Отговори
# 30
  • Мнения: 186
EEEEEE, НЕ! Влязох набързо уж за разтуха без намерение да пиша днес, просто колкото да не ви изпускам ама не се стърпях, особено след  като видях творчеството на Дани. Е, Сисе, има си талант момчето, добре се постарал... Joy Joy Joy

Гърне засега не мисля да ползваме. С първото дете от мераци за ранно приучване и последвали протести към гърнето сега мисля да поизчакам.

Гласувах с "Не" и "Не искам още да го махам". Напълно споделям казаното от Ясмина. Нощното хранене не ми тежи, наспивам се добре. Правя го на "полусъединител" - легнала. Дори си намерих чалъм да му подавам и двете цици от едно положение. Grinning. Гушкаме си се двамата на едно легло от 4 месец. Отскоро татито ни отстъпи спалнята, че се и поразширихме.  Grinning

Проходилка уж не искам да вземам, но кръста ми вече се "обажда" и започнах да се замислям.

А татито вчера ми се скара, че съм нагъвала много шоколади и не съм мръднала надолу с килата вече два месеца. Толкова гадно ми стана... Cry То вярно, че отскоро тъпча като невидяла след 5 месечното постене, но чак пък сметка да ми държи...
И ми се ще един Дюкан да спретна, но с наш'то кърмене май не става. Абе за 6 кила толкова ли токсини ли ще идат в кърмата? А, мами Дюканеси, какво мислите?

# 31
  • Мнения: 319
Честно ви казвам много се забвлявах тази сутрин с творчеството на сина Grinning Той още докато го сложих в леглото се изправи и аз го оставих доволен,нахилен и излязох от стаята и като се върнах го видях как ми се хили като ряпа и се пързаля в мацаницата hahahaнямаше как да не го снимма просто!Прането беше лесна работа,малко захабихме матрака,но си заслужаваше да ви кажа..за този смях който му дръпнахме и двамата hahaha
Чудя се сега дали да взимам гърне newsm78 ще помисля още малко!
Аз проходилка купих...не,че толкова го слагам в нея...иначе и мен ме наболява кръста /на млади години ooooh!/ то такова шишаво бебе!Добре,че се научи да стои седнал и да се изправя...сега много по-рядко се носим Peace

Айде момичета лека ви нощ!
....аз утре пак ще съм в морската,някой ако има желание да ми звънне Peace

# 32
  • Мнения: 121
Сисе, благодарско за темичката!  bouquet  bouquet  bouquet
И аз мислех да прескоча с писането тая вечер, но капитулирах също като Иване пред тоз  hahaha Даньов шедьовър   Joy Joy Joy Как е преминало хигиенизирането бедна ми е фантазията - пу пу пу дан ми се налага да разбирам  Mr. Green
За анкетата посочих отговори: "Не" и "Не искам още да го махам"  Peace Правих опити да отлъча пришълеца едиствено от моето ложе, ама той категорично ме разубеди... И аз съм на мнение, че когато детето е готово само ще се отучи от това среднощно поцокване. thumbsup Сори Хелън, ама това май няма да ти се понрави като отговор...  ooooh! Аз също се надявах след сомнамбулизма на Теди да случа на блаженно спящо през ноща бебе. Да ама не! Тоя шмекер не стига, че не спи през ноща и се буди по пет-шстнайсет пъти да цока, ами и през деня спи кат заек- ужас,ужас,ужас!  newsm77 Тъй че не мога да си позволя лукса през деня да си наваксвам пропуснатата дрямка. Единствено спи кат пън, когато сме навън и Ясминче благодаря за съвета, ама само като си представя ква картинка ще сме - дребното-вредното спи в количката, а майка му хубавицата вдигнала крака връз една пейка и подремва блаженно - и мигновено ме заболява корема от смях.  rotfImao rotfImao rotfImbo rotfImbo Ще се скитам като ударен самолет кой знае колко дълго още, но щом накрая стигам до нашта си врата значи съм добре.  Wink
А за протокола да отбележа, че Теди през деня беше най-доброто, кротко и усмихнато за сметка може би на нощите. Но в едно съм сигурна, че ако това ми беше първото дете/говоря за Стефан естествено  Rage / нямаше да се навия на второ.  Naughty

# 33
  • Мнения: 186
ама само като си представя ква картинка ще сме - дребното-вредното спи в количката, а майка му хубавицата вдигнала крака връз една пейка и подремва блаженно - и мигновено ме заболява корема от смях. 

Ама не си ли го пробвала? Аз на два пъти съм "събирала"  Shocked очите на минувачи и хлапетии като си се излежавам на пейките. И ний сме хора... ( а дъщеря ми я беше срам в този момент  Mr. Green)

# 34
  • Мнения: 96
ние вчера изкарахме буйна вечер - с диско и до 100 часа. Отвикнала съм, но беше забавно - потанцувах Grinning А днес, понеже спахме у наште, се събудих за 1ви път откакто родих в 13.30! bowuu Цял ден се търкалям и безделнича, докато мама и тати се радваха и си играха с Ава Heart Eyes

За гърнето - страхотна идея, момичета. И аз ще взема за Ава. Я наистина споделете какви модели имате, че въобще не съм наясно.

