Моловете в Истанбул

  • 47 864
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Ще помоля който е ходил на шопинг в моловете в Истанбул да споделе мнение-какви са цените,дали имат намаления сега по Коледа...и да ми кажете как се казват моловете,4е знам само 4евахир.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 180
За намаления не мога да кажа, знам още два други Акмеркез и Галерия.

# 2
  • Мнения: 29
Има едни карти на Истанбул и в тях са отбелязани големите търговски центрове. Заслужава си да намериш Olivium Outlet - там определено губиш представа за време. Има сега големи намаления. Трябва обаче време, защото повече от два мола на ден е невъзможно да се обиколят и да се пазарува. Ако си ходила в Севахир близо се намира и Metrocity.

# 3
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Незнам дали точно по коледа имат намаления-нали знаеш че в турция коледа не съществува,.Техните намаления са на определени моменти,и ако ги улучиш,наистина можеш да си купиш доста неща...

# 4
  • Мнения: 2 109
а кой е най-големия от до тук изброените?

# 5
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Akmerkez

# 6
  • Мнения: 332
Благодаря ви за отговорите

# 7
Аз мисля че Джавахир е най големия,той е най - големия мол в Европа и трети по големина в света.Някоя мама беше пускала снимки от там в някоя от темите за Турция.
Имам информация от човек който живее там,че в момента има големи намаления.
Ние ще сме там на Нова година за 5 дни и ще падне  голямо обикаляне.Някой знае ли нещо повече за този аутлет мол Оливиум - да разкаже.И въобще всякаква информация за магазини ще  ми бъде полезна.

  Мерси на  всички предварително!  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 109
Akmerkez със сигурност не е най-големия. Този Джавахир май е,но тук беше написан като Севахир и аз съвсем се обърках,после се сетих,че са едно и също Crazy

# 9
  • Мнения: 29
Страницата на оливиум http://www.olivium.com/gb-profile.asp
Има и карта как да се стигне. Най-добрият начин е с влак. Хваща се от централна жп гара. За 10 мин се стига. Намира се в тих квартал, чужденци много май не ходят там, но хората са много любезни и когото и да питаш ще ти покажат пътя. От спирката до там  е към 5-10 мин. Разгледай магазините в страницата им, но според мен си заслужава. Задължително условие за който и да е мол - немрънкащ мъж, който да носи безропотно торби  Wink

# 10
  • Мнения: 1 102
Akmerkez е доста скъп мол, според мен не си заслужава. Сега има и по-голям от Джевахир, Канйон се казва. Оливиум си аутлет и винаги има намаления и стоки от предишни сезони.
Иначе молове в Истанбул колкото си искаш. Пиши какво искаш да си купиш и да те ириентирам.

# 11
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Писах Акмеркез,защото само него успях да посетя......

# 12
  • Мнения: 0
Murvet77, казаха ми че в квартал Мертер имало много интересни неща - говоря за дрехи,знаеш ли дали е така?
Чух и за някакъв пазар ,който е в петък -  на който продават маркови дрехи с рязани етикети,но не разбрах в кой квартал е,ти чувала ли си за него?
Въобще кой Молове си струва да бъдат посетени,с цел пазаруване на дрехи главно и кои могат да се пропуснат?

 Мерси на mickymarij ,че се е сетила да пусне темата,ще ми бъде много полезна,впредвид това, че не сам ходила досега в Истанбул на шопинг.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 101
Ходих през пролетта в IstinyePark. Имаше всичко за децата, за всеки джоб. Очарована съм, бих го посетила пак.

# 14
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз мисля че Джавахир е най големия,той е най - големия мол в Европа и трети по големина в света.Някоя мама беше пускала снимки от там в някоя от темите за Турция.
............................................

Абсолютно вярно!  Peace
Но за него и един ден не стига!
Предполагам, обаче, че има намаления!

# 15
  • Мнения: 1 102
Във всички молове има маркови магазини с нормални намаления за сезона.
Мертер е квартал на конфекцията, има много малки магазинчета на производители, но ако не знаеш турски има вероятност да те измамят. Аз бих ти препоръчала Оливиум, намира се в квартал Зейтинбурну, има магазини на почти всички марки с дрехи от новия и стария сезон, Левис дънки 40-60лв и то актуални модели. Също около самия мол има магазини с кожени дрехи на производители, експорт магазини с дрехи.
Ако искаш нещо за детето има един център Кадир Хас, в квартал Бахчелиевлер, намира се на самия път, там се продават само детски дрехи, има Бенетон, Адидас, Ваикики, Найк, Канз и още други марки.
За пазара в петък, аз мога да ти препоръчам пазара в сряда който е в Йешилкюй, също има пазар в събота в Бахчешехир, там също има много добри неща, експортни дрехи на мин.цени.
А за други молове където се обърнеш има мол, в момента има новогодишно намаление, но истинското намаление е в края на януари.
Ако ще пазаруваш от супермаркет Carrefour е по-евтин от другите.
Ако има нещо друго питай, офф така са ме засърбяли ръцете за покупки, но сега ми е забранено да пътувам, живот и здраве март съм на линия.   bouquet

# 16
  • Мнения: 29
Има ли някой, който е ходил в Deposite аутлет

# 17
Tiqna, не сам го чувала този аутлет дай малко повечеподробности ако знаеш?

Ето и още няколко МОЛА:
www.capacity.com.tr
www.istinyepark.com.tr
www.capitol.com.tr
www.historia.com.tr
www.galleria-atakoy.com.tr
www.citysnisantasi.com/tr

# 18
  • Мнения: 1 102
 tiqna, намира се като излизаш от последните гишета на аутобана в икителли от лявата страна. има манго и др.марки, но най-хубавото е че има аутлет на златарски магазин, лятото имаше 50% намаление на стари колекции златни, диамантени накити.  Peace
http://www.deposite.com.tr/

# 19
  • Мнения: 29
Много благодаря, знаех си аз, че трябва да го намеря този аутлет  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 180
Ходила съм няколко пъти в Мертер - наистина има много магазини, но почти навсякъде продават само на едро. Ако се примолиш, на някои места може и да ти продадат нещо, но аз каквото съв купувала от там, после се оказва с някакъв дефект /предимно детски дрехи/. Иначе цените са доста добри. По детските магазини след това видях дрехи от там, почти на двойни цени. Иначе по моловете си е скъпотия - хубавите неща са си скъпи навсякъде. Отдавна се убедих, че в Турция не е за пазар - ако е нещо хубаво, си е скъпо и не си заслужава да се бие път до там. Най-добре е да знаеш какво точно търсиш и някой светнат да те ориентира за точното място.

# 21
А за пазарите на които продават експортни дрехи някой може ли да разкаже повече?Струва ли си да се посетят?
Murvet77,предполагам че ти си най - запозната с тях.

# 22
  • Мнения: 332
Благодаря на всички включили се в темата Simple Smile
сега ако и времето не се развали ще е супер,но като гледам прогнозите.....

ще ви пиша като се върна

# 23
  • Мнения: 4 784
Аз мисля че Джавахир е най големия,той е най - големия мол в Европа и трети по големина в света.
[/quote]
Беше, до скоро! - http://pazari.dnevnik.bg/show/571017/

Ходила съм в няколко МОЛ-а в Истанбул. Навсякъде е хубаво. Най - хубави магазини като че ли имаше в Истиние парк, но и най - скъпи. На мен лично всички МОЛ - ове ми харесаха, а и в повечето магазините се повтарят, цените поне в детските магазини, а и дамските бяха еднакви.

mickymarij приятно изкарване и хубаво време ви пожелавам!

# 24
  • Мнения: 1 102
galia33, от май месец не съм ходила в Истанбул, пазарите са много  хубави има много хубави неща, може да се пазариш, но ако няма някой който познава града с теб или не знаеш езика малко трудно ще се справиш. Аз иначе задължително посещавам някой от тях, купувам си много интересни неща....Оффф, как се размечтах. Моето и на мъжа ми семейството живеят в Ист. ние с мъжа ми дойдохме в Б-я да учим и се установихме тук...

