ФЕВРУАРЧЕТО ИГРИВО, РИТКА, СТАВА ВСЕ ПО-НЕТЪРПЕЛИВО

  • 13 610
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 806
И моят термин е на 16 Февруари, но понеже сме секцио, ние ще избираме.  Аз съм избрала две дати:
9 Февруари
13 Февруари - моят рожден ден.  (да ми е подаръче)
Но в крайна сметка доки ще каже кога бебо е готов и кога е най подходящо.  Може секциото да е даже по рано от тези дати.

# 61
# 62
  • София
  • Мнения: 66
Хей, Марти, ма как така Дони и Коцето Калки, ти на колко си години, все си мислех, че тези хора още нямат 50???Simple Smile

и аз това се зачудих Simple Smile
Аз ги гледах май бях 10-12 клас... и не бяха дядовци още Simple Smile
ето какво има тук: постановк& … 72;та 15 години не са като 25 Wink
Иначе за театъра БРАВО - аз моето хлапе на балет ще го водя ама към края на месеца...

а изборът на дата е супер труден... аз не вярвам в нумерологията по принцип... но това все пак си е рождения ден на бебо  трявба да е най-идеалната дата... и според мен която и да изберете - ще бъде идеалната....
Аз пак да си кажа за мен - имам един приятел, роден е на 28.01... той ще е кръстник на бебо и е много мнгого добър... ако трявба да избирам - това ще избера... по-скоро като жест към приятеля, а не към бебо...  newsm78

А новото заглавие е супер!!! foxi и Albenа вие двете заформяте страхотен тандем!!!

# 63
  • Мнения: 242
Момичета ,позволих си да променя една картинка на първа страничка и нещо се позарибих да поукрася темичката ни Embarassed...ако нямате нищо против естествено!!! Нищо друго няма да пипам до второ нареждане Mr. Green

# 64
  • Мнения: 649
Аз също гласувам за заглвавието.

За датата на раждане бих си избрала тази, която ми хареса от календара. Аз също не вярвам в нумерология, а и не бих предпочела рождената дата на детето ми да я свързвам с рождената дата на някои познат. Но то може и така да стане. Искам детето ми да си има собствен празник на неговата дата , както и собствено име-не на баба или дядо  newsm78 Уф май много взех да искам.

Аз също мисля този месец да ходя на театър както вече ви споменах. Но постановката , която съм харесала е "Крал Лир" с Наум Шопов. Едната е на 6 Ноември, но за нея няма как да се класираме, защото милото ще гледа футбол и затова остава датата в края на месеца.

Толо нещо ми бяга днес по тъча.  newsm78Хайде мила запиши се и ти в новата темичка  Wink

# 65
  • Мнения: 806
foxy81 Картинката е супер.
Аз си мислех да си направим дневник към бебетата даже.  Нали започнах вече с моят.  Давайте да украсяваме, нали идва Коледа  1swing

# 66
  • Мнения: 25
Ехо, привет и от мен! Аз още съм болна, но съм на работа, че няма начин.... Emym, благодаря за съвета, след като доки ми каза нищо да не пия, а аз усещах, че кашлицата от суха става със секрети и с яко давене и нечовешка хрема... си самоназначих Мукоплант и гледам, че не съм сбъркала  Rolling Eyes Не знам дали ми помага, пия и някакви бабешки отвари, днес съм по-добре, но последните 3 дни бяха кошмарни.... и днес за първи път говоря, никакъв глас нямах. Айде стига съм се оплаквала, дано вече да минава, че да не се чувствам като настъпена жаба. А, забравих - и херпес ми излезе на устата, дано да не е опасно за бебчо, мажа се с Ацикловир, прочетох, че може да се използва от бременни.

И аз много съм си мислила за датата... обикновено лекарите казват 2-3 дати да си избереш и хората ходят по разни нумеролози. Ама пак много манипулативно ми се струва  newsm78 Ама то и самото планирано секцио си е манипулация, така че... по-добре да напишем датите на малки листчета, да ги сгънем и да изтеглим едно, поне ще сме чисти пред себе си, че е избрана случайно.

Днес ми взимаха кръв и урина, в сряда съм на преглед и да видим резултатите, дано хемоглобина се е вдигнал, че ми писна от тоя Малтофер, цялата покафенях вече  Joy

Хубава вечер и се пазете   bouquet

# 67
  • Мнения: 17
 ooooh! боже, божееее колко бързописки има по тоя свят божкееее  Joy
Ще ми се засили късогледството докато ви изчета smile3534
 Ха добре дошли на новите подкрепления в сектата   bouquet
Темата ни е страхотна и новото оформление също.....сега ще  smile3529 да не изоставам с материала.......
 

