Машина за хляб - 12 част

  • 53 511
  • 814
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 776
sveti-beti, не смятам, че си се изхвърлила, защото тестото за кифличките е съвсем елементарно. Другаде ти е проблема и момичетата са ти казали - стой край машината, за да я наблюдаваш, когато работи и да може да добавиш продукта /течен или сух/, който е нужен Peace.

И сега да ви се оплача и да изкажа възмущението си от #2gunfireЕлектроснабдяване. За n-ти път вече ми се случва да съм пуснала машината да прави хляб, и да ми спрат тока /плащам си сметките редовно Mr. Green/. Няма да ви описвам чувствата, които ме заливат в такива моменти. И смятах мисията за загубена. Обаче както си стояхме и си гукахме с бебчо, ми просветна, че може би не е късно да направя нещо и да спася тестото. Като спря тока аз изобщо не отидох да погледна докъде е стигнал процеса, защото бях убедена, че вече е започнало печенето. И все пак след половин час и повече даже, все пак реших да отида и да отворя машината и да видя какво става и О-ЧУДО - тестото почти беше до ръба на контейнера, а като отворих - спихна. Побутнах лекичко - лепне. И запретнах ръкави Laughing, изкарах го от машината и го прибрах в хладилника да спре процеса на втасването. Сега вече имам ток ОчеВадНо и като заспи бебока ще ходя да майсторя нещо и ще го пека /нещото, не бебето Mr. Green/ във фурната. Ами това е. Ако тестото случайно не е превтасало, се надявам да се получи нещо прилично след малко и може да ви го покажа даже Mr. Green.

# 691
  • Мнения: 9 776
Ето ме пак. Да ви покажа това, което успях да направя от злополучното ми тесто за хляб днес Wink. Само да кажа, че като го сложих в хладилника и сега като отидох да го дообработвам, беше напълнило Shocked купата, в която го бях сложила. Както и да е. Събрах го на хубава топка, разточих, сложих сиренце, завих на руло, сложих го в намазана форма за торта, отгоре жълтък и сусам и го опекох каго питка. Пък стана ли вкусна, мммм....Е, сега нямам хляб, ама нищо, утре ще правя пак Peace. Само искам да кажа, че тази рецепта е с босилек и царевично брашно.

# 692
  • Разград
  • Мнения: 3 110
polin_a ,и аз имам такова премеждие,но при мен тестото беше превтасало.Замесих го отново,оформих и метнах във фурната.Получи се страхотна питка.

# 693
  • Мнения: 762
Още едно потвърждение че хубавите репти се раждат при екстремни ситуации и необичайни условия.
Браво polin_a  изглежда много вкусно и аз ще направя такава питка без енергото да ми се меси Joy

# 694
  • София
  • Мнения: 17 597
Дай по- подробно рецептата с босилека и царевичното брашно, моля?

# 695
  • Мнения: 9 776
Хляб с царевично брашно и босилек

250 мл вода
50 мл олио
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
500 г брашно /бяло:царевично - 70%:30%/
1 ч.л. босилек
10 г жива мая

Тази рецепта най-вероятно съм я взела тук от форума, но още в началото на моето хлебоправене и нямам спомени на кого е. Знам, че я правих веднъж тогава и мисля, че стана , но исках да я пробвам пак за по-сигурно /засега ще остане на хвърчащите листа Naughty/.

Та значи. Маята я размих с малко вода и захарта. Другите продукти ги сложих както си знаем всички. Вместо 1 ч.л. босилек сложих 1 с.л. Бяло брашно сложих 400 г, а царевично - 100 /. Пекох на основната програма /към 2часа и 50 минути/, за 750 г хляб, средно препечена коричка. Вместо босилек, може да се сложи всякаква суха подправка, каквато предпочитате Peace.
И само още нещо да допълня. Според моята книжка царевичен хляб се прави на бърза програма, но аз реших да не рискувам Naughty.

# 696
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Днес направих Хлебчета с кашкавал и чесън по рецепта на Джемма
втасали и намазани с разбито яйце
http://storage3.album.bg/a08/img_0082_1c14b_9537800.jpg

изпечени
http://storage3.album.bg/e15/img_0085_a7b9c_9537801.jpg


От както съм намерила рецептата съм ги правила най-малко 10 пъти,стават много мекички,вкуснички,страхотни хлебчета.
И още една снимка,на един непослушник,който публикува гневни мнения
http://storage3.album.bg/892/img_0084_bee59_9537802.jpg

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 12:09 от max-mama

# 697
  • София
  • Мнения: 17 597
И още една снимка,на един непослушник,който публикува гневни мнения
http://storage3.album.bg/892/img_0084_bee59_9537802.jpg

 smile3532  Heart Eyes  Hug  Joy

# 698
  • Мнения: X
max-mama , чудесен ти е специалистът по публикации във форуми! Дай, моля те рецептата на тези хлебчет, че не ми се рови, а изглеждат просто зашеметяващо  Laughing

# 699
  • Мнения: 9 776
max-mama, дай линк към рецептата, че е по-лесно Joy.
Малкия тогава много добре се беше справил Peace.

# 700
  • Мнения: 4 358
И още една снимка,на един непослушник,който публикува гневни мнения
http://storage3.album.bg/892/img_0084_bee59_9537802.jpg

 smile3532  Heart Eyes  Hug  Joy
Ох милото дете хакерче hahaha.
И аз на опашка за рецепта.И в другата тема ти се моля Praynig.То и там опашка има за тези хлебчета ooooh!
Полина браво на тебе Peace - чудна ти е питката   bouquet

# 701
  • Мнения: 1 428
И аз съм кандидат за рецептата за тез чудни хлебчета! Wink
И да помоля за рецепти с типово брашно-сдобих се с 12 килограма Rolling Eyes и се чудя какво да ги правя. Това типово брашно било с грис, по-добър вариант от другото типово, което се смесва с трици. Така ми обясниха. Вчера прабвах с бяло-50/50 ама нещо не се получи много добре. Thinking

# 702
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Заповядайте,момичета
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.60.new#new

От тестото излизат 12 хлебчета,на който му е по-голяма машинката може да увеличи дозата с още половин.

Ама наистина не мога да се вредя от децата да седна пред компютъра.

# 703
  • Мнения: 9 776
silva, не че не ти се е получил хляба. Просто с типово брашно става малко по-сбит и не е така бухнал, по-тъмен е. Даже да сложиш по-вече бяло и по-малко типово, пак така ще стане. А иначе във всички рецепти бялото брашно го заменяш с типово и готово. Аз обикновено смесвам двата вида или пък добавям и царевично ей така, за разнообразие. Не очаквай да се получи нещо кой знае какво. Просто хляб.

Бъни, Hug!

max-mama, благодарности и на теб за рецептата!

# 704
  • Мнения: 762
Здравейте ! Да се похваля днес направих форумските раирани кифлички с кашкавал станаха супер!
Спазих точно пропорциите и месих само в машината за хляб ( Мулинекс 5000) след което разделих както е описано на 16 топки и станаха супер кифлички. Едните бяха с пълнеж от сирене, другите с кайсиев мармалад и малка част с шоколад. Според моето семейство всички били много вкусни. Аз нали съм още на диета не съм ги опитвала не ме питайте как издържам при тия изкушения,

Общи условия

Активация на акаунт