Теглене на кредит в момента?

  • 9 032
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Ужас.. какви са тези тотални простотии #Cussing out Нали за това правят предварително одобрение на доходите..Ние ще се пробваме в Пиреос..
N-VIA, а казаха ли ти поне на какви нови техни условия не отговаряш??

# 61
  • София
  • Мнения: 407
Кредитният консултант е голяма работа - свършва всичко около отпускането на кредита - прави ти сравнителен анализ на банките, изважда всички необходими документи (без тези, които се вадят лично, тях само ги подготвя) и накрая не взима никакви пари от теб, а само комисионна от банката. Голямо удобство е и пести много нерви и време. Аз без консултант не знам как щях да се справя.

# 62
  • Мнения: 1 541
Мен ме одобриха от Пощенска за ипотечен на акт 14 . След представянето на всички документи от строителя и тн и тн , ми поискаха 120 лв за оценка на апартамента . След като беше направена оценката , ми казаха че остава окончателното прехвърляне и не щеш ли оня ден , 3 дни след оценката ми се обадиха и казаха , еми сори вече не ни отоговаряте на условията #Crazy #Crazy #Crazy

Именно затова отворих тази тема, за да се предпазим от простотиите на банките. Моят съвет е наистина да отидете при кредитен консултант.
При нас нещата се променят тотално - не знам за добро или лошо, но каквото и да е, ние трябва да изчакаме с кредита - ще теглим юни/юли. Дано условията и ситуацията да не са така истерични тогава...
Успех на всички, на които им се налага да се борят сега.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 992
Мен ме одобриха от Пощенска за ипотечен на акт 14 . След представянето на всички документи от строителя и тн и тн , ми поискаха 120 лв за оценка на апартамента . След като беше направена оценката , ми казаха че остава окончателното прехвърляне и не щеш ли оня ден , 3 дни след оценката ми се обадиха и казаха , еми сори вече не ни отоговаряте на условията #Crazy #Crazy #Crazy
В момента в банките батаците са големи...Сменят се кредитни политики, пускат се нови условия и всичкото това се прави в последните няколко седмици. Ако нямаш други обезпечения освен това жилище, нищо чудно да са се подплашили от свилия се пазар и да са решили да го откажат кредита в последния момент. Вариантите за отказ са: 1. в последния момент са им спуснали отгоре нова политика и условия, на които действително не отговаряш и няма заварено положение; 2. решили са, че в момента не искат да финансират на акт 14, поради което са ти отказали в последния момент; 3. изровили са някакво инфо, поради което ти отказват кредита.

Izida, не се заблуждавай, такова животно като "предварително одобрение" няма. Особено пък при ипотечни кредити... Предварителното одобрение беше измислено в период, в който банките се конкурираха за клиенти и се чудеха как да спечелят повече от по-бързата обработка. Да си предварително одобрен означава, че някой мушмурок те е погледнал, видал доход от 100 лв., вноска от 20лв. и си казал "Ммм, тоя май бива, не е директно за отказ".

Казабланка, събирането на такси от банката по никакъв начин не я обвързва с одобрението на кредита. Те я събират, за да се компенсират за времето, което ще изгубят да ти разглеждат документите, както и да се застраховат от такива клиенти, които обикалят по 10 места накуп и след това нищо не правят. Парите за оценителя са даденост, тъй като повечето банки работят с външни оценители.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 18:36 от милинка

# 64
  • Мнения: 81
Съгласен с милинка. Най-вероятно са преизчислили риска и при очакваното свиване на цените на имотите стойността на ипотеката спрямо отпусканата сума не им се е сторила достатъчна да покрие риска. Той от своя страна е доста неопределен към днешна дата и следователно изкуствено го завишават. И излизаш извън рамката.
Жалко, че няма кой да върне набутването покрай цялата процедура с кандидатстването...  Confused

# 65
  • София
  • Мнения: 7 992
Не е само до свиването на цените... През последния месец на практика пазар на недвижими имоти почти няма... Оценката на недвижимия имот се прави с пръст в небето и същевременно трябва да е достатъчно прецизна, че да покрие риска от неплащане на клиента. Да не говорим за сгради на акт 14, които са си един груб строеж и нищо повече. Там освен риска на клиента, се набърква и пазарния риск от неликвиден имот и не на последно място - строителния риск, защото строителят, започнал сградата, може и да не я довърши. В момента е бъкано със строители, които са си правели сметка да си направят довършителните работи за сметка на продажби на зелено и на груб строеж, пазарът се срива, банките орязват финансирането и тия строители увисват като прани гащи.

# 66
  • Мнения: 81
Ахъм, за едно и също говорим - само че ти си разбила риска по пера, така да се изкажа, а пък аз говорех обобщено... абе все тая...  Peace

# 67
  • Мнения: 497
Милинка, естествено, че банката не е  длъжна да ти отпусне кредит само защото си й платил такса за разгрлеждане на документите.   bouquet
Просто се пошегувах, че в сегашната ситуация това е удобен повод да те омаят, за да ти приберат такси, с ясното съзнание, че няма да ти оптуснат кредит в крайна сметка накрая.

