на 2мес. иска да седи, на 4 да ходи нормално ли е или?

  • 2 523
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
И моят син все бързаше да седне, да ходи ...  Нормално е мисля при по-активните дечица да имат подобни мераци  Peace

# 16
  • Мнения: 498
И моят син беше така,не сме имали проблем

# 17
  • Мнения: 873
извинявай,ама заглавието ти прозвуча малко пресилено и си спомних един филм,в който таткото настояваше,че дъщеря му е проговорила,понеже казала "та" и посочела една пощенска кутия.та,според този татко,детето казало:тате,виж пощенската кутия Joy
а сега сериозно-още щом се родят,бебетата имат рефлекса за ходене-като ги поставиш на крачетата,започват да ги мърдат все едно искат да направят крачка.това,че иска седнало-също е нормално,така разширяват гледната си точка към света наоколо,а и помага срещу рефлукс.
според мен няма нищо вредно да поставяш детето за малко полулегнало в скута ти-все пак и кошниците за кола,в които возим бебето,са в полуседеж.
има и нещо друго-ако детето ти иска да седи или да ходи по-рано,отколкото пише по книгите,не бива да го спираме.естественото развитие на детето трябва да се подпомага,а не да го натискаш да лежи или да го държиш все вързано в количката Peace
една моя приятелка започна да мъкне детето си да ходи още на 8 месеца,понеже гледаше как моето с 2 месеца по-голямо хлапе,се опитва да прави стъпки.хвалеше си пред всички как синчето и проходило,но не би.детето и проходи,когато беше готово-на година и 1 месец.
друга моя приятелка-точно обратното.все повтаряше,че детето и е малко още и все го държеше в количката.на година и 3 месеца детето едва ес опитваше да пристъпва,тя не издържаше да го държи дълго,приведена над него,и пак го връщаше в количката.не знам дали детето и вече е проходило,пусна го на ясла и не ги виждам newsm78

# 18
  • Мнения: 31 195
Не бива да се бърза с бебетата. Особено със сядане и прохождане, а и захранване.

# 19
  • Мнения: 231
Според мен не я спирай, моята дъщеря беше абсолютно същата. Колкото и да се опитвах да я спра тя беше решила, че ще е нейната та така и до днес все е нейната.

# 20
  • Мнения: 2 090
Не бива да се бърза с бебетата. Особено със сядане и прохождане, а и захранване.
Мнението ми е същото  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
Нормално е!
При нас положението беше абсолютно същото. Когато отидохме на ортопед, той ни каза да правим това, което иска детето. Вече седи самостоятелно, но разбира се повече й харесва да стои изправена, та ако може така и по цял ден. Лекарят каза също така, че на 6,5 мес може да я слагаме в проходилка!

# 22
  • Мнения: 678
Не бива да се бърза с бебетата. Особено със сядане и прохождане, а и захранване.
Мнението ми е същото  Peace
абсолютно добре казано !
И моята бързаше да става , все глава надигаше и се пънеше да става ( на 2 мес )  - дори внимание не й обръщах,  не ми минаваше и през ум да се замисля дали е хубаво  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 27 524
Според мен не я спирай, моята дъщеря беше абсолютно същата. Колкото и да се опитвах да я спра тя беше решила, че ще е нейната та така и до днес все е нейната.

Да, разбира се, супер е да седне на два месеца, да тича из къщата на 4 и да тръгне на 5 на училище.
Хайде, стига тъпотии, моля  Twisted Evil
Та те на техните, както казваш, искат и ракийка да опитат. А, на тяхната ли да е? Я, не се излагай с такива съвети. Какво значи да се каже да е на тяхната на двумесечни бебета  ooooh! Ей заради такива постове понякога форумът е истинско зло. Понеже простоии да искаш понякога  Tired

# 24
  • Мнения: 31 195
Според мен не я спирай, моята дъщеря беше абсолютно същата. Колкото и да се опитвах да я спра тя беше решила, че ще е нейната та така и до днес все е нейната.

Да, разбира се, супер е да седне на два месеца, да тича из къщата на 4 и да тръгне на 5 на училище.
Хайде, стига тъпотии, моля  Twisted Evil
Та те на техните, както казваш, искат и ракийка да опитат. А, на тяхната ли да е? Я, не се излагай с такива съвети. Какво значи да се каже да е на тяхната на двумесечни бебета  ooooh! Ей заради такива постове понякога форумът е истинско зло. Понеже простоии да искаш понякога  Tired
Блонди страхотно казано. Възмущавам се на хора който слагат бебе на три месеца да седи и дават боб на пет, както и царевични пръчици.

# 25
  • Мнения: 1 763
Малко странно ми се вижда толкова малко дете само да се изправя от легнало в седнало и изправено положение само като се държи за ръцете на майка си, без никаква помощ от нейна страна. Аз също на моя син му подавах ръце да се набира, но на тази възраст само главата си успяваше да понадигне малко. Скучно му беше само да лежи, затова го разнасях из апартамента да гледа. Престраших се да повдигна малко количката и да го държа да седи в скута ми, когато стана на 5 месеца, тогава пробвах и да го сложа да си стъпи на крачетата, но въобще не можеше. С две думи рано ми се вижда за твоето дете да седи и стои, но все пак не съм лекар.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен е рано е още

# 27
  • Мнения: 9 973
опитай се да забавиш този процес

# 28
  • Мнения: 1 817
..................
Тези действия са нормални за бебетата. Не мисля, че обаче би трябвало да се насърчават от родителите.........

И моите момчета бяха така. Въобще не искаха да легнат. Все се притеснявах, че какви ли не ги бях чувала. Някои деца просто са по енергични, други по-спокойни. Но все пак бебето само си показва кога за какво е готово. Всичко е ново за тях на тази възраст и всичко е интересно. Само не трябва да се прекалява и да се насърчават.

# 29
  • Мнения: 438
 Явно детето ти е по-активно, но както казва `Деси`:
опитай се да забавиш този процес

Общи условия

Активация на акаунт