Пробиотици?

  • 633 971
  • 1 257
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 383
За дете на 7г. кой ще препоръчате?
Без такива за 69лв.,моля Laughing

АЗ ДАВАМ ЛАКТОФЛОР НА ПРАХЧЕТА И ЗА СМУЧЕНЕ със 6 щама ... !!! Peace

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 46 970
За дете на 7г. кой ще препоръчате?
Без такива за 69лв.,моля Laughing

АЗ ДАВАМ ЛАКТОФЛОР НА ПРАХЧЕТА И ЗА СМУЧЕНЕ със 6 щама ... !!! Peace

Да и аз за смучене взимам,но от време на време...

# 347
  • Мнения: 0
Здравейте, включвам се и аз в темата. Преди седмица си направих хидроколон терапия, след която задължително трябва да се мине един курс с пробиотици за възстановяване на чревната флора. Много четох и в интернет, и тук, но никъде не открих мнение отнсно LBB на Bouroff (http://bilki.bg/product/4860/probiotik-lacto-bacillus-bulgaricus-h20.html). Притесняваме да не стане по-зле, отколкото преди колон терапията. Някакви мнения за препарата ?

# 348
  • Мнения: 297
Значи аз лично не видях някакъв кой знае какъв ефект от този пробиотик Biocult.

За колити/черва съм най-доволен от Нормофлор, който е български продукт. Доста силен се оказа и много добър !

# 349
  • Мнения: 3 429
Здравейте, включвам се и аз в темата. Преди седмица си направих хидроколон терапия, след която задължително трябва да се мине един курс с пробиотици за възстановяване на чревната флора. Много четох и в интернет, и тук, но никъде не открих мнение отнсно LBB на Bouroff (http://bilki.bg/product/4860/probiotik-lacto-bacillus-bulgaricus-h20.html). Притесняваме да не стане по-зле, отколкото преди колон терапията. Някакви мнения за препарата ?
Мислиш ли че в продукт с крайна цена 5 лв, струващ на производителя 50 ст има някакви полезни бактерии?

# 350
  • Мнения: 21 113
Аз това се замислих, много производители на пробиотици се нароиха, иди разбери кой е читав....

# 351
  • Мнения: 766
Аз започнах да си купувам и по едно от тези новите млека пробиотик, дано да има в тях полезни бактерии.

# 352
  • Мнения: 912
От години у дома ползваме пробиотици от серията "Ентеросан". Има ги и онази статия относно спирането им - това е било миналата година и за кратко... но пак си ги има и си ги купувахме и тогава и сега от аптеки. Даже имаме една много добре заредена денонощна аптека до нас близо, където поддържат повечето в наличност и си ги взимам от тях. Доволни сме.

С Ентеросан К съм си махала оксалатен камък, взимам го и сега превантивно, появило се е ново малко камъче и отново съм на лечебната доза, както си е дадена в книжката им. Доста от тях ползваме, хубавото за нас е, че може да се взимат и като поддържаща доза, жалко че не са панацея за всичко, но има избор и сме много доволни.

С Ентеросана за гъбичките и досега взимаме по 1 табл. поддържащо, още повече че нали има и теория, че може би раковите причинители са гъбички, и това е единственото, което сметнах за безобидно за взимане, също често проблемите в стомаха идват и от гъбичката Кандида, обаче никой не изследва гъбички в стомаха, а при гастроскопия взимат само за бактерията за язва, не и за гъбички проба да изследват.

С Ентеросан 47 поддържам кръвното на мъжа ми и много рядко му се налага при силен стрес да взима тежката артилерия - лекарство, и то взима поединично по половин таблекта от 5 милиграма Ренаприл в такива кризисни ситуации.

Биогайя веднъж ни беше изписал един гастроентеролог, повече този боклук няма да се взима у дома, съдържа аспартам и др. "полезни" увреждащи неща.

# 353
  • Мнения: 2 788
Нашето гастро пък беше категорично против Био-гайата  Naughty
Вкъщи сме най-доволни от Бифидус и Ацидофилус на Аквасорс. Подходящи са и за много малки бебета, не са евтини, но не са по 69 лв  Laughing Освен това са по 50 капсули в опаковка, което е доста икономично.
Нормално е да се нароят много производители, като има търсене... За съжаление за повечето хора водеща е цената, а най важното за качествения пробиотик е да бъде съхраняван в добра пребиотична среда, за да бъде запазен максимален брой активни полезни бактерии.

# 354
  • Мнения: 297
Нашето гастро пък беше категорично против Био-гайата  Naughty
Вкъщи сме най-доволни от Бифидус и Ацидофилус на Аквасорс. Подходящи са и за много малки бебета, не са евтини, но не са по 69 лв  Laughing Освен това са по 50 капсули в опаковка, което е доста икономично.
Нормално е да се нароят много производители, като има търсене... За съжаление за повечето хора водеща е цената, а най важното за качествения пробиотик е да бъде съхраняван в добра пребиотична среда, за да бъде запазен максимален брой активни полезни бактерии.

Незнам за биогаята , но вече тук в тази тема чета две негативни мнения и се позамислих. Иначе за Бифидус и Ацидофилус на Аквасорс мисля, че е добър вариант. Пробиен също четох на опаковката, че съдържа Бифидус и Ацидофилус.

Кандида може да се диагностицира с изследване на фекална проба също, както и други микроорганизми. Познавам човек, страдащ от кандида и си му излезе във фекалната проба веднага.

Потвърждавам мнението си за българският пробиотик Нормофлор. По мое лично мнение това е един от най-добрите пробиотици ! Повтарям по мое ЛИЧНО мнение  Grinning Пробвал съм го многократно.

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 46 970
А някой да  ползвал тези ... http://mlm.daflorn.com/

# 356
  • Мнения: 21 113
Абе този нормофлор може да е много хубав, но като му гледам цената от 11 лв за 16 капсули, и като сметна колко капсули ще ми трябват на ден по това описание.....

Препоръчително е приложението на продукта да започне с 4 капсули от 250 мг на първи прием и по 2 капсули на всеки следващи два часа. През следващите 34 дни приложението продължава с по 2 капсули 3-4 пъти на ден 1/2 час преди хранене. За стабилизиране на постигнатия вече ефект, приема на НОРМОФЛОР® следва да продължи поне още 5 дни в дози 2-4 капсули на ден


Само за първият ден ще ми отиде една опаковка, и за останалите дни още 11 опаковки приблизително. Значи 12 опаковки за един месец Х 11лв = 132 лв.  А мерси.

http://apteka.framar.bg/30000057/%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%BE% … 0-%D0%BC%D0%B3-16

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 16:40 от Lemy

# 357
  • Мнения: 2 788
Често излиза, че евтиното е скъпо...

# 358
  • Мнения: 21 113
Може и да е сбъркано указанието и да не са 34, а 3-4 дни и после още 5.

# 359
  • Мнения: 19
Хайде Хадзапи сега да ни кажеш за Биогайа и аспартама, че ми стана интересно... статия, линк или просто твое лично мнение... ?!?

Общи условия

Активация на акаунт