за анкетата - гласувах, че сме увеличили. Нормално е кърмачетата да увеличат нощните хранения (всички около съня), за сметка на по-разредените дневни. Особено ако има заместени хранения. Ние още нямаме такива, но пък определено забелязвам тенденция да се буди все по-рано Tired Вече редовно си иска в 5-6 да суче, после в 8-9 и айде - ставаме Tired А както съм ви споделяла преди хич не беше така. Оставяше ме да спя до 10 всеки ден! Така че не се оплаквам де Wink Аз ще си я храня колкото често и когато иска, така че не съм мислила за трикове за разреждане. Съчувствам на Хелън и Емма, че толкова често ви се будят вашите бандити Rolling Eyes

анилинда, дано всичко със свекито е наред Hug

сисе, Дани е голям артист Mr. Green Много е сладък!

А съм против проходилките. Предпочитам да си се научи сама и с моя помощ Peace Смятам обаче скоро да слагаме бънджито, че голям зор има да стои права и все се набира да скача Grinning

сисе, тенкс за темата Hug Дидимора, Ася20, уелкъм бек! Hug наана, малеее - фаталните години Grinning Да се обичате силно и да сте всеотдайни един на друг Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 96
Сега видях и поста на Ивейн
Напълно споделям казаното от Ясмина. Нощното хранене не ми тежи, наспивам се добре. Правя го на "полусъединител" - легнала. Дори си намерих чалъм да му подавам и двете цици от едно положение. Grinning
И аз намерих тоя чалъм наскоро и ми е много удобно, че не се въртя Mr. Green

А на мъжа ти за килограмите хич и не му се връзвай! Има време за всичко. Сега кат тръгнат малките да ходят ще си свалиш щеш не щеш и без Дикан Wink

Забравих да ви похваля моя мъж. Преди няколко дни ни спря тока, той си взе китарата и почна да дрънка. След около половин час ми изсвири песен, написана специално за мен Heart Eyes Текста беше много хубав и се разтопих от умиление Grinning Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 121
Иване шапка ти свалям, аз не мога да го направя... По-скоро мога да спя ужким четейки я списание, я книга, ама ей тъй га че си вдигна джонгълите да отмарят- нивгиш....  Naughty Ей, туй срамЪ е голяма работа!  Laughing
И понеже сега се присетих, че да споделя... Нали си ме знаете, че не съм от скромните- тая добродетел ми е чужда  Embarassed- да ви се похваля с мойте надарени деца.  Laughing Е то сигурно и накоя друга ентусиазирана мама активистка може да се изкаже по въпроса, ама аз ще съм първа напук  newsm65 На мама голямото момче ходи на състезание по математика преди около месец и аз кухата лейка едва вчера се сетих да проверя за резултатите. И опи изненада Dizzy Face Теди е на девето място в класирането за деца от всички градове и на пето място - за Габровска област. Безкрайно съм горда със синчето, защото го е постигнал напълно сам, а от нас поиска само разрешение да отиде. Така че ще ви черпя по едно за малкото ми Питагорче. 
И сега за зверчето- упорито диша във врата на основния си конкурент в завладяването на свенливите момичешки сърца, ако на сте се сетили за кой говоря- един-единствен е той Дани убавеца на мама Сиси  Flutter Стефчо отбеляза решителна крачка по поетия път- от вчера се изправя в леглото си сам- само му трябваше един път да погледне как Дани рипа, за да се нахъса... newsm65 Естествено тъпата му майка се оказа отново неподготвена и няма снимков материал от събитието.  smile3538 smile3537 Banghead Rage

# 37
  • Мнения: 410
сисе-умори ме твоя синковец Mr. Greenама как се изправя.......само Оливия ли е такава мързеланка-не пълзи,не  се изправя,едвам вчера мръдна с проходилката. Thinkingхм-май почвам тормоз Laughingхайде до после.

# 38
  • Мнения: 319
Добро утро!
Ей Хикси   hahaha
Цитат
И сега за зверчето- упорито диша във врата на основния си конкурент в завладяването на свенливите момичешки сърца, ако на сте се сетили за кой говоря- един-единствен е той Дани убавеца на мама Сиси   Стефчо отбеляза решителна крачка по поетия път- от вчера се изправя в леглото си сам- само му трябваше един път да погледне как Дани рипа, за да се нахъса...
Вие ли сте ни най-голямата конкуренция?Ама ще се преборим,да не забравяме,че Даниел е няколко крачки преди Стеф Grinning
ася20 остави си я да мързелува,не й давай зор Peace

Чака ме много чистене и после цял следобед разходки,затова ви напускам /и без това всеки 2-ри пост е мой/

# 39
  • Мнения: X
Ми добро утро
 Въобще отказвам да коментирам изминалата нощ. Мога да я нарека един тих ужас. За сметка на това сега наказвам Сумо с пюре от картофи с кърма, сделано с моите златни ръце.....ейййй такива физиономии прави, че нямам думи да ги опиша. Излишно е да поменавам, че и него не иска да яде.
 А иначе той държи да седи само седнал, въобще не признава леженето по гръб и постоянно изкарва едни викове на фалцет......луд умора няма, само се поти и продължава!!! в тоя ред на мисли-вие в кое положение ги държите в количките? в смисъл само на първата степен ли сте ги вдигнали или са вече съвсем изправени?