# 68
  • Мнения: 233
ооо, мацки, за малко ме няма и вие така да бързате напред - ама , бива ли, бе?! чакайте малко, задъхвам се вече много лесно!
не, майтапа настрана - не съм качила особено много кила, но това бебе взе да опира диафрагмата и има моменти, в които направо започвам да се задушавам!
Карбо, душа, ами то и при мен от няколко дни започнаха да се "връщат" някои симптоми от първите месеци - сутрешно гадене, главоболие, започнаха да ми кървят венците (въпреки че ми е специална и четката, и пастата, и водата за зъби), да ми кръвва и нослето (въпреки, че съм с кр.н.100/60 и бухтя по 3 малтофера на ден. но пък тия киселини, които се бяха задали миналата седмица май ги укротих с новите витамини, на които минах. от 3ти месец пиех Hipp natal,  от 3-4 дни съм на Prenatal - Jamieson', канадски. дано не си внушавам, ама киселините постепенно затихнаха и си мисля, че витамините са виновни - имат освен вит., минерали, раст. екстракти, също така и някакви ензими, които да улесняват асимилирането на елементите и да спомагат за добрия живот на бременната жена! живи да са тия хора, че вече и газираната вода ми действаше само за кратко!
събота и неделя ходихме с мъжлето на село за ябълки и след това - към моя роден град Кюстендил, та да видим (, а и да ни видят) родата! голяма радост, голямо чудо! напълнихме колата с консерви и компоти за зимата и се прибрахме благополучно!
мен ме ритат на поразия! е, има периоди на затишие, нооо сутрин ме будят да търча да закусвам, а вечер ме блъскат да си лягам! ако такъв режим си установи и след раждането, няма да е лошо! разбира се, през деня също си имаме моменти на протести - днес например го морих с чесън моето диване, че хем да се пазя от зарази, хем ми беше вкусно със селската манджа, която спретнах (чушки със сирене и яйца, много ми върви с чесънче, ммм!). ох, половин час след това се почна едно блъскане отвътре...ама пък дано така свикне на тия храни, че после с кърмата да си иска. живи-здрави, де, то аз до кърмене дано да стигна успешно!
запекът почти го излекувах - ама много зор, с плодове, зеленчуци, активия, сушени сливи, круши, дуфалак сутрин на гладно (ама не всяка сутрин), супи, царевица, прясно мляко, мюзли, мед, зехтин, а днес даже гаврътнах и една лъжичка ленено масло. пууу, има ефект тоя режим, ама не мога да съм постоянно на него! пък и голямо газообразуване настава и не ми понася - раздува се корема, настава ужасен дискомфорт и за мен, и за бебчето, пухтя като парен локомотив, а таткото иска да ми върже една газова уредба на д-то, че да има някаква полза... Embarassed Shocked #2gunfireнаправоооо, луда станах!
почакайте още малко с украсите за Коледа, че с тая жега навън...поне да захлади малко! пък тогава и за подаръци ще ви питам, че пилешкия ми мозък в момента съвсем отказва да мисли в тая насока!

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 17:34 от бульовче

# 69
  • Мнения: 242
Бени Бебени Mr. Green само кажи какви са ти идеите...И остава и другите мами да се съгласят и да правим вече нещо по въпроса...Ама май само ние с тебе сме на тоя акъл newsm78 Никой не ни се включва в мохабета Rolling Eyes
бульовче тъкмо реших да почина малко и да се махна от тая напаст,наречена компютър, и ти ме отказа от това мое намерение Joy Ей,големи сте ми сладурани всичките......Със вас не мога,без вас пък ХИЧ Mr. Green

# 70
# 71
  • София
  • Мнения: 2 508
Супер статия, и мен ме вълнува темата много. Проблемът е, че според мен 10 дни преди термина е много късно и повечето ще родим преди това... А аз хич не искам да раждам със секцио по спешност... Така че тая дата ще се промени сто пъти... Уф, много сложна работа! ooooh!

Аз съм за Към последната третина мина Февруарската дружина! Супер е!

emym
, тези менструални болки не ми звучат добре... Звънни на лекар за всеки случай. Hug

# 72
  • Мнения: 24
Мами според вас това заслужава ли си ?
http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=66&products_id=4245

# 73
  • Мнения: 14
Хей, много сте активни днес! А, пък аз цял ден скитосвам по улиците, ама то това време... Simple Smile
mjeec & cvetiberova , добре дошли при нас! Желая ви лека и безпроблемна бременност и здрави бебчета през февруари!

Албена, Foxy , така както сте се развихрили можем само да ви стимулираме Hug! Доверяваме ви се, оформете темичката ни още по - уютно та да привлечем още пупи тук при нас, а пък мамите, на които им идва нещо на акъла нека предлагат, аз нещо съм зациклила, но ще се радвам периодично да си подновяваме главната страничка! За заглавията също мога да кажа, че са много готини!  bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 186
Запис и от мен в новата тема.Да е изпълнена само с добри новини и емоции!
Добре дошли на новите мами!
naiema,за спането по гръб-мисля,че не е препоръчително.Аз понякога се усещам,че спя по гръб и веднага се обръщам в просъница (най-вече на ляво),но пък тогава тазът ме боли........абе то угодия няма  Wink
Аз май също няма да се захващам с броенето на ритничетата,че каквато съм паника,най-много да се побъркам напълно.Естествено ще внимавам за дълги периоди на затишие,но нашето бебе,по принцип не е от палавите и има дни,в които доста си кротува.Абе,общо взето ще се старая да не се вманиачавам.
За дати за секцио,аз лично бих предпочела бебчето да си има лично негова си дата на раждане,т.е. да не съвпада с нечий друг празник.До скоро и аз бях с нагласата ,че ще раждам със секцио,та си мислех доста по въпроса.На мен термина ми е за 19.02,майка ми е родена на 08.02.,свекърва ми-10.02.,а и на 14.02. е св.Валентин/Трифон Зарезан.Все ми се иска (секцио или не) да избегна тези дати.Но Божа работа!
carbo,този твой лекар е направо за  #2gunfire.Развалил ви е приятната изненада.Но все пак важното е ,че бебчето (момче или момиче) си е в теб живо и здраво.А и вече,като му говориш,ще си го визуализираш по-ясно.Аз все още не знам какво ще е нашето бебе,а може да не разбера преди раждането (следващият ми ултразвук е чак в края на 35-та седмица).Честно казано,не съм сигурна дали искам да знам предварително....

Общи условия

Активация на акаунт