Детски психолози,психотерапевти и психиатри

  • 342 381
  • 656
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 008
Лала Рахин във този случай става дума за диагностика на ранното детско развитие-за което ви трябва клиничен психолог.Такъв има в детската клиника-Хариета Манолова ,бихте могли да се обърнете  към нея-не зная дали има частна практика,но поне би ви насочила.Параметрите на вниманието са неустойчиви до училищна възраст,че и сле дтова,така че е напълно възможно детето да няма проблем.
http://www.alexandrovska-hospital.org/show_page.php?menu_id=6&am … menu_order_id=230

# 61
  • София
  • Мнения: 593
Благодаря за отговора Hug Напълно съм съгласна с това което казвате, точно затова искам да поговоря със специалист. Peace

# 62
  • Мнения: 2 028
привет и от мен  Hug

имам син на 3.9 години, комуникативно, слънчево, обичливо дете... напоследък обаче (след появата на малкото му братче) настъпиха някои негативни промени у него... най-обезпокоителната за мен е, че много често, да не кажа непрекъснато, избухва в плач, без дори да каже за какво плаче, понякога направо не може да спре да хлипа, че дори започва и да заеква, плачейки, и след като се успокои сочи някаква ужасно дребна причина - примерно, че не може да си пусне филмче или че е жаден... това му поведение постепенно усещам, че започва да излиза от моя контрол, тъй като самата аз губя контрол и започвам примерно да му викам...

мислите ли, че на тази възраст има начин да се поговори с него, да посетим специалист, за да се успокои малката душичка? ще съм благодарна на всякакви съвети и насоки.

# 63
  • Мнения: 1 008
ray бих ви препоръчала ето този център-
.Център за психосоциална подкрепа-За информация и заявки:
E-mail: psysupport@gmail.com
Тел.: (02) 978 41 70
Факс: (02) 973 08 57

Ето и страницата им:

http://www.cpss.info/index_bg.html

# 64
  • Мнения: 2 028
Вероника, благодаря ти за бързия отговор  Hug

сайтът им не дава много инфо, защото в по-голямата си част се разработва в момента... но ще им пиша на мейл идните дни, да видим...

# 65
  • Мнения: 1 089
Иска ми се да добавя в темата, че клиники по детска психиатрия вече са три - в София, Варна, а от около месец и в Пловдив. Завърши и ремонтът и разширението в Софийската клиника, която започва да функционира с пълния си капацитет.
Към координатите на специалистите искам да добавя и кабинета по детска психиатрия към Градския диспансер "Н. Шипковенски" в София, в който работи д-р Бенджамен Ментешев, когото намирам за изключителен човек и специалист.
До колкото получих информция, подобни кабинет има и в Пловдивския диспансер.
Друг детски психиатър, когото не видях споменат, е д-р Вл. Разсолкова, която работи в Кюстендил.
Мисля, че не видях и този линк - http://www.adhd-bg.com/?q=node/33 , който надявам се да бъде полезен за родители на деца с хиперактивни разстройства.
В Перник знам, че с деца работи психотерапевтът Ирена Соко … 86;ва

Има и друга новина по отношение на специалистите по детска психиатрия- тяхната специалност вече е основна, а не субспециалност по психиатрия (това от една страна, поне според мен, влошава качеството на обучение, но от друга за 4 години ще доведе по поява на повече нови специалисти) и тази година вече има обучаващи се по тази специалност.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
благодаря за полезната тема!  bouquet
може ли да ми препоръчате детски психолог или психиатър в Бургас?
имам позната,чието дете не говори и искат да се консултират и с психолог или психиатър ,не знам кое е по-удачно.

# 67
  • Мнения: 1 008
благодаря за полезната тема!  bouquet
може ли да ми препоръчате детски психолог или психиатър в Бургас?
имам позната,чието дете не говори и искат да се консултират и с психолог или психиатър ,не знам кое е по-удачно.
Изпращам на лични.

