За изхождането (ЕБХ) - част 9

  • 18 661
  • 441
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 479
Честито на студентките   bouquet
Още малко оф -УАСГ е известен с подговянето на истински специалисти, за разлика от повечето другите вузове  Peace

Шада, мерси за насърчението  Hug

# 61
  • Мнения: 272
Арх. Дими ще ти викаме тогава.Simple Smile

Гнидкаи от мен браво за успехите!

# 62
  • Мнения: 1 065
Калина се наака. Два пъти. Точно преди няколко дни се замислих за тези преживявания около годинката на човечетата и се чудех дали пък няма да имам късмета да ме подминат  Laughing и на следващия ден ме възнагради. Както си пълзеше спря и се загледа. Имах усещането, че ще се случи нещо, но не прекъснах заниманието си навреме. Много голяма случка беше  Mr. Green. Дали защото хапва вече разнообразна храна, но започна да прескача по два дни без да се изходи, през което време гледам да откликна на всяко пръцване и нищо. Тази сутрин отново се е изакала в гащите, но баща и не можа да ми каже какво е било точно поведението и. Дим, вие минахте подобен период- колко продължи?

# 63
  • София
  • Мнения: 334
Да се отчета - в продължение на цяла седмица Дарина ме бойкотираше - успявах само сутрин да уловя големия момент Wink А тя "голямата" работа я върши по няколко пъти дневно. Цяла седмица се сърдеше и не искаше да я държа над легена или кротко си гризеше ръцете и не вършеше нищо Wink
От вчера обаче пак имаме успех. Днес вече 4 "големи" работи хванах, както и 3 или 4 изпишквания. Предлагам й да върши работата след кърмене, както и след обедния сън и след разходката. Все още не съм уловила дали и какви сигнали подава, единствено пръцка понякога преди акане Wink
Така и не разбрах защо ми отказваше  Thinking Не забелязвам нещо кой знае какво ново, освен че вчера успя да си налапа пръстите на краката, както и че вече си познава името и реагира на него. Може и този скок да я е накарал да не се концентрира върху тоалетните работи? А може и аз да не съм я улучвала в настроение, не зная. Но в крайна сметка съм доволна  Peace

# 64
  • Мнения: 272
И при нас нещата са сутрин след спане, след всяко спане и ако улуча момента през деня. Иначе сменям тензуси и това е. Няма да мина на гащи. По-трудоемко ми е, а за през нощта сериозно обмислям многократни пелени. Важно е да не спираме.Simple Smile

# 65
  • Мнения: 762
chiges ,ми що си мислиш такива неща,бе душа? Simple Smile
При нас (а и не само) беше след годинка и продължи 1 месец,но се местехме тогава в нова къща.Май "приключи" с морето...и аз не разбрах много-много как стана,но си мисля най-отговорно,че продължи толккова дълго,защото бях ужасена как моето ЕБХ чисто дете прави подобни гнусотии.Каква ужасна майка съм-да възприема естествените нужди на детето си с отвращение-заслужавала съм си го тоя месец. Wink
Яна споделяше навремето,че при нея е било седмица.Моят съвет е да не се втренчвате в никакъв случай,защото ще започне да се крие и да ви го прави напук.Ако можете-оставете я без гащи на повърхност,която се чисти лесно.Моята Калина стачкуваше лятото и беше лесно (все ендо имам куче ) да забърсвам след нея. Grinning

julie.k ,възможно ли е леко да си станала по-настоятелна с успехите.В такива случаи бебетата правят нещо като стачки,за да се знае кой е шефа. Wink

silval,важното е да се забавлявате.Ще сте бебе и майка само известно време.Нищо друго не е наистина важно.

# 66
  • Мнения: 398
Момичета!
Поздравявам ви! Не бях чувала в днешно време някой да гледа бебе без памперси.
Аз съм изгледала и двете си деца така.С малки изключения,на големия син нощем му слагахме памперс защото пиеше страшно много мляко и ако е само с гащи сутринта и косата му беше мокра.

# 67
  • Мнения: 616
Хайде и ние на отчет!
Вчера хванах 2 от 3 големи радости, третата я пропуснах, понеже нямаше как да се освободя в правилния момент, но го разбрах с точност! Иначе когато сме в къщи караме с памучни гащета и пеленки, ама много широки тез гащета, той малкия каквото е шило, те му се завират във врата парчетата  Mr. Green Намерих едни боксерки, които са по-стегнати, и с тях става по-ефикасно. Също си купих на бамбино мио онези биоразградими подложки, слагам го върху парчето, и поне дупето му остава горе-долу сухо понеже аз съм леко заблеяна, и забравям, че детето не е с памперс, и после се чудя що толкоз мърмори, а то горкото мокро цялото  Rolling Eyes Да си прианзя, много ми е трудно с тези парчета, той е толкова подвижен, голям зор е, докато го обуя. Затова си поръчах от лесните пелени, ама те пък егати организацията, още не могат да ми ги пратят, нещо се моткат брутално.
Ето сега ще пускам пералнята, да изпере каквото има, пък утре ще гладя парчета...
Сигнали не търся (освен очевидните при по-трудоемката дейност), и разчитам на това, че той ставайки по-голям, ще усети колко е неприятно да седиш мокър, и ще започне малко по малко да сигнализира навреме. Пък дано се сети по-скоро  Joy

