В Дружба дечицата са най-добрички. Дядо Коледа, да донесеш подаръци за всички!

  • 11 910
  • 215
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 189
Tonkabonka признавам си без бой Simple Smile По препоръка на Муци вземаме храна от Хербебе,мн съм доволна.
Муци още сме при мама, в неделя се прибираме

Хубав ден на всички

# 166
  • София
  • Мнения: 1 456

Честит празник на Богоявление на всички днес!
Празнуващите именници да си носят със здраве името!
Много здраве, щастие и късмет!





Еееее, Светлушка хубаво е при мама, нали?! Mr. Green


Тонка, дано оправи колата по-бързичко мъжО ти, иначе като те чета голяма забава е при вас! Joy

Шпунц, по празниците така съм се надула ,че имам чувството, че ще се  пръсна. А, уж не ядох толкоз много... newsm78 Heart Eyes Ма то от почивка и хубав въздух пак се дебелее..... hahaha


Писанке, как мина изпита? Вчера беше единия, нали? newsm78


Хубав ден за сега ви пожелавам и до по-късно!


# 167
  • София
  • Мнения: 969
Честит празник на именниците и на всички останали. Да сте живи и здрави и засмени  Hug
Водите ли вашите дечица из преспите. Валето е още чуденка за снега, но на моменти много му се радва. Най-обича да се вози на шейната, явно не й се крачи из преспите.
Аз искам да попитам мамите с по-големи дечица, дали има друго такова детенце, като мойта щерка всяка вечер да заспива след 12 и то с мъки. През деня спи час, максимум час и половина и послсе се почва едно лудеене и беснеене. Няма смисъл да я слагам по-рано от 11, а и тя си казва Не. Като накрая реши, че ще ходи да спи отива казва "ощ", демек лека нощ на дядо и тати, дава целувки, отиваме в стаята, облича си пижамката, гаси лампата, обаче дотам. Ние с татито лягаме, а тя почва да прави кълбета напред назад, да подскача по леглото, да скача през нас и какво ли още не, само не и да спи  #Crazy. С Татито сме й се карали, имало е пляс пляс по дупето, ама не, нищо не помага. Вече цял месец и ми идва в повече. Нормално ли е дете на 2 години да спи колкото възрастен човек. Сутрин ставам за работа, тя или става с мен или половин час след мен. Иначе аз щях да си откарам до 10. Почивните дни така ми се спеше, ама нашта става 9-9:30 и почва да бърбори и да става от леглото. А забравих да кажа, че през нощта все още се буди по 2-3 пъти. А тъкмо имаше един период заспиваше към 10-10 и нещо и се будеше по веднъж-два пъти. Вече незнам, с психолог ли трябва да се говори. Четох за хиперактивни деца, за спането отговаря, ама за описанието през деня не съвсем. Или трябва още малко търпение. Някои ми казват да не й давам да спи през деня. Ама как да не й давам, като тя е супер кисела и ще заспи сама. Интересното, че през деня за 3 часа се измаря и й се доспива, а след обедния сън може да изкара  по 10-11 часа на крак. Какво е това чудо незнам  Thinking. Само се моля по-скоро да се оправят нещата  Praynig Извинявам се за дългия пост, но моля за вашето мнение.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 456
Sofy, мила напълно позната картинка. Heart Eyes Само където Алекс се оринетираше
малко преди 12 към леглото.
Така продължаваше докато един ден не
казах край. Някъде към 20,30 започваме да си говорим за пижамката и да се обличаме.
До към 21,00 вече сме готови. Насърчавам я да си избере книжка, която да прочетем.
После си казваме лека нощ и излизам от стаята.
Така почти седмица. Естествено имаше протести, ставане, лягане, тръшкане, но
като видя, че няма да я оставя да се разхожда напред назад прие положението.

Първите дни можеш да поостанеш с нея да си поприказвате, но кажеш
ли веднъж лека нощ трябва да излезеш. Важно е детето да чувства, че
няма друга алтернатива освен да си легне когато прецениш.
Вечерята трябва да е не по-късно от 19,30 ч в този случай.

