Теглене на кредит в момента?

  • 9 030
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами обясни ми де, като не разбирам. Сега пък не разбирам къде ти е точно проблема, с доход 2000 лв.
Обясних ти повече от ясно, пак ли не разбра?
Всъщност не съм посочвала никъде, че въпросният доход е именно моят, примерът беше хипотетичен, а целта  - да посоча разликата между доказан и осигурителен доход, но щом смяташ, че не съм от застрашените - ох, успокоих се Grinning
Спирам да спамя темата. Други потребители, които също нямат какво да кажат, а и очевидно не са особено компетентни, могат да направят услуга на авторката и също да спрат със спама Peace

# 31
  • Мнения: 1 541
Ами обясни ми де, като не разбирам. Сега пък не разбирам къде ти е точно проблема, с доход 2000 лв.
Обясних ти повече от ясно, пак ли не разбра?
Всъщност не съм посочвала никъде, че въпросният доход е именно моят, примерът беше хипотетичен, а целта  - да посоча разликата между доказан и осигурителен доход, но щом смяташ, че не съм от застрашените - ох, успокоих се Grinning
Спирам да спамя темата. Други потребители, които също нямат какво да кажат, а и очевидно не са особено компетентни, могат да направят услуга на авторката и също да спрат със спама Peace

да не говорим пък, че каквото доказваш пред банката като доказан доход може да няма нищо общо с реалността.
Аз по принцип нямам нищо против  да си говорим  по въпроса кой как взе кредит, какво доведе до кризата и как ще ни се отрази , "кой застарашен и кой не", ама нека да се отвори отделна тема,  защото на мен са ми нужни конктерни факти, а не чесане на езиците.   bouquet

# 32
  • Мнения: 86
Доколкото знам в момента много банки не отпускат на акт14.Със сигурност обаче СЖ Експресбанк дават но само при доказан доход.Т.е взимат като доход само това на което те осигуряват и дават до 80%.Пробвай там.
А защо се приравняват доказан на осигурителен Shocked Каква е тази глупост...Максималният осигурителен е около 2000 лева или малко отгоре, аз ако имам доход 5000, съвсем легален, с бележка от работодателя и с платени данъци, какво - няма да ми го признаят, щото осигуровките са само върху половината newsm78 Това е мегапростотия, ако изобщо е вярно.
Под доказан доход имам предвид че ако те осигуряват на 400лв. а им занесеш бележка от работодателя за 1500лв.заплата няма да ти приемат дохода от 1500лв. а този от 400лв.Защото преди масово приемаха такива бележки банките и много хора злоупотребяваха по този начин за да изтеглят кредит.

# 33
  • Мнения: 45

да не говорим пък, че каквото доказваш пред банката като доказан доход може да няма нищо общо с реалността.
Аз по принцип нямам нищо против  да си говорим  по въпроса кой как взе кредит, какво доведе до кризата и как ще ни се отрази , "кой застарашен и кой не", ама нека да се отвори отделна тема,  защото на мен са ми нужни конктерни факти, а не чесане на езиците.   bouquet

Тя темата ти е така озаглавена, а и въпросите ти така поставени, че е подходяща за "чесане на езиците".  Peace Какво точно искаш да чуеш и от, или за коя, банка след като нещата са строго индивидуални. Ето стана ясно например, че не се дават вече жилищни кредити "на кило". Второ стана ясно, че банките искат повече и реално подсигуряване. Трето, че не ги интересува хипотетичният доход, а този, който е осигурен. Четвърто, че лихвите се вдигат. Пето, че ако имаш малко търпение, цените на имотите ще паднат.

И това ако не е информация, здраве му кажи. А "конкретни факти", само в разговор със съответната банка.  bowuu

# 34
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Доходи от наем приемат ли?
Ако са им платени данъците- да.
А писмата от Еткспресбанк и обажданията им- и  аз получих такива, Но освен относително ниската лихва, трябва да се има предви д че става въпрос за кредит за 10 години и ред други ограничения, но за съжаление не запазих писмото, а това за жилищно кредитиране във всички случай е доста малко и трудно ще се докажат такива доходи.

