Теглене на кредит в момента?

  • 9 023
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 541
нас ни бяха одобрили преди месец от пиреус но после когато се стигна до реално усвояване на кредита се оказа че сиуацията е вече променена и условията са други - и ни отказаха набързичко;
сега чакаме отговор от алианц

Точно това може да се случи и затова съм пуснала темата. Имам познати с удобрение, но после им казват, че в момента не финансират и че няма да отпуснат парите. Губиш разходите за момента, разбира се...
Сега не е момента за теглене на кредит , просто изчакайте да се нормализират нещата .
Това е ясно на всички ни, само че когато си планирал нещо преди 1 година, няма измъкване сега - просто лош късмет.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 423
Сега не е момента за теглене на кредит , просто изчакайте да се нормализират нещата . Банките са вдигнали свой те изисквания и се презастраховат . Това е моето скромно мнение . Отделен е въпроса , че голяма час от банките са прекратили отпускането на ипотечни и потребителски кредити . Същото е и положението и със стоковите кредити т.н. лизинг .

Така е. Една приятелка е поискала само лизингова схема и не са и пратили! Просто всички банки изчакват да видят какво ще стане. И вдигат лихвите по старите кредити.

А ако почнете процедура по теглене на кредит в момента, не се знае дори как ще завърши!
Така че няма смисъл да трошите нерви, време и пари за документи!

# 47
  • Мнения: 1 541
Булбанк не отпуска на акт 14 , както беше писал някой по - нагоре. Аз пък ще имам инфо и от Райфайзен довечера.
Алианц уж отпускат....

# 48
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Булбанк отпускат на Акт 14, но искат освен ипотеката на жилището и друг имот като залог..При мен този вариант не върви. Ходих до Пиреос. За мой късмет инспекторката отговаряща за ипотечните кредити не беше днес на работа, та нейна колежка ми обясни основните неща. Отпускали кредити в лева при лихва 9,5 % . Месечната вноска по кредита не трябвало да надвишава 30 % от сумата на общия нетен доход. Беше сигурна, че ако ни дадат одобрение на база доходи, нямало причина да не се стигне до отпускане на кредита..За по-сигурно утре ще звъня в банката пак. За ДСК не ми се говори - попаднах на едно девойче, което нищо не отбираше, гледа в компютъра, писа, бриса и на края ми вика : Ако решите да взимате от нас креди, отидете в кредитния център до Окръжна болница.. Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 38 423
Прясно-прясно. ДСК ми вдигнаха лихвата по ипотеката от 8 и нещо на 10,8. Честито! #Cussing out

# 50
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Добре де , а защо на мен девойчето от ДСК ми обяви 9,78 за лихва в лева и ако сключиш договор за ДСК Уют - плащането на две комунални услуги да минават през  разплащателна сметка в тяхната банка, лихвата в лева ставала 9,2 и нещо си.. newsm78

# 51
  • Мнения: 1 541
Булбанк отпускат на Акт 14, но искат освен ипотеката на жилището и друг имот като залог..При мен този вариант не върви. Ходих до Пиреос. За мой късмет инспекторката отговаряща за ипотечните кредити не беше днес на работа, та нейна колежка ми обясни основните неща. Отпускали кредити в лева при лихва 9,5 % . Месечната вноска по кредита не трябвало да надвишава 30 % от сумата на общия нетен доход. Беше сигурна, че ако ни дадат одобрение на база доходи, нямало причина да не се стигне до отпускане на кредита..За по-сигурно утре ще звъня в банката пак. За ДСК не ми се говори - попаднах на едно девойче, което нищо не отбираше, гледа в компютъра, писа, бриса и на края ми вика : Ако решите да взимате от нас креди, отидете в кредитния център до Окръжна болница.. Crazy
Булбанк отпускат на Акт 14, но искат освен ипотеката на жилището и друг имот като залог..
Да, права си, добро уточнение. А за Пиреос, аз знам, че засега не са вдигали лихвите по старите ипотеки... Все пак е важно как се държат банките в тази ситуация. Човек може да си направи изводи за банковата политика - то с тия кредити все едно се женим за тях.  LaughingНапример и Пощенска са направили големи простотии, особено при шв. франк.

# 52
  • Мнения: 1 541
Добре де , а защо на мен девойчето от ДСК ми обяви 9,78 за лихва в лева и ако сключиш договор за ДСК Уют - плащането на две комунални услуги да минават през  разплащателна сметка в тяхната банка, лихвата в лева ставала 9,2 и нещо си.. newsm78
Ами защото по този начин те карат да си откриеш разпл. сметка в тяхната банка, която има такса обслужване.  Simple Smile, тоест те ти дават по - ниска лихва, ама ти пак им плащаш де факто.

# 53
  • София
  • Мнения: 38 423
Добре де , а защо на мен девойчето от ДСК ми обяви 9,78 за лихва в лева и ако сключиш договор за ДСК Уют - плащането на две комунални услуги да минават през  разплащателна сметка в тяхната банка, лихвата в лева ставала 9,2 и нещо си.. newsm78
Ами защото по този начин те карат да си откриеш разпл. сметка в тяхната банка, която има такса обслужване.  Simple Smile, тоест те ти дават по - ниска лихва, ама ти пак им плащаш де факто.

Е, аз съм стар клиент. Новите ги зарибяват с "ниски" лихви! И сигурно ще ги вдигнат след 6 месеца -таман Април месец е време за вдигане на лихви!

# 54
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Дилянка ме е разбрала  Laughing Най-накрая ще се прежаля и ще теглим кредит в евро, колкото и да не ми се иска.. ooooh! Мисля в следващата банка да задам сложния въпрос - ако изтеглим ипотечен кредит в Евро, е ли е възможна след 2-3 год да речем да го превалутираме в лева..

# 55
  • Мнения: 1 541
Дилянка ме е разбрала  Laughing
Да, сори, не разбрах, че това си имала в предвид, а и така съм се надъхала срещу банките...
Да, и аз си забравих вечния въпрос за лева или евро

# 56
  • София
  • Мнения: 38 423
Дилянка ме е разбрала  Laughing
Да, сори, не разбрах, че това си имала в предвид, а и така съм се надъхала срещу банките...
Да, и аз си забравих вечния въпрос за лева или евро

В лева! Може лихвата да ми е 11%, ама инфлацията отдавна прехвърли 21%, така че съм на далавера!

# 57
  • Мнения: 90
Мен ме одобриха от Пощенска за ипотечен на акт 14 . След представянето на всички документи от строителя и тн и тн , ми поискаха 120 лв за оценка на апартамента . След като беше направена оценката , ми казаха че остава окончателното прехвърляне и не щеш ли оня ден , 3 дни след оценката ми се обадиха и казаха , еми сори вече не ни отоговаряте на условията #Crazy #Crazy #Crazy

# 58
  • София
  • Мнения: 38 423
Доколкото чувам навсякъде е така - променят условията по лизинги и кредити в последния момент.

# 59
  • Мнения: 497
ХА-ХА. Явно това е  най-новия банков продукт-взимат ти такси за оценка, за документи, за това и онова и после не отпускат кредита и си задържат таксите. Ма понеже не го рекламират, рекламирайте го вие, момичета, за да стане достояние на повече хора.

Общи условия

Активация на акаунт