изпуснем срокове и да попаднем просто в някое училище, защото не съм влязла в час по рано Thinking
Ще съм ви благодарна ако ме насочите за правилен подход.  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 159
ves_77,моето дете е в предучилищна в детската градина,но мога да ти кажа какво е положението със записването в училище.Поне в училището,в което ще запиша Максим,е така:първия работен ден след коледната ваканция,се приемат молби в канцеларията на съответното училище.Но няма да е лошо да отидете някой ден с детето до школото,да попитате,пък и да огледаш обстановката. Peace

# 42
  • Мнения: 386
И аз да се разпиша в новата темичка Laughing. Заглавието е много актуално Peace
 И в нашата предучилищна няма домашни, но иначе имат по 5 часа всеки ден-3 сутрин и 2 следобед. Всяка вечер тетрадките са сложени на шкафчетата и можем да видим децата какво са правили, имат си и отценки Wink
  За думичката "глупак", последния път когато едно дете я употреби на една детска площадка срещу моя син, той много се разтрои и се разплака Sad. Той май не я употребява, или поне не пред мен, обикновенно обижда с "много си лош/а".

# 43
  • Мнения: 147
добро утро.лелееее всички учите,пишете ,четете,само ние нещо се размотаваме.по този повод онзи ден реших да питам госпожата няма ли да започнат да учат ,защото като питам карина дали учат и тя казва-да.учим стихотворения и оцветяваме,което нещо не ми изнася
(вярно научила е 2 стихотворения,но това правят от както е започнала детската)и госпожата ми казва-"учим естествено,но карина е много разсеяна.не е глупава,но вьобще не внимава."изчетох в кьщи една лекция,пьк да видим.от сега ако е разсеяна,незнам в у-ще как ще се справим.утре ще и вземем куче,но с условието,че ще започне да внимава и да учи. Rolling Eyes

# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Абе то дали твоята Карина е разсеяна или не учат въобще..... ThinkingТе и при нас учат,учат....а ако искам учебните тетрадки сигурно нищо няма да са писали там.Сина ми казва,че по две филмчета гледат.Той и имената споменава.Като сметна колко е времетраенето, следобяд на вън.Та се чудя аз кога ли учат.Искаи учебниците и ще разбереш. Peace
А за приема в първи клас четох при набор 2001 ,че са подавали молби още през януари.Та мисля след нова година и аз да се разходя по училищата,в които ще кандидатстваме.

Общи условия

Активация на акаунт