Хайде успех и не се отказвайте. Каквито правила наложиш такива ще
изпълнява детенцето.

# 169
  • София
  • Мнения: 969
Муци, благодаря за отговора и съвета ти. Вече сме пробвали какво ли не, да не мислиш че не сме. Файда няма - говорене, тихи песнички. Ама тя си знае нейната търкаля се по леглото, скача през мене и изобщо не я интересува какво й се говори, ако я заставим насила да ляга се почва един рев до небесата. Незнам колко време да я оставям да се нареве, ама ми е жал да я оставя хълцаща.

# 170
  • София
  • Мнения: 1 456
Софи, то е ясно, че сте пробвали какво ли не!
Според мен с риск да звуча жестоко я остави да реве.
Ще пореве и като види, че никой не й обръща внимание
и не се променя условието да си легне ще спре. Вярно е, че е гадно..дори може както реве да заспи, но друг начин аз не успях да намеря.
Ние в момента сме на още по-ревлива вълна за какво ли не.... #Crazy Знам само, че правилата за да се спазват от детето трябва да се отстояват и прилагат редовно, систематично и без уговорки.


# 171
  • София
  • Мнения: 969
Ние в момента сме на още по-ревлива вълна за какво ли не.... #Crazy Знам само, че правилата за да се спазват от детето трябва да се отстояват и прилагат редовно, систематично и без уговорки. [/color]
Тя и Валето е станала една ревла. За всяко нещо протестира и се тръшка на земята, ама аз вече не й обръщам внимание и тя става след малко.
Пожелавам ти много скоро Алекс да премине този период и дано наистина се научат да спазват нашите правила, иначе положението ще излезе извън контрол  Praynig

# 172
  • Мнения: 451
Здравейте,мацки!
Влизам само на бързо да се отчета Simple Smile
Вчера и днес бях на 3 изпита общо за сега с 2 петици от третия ще видим  Mr. Green
Остава ми още един изпит в събота та ще трябва още малко да почета  Crazy

А и от 4 дена съм на диета най накрая се наканих да я почна  #Crazy
Ще видя дали има резултат на десетия ден!

Утре ще ви чета назад че нямам време сега  ooooh!
Приятна вечер на всички   bouquet

# 173
  • Мнения: 4 393
Здравейте и от мен!!!
Вярно, че хич ме нямаше последните дни ама...кво да се прави, от тия празници останах без време...Честит имен ден на всички, които празнуват!Да им е живо и здраво името!
Аз се мъча със зъбите на Ния, те като че ли мен повече ме мъчат отколкото нея.Ходя на гинеколог, пазя диета...т.е.почти всичко си е постарому Mr. Green Момичета, то верно, че е много студено, но няма ли да се съберем на Дружбенска среща в близките седмици?
Айде, оставям ви да помислите и да ми отговорите най-отговорно Party

# 174
  • София
  • Мнения: 1 163
мама Писана поздравления за взетите изпити. Не разбрах какво следваш?
Софи моята дъщеря е абсолютно същата, заспива към 12 часа, даже и след 12. Но пак има напредък, преди като беше по-малка си играеше до последно, а сега поне си лежи и гледа детско.Няма как да накараш детето да заспи, ако то не му се спи.
И аз искам рано да си лягам и какво ли не сме пробвали днес видях че може би има светлина в тунела. Сложих й да чуе на слушалките (добре че са с дълъг кабел) приказка, то взе че и хареса, аз си мислех че няма да й харесат. По едно време гледам тя заспала #Crazy в 9.30!!!Та утре пак ще й пускам приказки Mr. Green да видя дали не е случайност, че не още не мога да повярвам.

# 175
  • Мнения: 451
Добро утро !

   


За всички гладуващи плодова закуска  Joy

sillsav уча Графичен дизайн  Peace

Колкото до срещичка съм навита до 16 съм свободна ,след това ме отпишете 2 седмици че почвам очните  #Crazy

Моята София и тя имаше периоди на късно заспиване но сама си влезе в режим като почнахме яслата Peace
Иначе е голяма претенция за облекло и всяка сутрин се тръшкаме че не искаме да си обличаме избраните от мен дрехи ,а ако я оставя да се облече с каквото тя иска ще е като цигане  Embarassed
И за най малкото нещо почва да плаче  ooooh!

Радвам се че се събрахме след празниците и темата се раздвижи пак  HugПриятен ден на всички желая !  bouquet

# 176
  • София
  • Мнения: 969
Добро утро  Hug
Честит имен ден на всички именници ако има такива сред нас. Да са живи и здрави и засмени.
Женя, и аз мислех да предложа за срещичка. Вчера дядото водил Валето до езерото да гледат хвърлянето на кръста, ама докато чакат на нея й се доспало и си тръгнали.
sillsav, мойта щерка и аз я пробвам с приказки и песнички, ама тя си предпочита търкалянето из леглото и ми се хили. Тя не ходи ли на детска градина твойта калпазанка? благодаря за включването. поне ме успокои, че не сме само ние така. Дано почнат скоро да запиват по-рано  Hug

# 177
  • София
  • Мнения: 1 456
Ехоооо.....дружки мили!

Честит Имен ден на всички празнуващи!
Да са живи здрави и много щастливи!

Писанке
, голямо браво за изпитите и още по-голямо
за диетката.... Ти десет дни ударни ли ще караш, само не разбрах... newsm78
За обличането вече неми се говори! #Crazy
Като се езапънала за тези рокли...рокля та рокля, поличка  та поличка.....
От днес в градината е по-студено заради намаленото парно, та голяма
борба е да облечем анцунг или нещо по-дебело.
Дано при вас в яслата е по-топличко!

Женке, яви се най-после!
И аз съм навита за среща, но мога само
събота или неделя! Flutter

Silsav, дано се окаже това начинът за заспиване! Peace

Амарето
, къде пак се покри душко! Laughing
Ела разкажи как я караш! Посвикна ли вече?

Софи, чудих се ако я изморяваш повече през деня,
дали пък няма да е изнемощяла привечер и да зспива по-лесно и по-рано!
Знам, че звучи страно, но за това се сетих току що?! Embarassed  Blush

Весел ден на всички ви и засрещата нека де събота или неделя.... Hug Hug Hug

# 178
  • София
  • Мнения: 969

Софи, чудих се ако я изморяваш повече през деня,
дали пък няма да е изнемощяла привечер и да зспива по-лесно и по-рано!
Знам, че звучи страно, но за това се сетих току що?! Embarassed  Blush
Муци, май няма умора мойта калпазанка. Явно е че сега не е като лятото, а и все пак дядо й я гледа в момента, води я навън, но замалко. Тя през деня тича из апартамента. Аз вечер като се прибера играем на гоненица и се търкаляме по леглото.
Иначе лятото пак заспиваше към 22:30 -23, ама тогава беше другояче, а и аз не ходех на работа. Имало е 2 случая да заспива в 10 часа със залък в устата, ако сме били до 9:30 навън. Ние бяхме последните които се прибирахме, а другите й връстници отдавна спяха по това време, като се има предвид, че аз бях единствената майка която си гонеше детето из цялата площадка, другите си седяха горе долу около майките. И пак беше същото сутрин се будеше към 8:30 и в 11:30 вече й се спеше, а следобяд можеше да изкара 10 часа без сън. Надявам се да се оправят нещата, ако почнем да я будим по-рано сутрин както сме решили. Да видим като я будим вече в 8, после дали ще иска пак за заспива в 24ч., след като е спала до 1-2 часа следобяд.

# 179
  • Мнения: 451
Муцка аз почнах 90дневната диетка че най ми допадна  Peace
за сега се чуствам много добре но не искам да вадя
кантарчето още след 5 дена още и ще се изтегля  Blush


А колкото до кризата с парното днес си беше по хладно в яслата и
естествено сутринта имахме дебати за облекото в къщи  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт