Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 52
Привет и от мен в новата прекрасна тема!

Акварелче сега ви прочетох премеждията-радвам се ,че сте по-добре Hug

Хелън,нямам идея какъв съвет да ти дам  ThinkingМоже би малко хамомила да помогне+чай мащерка.

Днес беше чуден ден,бяхме с татито навън и днес правим 13 години заедно..ехеее..

Мами дюканеси,аз доста се омаломощих от тази диета,като ми падне кръвната захар и ми причернее не знам как да се спасявам ooooh!
Дидиморке аз свалих 10кг,ама имам още толкова.....

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
naana, аз съм от току-що финиширалите дюканки  Mr. Green 10 кг. съм надолу, имам още 13, обаче от 2 дни я спрях- страшно ми се драйфа от протеините. Иначе за омаломощаването, незнам дали е от диетата, или от недоспиване. Та смятам няколко дни да ям всичко, което ми се прище, ий така, за мотивация и после почвам зелевата супа 3-4 седмици, после може пак Дюкан, ама за кратко и се надявам докъм НГ да съм ги ликвидирала. След предната бременност свалих със зелевата около 16 кг за 1,5 месеца, така че дюкнските резултати нещо са ми незадоволителни като срокове. То така ако я карам с по 4-5 кила на месец, ще диетувам 2 години  ooooh!
Честита ви годишнина  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: X
Уфффф айде и аз да се включа:
 Анилинда-браво на теб, то и аз я плюя моята свеки, ама ако не дай си Боже се случи - знам, че и аз така ще постъпя  Peace. Ми много съм тъпа в някои отношения, ама какво да се прави. хората ме тъпчат, тъпчат, ама аз толкова бързо забравям, че......
 Хелън.....ами първо да кажа, че мисля, че кърмените бебета са някак си......по-разглезени. Извинявам се-не искам да обидя никое бебе или мама, казвам го в най-добрия смисъл на думата. Аз напаво се побърквам, чета чета в нета и все се надявам, че наистина скоро ще му дойде времето и сам ще спре да се буди.....ама това го чакам от как е станал на 3 месеца и положението се влошава вместо да се оправя. Пак искам да кажа, че не мисля че се буди защото е гладен, а по навик или за успокоение и въпреки това започвам все по-сериозно да се замислям дали да не му давам АМ вечер....не знам вече и аз какво да мисля! Та това мила ми Елена е първото ми предложение. Другото е по-хард. Една моя позната майка, дето е отгледала 3 момичета ми каза (но тогава не попитах на каква възраст е била голямата й дъщера), че една вечер просто я оставила да плаче като се събудила-малката плакала час и 40 минути. Втората вечер плакала 30 минути, третата нощ - 20 минути и до там. С това я отучила. Аз мисля, че ще го приложа това, ако минем годинката и продължи нашия по същия начин както е сега. не знам дали действа при всеки, но друго просто мисля че няма.... Направо вече нямам сили и се чудя и се мая аз хубаво пробвам с вода и биберон, но как това ще го накара да не се буди? Ами той пак ще се буди за да си търси водата или биберона, така или иначе пак ще трябва да ставам......не знам-от едно да отвикне, па на друго да свикне.
 Извинявам се че ви занимавам с моите глупости, но много ме мъчи това неспане.
 Айде лека вечер, аз отивам да ям

# 18
  • Мнения: 2 531
Привет , след още един чудесен есенен / с летни темп./ ден!
Чета за нощните будения.... ами сина ми след 4 м. ще стане на 8 г. и още се буди  Twisted Evil е , не за да яде ! А като бебе беше с ноща пауза и  ореваваше нощите от глад и се опикаваше порядъчно от водите дето го наливах  ooooh!  Каката я кърмих нощем, след като я отбих пък и давах АМ и така докато откаже, сега спи непробудно / с малки изключения/ ! Не смятам да спирам нощните цокания в леглото - изобщо не ми пречат, кърмиме се насън. Много по сложно ми е да давам шишета и т.н. А и кърмата не насища толкова както супата например - като прояде вечер детето ще му мислим  Crossing Arms  Дори и през дена кърмата ни насища за около 2 ч. 
Някоя от кърмещите мами смята ли да отбива насила вече?