# 35
  • Мнения: 4 068
Винаги има възможност да се тегли гредит без доказване на дохода, но тогава лихвите са драстично по-високи. Сибанк например дават такива кредити при лихва от около 12%. Ние лично сме решили да изчакаме до януари и да теглим от там. Пак се иска поне 3-6 месеца осигурителен стаж на последното работно място както и постоянен договор, но не разглеждат дохода и това се компенсира с високата лихва.

# 36
  • Мнения: 1 541
Renci,  това, което ме притеснява е , че те всички банки имат оферти, извадили са нови лихви, като отидеш при тях, ти казват да, ок си, подавай и кандидатствай, но РЕАЛНО до усвояване на пари малко трудно се стига. Засега ме убеждават, че само две банки РЕАЛНО биха ми дали пари в момента.
Обзела ме е паниката, че другата година съвсем няма да дават. От друга страна е ясно как печелят банките и едва ли ще спрат да кредитират, просто на по - висока цена.

# 37
  • Мнения: 4 068
Нане, ние в Сибанк бяхме съвсем скоро и ситуацията ни е следната-искам да рефинансирам стара ипотека на жилището, което в момента давам под наем. Аз нямам доказани доходи, а съпруга ми е студент и кредита ще трябва да е на името на майка ми/на мен ми трябва за бизнес/. Тя обаче съвсем скоро си смени работата и все още няма 3 месеца на новото място. Та в Сибанк като обяснихме всичко това ни казаха, че януари/като направи 3 месеца/ дори и да е на изпитателен трудов договор, ще ни отпуснат кредит без доказан доход, защото нея я осигуряват на минималната естествено при 12% лихва, което нас ни устройва без проблем. Бих го взела и веднага, но заради осигуровките ще трябва да изчакаме. Кредитната консултантка се обади и до София да ги пита ще ни отпуснат ли кредит при тези обстоятелства и те отговориха отвърдително.

# 38
  • Мнения: 1 541
Благодаря ти, Ренци, за изчерпателния отговор. Това целях с темата, чисти факти и ситуации, като  всеки сам да си прави изводите, а не да празнословим. Още веднъж мерси.  bouquet

# 39
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Днес ще ходя в Пиреос Банк и ДСК. Naneto, какво имаш в предвид с това, че до усвояване на парите трудно се стига? Ако банка си отпуска ипотечни заеми и те одобрят, какъв е смисъла да не ти дадат парите? newsm78

# 40
  • Мнения: 412
нас ни бяха одобрили преди месец от пиреус но после когато се стигна до реално усвояване на кредита се оказа че сиуацията е вече променена и условията са други - и ни отказаха набързичко;
сега чакаме отговор от алианц

# 41
  • Мнения: 4 068
Добре де ама какво става с разходите по оценка и нотариус ако в един момент ти откажат усвояване на кредита?

# 42
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
victress, разкажи малко повече за Пиреос - какви са им условията в момента. Отпускат ли кредити в лева?

# 43
  • Мнения: 4 668
Добре де ама какво става с разходите по оценка и нотариус ако в един момент ти откажат усвояване на кредита?
Нищо не става , губиш ги  Confused И то не точно за нотариус , защото нотариалната такса и местния данък се плащат в деня на окончателната сделка , а щом е отказан кредит , такава реално няма как да се състои . Гадното е , че хората си губят капарото , както и другите такси , които са платили на банката - разглеждане , оценка и т.н.

# 44
  • Мнения: 50
Сега не е момента за теглене на кредит , просто изчакайте да се нормализират нещата . Банките са вдигнали свой те изисквания и се презастраховат . Това е моето скромно мнение . Отделен е въпроса , че голяма час от банките са прекратили отпускането на ипотечни и потребителски кредити . Същото е и положението и със стоковите кредити т.н. лизинг .

Общи условия

Активация на акаунт