# 25
  • Мнения: 332
[
mickymarij приятно изкарване и хубаво време ви пожелавам!


МЕРСИ    Hug

# 26
  • Мнения: 224
Здравейте!
Искам да попитам майчетата, които са наясно - този Оливиум аутлет, нещо на моята карта, не мога да го открия къде е. На картата в сайта, каквато е рисувана, много не ми става ясно. Ако може някой да ми помогне с по-подробна информация, като за начинаещи, ще съм благодарна.

# 27
  • Мнения: 439
Скок и аз тук,доста интересни нещица има в тези Молове офф.Посетихме Historia и останах очарована от Zara-невероятни детски дрешки,голям фен съм на тази фирма
Скоро пак имаме отиване до Турция,ще следя темата за да се ориентирам към  този Оливиум

# 28
Преди два дни се върнах от Истанбул - има голямо намаление в моловете до 70%.Посетете и  мола Виа Порта.Невероятна красота.

# 29
  • Мнения: 8
търся си официална рокля (за бал), та някой може ли да ми каже дали в някой от моловете мога да намеря нещо? мерси предварително:)

# 30
  • Мнения: 0
Abe toia mol Via Porta neshto ne mi izliza nikade v tarsa4kite moje li niakav link ili neshto da gi vidim i nie tezi krasoti Wink



Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 23:35 от Tatti

# 31
  • Мнения: 22
Скок и аз тук,доста интересни нещица има в тези Молове офф.Посетихме Historia и останах очарована от Zara-невероятни детски дрешки,голям фен съм на тази фирма
Скоро пак имаме отиване до Турция,ще следя темата за да се ориентирам към  този Оливиум

За Нова година бяхме в Истанбул и пазарувахме в Оливиум. Имаше добри намаления, но там няма магазин на Зара.

# 32
  • Мнения: 439
Скок и аз тук,доста интересни нещица има в тези Молове офф.Посетихме Historia и останах очарована от Zara-невероятни детски дрешки,голям фен съм на тази фирма
Скоро пак имаме отиване до Турция,ще следя темата за да се ориентирам към  този Оливиум

За Нова година бяхме в Истанбул и пазарувахме в Оливиум. Имаше добри намаления, но там няма магазин на Зара.
Peace Не е болка за умиране
Може ли да дадеш ориентир как се стига до там с кола и имали на близко достъпни хотели,че плануваме пътуване и ми се иска да го посетя този Оливиум

# 33
  • Мнения: 22
Скок и аз тук,доста интересни нещица има в тези Молове офф.Посетихме Historia и останах очарована от Zara-невероятни детски дрешки,голям фен съм на тази фирма
Скоро пак имаме отиване до Турция,ще следя темата за да се ориентирам към  този Оливиум

За Нова година бяхме в Истанбул и пазарувахме в Оливиум. Имаше добри намаления, но там няма магазин на Зара.
Peace Не е болка за умиране
Може ли да дадеш ориентир как се стига до там с кола и имали на близко достъпни хотели,че плануваме пътуване и ми се иска да го посетя този Оливиум


Как се стига с кола не мога да кажа. Ние бяхме в хотел в Лалели (квартала, където са повечето хотели за туристи) и се придвижихме с трамвая Аксарай-Зейтинбурну (Zetinburnu мисля се пишеше). Слязохме на спирка Аксемшетин и попитахме за Оливиум Мол. Упътиха ни да вървим в една посока само направо и стигнахме до Мола. Лесно е за намиране, а и хората са услужливи като попиташ.

# 34
  • Мнения: 439
dimina   bouquet много добре ме упъти
познато ми е,а е и близичко там където ние отсядаме всеки път
скоро ще го зърна и ще пиша

# 35
  • Мнения: 0
PETIAPE задължително посети и DEPOSITE OUTLET и AIRPORT OUTLET  и двата са добри особено първия.Адреси може да видиш в интернет,ние бяхме с кола задавахме адреса на GPS  и от там нататък въобще не го мислехме пътя.Приятно пазаруване и дано останеш доволна,в което не се и съмнявам де - с тези цени просто............

# 36
  • Мнения: 439
PETIAPE задължително посети и DEPOSITE OUTLET и AIRPORT OUTLET  и двата са добри особено първия.Адреси може да видиш в интернет,ние бяхме с кола задавахме адреса на GPS  и от там нататък въобще не го мислехме пътя.Приятно пазаруване и дано останеш доволна,в което не се и съмнявам де - с тези цени просто............
  bouquet  ако остане време с удоволствие ще ги потърсим и тях
Винаги ми е приятно да ходя в Истанбул,хем малко разтоварване от ежедневието,хем малко шопинг-терапия

# 37
Skipa daliiika vij v GOOGLE...CENNET MODA EVİ...İMA İ TEL NOMERA...TAM STE Sİ MNAMERİS NESTO PODHODYASTO ZA BALA...İMA NE SAMO BUL4İNSKİ ROKLİ..

# 38
  • Мнения: 4 784
Skipa daliiika vij v GOOGLE...CENNET MODA EVİ...İMA İ TEL NOMERA...TAM STE Sİ MNAMERİS NESTO PODHODYASTO ZA BALA...İMA NE SAMO BUL4İNSKİ ROKLİ..
Пак ли? ooooh!

# 39
# 40

абе махай се!! Twisted Evil за голямата работа ли се мислиш че живееш в истанбул Mr. Green какво правиш изобщо в бг форум??егати мало....ната досадничка! Twisted Evil #2gunfire

# 41
printsesa ...ti may si pilna s kompleksi..az tuk pisah na edno momi4e koeto si tirsi roklya za bala...iskam  da i pomogna...a pik ti zasto se razlyutya ne razbrah..pik i tova e forum za molovete v istanbul...ti nyamas myasto tuk...tuk vleznalite viv foruma zadavat viprosi svirzani s molovete v İstanbul...i nay veren otgovor moje da im dade tozi koyto jivee v İstanbul...jalko 4e tuk ima i takiva kato teb..vse oste s predrazsiditsi...ako ne si dovolna ti se mahay.. ..az sisto sim rodena v BG..i predpolagam 4e sim jivyala v rodinata mnogo po ve4e ot kolkoto ti si bila...i imam pravoto da pisa nali. ...

# 42
Pik i za obidata..vristam ti ya obratno....nyama smisil da sporya s teb...ne si zaslujava...vijdam 4e imas mozi4en defitsit tired:

# 43
  • Мнения: 11
а някои да е чувал за мол или подобно в Истанбул, магазин за всякакви фризьорски, козметични, маникюрски продукти и оборудване, били на 2-3но по ниски цени от тези които ни се предлагат от дистрибуторските фирми в родното БГ. Някои ако го знае да подскаже нещо   newsm78

# 44
  • Мнения: 800
казаха ми, че началото на април имало големи намаления по истанбулските молове?

а адидас наистина ли са по-евтинки , отколкото в Бг?
а MAVI jeans как вървят?

# 45
  • Мнения: 8
мерси много за отговора:)) ина4е темата е за всеки, който има някакви наблюдения и впечатления за моловете в истанбул, така че благодаря още веднъж за инфото

# 46
  • Мнения: 7
Здравейте дами,
 искам да питам дали има запознати по един въпрос. Възможно ли е моловете в Турция и по-скоро в Истанбул да
НЕ работят в неделя? Става въпрос за един мол който е близо до капалъ чарши, незнам точното име, може би е нещо от рода на Molla fenerai cami. Изобщо нямам идея дали е това, но ако някой знае ще съм благодарна да ми каже. Тъй като възникна спор дали работят в неделя... надявам се да ми кажете.
 Благодаря ви предварително.  Peace

# 47
  • Мнения: 0
Къде що е мол - работи
Другите магазини.....
по-скоро не newsm78

# 48
  • Мнения: 439
Шанел благодаря ти  bouquet
Ходихме до Оливиум МОЛ,наистина страхотни намаления имат,намерихме го много лесно с твоя помощ,заслужаваше си да отидем,а срещу него има магазин на WENICE и там потроших някой лев
За работното време Val8 e отговорила правилно-турците ги признавам за търговци-знаят как да ти вземат парите за разлика от нашите надути продавачки без покритие

Общи условия

Активация на акаунт