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добър деннн Hug
Гласувах - нямаме нощно хранене отдавна, въпреки че през последния месец няколко пъти се хранихме и посред нощ, но ги смятам за единични случаи Rolling Eyes
Сисее, Дани ме разби просто Grinning
Емма, аз съм изправила количката до седнало положение, само като заспи я смъквам Peace
Хикси, браво на момчето Peace
Явно гърне и аз ще купувам, но смятам да е обикновено Rolling Eyes Сестра ми беше взела за нейната щерка гърне, което започваше да свири в момента, в който започне да пишка бебето. Така дребната тъкмо започва да си върши работата, чува музика и съответно скача и започва да се оглежда откъде идва музиката, а след нея вадичка Mr. Green

# 41
  • Мнения: 19
Здравйте и от нас,

Не съм писала отдавна. Но почти по  цял ден съм навън в това хубаво време.

ей Пловдивчанки дайте да спретнем една среща - какво ще кажете в сряда в градската градина например


Сисе -  Joy
Ние миналата седмица бяхме кумове на една сватба и имахме доста задачки за вършене.
Но изкарахме си  страхотно, поразпуснхаме особено аз, потанцувахме, просто си беше супер.


За нощното храенене- тя го беше спряла около 3-4 месец и от 2 месеца пак започна да се буди.
Та сега правим опити  да я отучим та да видим какво ще стане.

Да ви се оплача ние все още сме с гъбички и  в устичката и долу. Мажа я- изчезнат като спра след 3-4 дена пак започват  да се появяват. Вече сменяме 3 вид памерси, доста по рядко използвам мокрите кърпички, много са упорити.
Някой да  е имал такъв проблем?

Също така в урината имаме левкоцити и  сега ще повторим да видим дали пак ще има.

Айде чао от мен засега -приятен ден на всички

# 42
  • Мнения: 200
Добър ден Simple Smile

Хикси браво на малкия Стефи! Той все повече ще се изправя така че все ще има кога да го снимаш и да ни го покажеш  Hug

Емма, Габка на разходка само спи, почти през цялото време, но ако е будна веднага я изправям седнала, тъй каза педито да я държа и в столчето и в количката и у нас. Каза да стои седнала постоянно докато видя че се измаря  Peace И има ефект да ти кажа, все повече време изкарва самичка и вече не се клати като матрьошка  Peace Wink

Леле момичета Габа има музикални предпочитания  и то към определени песни! Нали все сме с музикален фон у нас. Досега не е правила така, но от 3 дена като и пусна ей тоз джангър (и на двамата с ВАско ни е любима група) и скача на 4 крака и почва да прави едни не дотам прилични движения и да се смее и говори. Абе аз я снимах и ще ви покажа клипа, но само на тази песен, на друга не иска. А вече не ще да заспива като и пея , иска СТИНГ да и пее, заспива само на тази песен - цвък. Та така моля ви се ний не падаме от луната  newsm65
[/color]

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 12:06 от Aquariel

# 43
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте! Hug
Сисе, благодаря за темичката, а Дани-калпазани е свършил страхотна работа.  Laughing Peace

ЧЕСТИТА 7-ма МЕСЕЧИНКА на Изабела, Лъчезар, София и Стефани и 6-та МЕСЕЧИНКА на Самуил!!! newsm67  ura nbirthday


На анкетата отговорих с "Да". Сама спря да се буди, и то многооо отдавна, дори не помня кога. Преди да почна да я дохранвам вечер се събуди няколко вечери към 4, но защото беше гладна, и като започнах да й давам добавка вечер, пак си спи до 6.30 - 7.00. Пу-пу, да не я урочасам сега. Wink
Да ви се похваля, вкарах попарата и на Малвина много й хареса. Яде я с по-голям апетит дори и от кашите. Давам я без захар и масълце, слагам малко повечко сирене - днес изяде 4 сухарчета на попарка.
Опитах се да й правя и домашно пюре с царевица, но й залепнаха по гърлото от люспичките, които се отделиха и аз го изхвърлих.  Confused Иначе й правя с ориз, доки даде разрешение. Купих най-обикновен ориз, сварих го и после го пасирах с останалите продукти.

Днес наобяд ще се пробвам да я храня в столчето й. Одеве я сложих за малко и тя с голям кеф започна да бие по таблата. Да видим дали ще издържи едно хранене в него, понеже няма положения на гръбчето и корекция на височината. #Cussing out

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 12:06 от Alokazia

# 44
  • Мнения: 186
Вие ли сте ни най-голямата конкуренция?Ама ще се преборим,да не забравяме,че Даниел е няколко крачки преди Стеф Grinning

Аааааа, и ние си ги можем номерата с изправянето от доста време, но решихме да си траем, че дадем поле за изява и на дсругите бебета. Wink

Общи условия

Активация на акаунт