# 19
  • Мнения: 6 713
Някоя от кърмещите мами смята ли да отбива насила вече?

Ами аз правя нещо като полу-отбиване! Т.е. кърмя само сутрин и вечер, през събота и неделя може и приз деня. Не че нямам кърма или не мога да се цедя, но не знам... Всъщност докато имам кърма, ще продължавам сутрин и вечер, плюс цедене през деня, но докога ще мога да се цедя ще видим! В началото изцеждах наобед по 180 мл! Но вече средно по 100 мл Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 354
Здрасти, банда!

Асито продължава с Т, за сега нищо друго, докитата вездесъщо се произнесоха, че "всичко е наред" та да видим до кога така  Confused

За нощното хранене - той започна от месец пак да се буди и да яде, ама истински да яде, не само да смучи биберона. От седмица обаче покрай зъбите само търси какво да смуче, отказва мляко и иска вода - той, който мрази водата. А и аз вече не му давам да яде и няколко поредни нощи, въпреки, че се буди, бързо заспива, пък да видим какво ще излезе  baby_neutral

# 21
  • Мнения: 70
Привет мацки

sisee, както винаги страхотна тема   bouquet

Aquariel, бързо да се оздравява Габи.

anilinda, браво мила. Бързо да се оправя свеки и да разбере каква златна снаха има.

За нощното хранене Дари спря да се буди сама като беше на месец  и нещо. Миналият месец имаше един период от една седмица през която  се будеше и не заспиваше ако не цокне. Но една вечер реших ей така да я дохраня с АМ и малката си спа цяла нощ. И от тогава вечер като видя че не се наяжда и правя и АМ. Явно откакто я захраних кърмата ми доста намаля, тя пък все едно е била много повече преди Simple Smile
А за неспането искрено ви съчувствам момичета. Аз от една седмица не съм спала откакто детенце е болно и съм като пребита, а вие как издържате не знам.


Някоя от кърмещите мами смята ли да отбива насила вече?

Аз след нова година тръгвам на работа така че дотогава мисля да са останали само сутрешното и вечерното кърмене. Ако имам кърма де  Thinking

anilinda, arodoet, големи сладури сте с тези гърнета (не вие де  Joy)

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 245
добър вечер   bouquet

сисе чудесна темичка и много хубава анкетка!  Hug

Хелън не знам какво да ти кажа, мила, и ние сме на същото дередже. Буди се поне 4 пъти на вечер. Мисля си, че всичко си е до детето, защото големите ми си спяха по цели нощи, а това тук не може да изкара повече от 3 часа без да се събуди. Каквито и съвети да получиш, докато детето ти не спре да изпитва нужда да се събужда, няма да има спокойни нощи. Сега виж на мен какво ми помага - примирих се, че се буди и така ще я караме, след първото събуждане я взимам при нас и я кърмя легнала. Нерядко дремя, докато малката си "подръпва". Тя всъщност през нощта не се "храни", а суче 2-3 мин и заспива. Май и ти така правиш, но аз  успявам да се наспя достатъчно, че на сутринта да не съм като пребита.  Mr. Green Имай предвид, че с 3 деца през деня се измарям повече, отколкото като ходех на работа.

на анкетата  отговорих с "Не" и "Не искам все още да го премахвам".  Водя се по детето. не мисля, че се буди за да ме тормози, може би има нужда да усети топлината на мама, може би огладнява, може би нещо я притеснява и търси начин да се успокои. Толкова ми  е миличка, като почне да се върти насън с отворена устичка и да ме търси, че от сега ми е мъчно, че някой ден няма да го прави.  Heart Eyes

И напълно съм съгласна с Емма, че кърмачетата са по-разглезени. Е, поне мойто е такова  Heart Eyes Пък и аз дотолкова свикнах да спи до мен, че ако случайно си легна по-рано. не мога да заспя дълбоко, докато не я вземем при нас. Мъжът ми пък въобще не усеща кога се е събудила и кога е сукала.

Е, в крайна сметка съвет не ти дадох, пък и доста понаписах, та се извинявам.

ritka не сте вие последните. Аз още не съм я захранила, че разстройството още я държи.

# 23
  • Мнения: 16
Мамачета- един бърз въпрос- за или против проходилките? Поздравления за темичкат- ще ви изчета като изровя проходилката на моя живот Rolling Eyes!!!!

# 24
  • Мнения: 378
Мамачета- един бърз въпрос- за или против проходилките? Поздравления за темичкат- ще ви изчета като изровя проходилката на моя живот Rolling Eyes!!!!
Против. Peace

# 25
  • Мнения: 319
Здравейте момичета!
Хелън,Емма и моя се буди нощем...рядко издържа 3 часа сън NaughtyИмаше период в който и аз си бях навила,че ще го отучвам,....даже виках майка ми да спи при него и да го залъгва около 3 часа,че нали уж аз му мириша на манджа!Да,ама не...не се получи..още повече се инзнервях от недоспиването и инатлъка на рогатото!Сега просто се примирих,че ще спи при мен и ще цока вечер!Ако ги взимахте при вас да спят нямаше да ви тежи толкова кърменето /не,че казвам,че това е по добрия вариант/ PeaceЕммам по повод това ,което писа за плача час и 40 мин. аз не мога да издържа толкова време да го слушам как плаче Confused айде 5 мин. да,ама.....съвет не мога да ви дам,защото и аз съм на същото дередже!

Днес като станахме както обикновено махнах тежащия 1 тон памперс и го оставих по голо дупе в леглото му да си щъка напред назад!След малко го чувам да реве "по особенно" Thinking и какво си мислите видях  Shocked мацаниците на Дани Виж ....мисля,че дидимора имаше подобна случка наскоро Grinning

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 245
sisee  hahaha  Joy голямо пране е паднало после май? Сладур

azvasi и аз съм против  Peace

# 27
  • Мнения: 16
Мамчета, кажете защо!?! Калоянче е тежък, иска на краката си да стои, на ръце не издържам вече, седнал стои спокойно, но не му е достатучно!

# 28
  • Мнения: 242
Леле Сисеее  tooth smile3532 smile3532 човека добре се е постарал,как се изправил само не ми е ясно,то в това мазало,ние поне бяхме легнали,но положението беше още по зле,половината ни креват и юргана и абе за 5 минути такава мацаница беше направила че съм търкала един час после.  Joy
 Аз съм за проходилка  Peace 

# 29
  • Мнения: 54
Anilinda, Ародоет, големи сладури тези вашите бечета  Hug

Сиси  Joy

Ясмина, разбрахте ли от какво е разстройството, доста време вече продължи  newsm78 Ти спазваш ли диета, имам предвид - внимаваш ли какво хапваш, когато Невенка е с разстройство? Питам те, защото на нашата кума така детенцето (което също е априлче), имаше дълго време разстройство, а в последствие се влоши, но да не навлизам в детайли, в крайна сметка се оказа, че е от нейното неправилно хранене. Наложи се да изключи млечните и всички познати алергенни храни и бебка се оправи бързо, бързо.  Дано вече мине и при вас  Hug

За нощното събуждане, отново не мога да не се включа мами, за да изкажа съчуваствие, незнам как имате сили  Hug Дано започнат по-скоро да спят по цели нощи  Hug

П.П. Като си погледнах поста (т.е. като се видях от страни, дет' се вика) само прегръдки раздавам, ама к'во да се прави - казана дума хвърлен камък, няма да ги трия сега пък  Laughing

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 22:55 от Vanyivan

Общи условия

Активация на акаунт