# 68
  • Мнения: 925
И аз малко да се включа, че отдавна не съм се обаждала Simple Smile
Нощното изпишкване го разредихме (не, че спи повече, ама много трудно ми дава да го вдигна и изпишкам, без да опищи света). Когато обаче е така добър да ми позволи да го изпишкам, в 90% от случаите си пишка.
През деня е с многократните пелени и го изпишквам редовно. Но винаги на края на деня всичките ми пелени са мокри, все има по няколко пишания, които младежът държи да ги прави в гащите Simple Smile Още не ми се маха нощния памперс. Мисля си за новата година, от 1 януари да махнем нощния памперс Simple Smile Ще видим Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 065
chiges ,ми що си мислиш такива неща,бе душа? Simple Smile
Ми а де  Laughing. Пък и не знам защо си мислех, че с някаква промяна е свързано подобно поведение, а при нас промяна няма. Дори и опити за ходене няма. За каква независимост може да става дума? Имам дупка на едното зърно и постоянно внимавам, все я карам да отвори широко уста, отстранявам я и я поставям отново- дали не ме наказва  newsm78
Сега, като се върна назад, отказването от нощния памперс беше най- лесното нещо, което сме правили. В началото беше малка лудница, скачах на всяко помръдване и  само си изнервих бебето, но после потръгнаха нещата. До ден днешен намокряме леглото понякога, пишка по 3-4 пъти на нощ (но пък суче като смок), но нощите ме тревожат най- малко. Виж, дните...  Grinning

# 70
  • София
  • Мнения: 334
(...) julie.k ,възможно ли е леко да си станала по-настоятелна с успехите.В такива случаи бебетата правят нещо като стачки,за да се знае кой е шефа. Wink (...)
Възможно е; през седмицата на "стачката" тя се сърдеше често, когато я държах над легена - съответно гледах да не настоявам, ако свърши нещо - добре, ако не - здраве да е. Може и това да е било. В същото време ми се наложи да ходя на 2 пъти на зъболекар сутрините и оттам малко й се промени режимът, това също може да е повлияло.
lubopitna, разкажи малко повече за твоя опит, когато имаш време   bouquet
Евридика, браво на вас!

# 71
  • Мнения: 925
Джули, не сме за браво още, ама напредваме Wink
Чигес, аз си спомням от снимките как е организирано леглото при вас за нощен сън без памперс и вече съм си заплюла кърпи и стари чаршафи, с които ще застилам отдолу, да не подгизнем hahaha

# 72
  • Мнения: 1 065
Евридика, имам 3 оборотни хавлии- 2 големи кърпи и 1 одеяло и в много редки случаи се е налагало да използвам и трите за една нощ. А щом дава сигнали с памперс, ще ги дава и без, не се притеснявай  Wink.
Днес ми се случи нещо сладко. Бяхме извън града голяма част от деня (8 часа) и не се напишка нито веднъж. В едно заведение я заведох да пишка в момент, в който влезе жена да почисти. Тя ми предложи да подържи бебето, докато си свърша работата  Grinning. Казах и, че всъщност бебето ще пишка и тя възкликна: "Няма памперс? Браво, добре и е на нея. А другите деца по колко време носят..." Жената беше на възрастта на майка ми или малко по- млада от нея. На майка ми не би и направило впечатление.

# 73
  • Мнения: 925
Еее, супер, Чиги! Много готина случка, наистина! Малко ми напомня за темата на Мартани в "Кърмаческия" "Чували ли сте хубави реплики за кърменето" (цитирам по памет). Та и за ЕБХ може да отворим такава раздумка - дали и от кого сме чували хубави неща и поощрения Simple Smile
Моята майка се кефи, че го издържам Нико, обаче много други жени на нейната възраст ми казват: "Сега е лесно да се гледа бебе, с тези памперси!" hahaha
Мартани, къде се изгуби? Влей малко китайски полъх в темата  Hug
Момичета, още я мъдрувам листовката за ЕБХ. Имах сега едни други неща, с които бях ангажирана, извън Никола. По празниците таткото ни ще си стои повече у дома, а ще имаме и баба на гости, та тогава ще имам малко повече време да помисля и напиша текста. Вие ще сте първите, които ще го видят Simple Smile

# 74
  • Мнения: 585
търся съвет дъщеря ми е на 2 год и 3 месеца , лятото два месеца бях без памперс свалихме даже и нощния и вечер си казваше събуждаше и после изведнъж реши че няма да казва , държах я въпреки това без и чистех после обаче заради баща и  и детегледачката която я разхожда върнахме памперса за разходка и естествено дъщеря ми тотално реши че няма да казва и ще ака и пиша  само в памперс . Вече е на две години и три месеца говори казва си без проблем , може да се задържа и да изчаква , когато баба и ни идва макар и рядко на гости за ден два тий като много я обича за да и се хареса пак почва за ползва гърне , но в момента в който баба си тръгне категорично отказва да и сложа гащи и сама  се опитва да си сложи памперс , и не става и не става да я убедя да пиша на гърне ако го сваля си пиша и ако в гащите и си иска памперса и това е , като се наака в памперса също не иска да казва само ако и защипе тогава . Кажете как да я мотивирам , в същото време има братче на 1 и 3 месеца , който се опитва да говори доста и той вече ме предупреждава за пиш и ако и даже прави разлика между двете , обаче не мога да го убедя да върши работа в гърнето или докато го държа , решил е че това се прави клекнал на пода и това е , и минута не стои на едно място и е мисия невъзможна да стой мирно в ръцете ми или на гърнето за да свърши работа , дори и да е на гърнето става отива на две крачки от него кляка казва пиш и свършва работата , а прекрасно разбира какво му обяснявам просто ми прави напук смееки се и то не само за пишанетро ами и за почти всичко сме така  . Моля за идея как да се разбера с децата и да ги мотивирам

Общи условия

Активация на акаунт