Страх ме е да забелвам:(

  • 2 710
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Krassy
Цитат на: Мама от Финландия
Четох ги тези теми... дори и да забелвам започнах, макар и късно (малкия ми мъж навършва 4 след 1 месец). Но стана ми чудно защо тук из нашите консултации и докторски прегледи никой нищо не ми е казал за забелването на пишлето. Ако вас не бях чела, никога не бих и узнала...


При мен е абсолютно същата история, никой не ми каза 4е трябва да се забелва, напротив даже ми казаха да не се пипа. Но аз 4етох много по форумите по тази тема (за което съм страшно благодарна 4е тези форуми си има) и реших да запо4на с забелването и така в на4алито по малко във водата само оба4е. Много е по-лестно защото кожи4ката се отпуска от топлата вода и е много лесно. В на4алото ме беше страх и впреки 4е запо4нах много къстно да забелвам (7-8 месец) сега Раян е на 1 годинка и ве4е му се заголва цялата глави4ка и мога да я по4иствам успешно.


Не е късно Краси, на Емо педиатърката му я забели когато беше на година на два пъти с интервал от една седмица. Wink Не знам защо при вас казват да не се пипа, като може да има много неприятни последици в по-късна възраст, а дори и да няма такива, младежът рано или късно сам ще си я забели /а това е доста по-болезнено в по-късна възраст/, за да може да я мие хубаво Grinning !

# 16
  • Мнения: 170
Проблемът е, че това трябва да се прави системно, а няма как да държим всеки ден педиатъра около нас, за да ни забелва пишлето Laughing
Та и на мен ми беше много трудно, но само като си помисля каква травма би била за него след време да го режат (защото ако зарасне и не се прави упражнението регулярно има опасност така да се получи), направо сърцето ми се качва в шията... Мисля, че когато се прави системно болката е незначителна, а да не говорим, че и травмата липсва донякъде... та чувала съм за случаи, когато при моммченца на по 4-5 години, та и по-големи оперативно се премахва този проблем - я се поставете на тяхното място - може би наистина е кошмарна болката....
Та така - мнението ми системно, постепенно и безболезнено Wink

# 17
  • Мнения: 125
И аз  мисля, 4е нашият татко най добре би се справил, но така или иначе се налага аз да го забелвам.
Та значи просто придърпвам назад леки4ко, а до глави4ката кога се предполага да стигна?
Сигурно много тъпо обяснявам, но съм се мибилизирала и от тази ве4ер по4вам системно да "манипулирам" Confused

# 18
  • Мнения: 2 693
Цитат на: lotos
Проблемът е, че това трябва да се прави системно, а няма как да държим всеки ден педиатъра около нас, за да ни забелва пишлето Laughing


Да, след като педиатърът забели пишката се прави при всяко миене, и не трябва той да стои около вас. Има разлика между опъване и забелване - при първото родителите опъват постепенно и се чудят кога ще се покаже главичката, а при второто педиатърът свършва от раз черната работа и на нас остава да удържим после фронта да не срастне пишоната, докато пичовете сами почнат да си правят тоалета. Сега стана ли ясно? Grinning

# 19
  • Мнения: 170
Ама имах си хас да не е ясно - та ние сме си на почти 13 месеца недей така - ако съв чакала до сетния момент момченцето ми да е пропищяло квартала от ужас еййййййййййй Grinning  Значи на мен сега притеснението ми, че бабата няма да си е сваршила работата както трябва, защото вече трета седмица той е на гости.... идната събота поне си го взимам и рак започвам "раз-два-раз-два" Laughing

# 20
  • Мнения: 262
nie s tati sa6to ia zabelvame, zapo4nahme ot 3 mes. i na 7-ia se pokaza glavi4kATA sega malkia e na 1 god. no iska o6te malko da se drapne koji4kata no kato gledam kak zdravo e srastnala neznam dali 6te stane i mai 6e se naloji da se rezne malko neznam.
No vse pak prodaljavame da opitvamei na vas go prepora4vam po bezbolezneno e kakto ve4e kazaha drugite mami da ne se povtariame

# 21
  • Мнения: 1 975
Shocked  Shocked  Shocked

това не го бях 4увала ..................

тука при нас не се прилагат такива "забелвания"

 Confused

# 22
  • Мнения: 1 220
abe i nie zabelvame veche 5 godini, ama ima oshte mnogoooo manichko mestence i njama da vi kazvam kakvi pazarlaci sa!

# 23
  • Мнения: 170
Моят племенник например е само на 4 годинки и така умело си прави упражненията Grinning Сестра ми го научи още когато беше на 2 годинки и оттогава сам, след баня - раз-два
Така ще постъпя и аз с Горан, но ще гледам да му спестя всякакви оперативни намеси...
Бъдата здрави всички! Grinning

# 24
  • Мнения: 141
Men sashto me beshe strah, no oshte ot mislq parviq mesec nashiq tati se spravq.Zadaljitelno vsqka ve4er!
Sega sme po4ti na 6 meseca i mislq 4e nqma da se naloji nqkakva namesa
Nqma nishto strashno, no za smetka na tova e zadaljitelno, taka che-davai smelo! Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 3 663
Нашият тати се справи с тази манипулация още през първия месец. Беше се амбицирал, защото  самия той е имал проблеми като дете (бил е 12 годишен) когато лекар му е направил неприятната интервенция. Просто преди свекърва ми и свекър ми не си спомнят някой да им е казвал подобно нещо от детската консултация, и бяха много учудени за внук си.
Сега Калоян е на 6 години и вече от 2 години сам си оголва пишлето.
Ако те е страх, остави това на баща му. Все пак това са мъжки работи.

# 26
  • Мнения: 18 542
Цитат на: lotos
Проблемът е, че това трябва да се прави системно, а няма как да държим всеки ден педиатъра около нас, за да ни забелва пишлето Laughing
Та и на мен ми беше много трудно, но само като си помисля каква травма би била за него след време да го режат (защото ако зарасне и не се прави упражнението регулярно има опасност така да се получи), направо сърцето ми се качва в шията... Мисля, че когато се прави системно болката е незначителна, а да не говорим, че и травмата липсва донякъде... та чувала съм за случаи, когато при моммченца на по 4-5 години, та и по-големи оперативно се премахва този проблем - я се поставете на тяхното място - може би наистина е кошмарна болката....
Та така - мнението ми системно, постепенно и безболезнено Wink


Да, така е. Нашият татко казва, че си спомня процедурата /бил е около 4 годишен/. Било много гадно.

Общи условия

Активация на акаунт