# 68
  • София
  • Мнения: 18 679
Относно кредитните консултанти искам да направя едно уточнение. Ние се обърнахме към такива и бяхме страшно доволни - много коректни, симпатични хора, предложиха да свършат цялата работа вместо нас, ориентираха ни в пазара, но....голямото но идва от това, че те работят само с определени банки. Има ги на сайта - банките, с които имат договор. И ти предлагат най-добрата оферта измежду офертите на тези банки, наистина. Обаче това не винаги е най-добрата оферта на пазара, както се оказа Confused Така че - да, ползвайте консултанти, но и не спирайте да ровите в нета, винаги може да изскочи нещо добро в последния момент Peace

# 69
  • Мнения: 90
Това за кредитните консултанти , да , подкрепям го . Аз също съм с кредитен консултант , но пак ме направиха на луда . Кредитната ми каза , че такова чудо не е виждала . Смисъл ок , ако не отговарям на условията , ма тея условия как така за 3 дни ги смениха не ми стана ясно ? Като за тая криза се говори от 3 месеца , явно просто събират такси ли де да знам какво . А това за оценката и свиването на пазара при мене не влияе , защото аз съм с 50 % самоучастие и кандидатствам за малък кредит .

# 70
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Някой по-горе е писал за СИ банк. На наш познат единствено там са му взели документите за разглеждане, в много други банки директно са му отказали. Искали са му някакви бележки за доход извън осигурителният, доста прилична сума е изкарал, но.... след няколко дни му се обадили и му казали, че не отговаря на условията. А той им набави точно документите , които искаха и почти му бяха обещали.
Искам да питам - има ли фирми, които могат да разглеждат стари ипотечни договори и да преценят дали банката наистина спазва първоначалните условия ? Ние сме с ипотечен кредит и 2 пъти тази година ни вдигаха лихвата, отделно миналата година внесохме наведнъж по-голяма сума и предоговорихме срока за издължаване. Но нещо като си смятам сама нещата , вноските са ми по-големи отколкото трябва. Да не говорим, че като подписвахме изрично питахме дали има такса за предсрочно погасяване и уж нямаше. Последният път като ни вдигнаха лихвата, мъжът ми ходи да преподписва за новите вноски и там пише че има такса за предсрочно погасяване. Така, че много ми се ще нашите договори да ги види специалист и да разбера коректна ли е банката към нас.

# 71
  • Мнения: 17 987
Izida, от този Уют ми побеля главата от ДСК Разград. 3 месеца парите ми стоят по една сметка и няма кой да ги разбие по заема и сметките, лихвата така и не падна, сметките неплатени, не можем  в брой, защото сме подали молба за директен дебит, кошмар. Изтеглих в Райфайзен и погасихме в ДСК, не ща да ги чуя

# 72
  • Мнения: 223
Някой по-горе е писал за СИ банк. На наш познат единствено там са му взели документите за разглеждане, в много други банки директно са му отказали. Искали са му някакви бележки за доход извън осигурителният, доста прилична сума е изкарал, но.... след няколко дни му се обадили и му казали, че не отговаря на условията. А той им набави точно документите , които искаха и почти му бяха обещали.
Искам да питам - има ли фирми, които могат да разглеждат стари ипотечни договори и да преценят дали банката наистина спазва първоначалните условия ? Ние сме с ипотечен кредит и 2 пъти тази година ни вдигаха лихвата, отделно миналата година внесохме наведнъж по-голяма сума и предоговорихме срока за издължаване. Но нещо като си смятам сама нещата , вноските са ми по-големи отколкото трябва. Да не говорим, че като подписвахме изрично питахме дали има такса за предсрочно погасяване и уж нямаше. Последният път като ни вдигнаха лихвата, мъжът ми ходи да преподписва за новите вноски и там пише че има такса за предсрочно погасяване. Така, че много ми се ще нашите договори да ги види специалист и да разбера коректна ли е банката към нас.


здравей, бих искала да попитам теб понеже спомена за пока4ването на лихвата (как ви уведомиха) или изобщо някой който знае...

по какъв на4ин банката ви уведомява 4е е пока4ена лихвата и съответно от утре например вноската няма да е както до в4ера Х а ще е Х+Y??? скоро теглих кредит. в договора пише 4е банката може да увели4ава по всяко време по нейна преценка в заисимост от инфлация и т.н. проблеми които възникнат по време на издължаването. освен да ми се обадят по телефона, но това ми се струва много несигурно ?
 Tired

# 73
  • Мнения: 1 897
Изпращат ти уведомително писмо с новия погасителен план по пощата.

# 74
  • Мнения: 223
Изпращат ти уведомително писмо с новия погасителен план по пощата.

благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт