Неприятните, неочаквани подаръци

  • 5 407
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
 Бях провокирана от ето този клип
http://www.koreus.com/video/maman-offre-xbox-360-fils.html
да ви питам какво мислите за неприятните и неочаквани подаръци за друг, които на вас може да ви изглеждат забавни и дори хубави. Как подарявате? Просто се отчитате с нещо полезно,модно или скъпо или питате човека какво обича,какво иска, за какво мечтае. Разочарованието в клипа е на дете, но това може да се случи и на нас или пък да го причиним... Травмата от тази уж невинна случка може да остане за целия живот.Според мен така се раждат фаталисти, хора, които не вярват,че хубавите неща могат да им се случат наистина...,ами ако в кутията има не това, което пише на нея..  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 310
Милото чучонче!
Имам познат, който, разберете, не се спря с гадните си подаръци! За всеки мой рожден ден или имен ден ми подарява отвратителни парфюми /тия от сергиите по пазара/! Много мразя отбиването на номер! Когато трябва да купувам на приятел подарък, винаги се допитвам до половинката му на какво ще се изкефи. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 840
В детството си съм получавала подаръци, които са ме натъжавали. Спомних си покрай клипа. При всички положения обаче никой не се е хилил и не ми ги е подарявал с цел да ме разстрои и да снима тоя велик момент.

Сега никакъв подарък не може да бъде неприятен за мен. Неподходящи има, но ги приемам с усмивка, защото са за мен, от някого, остават спомен, ако не друго.
Тези, които откровено са "отбиване на номера" също не ме притесняват. Важно е човекът да уважи повода, а подаръкът не е от значение.
Досега не ми се е случвало да ми "подарят" нещо откровено обидно и не мога да кажа как бих реагирала.

# 3
  • Мнения: 25 753
Що ли ми трябваше да го гледам това?  Tired
Догади ми се.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Мразя да отбивам номер!
Обожавам внезапно блесналият поглед, трепетното смълчаване и объркването при подбор на благодарствени думи у роднини, приятели, колеги...

# 5
  • Мнения: 2 386
Русо и сенеоко черниче.. Мъчно ми стана..

Неприятни подаръци нямам - радвам се на копче даже, много съм лесна.  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 447
Много мъчно ми стана за детето Cry с такова голямо желание започна да отваря подаръка.
Никога не правя подаръци за отбиване на номера,просто не си заслужава такъв подарък.
Винаги гледам първо да се допитам до човека какво му харесва.Нали подаръка е вид изненада
от която да останеш приятно изненадан.

# 7
  • Мнения: 6 999
И на мен ми стана гадно, това си е жива подигравка с детенцето. Rolling Eyes

Аз приемам всякакви подаръци. Не обичам дрехи да ми се подаряват, обаче.
Ама търпя, де. Виж, вече бельо, ако ми подари някой, изпадам в тих ужас.  Rolling Eyes

Аз самата купувам по-неутрални подаръци, книги най-често.

# 8
  • Мнения: 1 447
. Виж, вече бельо, ако ми подари някой, изпадам в тих ужас.  Rolling Eyes


За бельото знам,че е интимен подарък и не се подарява от кой да е.

# 9
  • Мнения: 3 405
Уф, стана ми кофти. Можеха да я гушнат поне, а как и се смеят...
В детските си години не съм получавала неприятни подаръци, винаги са били чакани и желани или чудесна изненада.
Сега сравнително рядко получавам неочкавани подаръци изненда. Повечето съм си ги избрала аз.
Много ме развълнува една саксийна розичка, подарена ми преди месец без повод.

# 10
  • Мнения: 6 999
. Виж, вече бельо, ако ми подари някой, изпадам в тих ужас.  Rolling Eyes


За бельото знам,че е интимен подарък и не се подарява от кой да е.
Дам, дам. Аз дори мисля, че сама трябва да си го купувам Laughing, но разни приятелки, както и съквартирантките ми в СГ, мислеха, че са ми много интимни явно, че да ми подаряват прашки, секси нощници и прочие.

# 11
  • Мнения: 641
харесва ми когато подарявам нещо да виждам как човека се радва така,че максимално се старая да избера най подходящия подарък-
Понякога нямам възможност да купувам скъпи неща,но никога не отбивам номер защото ми се е случвало на мен и ми беше много неприятно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 900
Много тъжно ми стана от този клип.

# 13
  • Мнения: 270
Мразя да отбивам номер!
Обожавам внезапно блесналият поглед, трепетното смълчаване и объркването при подбор на благодарствени думи у роднини, приятели, колеги...

ivonska и аз така  Peace

И аз като повечето от вас едвам изгледах клипа, тъжно ми стана още преди да чуя подигравателния смях.Сетих се за един случай разказван от практиката на психолога Морган Скот Пек. Едно момче, чийто брат се самоубил преживявал тежко факта. А за Коледа родителите им подарили на депресирананото момче, познайте какво? Пушка. Но не каква да е, а пусшката на  самоубилия се брат. За мен посланието е иди и ти се гръмни, но вярвате или не родителите просто искали да си спестят пари за нов подарък...

Аз лично подарявам много и все гледам да са оригинални неща, обаче сега искам да ви разкажа за един мой срам ли смях ли...

Бях на 17, времето на купоните. Движех се в среди както на млади хора, така и не толкова. Ве днъж на улицата ме срещна един известен , местен поет с който даже и награди си бяхме делили. Той, с около 15 години по голям от мен, но артистична душа, беден, поркан, страдащ. Покани ме на рождения си ден и мнооого ми се моли да заведа и приятелите си т.е тайфата. Уви, той дори нямаше кой да покани. От София в Русе беше пристигнал един художник негов приятел само и само да му организира и плати купона.Толкова го е обичал. Да, ама аз по това време си бях изхарчила джобните, а и никой от тайфата нямаше. Много искахме да го зарадваме и да бъдем там, знаехме че ако не отидем никой няма да го направи. Да, ама без подарък ходи ли се....

И така гледам аз на улицата една красавица, мацка...Мацка ама не каква да е,а ....КОТКА. Рижава , кротка...  Докато се усетихме я хванахме, умихме и приготвихме.
Вечерта на купона приятеля му така ни се кара...Вие луди ли сте, човека няма какво да яде-вие котка му носите и нея да изхранва...Хем срам,хем смях. Но бяхме искрени-друго нямахме.
Е,разкрих се.

# 14
  • София
  • Мнения: 23 112
Пазя "страхотен" спомен от подарък за една нова година и то от родителите ми! Чакам аз с трепетно вълнение 31 декември (била съм на 17 год). Вечерта ме водят тържествено в моята си стая (подаръкът ми вече бил нагласен там). И казват - ето го!... Обхождам с поглед стаята - бре не виждам нищо, хайде пак - нищо бе. Пуля се, викам - майтапите ли се, къде ми е подаръка. И къде бил - под телевизора ми - нова масичка за телевизор  #Cussing out После що рев и сополи, що тръшкане... Още им го припомням този случай, голяма излагация от тяхна страна  Mr. Green Как може така нагло да се е.ават с тийнейджър  Joy

# 15
  • Мнения: 71
Що ли ми трябваше да го гледам това?  Tired
Догади ми се.
Peace

 #Cussing out Особено ЖЕСТОКО изпълнение... от тяхна страна... Я някой само да ме светне това родителите на детето ли са ( нямам звук на комп. та гледах само картинат... и май по-добре)...

# 16
  • Мнения: X
Мдаа, тъжно...още не мога да преживея огромните кюлоти с лепнат отгоре им хартиен етикет- подарък послучай 8-мия ми рожден ден от леля... Tired.... и как се спуснаха като завеси пред погледите на целия клас

# 17
  • Мнения: 1 887
Как може родители да се подиграват така на едно детенце, е.аси идиотите смотани!  

Аз много мразя подаръци, с които само се отбива номера-да подарявам и да ми подаряват! Може да е нещо не толкова скъпо, но да е желано от човека. Така се разбира дали наистина държиш на този човек и  колко ти е близък!

# 18
  • Мнения: 270
Мдаа, тъжно...още не мога да преживея огромните кюлоти с лепнат отгоре им хартиен етикет- подарък послучай 8-мия ми рожден ден от леля... Tired.... и как се спуснаха като завеси пред погледите на целия клас

Олее...  ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 448
Е, ужасно са натъжих от този клип.  Sad Да го погодиш на дете такъв кофти номер!!!  Sick

Иначе и на мен са ми подарявали подаръци, които за нищо не стават, е така само за отбиване на номера, но не и като дете.
Сега най кофти ми е ставало някой като подари на детето ми дреха за рожден ден и тя да му е малка. Ами като не могат да преценят да му вземат играчка!  ooooh!

# 20
  • Мнения: 169
Ужасно е да постъпиш така с едно дете!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 21
  • някъде
  • Мнения: 979
Не виждам нищо от клипа,кажете с две думи какво става с детенцето?

# 22
  • Мнения: 11 607
Тъжно....много тъжно.....

Или правя подаръци като хората, или не подарявам. Не обичам отбиването на номера......

# 23
  • Мнения: 2 099
Пишете за неприятни и неочаквани подаръци.Аз съм имала Коледа без подаръци.Не защото майка ми е нямала финансови възможности.Винаги ще помня Коледата в която исках много много кукла Барби.Бяха точно станали хит,бяха с дълги коси,извиващи се леко в коленете крака и много,много красиви.Бях на около 11-12 години.Отчаяно я исках тъпата Барби.Годините са 91-92.
А майка ме наби и нарочно си купи най-скъпите италиански ботуши в магазина-черни кожени с облечен ток.На ивици-черно и златисто с рисунък.И ботушите ще помня.Каза ми,че ще си ги купи ,ей така,за да не ми купи на мен кукла.Не ревах,просто още една гадна случка от гадното ми детство.Поредната гадна.И досега помня някои случки.Не обичам майка,безразлична ми е.Звучи грозно,но е истина.Не помня РД на който да съм получила подаръка който съм искала.Все дрехи и обувки.

Аз винаги избирам дълго и дебна кой какво ще си хареса.Ако имам възможност го купувам.А на деца никога не купувам дрехи-все играчки,играчки които аз не съм получавала.Много се радвам да видя дете което се радва на играчката.Все едно съм аз това дете.Готино е.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 10:45 от Рибозом

# 24
  • Мнения: 3 521
Не виждам нищо от клипа,кажете с две думи какво става с детенцето?

Подаряват му подарък, разопакова хартията, вътре е кутията от някаква игра (желана явно), но в кутията има дрехи.

Като дете винаги се ядосвах, когато познати и разни лелки ми подаряваха дрехи. Сега гледам винаги, когато нося нещо за детенце, ако е дрешка да има и добавка нещо за игра.

Не съм имала кой знае какви разочарования от подаръци като цяло.  Peace

# 25
  • Мнения: 270
Не виждам нищо от клипа,кажете с две думи какво става с детенцето?

Разопакова си подаръка и вижда кутия с картинки, предполагам на някаква игра,която много е искало и направо не може да повярва, че му го подаряват. Възхитата,обаче бързо преминава в разочарование, после болка и сълзи. Накрая всички възрастни около него почват да му се смеят и подиграват....

# 26
  • Мнения: 342
Ех,че гадно ми стана... Аз нямам спомен за подобно изпълнение или лоша играчка. Сега гледам и аз да намеря най подходящата за даденото дете.

# 27
  • Мнения: 11 607
Рибозом Hug

# 28
  • Мнения: 154
Отвратително! Изумена съм как е възможно някой да проявява дебилното си чувство за хумор върху дете! По темата - да, получавала съм нежелани подаръци, в детството си рядко ми подаряваха играчки - такива бяха времената. Но никой никога не се е гаврил така с мен!

# 29
  • Мнения: 3 521

Рядко пиша по форумите нещо толкова крайно, но ако засека майка ти на улицата няма да натисна спирачките.
 Hug

# 30
  • Мнения: 4
не може един родител да се гаври с детето си така, нали... ?Naughty
на мен ми е по лесно да мисля, че за да имат кутията на тази така желана от детето ТВ игра (XBOX 360), значи са му я купили и може би майката отиде да я донесе  Praynig

# 31
  • Мнения: 270
Рибозом  Hug На твое място ако и на 100 год да съм ще ида и ще си купя още сега за празниците...барби. Не се шегувам.И след като й се порадвам, което за мен ще продължи не повече от ден, ще я подаря на някое дете, което има твоята мечта за барби...Все пак тя май и юбелей има на 50 ли стана или 60  Mr. Green

Иначе хич не ми се иска да си разваляме настроението с тази тема. Само възможност за размисъл.Все пак това, което става с детето от клипа е частен случай. Моля се наистина да не спре да вярва, че в живота има и истински подаръци.. Въпроса ми все пак е как ние се справяме в подобни случаи.

# 32
  • Мнения: 25 753
Проблемът в това клипче не е, че детето не е получило това, което е желало, а дреха.
Проблемът е, че дрехата е напъхана в опаковката на желаното нещо и по този начин се подиграват на мечтите му. Е, това му е най-гадното.
Не всяко дете винаги може да получи точно това, за което най-много копнее, но когато му е обяснено с любов поради каква причина не може да го получи е едно, а да се изгаврят с очакванията му - друго.
Искрено се надявам това да е само гадна шега от страна на родителите, а по-късно да му дадат желания подарък. Дано!