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте,можете ли да ме насочите към кой от лекарите в София да се насоча? Дъщерями е на 2г. и 6м. и от тръгването й на ясла много се промени. Началото беше много трудно и вече 7 месеца не е свикнала. Като залепена е за мен, не дава никой друг да я приспива, нощем реве, а ако остане няколко дни вкъщи спи спокойно.Искам да се консултирам със специалист,но не знам с кого.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 23:31 от нади_миши

# 69
  • Мнения: 1 008
 нади_миши, в София избора е много голям.Петя Хорозова е един от детските терапевти,за които се чуват много позитивни отзиви.
http://www.cpss.info/index_bg.html-в този център също работят с деца.Можете да се обрънете и към най-добрите специалисти по детско здраве-
1.Детско –юношеска психиатрична клиника-Адрес: София 1431,
ул. Георги Софийски 1
УМБАЛ “Александровска”
ДЮПК “Св. Никола”
тел.: 92-30-375; 92-30-681,
факс: 92-30-289
e-mail: cpc_stnicolas@yahoo.com
Началник: доц. Надя Полнарева, д.м. 
 

# 70
  • Мнения: 1 089
нади_миши ,
добра идея е да се консултираш с детски психолог, но според мен имаш и  сериозни основания да потърсиш информация, какво точно се случва с твоето дете в яслата.

# 71
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
нади_миши ,
добра идея е да се консултираш с детски психолог, но според мен имаш и  сериозни основания да потърсиш информация, какво точно се случва с твоето дете в яслата.
Вероника, благодаря Hug
Ленито, нито лошо не се случва според мен. А в началото много я стресираха(раздялата с мен по цял ден, спряха й шишето на обяд преди сън,новия ред и така) и си мисля,че се травмира оттогава.Може би трябваше да я спра,но така стана и сега трябва да оправям положението Sad Като види повече деца,особено в детски клуб и изобщо не исак да приближи. Благодаря Hug

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Здравейте, искам да ви попитам за моя син (на 5г. е)- не знам към какъв специалист да се обърна и нужно ли е да го правя или ще отшуми след време. От извесно време се буди през нощта, бълнува, все едно се бори с някой, тропа с крака, трудно го успокоявам да си легне отново. Сега буденето се разреди и по-лесно заспива след подобни инциденти.  През деня ходи на градина, весел е, контактен, добро дете е, палав като всяко момче.

# 73
  • Мнения: 1 089
Valja,
ето тук можеш да прочетеш за детския сомнамбулизъм ( малко по-натам в статията). Обикновено не е нищо сериозно, а реакция на случващото се през деня. Единственото сериозно нещо, което трябва да бъде отхвърлено като възможност, е възможна епилепсия. Затова е най-добре да се консултирате с детски неврофизиолог и/или невролог.

# 74
  • Мнения: 1 008
Здравейте, искам да ви попитам за моя син (на 5г. е)- не знам към какъв специалист да се обърна и нужно ли е да го правя или ще отшуми след време. От извесно време се буди през нощта, бълнува, все едно се бори с някой, тропа с крака, трудно го успокоявам да си легне отново. Сега буденето се разреди и по-лесно заспива след подобни инциденти.  През деня ходи на градина, весел е, контактен, добро дете е, палав като всяко момче.

Проблемът със съня при деца,когато няма органично нарушение винаги е  по-скоро психологичен и се свързва с повишена тревожност.Много е възможно с времето да отшуми,но при една консултация с детски терапевт ще намерите именно тези отговори,които тук не могат да се дадат-дали това е по-силна реакция на събития през деня,дали е свързано с климата в семейството и отношенията , ,каква е функцията на неспокойния сън за детето.Бихте могли да се обърнете към детски психотерапевт с аналитична насоченост,в този център има такива
http://www.cpss.info/index_bg.html

Общи условия

Активация на акаунт