# 33
  • Мнения: 2 018
Спомням си съпругът на една моя приятелка, как И подари прахосмукачка.   Laughing Беше много разочарована. Ама после си се посмяхме.  Heart Eyes

Наскоро ми се наложи да купуваме подарък за нова къща - пак на нея. Мъжа ми предложи тиган за палачинки. Викам му: Сакън недей, ще ни подгони с него из къщата /тя мрази да пържи палачинки/  Joy

# 34
  • Мнения: 2 099
ААА аз Барбито си я купих с първа заплата!Да не мислите,че няма да си я купя,не съм такъв човек!Колко години я чаках все пак!Наскоро дъщеря ми я подстрига почти нула номер,обаче й отива,брех гадната Барба Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
По-гадно нещо скоро не бях гледала - заболя ме сякаш е моето дете.

Когато правя подаръци търся това, което ще донесе най-голяма радост на човека и съм способна да обикалям до безкрайност по магазините.

# 36
  • Мнения: 660
Аз се замислих и предполагам също,че е вид  шега от страна на родителите,ама много черна и гадна от тяхна страна,предполагам,че по късно само дали и желания подарък..
Рибозом ужасно се почувствах катопрочетох за твоята случка с егоизма на майка ти и ми припомни една моя  мила обратна на твоята...Годината също 92-3 някъде,също желаех до полуда Барби истниснко (имаше едни пластмасови елементарни) със сгъващи се ръце и крака и искряща руса коса на Мател,бях я видяла в една приятелка на която родителите и пътуваха в чужбина и я бяха донесли..Имаше ги и в България,рядко се намираха и бяха скъпи около 130 лева(майка вземаше 250 тогава и то на хубава работа)Та зърнах я на една витрина бях на около 12 също и не спрях да мисля за нея,че я има тук и,че искам да ми я купят за рожденният ден,който беше скоро.Толкова я исках,че я сънувах всяка вечер,майка ни отглеждаше сама,винаги всички пари си е давала за нас с брат ми.И тогава точно мечтаеше да си купи един костюм скъп,много рядко си позволяваше да се глези,дори никога...Но аз толкова силно желаех тази кукла,че тя веднага се отказа да си купи за нея така желаната дреха от години и когато взе заплатата си веднага на другия ден куклата ми беше купена,бях толкова щастлива и толкова и благодарна.... Куклата я пазя и до ден днешен.... Всичките подаръци от нея са били много хубави и са ни правили много щастливи в брат ми..Просто няма такава ,майка и досега ни помага ако има възможност...

# 37
  • някъде
  • Мнения: 979
Значи не е била достатъчна гаврата с лъжливата кутия,ами щом са го снимали явно е било замислено като част от програмата Sick
Е...си семейството!Дано наистина истинският подарък му е даден по-късно на малчо.
Уф,че тъжно!Представих си моята Софи.

# 38
  • Мнения: 278
Винаги съм получавала и получавам много тъпи подаръци - гаден парфюм, гащи и потник, хавлия, форма за кекс, прашка размер С, а аз нося Л - същото важи и за други дрехи, сувенирче от рода на керамична камбанка, играчка от царевични пръчки, оцветена с боички мидичка или дърво, гумено топче, свещник, пепелник, джезве, чорапи, калкулатор, дреха от втората употреба, нищо и т.н.
Не, че се оплаквам, но аз поне се старая да проуча предварително какво харесва човек.
пп Клипа е гаден, как може така да се подиграват с детето?!?
Случвало ми се е на роднинско събиране на всички деца да подарят нещо или паричка, само на мен - не. Аз за това си мразя роднините.

# 39
  • Мнения: 3 695
ужас  Sick
много е гадно да ти подарят нещо, което не ти харесва и не ти трябва  ooooh!

# 40
  • Мнения: 17 546
А майка ме наби и нарочно си купи най-скъпите италиански ботуши в магазина-черни кожени с облечен ток.На ивици-черно и златисто с рисунък.И ботушите ще помня.Каза ми,че ще си ги купи ,ей така,за да не ми купи на мен кукла.Не ревах,просто още една гадна случка от гадното ми детство.Поредната гадна.И досега помня някои случки.Не обичам майка,безразлична ми е.Звучи грозно,но е истина.Не помня РД на който да съм получила подаръка който съм искала.Все дрехи и обувки.
Дааа, колко позната случка Tired И мама си купи обувки, кафяви (а тя мрази кафяво!), за да не ми купи ботите, които си бях харесала. Обувките струваха три пъти колкото ботите, които така и не получих. Два дена след това, мама отиде и си купи същите обувки, но вече черни, защото така и не обу кафявите... А панталона, който така я молих да ми даде да си нося още като беше нов, получих най-сетне, но вече ми беше малък...
Рибозом, за пореден път пишеш като от мое име. Hug

ПП. Как можаха тези хора!  Close И се смеят през цялото време, все едно са направили прекрасна изненада! Заболя ме и си спомних моето детство.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 13:39 от Балу

# 41
  • Мнения: 2 133
Отвратително клипче Close
Винаги питам за подаръка.И винаги купувам това, което са си пожелали децата и познатите.Съответно и към нас така процедират Party

# 42
  • Мнения: 277
затова подарявам пари.да си купят каквото искат/за рожденни дни става въпрос/
и моля,не ми казвайте ,че това е обидно.защото обидно е да ти подарят нещо ,което не искаш.а желанията на хората трудно се отгатват.
колкото до рибозом-моето детство беше подобно/е,не чак да си купи ботуши майка ми/но ми купуваше все дрехи или обувки. неща ,на които мнооооооооооого се радвах.изкарах детството с 2 кукли.и то подарък от други/не родителите ми/.точно ,както в клипчето,,защо не се радваш,скъпо дете?ти нямаш ли нужда от зимни дрехи?
иначесегашния ми  мъж,много обича да ми подарява чаши от магазин за 1 лев./на майка си чинии,тигани/.та се чудя тази година,с какво да го ИЗНЕНАДАМ?
най-хубавия подарък ,който съм получавала до сега,но не от него,а от друг, е една саксия с коледна звезда.разцъфтяла,червена,красива.първия ми съпруг я беше изпратил навръх коледа с куриер!
страхотно е усещането ,че не си забравен.жестът в подходящ момент.това много ме радва.
а иначе на свеки номер 2 съм подарявала пръстен гювеч за готвене.то и стана цял комплект-тенжуря,чаши ,чинии,гювечи,тавички и се хвали и ги показва...
дали пък не си заслужавам гадни и безмислени подаръци...отдавна вече не се радвам на нищо материално.остарявам ли какво...като че ли подаръците са все за децата.те да се радват.а аз се радвам на глупости-готини плочки за кухнята,перденца.красив килим.май съм станала една лелка.
и въобще материалното може ли да ти донесе радост?

# 43
# 44
  • Мнения: 25 753
и въобще материалното може ли да ти донесе радост?


Може, разбира се, достатъчно е да си копнял за него.  Laughing

# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Абе... не знам от егенето ли е, но отчетливо помня Новата година, когато подаръкът ми беше чорапогащник и блузи и се радвах. Ясно, че на играчка повече се радвах, но просто и такива моменти има.

И сега се старая на детето да купувам играчки, но и дрехи и прочее битовизми - няма нужда да смята, че всичко е по задължение в гардероба й.
А моите подаръци най-добре избирам сама Simple Smile Просто е трудно да уцелиш чужд вкус. Ей така, да си избера и да ми дадат пари после, често става най-добре.
Когато аз избирам подарък - или взимам нещо неутрално, което да влезе в употреба (или да може да се подари другиму, защо пък не), или влагам доста мисъл и старание. Някой път последното не се оценява, но няма пълно щастие...

Клипът е гаден. Не за това, че му подаряват дрехи, вместо играчка, а за това, че лъжат надеждите му. Ужасно е да видя светналото лице на детето как посърва от тъпата 'шега'.

# 46
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Потресаващо и извратено отношение! Подигравката с мечтите и радостното усещане за празника на едно дете е грозно, но желанието да го мултиплицираш като го запишеш, за да му (си) го припомняш е чудовищно! За мен това са хора с болна психика. Кой знае какво им се е случило и в тяхното детство Sad!

# 47
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз бях много разочарована преди години на един подарък за Коледа. Не знам защо си бях втълпила, че ще ми вземат цифров фотоапарат, толкова го исках и само за него говорех. На Коледа отваряме подаръците и аз получавам от нашите кутия, отварям с надеждата да е фотоапарата и какво да видя - фитнес уред. Много мило от страна на майка ми, да ми намекне, че съм дебела. Знам обаче, че не беше с това намерение, но просто не му се зарадвах, разревах се, дори и се скарах, защото за мен фитнес уреда е недвусмислен намек, все пак. Само месец по късно събрах роднините, получих си от тях парите за подаръка за рожденния ден и си купих фотоапарат - изплащах си го месеци наред със заплатата от първата си работа, но си го купих. До онзи ден си го използвах. Иначе родата упорства да ми подарява грозни блузи - коя от коя по грозни. Имам сигурно 20, които никога не съм обличала и няма да облека, ако ще гола да ходя. Същото е и на сестра ми и на нашите - все грозни блузи. Затова майка ми им обясни - без дрехи. Никакви дрехи, благодаря, няма нужда. Ненавиждам да ми подаряват дрехи. От дъното на душата си, ако ще бална рокля да е, няма да се зарадвам на подарък дрехи. Имам нужда от купища неща, нямам проблем със събирането на пари по роднински и купуването на един подарък - ей сега имам рожден ден след два месеца и изпадам в тих ужас като си помисля за какви подаръци може пак да стане дума. Най страхотните подаръци ми прави приятеля ми - винаги е нещо, което искам от сърце и душа, слуша ме като му говоря, като спомена какво искам той просто запомня, и съответно моите подаръци за него никога не са и наполовина толкова добри. Беше ми подарил билети за концерт на който умирах да ида, но нямах пукната стотинка, сега мисли да ми подари оригинална дамска тениска на любимия отбор, за Коледа няма да стане, ама аз имам и рожден ден. Всичко, което ми подарява, е с мисъл и с идея наистина да ми хареса. Може да не е скъпо, веднъж като четях една книга, в която едни жени имаха шалове в различни цветове за отличителни знаци и аз му разправях, че съм от сините, той ми подари син шал освен всичко останало. До един подаръците му са перфектни. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 459
Когато бях малка винаги празнувахме НГ с братовчедите ми. Братовчедка ми е по- голяма от мен с две години, но тя изглежда дребна, а аз по едра /тогава  Mr. Green/
Тогава дойдоха някви роднини и ни носеха дребни подаръци. На мен чорапогащник, на братовчедка ми домино, защото я помислили за по- малка.

Да му се невиди, деца на по 10-11 г
Много се разсърдих тогава. Добре, че близките ни винаги ни подаряваха хубави подаръци.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 064
Много тъжно. Аз нямам такива лоши спомени, но майка ми имаше, милата. Баба ми имаше малко извратени представи за възпитание, с мен не е била лоша никога, като че ли за компенсация, но майка ми, горката, е получила гнила ябълка, защото "не била слушала". И това на 4-5 години. А за брат й - нещо истинско хубаво.

А самата ми майка винаги е смятала, че дрехите не са подходящ подарък от родител на дете, защото той така и така е длъжен да ги осигури. Е, ако не става дума за някой лукс, ама то тогава и луксове нямаше по магазините, а пък аз не съм налитала на дрехи - каквото имам - това. И винаги получавах играчка  - изненада или нещо, което наистина съм искала да имам.

Иначе, по-късно, от други хора съм получавала какви ли не глупости, но не се връзвам особено. С мъжът ми пък напоследък си нарочваме неща, че е подарък за Коледа или РД и не се изненадваме. Например миналата година си купихме нов компютър и решихме, че това ни е общия подарък за Коледа, нямахме повече възможност за големи подаръци, а дреболии  за отбиване на номера - мерси! Виж, с децата е друго. За тях винаги трябва да има изненеда!

# 50
  • Мнения: 3 268
В клипа става въпрос за най-новата електронна игра на фирмата Майкрософт,нещо като Мерцедеса на електронните игри.Синът ми си взе такава,та знам за какво става въпрос.Уникална е.Представям си малкият сладур като е видял кутия какво е изпитал.И после тъпия пуловер,сложен вътре.Това не са родители,а изроди.
По темата-обичам подаръците,защото рядко ги получавам.Също така аз много обичам да подарявам подаръци,удоволстквието от това дори за мен е по-голямо.

# 51
  • Мнения: 3 211
Като малка нямам лоши спомени. Всичко ми харесваше. И на дрехи много се радвах, обичах да се контя.
Но в по-ново време имам много такива случаи. Много трудно може да ми се угоди. Много рядко ще ми хареса някой подарък. Особено болно ми става, когато майка ми ми подари подарък. Виждам, че го е търсила и избирала дълго, дала е много пари, но на мен не ми харесва. Затова вече се научи да ми купува нещо малко и да дава пари.
Мъжът ми също е затруднен. Горкият, като наближи РД и малко след това Коледа, направо се побърква. Въпреки, че и той постоянно слуша какво искам, но аз толкова бързо си сменям желанията, че вече като ми го подари, аз не го искам Twisted Evil Голяма съм кучка

# 52
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Вах ги и родителите-дебили. Shocked
На мен ми се случи нещо подобно миналата Коледа но с добър край, свеки ми връчва подарък, под опаковката-  машина за кафе, от тези с филтъра, които аз ненавиждам. Усетих как дебнат да видят реакцията ми, е, вътре в самата кутия имаше някъде 10 опаковки от любимото ми капучино. Това и бях предполагала де, свеки предварително анкетира кой какви желания има. Но не разбрах каква радост им прави това да гледат вкиселени физиономии.. Embarassed

# 53
  • Мнения: 1 761
Тъжно ми стана...

Една от причините да не харесвам роднински събирания е точно тази-подаръците.
Много обичам да си прекарвам рождения ден далече от вкъщи,с мъжа ми и детето, може би с много близки приятели.
Не държа да ми подаряват подаръци,стигат ми спомените за приятно прекараното време заедно.
Като бях малка и аз не съм получавала кой знае какви подаръци,брат ми и той де.
С парите,с които евентуално можеше да ни се купи нещо все се купуваха пържоли и се правеше празнична трапеза.
Това плюскане до безкрайност с лели,тетки и досадни братовчеди така ми е втръснало,още повече,че едва ли не трябва да си им благодарен,че са дошли да се наядат (аз не съм ги канила).

Коато ходя на детски рождени дни винаги купувам играчки или нещо,което знам,че детето обича.И аз мисля,че дрехите не са поадарък, а нужда.
Домакнски уреди също не подарявам.

# 54
  • Мнения: 299
Мразя да отбивам номер!
Обожавам внезапно блесналият поглед, трепетното смълчаване и объркването при подбор на благодарствени думи у роднини, приятели...

 Peace И аз обичам да правя изненади,но лично на мен все още не са ми правили изненади,било то с подаръци или нещо друго...И все още,за жалост, ми се случва да ми подаряват неща за отбиване на номера,да не говорим,че започна да се "случва" и на детето ми...добре,че още е малък и не разбира...но впоследствие смятам да му ги спестявам- по-добре нищо,отколкото разни боклуци и евтини играчки,които се скапват веднага...
Самата аз се старая да купувам и подарявам хубави неща-неща,които първо на мен трябва да се харесат и винаги ги мисля продължително подаръците,но мразя да питам и да ме питат какво да ми купят.Губи се част от ефекта на изненадата,когато предварително си посочил какво искаш,макар че и да кажеш какво искаш,не е гаранция,че ще ти купят точно същото.
На един човек от семейството ми някак неусетно му стана "традиция" да ми подаря дрехи,които аз няма начин някога да облека,или неща за вкъщи,които са купени от магазини-левче....е,трах,трах,ама предвид предстоящите празници отсега се оглеждам за равностоен боклук,който и аз да подаря на същия този човек Mr. Green

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 16:41 от taniuha

# 55
  • Мнения: 277
Не държа да ми подаряват подаръци,стигат ми спомените за приятно прекараното време заедно.
.
ей това исках и аз да кажа. Peace

# 56
  • Мнения: 5 877
Вие пък.
Изобщо не съм очаквала, че по празниците ще има винаги играчка в опаковката. И бельо съм получавала като малка (вълненко), и чорапки от някоя баба, нямам спомен да съм мрънкала. Сега като питам "що тъй" - "ами имаше нужда". Нищо де.
Като си погледна кошовете с играчки, нищо не ми е липсвало. И по празниците съм обръщала специално внимание на всяка играчка, книжка и портокал, които съм получавала.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 064
Като малка нямам лоши спомени. Всичко ми харесваше. И на дрехи много се радвах, обичах да се контя.
Но в по-ново време имам много такива случаи. Много трудно може да ми се угоди. Много рядко ще ми хареса някой подарък. Особено болно ми става, когато майка ми ми подари подарък. Виждам, че го е търсила и избирала дълго, дала е много пари, но на мен не ми харесва. Затова вече се научи да ми купува нещо малко и да дава пари.
Мъжът ми също е затруднен. Горкият, като наближи РД и малко след това Коледа, направо се побърква. Въпреки, че и той постоянно слуша какво искам, но аз толкова бързо си сменям желанията, че вече като ми го подари, аз не го искам Twisted Evil Голяма съм кучка

Ужас! Добре, че си го осъзнала поне... Опитай се да се зарадваш другия път, защото по този начин нараняваш хората, които са се постарали за теб.

# 58
  • Мнения: 1 616
Клипът ме жегна, доплака ми се... Не виждам нищо лошо в това да подариш дрешки на детето си, но да ги напъхаш в кутия от игра и да излъжеш очакванията му - това вече е гавра, умишлена и злонамерена. Не проумявам как може да причиниш подобно нещо на дете? Та нали идеята на подаръците е да зарадваме някого, а не да го разплачем от обида и разочарование?
Нямам спомени за лоши подаръци... Имали сме тежки моменти, когато мама и тати не са можели да си позволят подаръци за децата - тогава си подарявахме по една торбичка с лакомства или някаква козметика... Символично, но от сърце... И това не е помрачавало празника.

# 59
  • Мнения: 2 255
Гавра. В кутия от екс бокс, яке  ли, що ли.....И се хилят край него...
Не ми е погаждан такъв номер. Не бих погодила и аз...Инак,  подарявани са ми  боклучета. Не може да очаквам тюркоазена кутийка от всеки.  Flutter
 П.П. Не са ни показали цялото клипче...после няма начин да не са му дали екс бокса. А? Или?...Чак пък толкова да са зле?!

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 18:53 от ТинаХрис

# 60
  • Мнения: 2 099
Ох сега се сетих за един подарък от мъжа ми.За по-миналата Коледа.Полупрофесионална шевна машина.Разревах се,стана ми безкрайно криво.Очаквах нещо лично насочено за мен,даже да е последната евтиния!Очаквах бельо,гривна,колие,парфюм ако щеш,не и шевна машина.Толкова неромантично и толкова практично.Изсипал баснословна сума пари без изобщо да помисли би ли ме зарадвал подобен подарък.Не ме зарадва,огорчи ме ,нищо че е скъп.И честно казано Мърморанке леекинко завидях за приятеля ти.Да сте много щастливи заедно ви желая,не изпускай такъв човек.Много хора чуват,малко слушат!
 Никога ,никога не купувам подарък с който да отбия номера-грозно е и обидно.И за двете страни!И хумора на това семейство в клипа ми дойде много черничък.Не е за дете,дечицата са лесно раними!

# 61
  • при принцесите
  • Мнения: 90
 Shocked
Абе хора, това са ни го снимали специално, да имаме за какво да си "плямпаме" и да се възмущаваме.
Не приемам да е истина, при никакви варианти на развой на събитията ooooh!

На мен като ми подаряват нещо, което хич не виждам да има смисъл..., ми усмихвам се, мерси..., ама ми е тъпо, естествено, особено като е от близки. Докато четох, се сетих за няколко скорошни такива случая.

А покрай историята с подарената котка, .... ей роман мога да ви напиша:

Скъпите ми съученици за 19тия рожден ден ми подариха ... КОСТЕНУРКА, от онея червенобузестите, едно такова, сладко, дребно, като копче.

И до днес е живо, ама е динозавър.

Живее в аквариум, два пъти по-широк от него ooooh!
Много пъти съм се чудила какво да направя с него. Имаше по едно време идея да го занесем в зоологическата градина, ама така и не го направихме. После пък разбрах как всичко живо изхвърля там такива костенурки, в езерото с патките. И те тия са хищници, изяли малките. Разправяха, че ако това чудо (щото то е измислено) стигне до природата, ще изяде някой вид.
Ма си го гледахме, и то като се грижиш за някой, как да го изхвърлиш. По-късно като се изнесох, баща ми хвана да си го гледа, и сега и той не го дава. Брат ми си сряза ръката на аквариума, добре, че не беше фатално ooooh!. Още не го дават. А той горкият Тошо Mr. Green не си представям какво му е.

Винаги искам и гледам подаръкът да се хареса много, да е полезен, и да си мислят с кеф за мен, когато го ползват.

Внимавайте какво подарявате Mr. Green Peace

# 62
  • Мнения: 1 629
Добре че прочетох Анда, щото цял ден си мисля че съм повредена.
На мен ми беше много смешно. Децата ни са ужасяващи консуматори и в един различен подарък не виждам никаква трагедия.
Каква надежда, какви мечти в кутия от майкрософтска игра, брей.

# 63
  • Мнения: 14 654
Гадно е заблуждението, което създава формата на опаковката. Не знам кой идиот ще сложи панталон в кутия от строител да кажем.

# 64
  • Мнения: 1 629
Възпитава чувство за хумор, малко черничко, но хумор. Примерно.

# 65
  • Мнения: 14 654
Пробвай да възпиташ чувство за хумор в детето си като му дадеш дреха в кутия от пиратски кораб. Може пък да се зарадва  Grinning

# 66
  • MUC
  • Мнения: 297
Що за извратено изпълнение...  ooooh!
И не, не е проблемът, че не са му подарили мечтаната игра, а че дрехите бяха опаковани в кутията от Х-бокса. Горкото хлапе, такава болка и разочарование имаше в очите му, че дори и после наистина да са му подарили играта...

По темата - само подаръци от наистина близки хора са ми важни. На другите не се впрягам, дори и когато си е явно отбиване на номера.

# 67
  • Мнения: 1 062
Гнусно. Друго какво да кажа... Да дрехи съм получавала за подарък, но не са били прилежно опаковани в кутия от мечтан подарък. И никой не се е гаврил с детските ми мечти. Не всичко, което съм пожелала съм получила, но да се забавляваш от това, че си разочаровал някой.........особено дете, и да се кефиш на сълзите и разочарованието му  Sick

# 68
  • Мнения: 1 749
Ъъъмм..на мен най-смешния подарък,който получих(за рождения си ден)беше...една диня. Mr. Green Бях на село с баба и дядо,последния ми даде пари и ми каза да отида да си купя диня.Ееех...дядката беше... Mr. Green Ама се е сетил  за РД-то ми,човека. Peace

КАто бях малка за всеки празник си мислех я за някоя играчка,я за нещо друго...Но,най-често получавах боички,четки,моливи,скицници и прочие художнически материали.Нашите бяха решили,че ще ме правят творчески гений. hahaha Ей,получавах алергия като наближеше Коледа.

Иначе,харесвам всякакви подаръци,ако са поднесени с хубаво чувство.Разбира се,и аз си имам предпочитания,но...По-добре цвете ,поднесено с любов от съпруга,отколкото кутия с бижута,дадени с лоши чувства.

# 69
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Изключително тъжно...........

# 70
  • Мнения: 256
написах нещо и го изтрих ....

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 07:15 от Гад Чевръста

# 71
  • Мнения: 2 018
Идва Коледа и я малко по-ведро го давайте.  Peace

Преди години, подарих на сина ми СЕГА и фулмастри. Навсякъде разправяше, че дядо Коледа му е донесъл фулмастри. Повече се радваше на тях. На никого не съм пояснила, че е имал и СЕГА. Срещах едни такива въпросителни погледи...

Сигурно после е получило играта, но не е снимано. Иначе не биха се шегували така с него.

# 72
  • Мнения: 14 654
Сигурно после е получило играта, но не е снимано. Иначе не биха се шегували така с него.

Говореха си, че не са могли да си я позволят. Шегаджии.

# 73
  • Мнения: 13
Здравейте, имам нужда от помощ. В събота е Никулден и моят най-скъп приятел има имен ден. Искам да му направя хубав подарък, който ще го впечатли и ще запомни ако един ден не сме заедно примерно (дори не искам и да си го помислям  Rolling Eyes). Моля ви дайте ми някоя идея, защото от един месец насам мисля само за това и вече съвсем се обърках. Предварително ви благодаря  Hug

# 74
  • Мнения: 2 018
Зависи от неговите интереси, хоби, професия, характер... кажи нещо по-подробно за него. Иначе си е отбиване на номер.  Peace

# 75
  • Мнения: 13
Той е открита личност, има собствен бизнес в областта на хранителните продукти, хоби няма - доста е ангажиран и няма много време за такова нещо. Харесва парфюми. Подарявала съм му, но ... ако трябва да се повторя с това, става коф ... Не е претенциозен, но усеща кое е хубавкото. Винаги е облякан спортно и има голямо чувство за хумор. Накратко това за него. Надявам се да е достатъчно. Благодаря предварително   bouquet

# 76
  • Мнения: 270
написах нещо и го изтрих ....

Напиши го пак и ....по чевръсто де  Crazy
 А като не са можели да си го позволят да не са си правили шеги с кутията на това дето не могат да си го позволят. Живота ще има достатъчно гадни моменти за да възпитаваме децата си по този начин...

Някой беше писал, че смята това инсценировка... Невъзможно е дете да плаче така и да има сценарий. В живота това се случва реално, робизом го доказа
По темата пак да се изкажа- не е важно всеки да получи точно това, което желае, но поне да не е неприятно. Е, понякога се случва...Но вие ме накефихте всички защото наистина е важно да уважим личността на човека  Peace
Желая ви супер щастливи празници, огнени пламъци в очите на любимите, деца диваци и страхотни дарове. Аз излизам. На който му се пише, гледам мегдан има. Ще следя де..

# 77
  • Мнения: 14 654
lesinia, искаш да те посъветваме за неочакван и неприятен подарък ли? Заглавието на темата прочете ли поне, защото е ясно, че не си чела дори първия пост.

# 78
  • Мнения: 270
lesinia, искаш да те посъветваме за неочакван и неприятен подарък ли? Заглавието на темата прочете ли поне, защото е ясно, че не си чела дори първия пост.

 Joy

# 79
  • Мнения: 24
Яко!...Заприлича ми на един разказ от Ангел Каралийчев.
Хайде стига лигни и сополи, нали не мислите, че са взели кутията от някоя кофа за боклук?!

# 80
  • Мнения: 13
Извинявам се. Повече няма да ме видите тук. Приятно бъбрене ви желая.

# 81
  • Мнения: 270
Яко!...Заприлича ми на един разказ от Ангел Каралийчев.
Хайде стига лигни и сополи, нали не мислите, че са взели кутията от някоя кофа за боклук?!

Мда..,за съжаление така мисля. Ти наистина ли вярваш, че такава човешка жестокост не съществува...Малко по назад цитирах и факти от практиката на психолог.Така че за себе си съм убедена.

А какво за  Каралийчев?

# 82
  • Мнения: 2 018
lesinia, искаш да те посъветваме за неочакван и неприятен подарък ли? Заглавието на темата прочете ли поне, защото е ясно, че не си чела дори първия пост.

Какъв е проблема да се разведри малко тая тема. Или трябва всички вкупом да бършем сълзи и сополи.

Ако проявява интерес към книги с професионална насоченост /за бизнес/ има доста заглавия, които биха го впечатлили. Гранирана с едно добро послание /вътре в книгата/ лично от теб и конкретно към него, би се получило нещо, като незабравим подарък.

# 83
  • Мнения: 24

Имаше един разказ, за едни малчугани на "зелено училище" (ако е имало такова преди стотина години), които подариха на едно сираче от селото подарък, увит с множество опаковки, то ги разтваряше една по една с невярващи, светнали очи, че някой е толкова добър към него... докато на края намери в последната една развалена тиква....Но после малките изродчета, осъзнали колко е жестока гаврата им и събраха пари и в края на ваканцията му подариха някакъв страхотен подарък и така да се каже върнаха светлината в очите на едно нещастно дете...разказвам по памет...ама съм плакал и аз на този разказ, де, не си мислете, че съм некъв безчовечен дебил.
........
Иначе клипчето беше гадничко де, като си правиш "шега", трябва да е достатъчно кратка, за да не дадеш време на горчилката да се загнезди в душата....т.е. трябваше да подарят истинската игра в момента, в който видяха разочарованата физиономия на малкото сладурче.

# 84
  • Мнения: 2 018
Спор няма, че клипа е гаден. Ама само това ли ще повтаряме. Чак съжалявам, че съм се записала в темата. Не останах с впечатление, че авторката търси такъв развой.
Както и да е - ревете си и подсмърчайте ...

# 85
  • Мнения: 2 099
Ъх това е и моята мисъл.Трябваше веднага щом видяха колко се разочарова да му дадат тъпата игра(а дано са я купили),не да го чакат да се разреве.Поради гореописани причини аз мразя празниците и родженния си ден.В смисъл обичам да купувам подаръци,мразя да подаряват на мене.Забавното е,че явно силно ми личи,свекърите за 5 години откак сме женени не са ми купили нищо нито са ми дали мангизери за РД или Коледа.Даже май незнаят кога е рожд. ми ден.
Скоро ставам на 30 и ще вдигна паметен купон,дано поне тогава го запомнят на коя дата е!А инак хубавите изненади и подаръци са за децата.Като гледам каката още отсега какви ги реди за една вградена кухня от Метро.Къде щяла да я постави,как цяла година щяла да готви на Дядо Коледа ако и направел кухнята и как се чуди дали ще може да я сглобят джуджетата навреме,щото им писала късно писмото...и бива и да не й я купим!Как да стане тя?Нека се радват децата,идват толкова хубави празници!Пожелавам ви късмет и да получите само хубави неща!

# 86
  • Мнения: 270
Спор няма, че клипа е гаден. Ама само това ли ще повтаряме. Чак съжалявам, че съм се записала в темата. Не останах с впечатление, че авторката търси такъв развой.
Както и да е - ревете си и подсмърчайте ...

Така е клипа беше само за провокация ние как постъпваме, малко размисъл покрай тоя въздухарски и красив период. Знам ли може някой да си е спестил вече неприятния подарък...

А пък аз бих подарила преживяване...ако искаш приятеля ти да го запомни ,ама пак си помисли , разпитай отдалеч ..например урок по салса, танго ... Хората, които са много заети това ще им дойде разтоварващо.  Peace

# 87
  • UK
  • Мнения: 3 959
Подаряването на преживяване е нещо неописуемо, моя първи подранил коледен подарък беше такова тази година и беше абсолютно незабравимо.

# 88
  • Мнения: 2 759
                       'Световният шампион във Формела 1 Люис Хамилтън ще плати колосалната сума от един милион долара за коледни подаръци. Пилотът на Макларън-Мерцедес е решил подаръкът да бъде разходка в космоса. Там той ще вземе приятелката си Никол Шерцингер и трима членове на семейството си.
Според британското издание „Evening Standard" Люис ще отведе близките си над атмосферата на планетата Земя със супер технологичния космически самолет „SpaceShipTwo". Той е собственост на компанията „Virgin Galactic", която е първата, предлагаща космически туризъм'

                       Явно доста хора ще наблегнат тази година на преживяванията  Whistling.
                       Разреваха ме само РибозомHeart Eyes ) и Каралийчев. Имала съм много хубави спомени като дете, но пък и искам да отбележа, че никога не съм имала очаквания. Най-вече карахме на торбичка с портокал, банан, бисквитка и чифт чорапи. Но си беше жест. Истински подаръци получавахме само по изключение, а през цялото останало време бяхме подковавани, че сме бедни и нямаме пари за такива работи. Въпреки това нямам нито един лош спомен  Peace.
                       Ето един пример обаче от хубавите: на 30-ти декември брат открил подаръците ни и ми ги показа  Blush. Нашите разбраха, и ужасно много се ядосаха. Следваха заплахи, че щом сме ги видели вече, няма да има изненада, туй то, ала-бала, амаха  Crossing Arms.. На 31-ви декември баща ми цял ден го нямаше, а беше ужасна виелица. Накрая като се върна вечерта, по очите му познахме, че ни е купил други подаръци. Къде, как - неизвестно. Чудеса от храброст е направил сигурно, тъй като на 31-ви не работеха никакви магазини. Невероятни родители имахме   bouquet. Да не споменавам, че сигурно откак се помня получавам карамфилче за 8-ми март, наравно с мама  Blush.

# 89
  • Мнения: 277


Така е клипа беше само за провокация ние как постъпваме, малко размисъл покрай тоя въздухарски и красив период. Знам ли може някой да си е спестил вече неприятния подарък...

А пък аз бих подарила преживяване...[/quote]
това много ми хареса. Peace

# 90
  • Мнения: 2 018
По повод преживяването.  Wink
Миналата година подарих на мъжа ми курс по сомелиерство. Любител е на вината и дори си правим по малко количество всяка година. Беше много изненадан. Дори забелязах известно съмнение в него - какво щял да прави там.
Той е много зает и въобще не отделя време за себе си. В първия момент се почувствах малко кофти, че не съм направила подходящия подарък, но след като започна курса, като видях как идваше със светнал поглед  Crazy от там, разбрах, че не съм сгрешила. Научи много неща, запозна се с много хора, сега си имат сбирки редовно и мисля, че е се получи добър подарък. Самия той ми казва, че в началото го е приел много скептично, но после ...  Hug

Как бих искала и на мен да ми подарят едно такова преживяване - като уроци по танци или пеене.  Blush  Учила съм да свиря пияно преди време, но пеенето е моята страст.  Heart Eyes

# 91
  • София
  • Мнения: 10 379
Най-гадният подарък, който съм получавала, беше избиран много внимателно и с много обич от майка ми. На едно тържество в нейната служба бяха викнали Дядо Мраз да раздава подаръци на децата на служителите. На купа с подаръци се открояваше един много грозен (според мен) триъгълен пакет. Баш на мен се падна. Беше много скъп за онова време комплект за федербал. А аз исках една ютийка за кукли, като на братовчедка ми... Crazy Че се сговнясах, сговнясах се, ама още помня как ми се сви корема като видях болката в очите на мама. В последствие го харесах, де. Научих се да играя и много ревах, когато едно момче ми счупи едната хилка.
Тази година аз също подарих гаден подарък, без да искам ни най-малко. Свеки се оплакваше непрекъснато, че е много уморена и иска да си почине, бля бля, сещате се. Подарихме й с мъжа ми, по мое настояване, ваучер за арома-масаж, релаксиращ, с тримесечен срок. Не намери тази жена време да иде, а беше над един месец в отпуска. Явно се е обидила, а аз наистина исках да се почувства малко като бял човек.
Та е интересно как интрепретира човек добър/лош/ужасен подарък.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 14:33 от бъръльо-бъръльо

# 92
  • Мнения: 413
До като гледах клипа си викам, ей сега ще му дадат истинския подарък......ей сега ще го донесат.......УВИ Tired
Получавала съм много подаръци  и досега не се сещам, някой който много да ме е разочаровал.
Напротив, спомням си една Коледа аз на 8 брат ми на 11 ми подари тефтерче, една малко черно тефтерче, дори нямаше редове, и отзад със цена 45 стотинки.....толкова бях щастлива, толкова се радвах на това тефтерче, не се разделях  с него....още го имам , някъде из боклуците, които да ми напомнят за онова време. Вътре всички телефони номера от 2А клас Crazy

# 93
  • Мнения: 11 970
Клипът е неприятен, дори и да е инсценировка.Няма що, "гениално хрумване", да чакаш и се наслаждаваш на предвидимото разочарование на едно дете.Който е измислил този клип е без мозък

А по темата- ами не е много лесно да се измислят все оригинални и очаквани подаръци.Получавала съм както  изключително желани, така и разочароващи подаръци, но никога преднамерено обидни.Затова съм се стараела да изразя възхищение и благодарност, независимо, че подаръкът не ми е харесал.

Имам една мечта, по-скоро фантазия.Винаги съм си мечтала мъжът ми да ми подари голяма, красива кутия, а като я отворя в нея да има една прекрасна  рокля.Ей това така ми се е набило в съзнанието.Работя, печеля добре, мога да си купя рокля, но винаги съм си мечтала точно за такъв подарък.Но едва ли някога ще го получа.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 14:51 от Светкавица

# 94
  • Мнения: 2 759
                       За свеки да не ти хрумва изобщо такова нещо  Naughty. Аз на млади хора като подарявам такова нещо не ходят, въпреки че ужасно се радват, камо ли на по-възрастен. Просто така се получава с времето. Трябва да ги хванеш и да ги заведеш. Тогава са наистина много доволни.
                      Светкавица, няма да повярваш, и на мен това ми е мечта  Peace. А аз дори рокли не нося  Rolling Eyes...

# 95
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Имам една мечта, по-скоро фантазия.Винаги съм си мечтала мъжът ми да ми подари голяма, красива кутия, а като я отворя в нея да има една прекрасна  рокля.Ей това така ми се е набило в съзнанието.Работя, печеля добре, мога да си купя рокля, но винаги съм си мечтала точно за такъв подарък

Светкавица, няма да повярваш, и на мен това ми е мечта  Peace. А аз дори рокли не нося  Rolling Eyes...
Сори са оф-а, но
Много романтични филми гледате Laughing Пак добре, че народни приказки не сте избрали, да ви видя мъжете как намират златоткани рокли, които да се събират в орех Laughing

В една тема в Нашите деца пишем за подаръци на децата. На една майка в чуденка редложих да вземе на детето пижамка, одеало, чаршафи, хавлия с любимия анимационен герой. А, казва тя, но той не признава такива неща за подарък...

# 96
  • Мнения: 2 759
                      Не искам в орех, искам в кутия пък  Crossing Arms. Бтв, аз лично романтични филми не гледам - за какво ми е, като съм се родила такава  Twisted Evil.
                      И за чаршафите писах, но ме хвана срам и го изтрих.

# 97
  • Мнения: 1 560
Като казахте чаршафи сега се сетих, че аз точно с това смятам да изненадам мъжа ми  Embarassed........... ама не с какви да е, разбира се! А чаршафи с герба на любимия футболен отбор - толкова е болен на тази тема, че дори на сватбата ни кума игра за торта с герба (той също е голям фен). Така, че няма опасност да сбъркам с изненадата. Бяхме на една сватба, там едно момиче му подари оригинален ключодържател на същия отбор - познайте кой беше по-щастлив от младоженците!

# 98
  • Мнения: 6 417
Бях някъде във 4-5-6 клас когато решихме да си разменяме коледни подаръци помежду си. За да няма неприятни изненади ни определиха цена от 10 лева. Падна ми се да си разменям подарък с Васил - отличника на класа, със самочувствие до небето. Непрекъснато парадираше с това, че родителите му бяха от голямото "добрутро". С две думи-хора с възможности. Та Васил беше изчегъртал етикета на някаква стара книга с приказки и беше написал цена точно от 10 лева. Тъпо, много тъпо. Василееееее, още те помня.  Joy

# 99
  • Мнения: 2 018
Василееееее, още те помня.  Joy

 Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт